ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
macoc162
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 12:44 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό macoc162 » Παρ Μαρ 15, 2019 9:37 am

κανένα νέο?

nk12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2019 6:26 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nk12 » Παρ Μαρ 15, 2019 4:27 pm

macoc162 έγραψε:κανένα νέο?


την ίδια αγωνία έχουμε :roll:

Efalda
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 14, 2019 11:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Efalda » Παρ Μαρ 15, 2019 9:17 pm

Καλησπέρα και καλή σταδιοδρομία.. Να ρωτήσω και εγώ κάτι βγήκε κανένα φεκ αναπλήρωσε ων καμίας κατηγορίας;
Ευχαριστω

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Σάβ Μαρ 16, 2019 4:01 pm

Efalda έγραψε:Καλησπέρα και καλή σταδιοδρομία.. Να ρωτήσω και εγώ κάτι βγήκε κανένα φεκ αναπλήρωσε ων καμίας κατηγορίας;
Ευχαριστω

Οι ΤΕ που ορκίστηκαν αρχές Νοέμβρη, δεν έχει βγει ακόμη κάτι για τις θέσεις που τελικά δεν αποδέχτηκαν

nk12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2019 6:26 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nk12 » Δευ Μαρ 18, 2019 3:52 pm

macoc162 έγραψε:κανένα νέο?


Καλησπέρα, επικοινώνησα σημερα με την υπηρεσία. Με ενημέρωσαν ότι δεν έχουν κάτι νεότερο ωστόσο προσπάθησα να πάρω οποιαδήποτε πληροφορία. Από ότι μου είπαν προσπαθούν ώστε η προσλήψεις να ολοκληρωθούν μέσα στον Απρίλιο. Το θεωρώ η αλήθεια κάπως απίθανο καθώς ίσως και έπρεπε να είχε βγει το σχετικό ΦΕΚ. Επιπρόσθετα ρώτησα σχετικά για εκπαίδευση και μου είπαν ότι προβλέπεται σίγουρα χωρίς ωστόσο να γνωρίζουν σε ποιο μέρος θα πραγματοιηθει, καθώς τους είπα ότι είμαι από την περιφέρεια. Τέλος είπαν ότι για οποιαδήποτε εξέλιξη από τα παραπάνω θα μας ενημερώσουν με εμαιλ.

Όποιος έχει κάποια επιπρόσθετη ενημέρωση για τα παραπάνω η για οποιαδήποτε άλλο θέμα που αφορά την πρόσληψη η ακόμα και την υπηρεσία θα το εκτιμούσα όπως φαντάζομαι και όλοι μας.

Ας ξεκινήσουμε μια παραγωγική συζήτηση με ανταλλαγη πληροφοριών που ενδιαφέρει ολους

macoc162
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 12:44 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό macoc162 » Τρί Μαρ 19, 2019 12:52 pm

Σήμερα με πήραν και μου ζήτησαν να κάνω έλεγχο γνησιότητας του Lower από το βρετανικό συμβούλιο γιατί οι ίδιοι δεν μπορούν. Επίσης ζήτησαν ένσημα ΙΚΑ και βεβαίωση μονίμου κατοικίας.
Ρώτησα αν προχωράνε οι διαδικασίες μου είπε ναι ο υπάλληλος αλλά μου λέει για το πότε και λοιπά δεν είναι εκείνος αρμόδιος. Επίσης είπε ότι ο όγκος των εγγράφων είναι πολύ μεγάλος.

tarel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Δευ Φεβ 26, 2018 8:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό tarel » Τρί Μαρ 19, 2019 3:24 pm

macoc162 έγραψε:Σήμερα με πήραν και μου ζήτησαν να κάνω έλεγχο γνησιότητας του Lower από το βρετανικό συμβούλιο γιατί οι ίδιοι δεν μπορούν. Επίσης ζήτησαν ένσημα ΙΚΑ και βεβαίωση μονίμου κατοικίας.
Ρώτησα αν προχωράνε οι διαδικασίες μου είπε ναι ο υπάλληλος αλλά μου λέει για το πότε και λοιπά δεν είναι εκείνος αρμόδιος. Επίσης είπε ότι ο όγκος των εγγράφων είναι πολύ μεγάλος.

είχες δηλώσει εντοπιότητα και σου ζήτησαν βεβαίωση μόνιμης κατοικίας ?

macoc162
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 12:44 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό macoc162 » Τρί Μαρ 19, 2019 4:59 pm

tarel έγραψε:
macoc162 έγραψε:Σήμερα με πήραν και μου ζήτησαν να κάνω έλεγχο γνησιότητας του Lower από το βρετανικό συμβούλιο γιατί οι ίδιοι δεν μπορούν. Επίσης ζήτησαν ένσημα ΙΚΑ και βεβαίωση μονίμου κατοικίας.
Ρώτησα αν προχωράνε οι διαδικασίες μου είπε ναι ο υπάλληλος αλλά μου λέει για το πότε και λοιπά δεν είναι εκείνος αρμόδιος. Επίσης είπε ότι ο όγκος των εγγράφων είναι πολύ μεγάλος.

είχες δηλώσει εντοπιότητα και σου ζήτησαν βεβαίωση μόνιμης κατοικίας ?


ναι

nk12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2019 6:26 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nk12 » Τρί Μαρ 19, 2019 7:10 pm

macoc162 έγραψε:Σήμερα με πήραν και μου ζήτησαν να κάνω έλεγχο γνησιότητας του Lower από το βρετανικό συμβούλιο γιατί οι ίδιοι δεν μπορούν. Επίσης ζήτησαν ένσημα ΙΚΑ και βεβαίωση μονίμου κατοικίας.
Ρώτησα αν προχωράνε οι διαδικασίες μου είπε ναι ο υπάλληλος αλλά μου λέει για το πότε και λοιπά δεν είναι εκείνος αρμόδιος. Επίσης είπε ότι ο όγκος των εγγράφων είναι πολύ μεγάλος.


Κάποια συμπληρωματικα έγγραφα όπως παραπανω ζήτησαν κ από μενα. Τα ζήτησαν σχεδόν αμέσως μετά την αποστολή των δικαιολογητικών για την προσληψη τα οποία τα είχα στείλει την πρώτη βδομάδα μετα την επιστολή που λάβαμε.

Έχεις κάποιος εικόνα που θα γίνει η ορκομωσία με το καλό και αν θα υπάρξει εκπαίδευση και σε ποιο μέρος πχ αν η ορκομωσία κ εκπαίδευση πραγματοποιηθεί στην Αθήνα η στις αντίστοιχες υπηρεσίες τοποθέτησης ?

Kossa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 15, 2018 10:14 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kossa » Τετ Μαρ 20, 2019 10:22 am

macoc162 έγραψε:Σήμερα με πήραν και μου ζήτησαν να κάνω έλεγχο γνησιότητας του Lower από το βρετανικό συμβούλιο γιατί οι ίδιοι δεν μπορούν. Επίσης ζήτησαν ένσημα ΙΚΑ και βεβαίωση μονίμου κατοικίας.
Ρώτησα αν προχωράνε οι διαδικασίες μου είπε ναι ο υπάλληλος αλλά μου λέει για το πότε και λοιπά δεν είναι εκείνος αρμόδιος. Επίσης είπε ότι ο όγκος των εγγράφων είναι πολύ μεγάλος.


Κι εγώ έχω εντοπιότητα, αλλά προς το παρόν δεν μου έχουν ζητήσει την βεβαίωση... Αυτό με τον έλεγχο γνησιότητας δεν το κατάλαβα. Πώς κάνεις εσύ έλεγχο γνησιότητας? Σου δίνουν κάποια έγγραφη απάντηση από το βρετανικό συμβούλιο? Και γιατί η Υπηρεσία δεν μπορεί να το κάνει αυτό?? Τα ένσημα ΙΚΑ τα ζητούν για την προϋπηρεσία που είχες δηλώσει? Θα στείλεις τα ίδια με το ΑΣΕΠ ή θα ζητήσεις νέα βεβαίωση?

nk12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2019 6:26 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nk12 » Τετ Μαρ 20, 2019 6:24 pm

Kossa έγραψε:
macoc162 έγραψε:Σήμερα με πήραν και μου ζήτησαν να κάνω έλεγχο γνησιότητας του Lower από το βρετανικό συμβούλιο γιατί οι ίδιοι δεν μπορούν. Επίσης ζήτησαν ένσημα ΙΚΑ και βεβαίωση μονίμου κατοικίας.
Ρώτησα αν προχωράνε οι διαδικασίες μου είπε ναι ο υπάλληλος αλλά μου λέει για το πότε και λοιπά δεν είναι εκείνος αρμόδιος. Επίσης είπε ότι ο όγκος των εγγράφων είναι πολύ μεγάλος.


Κι εγώ έχω εντοπιότητα, αλλά προς το παρόν δεν μου έχουν ζητήσει την βεβαίωση... Αυτό με τον έλεγχο γνησιότητας δεν το κατάλαβα. Πώς κάνεις εσύ έλεγχο γνησιότητας? Σου δίνουν κάποια έγγραφη απάντηση από το βρετανικό συμβούλιο? Και γιατί η Υπηρεσία δεν μπορεί να το κάνει αυτό?? Τα ένσημα ΙΚΑ τα ζητούν για την προϋπηρεσία που είχες δηλώσει? Θα στείλεις τα ίδια με το ΑΣΕΠ ή θα ζητήσεις νέα βεβαίωση?


Προσωπικά έστειλα με Μάιλ τα ίδια έγγραφα με αυτά που που είχα υποβάλλει στον ΑΣΕΠ καθώς έτυχε κ είχα κρατήσει ηλεκτρονικά αντίγραφα. Τους πήρα τηλέφωνο κ μου είπαν ότι αν χρειαστούν κάτι άλλο θα με ενημερώσουν.

macoc162
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 12:44 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό macoc162 » Πέμ Μαρ 21, 2019 8:02 am

Kossa έγραψε:
macoc162 έγραψε:Σήμερα με πήραν και μου ζήτησαν να κάνω έλεγχο γνησιότητας του Lower από το βρετανικό συμβούλιο γιατί οι ίδιοι δεν μπορούν. Επίσης ζήτησαν ένσημα ΙΚΑ και βεβαίωση μονίμου κατοικίας.
Ρώτησα αν προχωράνε οι διαδικασίες μου είπε ναι ο υπάλληλος αλλά μου λέει για το πότε και λοιπά δεν είναι εκείνος αρμόδιος. Επίσης είπε ότι ο όγκος των εγγράφων είναι πολύ μεγάλος.


Κι εγώ έχω εντοπιότητα, αλλά προς το παρόν δεν μου έχουν ζητήσει την βεβαίωση... Αυτό με τον έλεγχο γνησιότητας δεν το κατάλαβα. Πώς κάνεις εσύ έλεγχο γνησιότητας? Σου δίνουν κάποια έγγραφη απάντηση από το βρετανικό συμβούλιο? Και γιατί η Υπηρεσία δεν μπορεί να το κάνει αυτό?? Τα ένσημα ΙΚΑ τα ζητούν για την προϋπηρεσία που είχες δηλώσει? Θα στείλεις τα ίδια με το ΑΣΕΠ ή θα ζητήσεις νέα βεβαίωση?


Στο βρετανικό συμβούλιο για να κάνεις έλεγχο γνησιότητας πρέπει να πληρώσεις και να πας με το πρωτότυπο. Οπότε εκείνοι δεν μπορούνε. Την κάνεις εσύ και στέλνεις το έγγραφο. Τα ένσημα ΙΚΑ και μονίμου κατοικίας μου τα γύρεψαν γιατί τα μοριοδότησε ο ΑΣΕΠ. Τους είπα ότι δεν έχω αυτά που κατέθεσα αντίγραφα και ότι θα βγάλω καινούργια και μου είπαν οκ.
Επίσης επειδή ο ένας γιατρός είναι γνωστός μου με ενημέρωσε πως του γύρεψαν έλεγχο γνησιότητας της ιατρικής γνωμάτευσης εντός 5 ημερών.

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Σάβ Μαρ 23, 2019 1:51 am

Έχουμε κάποιο νεότερο;

Είχαμε μείνει ότι εκκρεμούσε μία έγκριση από τη ΓΔΟΥ του οικείου Υπουργείου και η εγγραφή μας στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού ελληνικού Δημοσίου. Γνωρίζει κανείς αν ολοκληρώθηκε;
Σε τηλεφωνική επικοινωνία την Πέμπτη με την Υπηρεσία Ασύλου, μου είπαν ότι οι διορισμοί είναι για υπογραφή στον Υπουργό. Γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο; Παρέλειψα, όμως, να ρωτήσω αν έχει ολοκληρωθεί η εγγραφή μας στο μητρώο, ενώ σήμερα (Παρασκευή) κατάφερα να πάρω αργά και δεν τους βρήκα.

Να σημειώσω ότι, σε κάποιους διορισμούς που έχει τύχει να δω, η ημερομηνία εγγραφής στο μητρώο είναι μεταγενέστερη από την υπογραφή της πράξης διορισμού από τον Υπουργό και απλά στέλνουν για ΦΕΚ την απόφαση (διορισμού) μετά και την εγγραφή στο μητρώο. Γι αυτό το ότι έχουν στείλει, όπως είπαν, τους διορισμούς στον Υπουργό δε μας εξασφαλίζει ότι έχει ολοκληρωθεί και η εγγραφή μας στο μητρώο. Αν κάποιος ξέρει κάτι άλλο, ας μας πει :wink:

Επίσης, απ' ό,τι κατάλαβα θέλουν ό,τι μοριοδοτήθηκε από το ΑΣΕΠ ή έπαιξε ρόλο για να βρεθούμε στον πίνακα διοριστέων, για να γίνει έλεγχος γνησιότητας, αν και δεν μας τα ζήτησαν όλα με την επιστολή... Εμένα μου είπαν ότι και σκαναρισμένα με e-mail τους κάνουν.

nk12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2019 6:26 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nk12 » Σάβ Μαρ 23, 2019 10:48 pm

xana έγραψε:Έχουμε κάποιο νεότερο;

Είχαμε μείνει ότι εκκρεμούσε μία έγκριση από τη ΓΔΟΥ του οικείου Υπουργείου και η εγγραφή μας στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού ελληνικού Δημοσίου. Γνωρίζει κανείς αν ολοκληρώθηκε;
Σε τηλεφωνική επικοινωνία την Πέμπτη με την Υπηρεσία Ασύλου, μου είπαν ότι οι διορισμοί είναι για υπογραφή στον Υπουργό. Γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο; Παρέλειψα, όμως, να ρωτήσω αν έχει ολοκληρωθεί η εγγραφή μας στο μητρώο, ενώ σήμερα (Παρασκευή) κατάφερα να πάρω αργά και δεν τους βρήκα.

Να σημειώσω ότι, σε κάποιους διορισμούς που έχει τύχει να δω, η ημερομηνία εγγραφής στο μητρώο είναι μεταγενέστερη από την υπογραφή της πράξης διορισμού από τον Υπουργό και απλά στέλνουν για ΦΕΚ την απόφαση (διορισμού) μετά και την εγγραφή στο μητρώο. Γι αυτό το ότι έχουν στείλει, όπως είπαν, τους διορισμούς στον Υπουργό δε μας εξασφαλίζει ότι έχει ολοκληρωθεί και η εγγραφή μας στο μητρώο. Αν κάποιος ξέρει κάτι άλλο, ας μας πει :wink:

Επίσης, απ' ό,τι κατάλαβα θέλουν ό,τι μοριοδοτήθηκε από το ΑΣΕΠ ή έπαιξε ρόλο για να βρεθούμε στον πίνακα διοριστέων, για να γίνει έλεγχος γνησιότητας, αν και δεν μας τα ζήτησαν όλα με την επιστολή... Εμένα μου είπαν ότι και σκαναρισμένα με e-mail τους κάνουν.


Καλησπέρα,

Από την υπηρεσία προσωποποιημενης πληροφόρησης μισθοδοτουμενων του δημοσίου φαίνεται πως δεν έχει γίνει εγγραφή στο μητρώο. Αν κάποιος κάνει έλεγχο και δεν ότι έχει γίνει η εγγραφή του ας ενημερώσει να έχουμε μια εικόνα.

Ευχάριστα όπως κ να έχει τα νεότερα, όποιος έχει οτιδήποτε ενημερώνει την ομάδα.

Καλη συνεχεια

HookUp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2017 3:38 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό HookUp » Δευ Μαρ 25, 2019 2:08 am

Σίγουρα έχει ξανασυζητηθεί, αλλά θα ήθελα να κάνουμε μια κουβέντα ως προς τα θετικά και τα αρνητικά μιας θέσης ΙΔΑΧ.
Υπάρχει πιθανότητα απομάκρυνσης ΙΔΑΧ από το Δημόσιο? Έχει γίνει στο παρελθόν ή είναι έστω και άτυπα θέση μόνιμη?

Αξίζει κάποιος με μια "καλή" θέση στον Ιδιωτικό τομέα να την αφήσει για να αποδεχτεί μια θέση ΙΔΑΧ? :roll:


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 5 επισκέπτες