ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
dinarov69
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 16, 2019 10:06 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dinarov69 » Τετ Ιούλ 17, 2019 5:52 am

Γεια σας.
Μπορει καποιος να με ενημερωσει με ποιο τροπο κανω αναζητηση στο διαυγεια για αναπληρωσεις, γιατι με το γνωστο τροπο, μου βγαζει αλλα αντι άλλων?

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τετ Ιούλ 17, 2019 7:26 pm

dinarov69 έγραψε:Γεια σας.
Μπορει καποιος να με ενημερωσει με ποιο τροπο κανω αναζητηση στο διαυγεια για αναπληρωσεις, γιατι με το γνωστο τροπο, μου βγαζει αλλα αντι άλλων?


Αν γράψεις asep diavgeia θα στα βγάλει όλα τα του ΑΣΕΠ.
Αν ενδιαφέρεσαι για τη συγκεκριμένη προκήρυξη των ΔΕ είχαν βγεί αρχές Ιουνίου οπότε αν πας προς τα πίσω θα τα βρεις.

Για τους ΤΕ δεν έχει βγει κάτι ακόμη

dinarov69
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 16, 2019 10:06 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dinarov69 » Σάβ Ιούλ 20, 2019 12:17 am

Ευχαριστώ πολύ!!!

dinarov69
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 16, 2019 10:06 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dinarov69 » Δευ Αύγ 05, 2019 5:35 pm

Και κάτι ακόμα παρακαλώ...
Αν μετά από αναπλήρωση κληθεί κάποιος για διορισμό, με ποιο τρόπο ενημερώνεται αυτός;
Ελπίζω όχι μόνο με e-mail ..

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τρί Αύγ 06, 2019 11:59 am

dinarov69 έγραψε:Και κάτι ακόμα παρακαλώ...
Αν μετά από αναπλήρωση κληθεί κάποιος για διορισμό, με ποιο τρόπο ενημερώνεται αυτός;
Ελπίζω όχι μόνο με e-mail ..



Απ όσο ξέρω αρχικα με e-mail και σε παίρνουν και τηλέφωνο

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Τετ Αύγ 07, 2019 11:58 pm

Mktacc έγραψε:
dinarov69 έγραψε:Και κάτι ακόμα παρακαλώ...
Αν μετά από αναπλήρωση κληθεί κάποιος για διορισμό, με ποιο τρόπο ενημερώνεται αυτός;
Ελπίζω όχι μόνο με e-mail ..



Απ όσο ξέρω αρχικα με e-mail και σε παίρνουν και τηλέφωνο


Θα σας έρθει και συστημένη επιστολή στη διεύθυνση που έχετε δηλώσει στην αίτηση.

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Πέμ Αύγ 08, 2019 9:36 am

xana έγραψε:
Mktacc έγραψε:
dinarov69 έγραψε:Και κάτι ακόμα παρακαλώ...
Αν μετά από αναπλήρωση κληθεί κάποιος για διορισμό, με ποιο τρόπο ενημερώνεται αυτός;
Ελπίζω όχι μόνο με e-mail ..



Απ όσο ξέρω αρχικα με e-mail και σε παίρνουν και τηλέφωνο


Θα σας έρθει και συστημένη επιστολή στη διεύθυνση που έχετε δηλώσει στην αίτηση.


Σε εμένα είχε έρθει e-μαιλ 10 Ιουλίου και τηλέφωνο 11 Ιουλίου. Επιστολή δεν ήρθε, έχει περάσει ένας μήνας

Lalakisba
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 11:26 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Lalakisba » Πέμ Αύγ 08, 2019 9:58 am

xana έγραψε:
Mktacc έγραψε:
dinarov69 έγραψε:Και κάτι ακόμα παρακαλώ...
Αν μετά από αναπλήρωση κληθεί κάποιος για διορισμό, με ποιο τρόπο ενημερώνεται αυτός;
Ελπίζω όχι μόνο με e-mail ..



Απ όσο ξέρω αρχικα με e-mail και σε παίρνουν και τηλέφωνο


Θα σας έρθει και συστημένη επιστολή στη διεύθυνση που έχετε δηλώσει στην αίτηση.

Οι Αναπληρωσεις ΠΕ έχουν ξεκινήσει??

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Πέμ Αύγ 08, 2019 7:46 pm

Mktacc έγραψε:
xana έγραψε:
Mktacc έγραψε:

Απ όσο ξέρω αρχικα με e-mail και σε παίρνουν και τηλέφωνο


Θα σας έρθει και συστημένη επιστολή στη διεύθυνση που έχετε δηλώσει στην αίτηση.


Σε εμένα είχε έρθει e-μαιλ 10 Ιουλίου και τηλέφωνο 11 Ιουλίου. Επιστολή δεν ήρθε, έχει περάσει ένας μήνας


Πώς γίνεται αυτό; Αφενός το ΑΣΕΠ στην απόφαση αναπλήρωσης λέει ρητά ότι ο φορέας πρέπει να προβαίνει σε προσήκουσα κοινοποίηση του διορισμού (ιδιόχειρη υπογραφή παραλαβής εγγράφου ανακοίνωσης διορισμού από τον διοριστέο ή από άτομο που συνοικεί με αυτόν), αφετέρου στους αρχικά διοριστέους έτσι έγινε (και με επιστολή). Τώρα αν στις αναπληρώσεις το παραλείπουν είναι λάθος τους που μπορεί να το βρουν μπροστά τους. Το τηλέφωνο και το e-mail δε θεωρείται προβλεπόμενος τρόπος ενημέρωσης για τέτοια θέματα.

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Παρ Αύγ 09, 2019 12:02 am

xana έγραψε:
Mktacc έγραψε:
xana έγραψε:
Θα σας έρθει και συστημένη επιστολή στη διεύθυνση που έχετε δηλώσει στην αίτηση.


Σε εμένα είχε έρθει e-μαιλ 10 Ιουλίου και τηλέφωνο 11 Ιουλίου. Επιστολή δεν ήρθε, έχει περάσει ένας μήνας


Πώς γίνεται αυτό; Αφενός το ΑΣΕΠ στην απόφαση αναπλήρωσης λέει ρητά ότι ο φορέας πρέπει να προβαίνει σε προσήκουσα κοινοποίηση του διορισμού (ιδιόχειρη υπογραφή παραλαβής εγγράφου ανακοίνωσης διορισμού από τον διοριστέο ή από άτομο που συνοικεί με αυτόν), αφετέρου στους αρχικά διοριστέους έτσι έγινε (και με επιστολή). Τώρα αν στις αναπληρώσεις το παραλείπουν είναι λάθος τους που μπορεί να το βρουν μπροστά τους. Το τηλέφωνο και το e-mail δε θεωρείται προβλεπόμενος τρόπος ενημέρωσης για τέτοια θέματα.


Εγώ δεν είμαι αναπλήρωση, είμαι οριστικά διοριστέος (στην 3κ 2018, όχι στην 6κ 2017)


Τι να σου πω xana δεν ξέρω, σου λέω ακριβώς ότι συνέβη.

mpiftekaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2018 1:42 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mpiftekaki » Τετ Αύγ 21, 2019 11:21 pm

Tηλεφώνησα στο τμήμα ανθρωπίνου δυναμικού της υπηρεσίας ασύλου. Μου είπε η προϊσταμένη ότι έχει εδώ και καιρό σταλεί αίτημα στο ΑΣΕΠ για να τους στείλουν τα ονόματα για τις αναπληρώσεις της κατηγορίας ΠΕ. Τηλεφώνησα και στο ΑΣΕΠ στον αρμόδιο τμήμα της προκήρυξης και μου είπαν ότι δεν έχει προγραμματιστεί καμία συνεδρίαση για την εξέταση των αναπληρώσεων, ούτε καν γνώριζαν καλά καλά για το αίτημα αναπληρώσεων από το υπουργείο. Μου είπαν να τηλεφωνήσω ξανά σε 2-3 μήνες. Φαίνεται πως το υπουργείο έχει κάνει ο,τι έπρεπε να κάνει, Αλλά το ΑΣΕΠ καθυστερεί τις αναπληρώσεις ΠΕ....(Ενω οι ΔΕ έγιναν σχετικά έγκαιρα.)

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Τετ Σεπ 18, 2019 10:40 pm

mpiftekaki έγραψε:Tηλεφώνησα στο τμήμα ανθρωπίνου δυναμικού της υπηρεσίας ασύλου. Μου είπε η προϊσταμένη ότι έχει εδώ και καιρό σταλεί αίτημα στο ΑΣΕΠ για να τους στείλουν τα ονόματα για τις αναπληρώσεις της κατηγορίας ΠΕ. Τηλεφώνησα και στο ΑΣΕΠ στον αρμόδιο τμήμα της προκήρυξης και μου είπαν ότι δεν έχει προγραμματιστεί καμία συνεδρίαση για την εξέταση των αναπληρώσεων, ούτε καν γνώριζαν καλά καλά για το αίτημα αναπληρώσεων από το υπουργείο. Μου είπαν να τηλεφωνήσω ξανά σε 2-3 μήνες. Φαίνεται πως το υπουργείο έχει κάνει ο,τι έπρεπε να κάνει, Αλλά το ΑΣΕΠ καθυστερεί τις αναπληρώσεις ΠΕ....(Ενω οι ΔΕ έγιναν σχετικά έγκαιρα.)


Πρόσφατα ανέβηκαν κι άλλες αναπληρώσεις ΔΕ στο Διαύγεια για την 6Κ/2017. Θα έλεγα να ενοχλείτε συχνά πυκνά, τόσο το Ανθρώπινο Δυναμικό της Υπηρεσίας Ασύλου όσο και το ΑΣΕΠ, για τις αναπληρώσεις των ΠΕ, διότι δεν το αποκλείω να φτάσει και χρόνος από το αίτημα για να φτάσουν να βγάλουν κάποιες αναπληρώσεις. Ίσως μία επίσκεψη στις εν λόγω Υπηρεσίες για όποιον έχει ανάγκη τη δουλειά να βοηθούσε να μάθει περισσότερα. Επίσης, απ' ό,τι έχω ακούσει, συχνά γίνονται και λάθη και στα αιτήματα των φορέων για αναπληρώσεις (π.χ. νομίζουν ότι τα έχουν στείλει και το ΑΣΕΠ τελικά δεν έχει πάρει τίποτα, τα στέλνουν με λανθασμένο τρόπο και άλλα διάφορα ενδιαφέροντα). Εν τω μεταξύ, όσο η Υπηρεσία Ασύλου καλύπτεται, έστω και όπως - όπως, με τους συμβασιούχους τόσο δεν θα ασχοληθεί θερμά με τους διορισμούς των μονίμων.

Lalakisba
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 11:26 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Lalakisba » Τετ Οκτ 23, 2019 8:53 am

mpiftekaki έγραψε:Tηλεφώνησα στο τμήμα ανθρωπίνου δυναμικού της υπηρεσίας ασύλου. Μου είπε η προϊσταμένη ότι έχει εδώ και καιρό σταλεί αίτημα στο ΑΣΕΠ για να τους στείλουν τα ονόματα για τις αναπληρώσεις της κατηγορίας ΠΕ. Τηλεφώνησα και στο ΑΣΕΠ στον αρμόδιο τμήμα της προκήρυξης και μου είπαν ότι δεν έχει προγραμματιστεί καμία συνεδρίαση για την εξέταση των αναπληρώσεων, ούτε καν γνώριζαν καλά καλά για το αίτημα αναπληρώσεων από το υπουργείο. Μου είπαν να τηλεφωνήσω ξανά σε 2-3 μήνες. Φαίνεται πως το υπουργείο έχει κάνει ο,τι έπρεπε να κάνει, Αλλά το ΑΣΕΠ καθυστερεί τις αναπληρώσεις ΠΕ....(Ενω οι ΔΕ έγιναν σχετικά έγκαιρα.)

Μάλιστα. Έχετε κάποιο νεότερο για τις αναπληρωσεις για ΠΕ? Ειδοποιήσαν κάποιον? Με ποιο τρόπο ειδοποιουν? Παίρνουν τηλέφωνο κ μέτα ανακοινώνουν τα ονόματα στη Διαύγεια?

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τετ Οκτ 23, 2019 9:55 am

Lalakisba έγραψε:
mpiftekaki έγραψε:Tηλεφώνησα στο τμήμα ανθρωπίνου δυναμικού της υπηρεσίας ασύλου. Μου είπε η προϊσταμένη ότι έχει εδώ και καιρό σταλεί αίτημα στο ΑΣΕΠ για να τους στείλουν τα ονόματα για τις αναπληρώσεις της κατηγορίας ΠΕ. Τηλεφώνησα και στο ΑΣΕΠ στον αρμόδιο τμήμα της προκήρυξης και μου είπαν ότι δεν έχει προγραμματιστεί καμία συνεδρίαση για την εξέταση των αναπληρώσεων, ούτε καν γνώριζαν καλά καλά για το αίτημα αναπληρώσεων από το υπουργείο. Μου είπαν να τηλεφωνήσω ξανά σε 2-3 μήνες. Φαίνεται πως το υπουργείο έχει κάνει ο,τι έπρεπε να κάνει, Αλλά το ΑΣΕΠ καθυστερεί τις αναπληρώσεις ΠΕ....(Ενω οι ΔΕ έγιναν σχετικά έγκαιρα.)

Μάλιστα. Έχετε κάποιο νεότερο για τις αναπληρωσεις για ΠΕ? Ειδοποιήσαν κάποιον? Με ποιο τρόπο ειδοποιουν? Παίρνουν τηλέφωνο κ μέτα ανακοινώνουν τα ονόματα στη Διαύγεια?


Καλημέρα,

Μπορείτε να μου πείτε τηλέφωνο και όνομα που μιλήσατε; Θέλω να ρωτήσω και εγώ για αναπληρώσεις ΤΕ.

Lalakisba
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 11:26 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Lalakisba » Τετ Οκτ 23, 2019 3:21 pm

Mktacc έγραψε:
Lalakisba έγραψε:
mpiftekaki έγραψε:Tηλεφώνησα στο τμήμα ανθρωπίνου δυναμικού της υπηρεσίας ασύλου. Μου είπε η προϊσταμένη ότι έχει εδώ και καιρό σταλεί αίτημα στο ΑΣΕΠ για να τους στείλουν τα ονόματα για τις αναπληρώσεις της κατηγορίας ΠΕ. Τηλεφώνησα και στο ΑΣΕΠ στον αρμόδιο τμήμα της προκήρυξης και μου είπαν ότι δεν έχει προγραμματιστεί καμία συνεδρίαση για την εξέταση των αναπληρώσεων, ούτε καν γνώριζαν καλά καλά για το αίτημα αναπληρώσεων από το υπουργείο. Μου είπαν να τηλεφωνήσω ξανά σε 2-3 μήνες. Φαίνεται πως το υπουργείο έχει κάνει ο,τι έπρεπε να κάνει, Αλλά το ΑΣΕΠ καθυστερεί τις αναπληρώσεις ΠΕ....(Ενω οι ΔΕ έγιναν σχετικά έγκαιρα.)

Μάλιστα. Έχετε κάποιο νεότερο για τις αναπληρωσεις για ΠΕ? Ειδοποιήσαν κάποιον? Με ποιο τρόπο ειδοποιουν? Παίρνουν τηλέφωνο κ μέτα ανακοινώνουν τα ονόματα στη Διαύγεια?


Καλημέρα,

Μπορείτε να μου πείτε τηλέφωνο και όνομα που μιλήσατε; Θέλω να ρωτήσω και εγώ για αναπληρώσεις ΤΕ.

Δεν ξέρω σε ποιο τηλέφωνο. Όμως έχουν αργήσει να γίνουν. Και αν δεν δεχτούν τη θέση, πηγαίνουν στον επόμενο επιλαχων? Πόσο καιρό χρειάζεται αυτό?


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 16 επισκέπτες