ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Δευ Ιαν 28, 2019 10:35 pm

Μπορει να συνεβησαν τα εξης: να μην ειχατε κανει επικληση απο το μητρωο,να μην το μνημονευσατε στον καταλογο με τα αποστελλομενα δικαιολογητικα,να μην ειναι επικυρωμενο απο δικηγορο(τα ΚΕΠ δε νομιμοποιουνται σε σχετικη επικυρωση,η μεταφραση-επικυρωση να ειχε ατελειες,πχ να ελειπε επικυρωσιμο αν εγινε προ του 2017 ή να μην ανεφερε ο δικηγορος οτι γνωριζει επαρκως τη γλωσσα σν η μεταφραση εγινε μεταωτις 27-09-2013 ή να μην ηταν επισυναπτομενη η επικυρωση στη μεταφραση σε ενιαιο εγγραφο.

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Τρί Ιαν 29, 2019 9:40 am

KATE4050 έγραψε:
xana έγραψε:
Maryli έγραψε:Ίσως η Κ. Μαρίνου στο ανθρώπινο δυναμικό να έχει περισσότερες απαντήσεις.
Το πόσο γρήγορα θα τρέξει ο διορισμός σας δε το γνωρίζω
Συγχαρητήρια κιόλας σε όλους. Είδα υπήρχαν διαφορές αρκετές με τα προσωρινά. Μεγάλη η σφαγή.
Ένα 7μηνο μας πήρε όντως αλλά ευελπιστώ εσάς να σας τρέξουν πιο γρήγορα λόγω των επικείμενων εκλογών που φημολογούνται για Μάιο!


Η κα Μαρίνου τι τηλέφωνο έχει; Το Υπουργείο θα τρέξει τη διαδικασία ή υπάρχει Δνση Ανθρωπίνου Δυναμικού στην Υπηρεσία Ασύλου; Το ΦΕΚ κατανομής από το Υπουργείο Διοικητικής Ανασυγκρότησης σε πόσο καιρό βγήκε για εσάς; Και για ποια κατηγορία μιλάμε; ΤΕ ή ΔΕ;
Ευχαριστούμε πολύ!! :) Όποια άλλη πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη! :)



Για τους ΔΕ
Οριστικά ΑΣΕΠ 03-04-2018
ΦΕΚ οριστικών 23-04-2018
ΦΕΚ κατανομής 24-08-2018
ΦΕΚ διορισμού 10-10-2018
Ορκωμοσία 09-11-2018

Πήρε αρκετό χρόνο αλλά νομίζω μέσα στα περιθώρια....για τους ΤΕ ήταν κατά 1 μήνα πιο σύντομη η διαδικασία περίπου γιατί τα οριστικά τους βγήκαν Μάιο αλλά ορκίστηκαν μαζί με τους ΔΕ...

Όσο για τα τηλέφωνα, ανατρέξτε στις προηγούμενες σελίδες Μαίου Ιουνίου Ιουλίου για να βρείτε πολλά τηλέφωνα και πληροφορίες...


Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!! Πολύ χρήσιμη η παράθεση συγκεκριμένων ημερομηνιών ώστε να ξέρουμε τι να περιμένουμε!

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Τρί Ιαν 29, 2019 9:45 am

maria8fi έγραψε:
xana έγραψε:
maria8fi έγραψε:Καλησπέρα σας εγω έμεινα εκτος αν και ήμουν στα προσωρινά επειδη μου έκοψαν τα μόρια απο επίπεδο ξένης γλώσσας για πτυχίο που ειχα καταθεσει...έχει τυχει σε κάποιον ;;;Τι μπορεί συνέβη ;;


Μήπως δεν ήταν μεταφρασμένος ο τίτλος όπως προβλέπεται ή μήπως δεν αντιστοιχεί το πτυχίο στο επίπεδο που επικαλέστηκες (π.χ. είναι Β1 και όχι Β2); Γιατί δεν κάνεις ένα τηλ στο ΑΣΕΠ ή γιατί δεν πηγαίνεις από εκεί αν έχεις χρόνο; Φαντάζομαι θα σε ενημερώσουν γιατί συνέβη. Σε κάθε περίπτωση, αφού έχεις δυσμενέστερη θέση σε σχέση με τα προσωρινά, θεωρώ ότι θα ενημερωθείς εγγράφως και μπορείς να καταθέσεις και αίτηση θεραπείας. Ωστόσο, αν είναι τυπικό το ζήτημα (π.χ. μετάφραση τίτλου όχι όπως προβλέπεται) νομίζω ότι το ΑΣΕΠ είναι αυστηρό και δε θα την κάνει δεκτή. Δε χάνεις κάτι να προσπαθήσεις βέβαια.

Την σωστή μετάφραση δεν θα ήταν είχαν όμως απορρίψει από τα προσωρινά ;


Μπορεί να τους ξέφυγε. Συμβαίνει συχνά σε προσωρινά αυτό. Αναφορικά με την επικύρωση σε ΚΕΠ, που λες, κάτι τέτοιο δεν προβλέπεται για ιδιωτικά έγγραφα. Μετάφραση από δικηγόρο θέλει στην οποία θα αναφέρει ο δικηγόρος ότι έχει γνώση της γλώσσας από την οποία μεταφράζει (αν η μετάφραση έγινε μετά το 2013) καθώς και επικύρωση του ξενόγλωσσου πτυχίου. Ρώτησε στο ΑΣΕΠ τι συνέβη...

katpant81
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 2:46 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό katpant81 » Τρί Ιαν 29, 2019 11:23 am

maria8fi έγραψε:
Kossa έγραψε:
maria8fi έγραψε:Καλησπέρα σας εγω έμεινα εκτος αν και ήμουν στα προσωρινά επειδη μου έκοψαν τα μόρια απο επίπεδο ξένης γλώσσας για πτυχίο που ειχα καταθεσει...έχει τυχει σε κάποιον ;;;Τι μπορεί συνέβη ;;


Λυπάμαι πολύ... Μήπως δεν ήταν επικυρωμένο σωστά το πτυχίο σου? Σε έχουν στους απορριπτέους ή σου έχουν αφαιρέσει τα μόρια στην γενική κατάταξη?

Μου έχουν αφαιρέσει τα μόρια. Δεν μπορω να καταλάβω ηταν μεταφρασμένο απο δικηγορο και επικυρωμένο απο ΚΕΠ.


Εννοείς επικυρωμένη από το ΚΕΠ μόνο τη μετάφραση? Δεν έβαλες το επικυρωμένο φωτοαντίγραφο του πρωτοτύπου? Γιατί από ότι έχω καταλάβει ζητούνται το ξενόγλωσσο επικυρωμένο και μετάφραση αυτού.

maria8fi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 03, 2018 12:21 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria8fi » Τρί Ιαν 29, 2019 1:01 pm

katpant81 έγραψε:
maria8fi έγραψε:
Kossa έγραψε:
Λυπάμαι πολύ... Μήπως δεν ήταν επικυρωμένο σωστά το πτυχίο σου? Σε έχουν στους απορριπτέους ή σου έχουν αφαιρέσει τα μόρια στην γενική κατάταξη?

Μου έχουν αφαιρέσει τα μόρια. Δεν μπορω να καταλάβω ηταν μεταφρασμένο απο δικηγορο και επικυρωμένο απο ΚΕΠ.


Εννοείς επικυρωμένη από το ΚΕΠ μόνο τη μετάφραση? Δεν έβαλες το επικυρωμένο φωτοαντίγραφο του πρωτοτύπου? Γιατί από ότι έχω καταλάβει ζητούνται το ξενόγλωσσο επικυρωμένο και μετάφραση αυτού.

Και τα 2 εβαλα...

Kossa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 15, 2018 10:14 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kossa » Τρί Ιαν 29, 2019 1:37 pm

Απ' ότι έχουν γράψει οι ΔΕ τους ζητήθηκαν τα δικαιολογητικά από το Υπουργείο πριν την έκδοση των οριστικών. Συνέβη το ίδιο και με τους ΤΕ? Έχει λάβει κανείς από τους ΠΕ κάποια σχετική ειδοποίηση προς το παρόν?

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Τρί Ιαν 29, 2019 4:05 pm

Kossa έγραψε:Απ' ότι έχουν γράψει οι ΔΕ τους ζητήθηκαν τα δικαιολογητικά από το Υπουργείο πριν την έκδοση των οριστικών. Συνέβη το ίδιο και με τους ΤΕ? Έχει λάβει κανείς από τους ΠΕ κάποια σχετική ειδοποίηση προς το παρόν?


Αν τα λέω σωστά, είχαν σκοπό να πάρουν με ΣΟΧ 8μηνη από τα προσωρινά αποτελέσματα. Γι αυτό ζητήθηκαν, κάτι το οποίο δεν προχώρησε. Αν έχει κάποιος άλλη πληροφόρηση, ας μας πει ! Προσωπικά δεν έχω λάβει τίποτα κ νομίζω κανένας ΠΕ.

Christos87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 3:05 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Christos87 » Τρί Ιαν 29, 2019 5:01 pm

xana έγραψε:
Kossa έγραψε:Απ' ότι έχουν γράψει οι ΔΕ τους ζητήθηκαν τα δικαιολογητικά από το Υπουργείο πριν την έκδοση των οριστικών. Συνέβη το ίδιο και με τους ΤΕ? Έχει λάβει κανείς από τους ΠΕ κάποια σχετική ειδοποίηση προς το παρόν?


Αν τα λέω σωστά, είχαν σκοπό να πάρουν με ΣΟΧ 8μηνη από τα προσωρινά αποτελέσματα. Γι αυτό ζητήθηκαν, κάτι το οποίο δεν προχώρησε. Αν έχει κάποιος άλλη πληροφόρηση, ας μας πει ! Προσωπικά δεν έχω λάβει τίποτα κ νομίζω κανένας ΠΕ.


Ούτε εγώ έλαβα ειδοποίηση.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Αν ήσασταν διοριστέοι στην 1Κ/2017 και στην 6Κ/2017, ποια θέση θα προτιμούσατε, λαμβάνοντας υπ' όψιν το αντικείμενο των θέσεων, τις (όποιες) προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης και τις συνθήκες εργασίας;

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Τρί Ιαν 29, 2019 5:12 pm

Christos87 έγραψε:
xana έγραψε:
Kossa έγραψε:Απ' ότι έχουν γράψει οι ΔΕ τους ζητήθηκαν τα δικαιολογητικά από το Υπουργείο πριν την έκδοση των οριστικών. Συνέβη το ίδιο και με τους ΤΕ? Έχει λάβει κανείς από τους ΠΕ κάποια σχετική ειδοποίηση προς το παρόν?


Αν τα λέω σωστά, είχαν σκοπό να πάρουν με ΣΟΧ 8μηνη από τα προσωρινά αποτελέσματα. Γι αυτό ζητήθηκαν, κάτι το οποίο δεν προχώρησε. Αν έχει κάποιος άλλη πληροφόρηση, ας μας πει ! Προσωπικά δεν έχω λάβει τίποτα κ νομίζω κανένας ΠΕ.


Ούτε εγώ έλαβα ειδοποίηση.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Αν ήσασταν διοριστέοι στην 1Κ/2017 και στην 6Κ/2017, ποια θέση θα προτιμούσατε, λαμβάνοντας υπ' όψιν το αντικείμενο των θέσεων, τις (όποιες) προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης και τις συνθήκες εργασίας;


Περιμένετε ειδοποίηση σε δύο μέρες μέσα; Ούτε σε ΦΕΚ δεν δημοσιεύτηκε ο πίνακας διοριστέων. Πως περιμένετε ειδοποίηση;

anthie
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 3:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό anthie » Τρί Ιαν 29, 2019 6:36 pm

Christos87 έγραψε:
xana έγραψε:
Kossa έγραψε:Απ' ότι έχουν γράψει οι ΔΕ τους ζητήθηκαν τα δικαιολογητικά από το Υπουργείο πριν την έκδοση των οριστικών. Συνέβη το ίδιο και με τους ΤΕ? Έχει λάβει κανείς από τους ΠΕ κάποια σχετική ειδοποίηση προς το παρόν?


Αν τα λέω σωστά, είχαν σκοπό να πάρουν με ΣΟΧ 8μηνη από τα προσωρινά αποτελέσματα. Γι αυτό ζητήθηκαν, κάτι το οποίο δεν προχώρησε. Αν έχει κάποιος άλλη πληροφόρηση, ας μας πει ! Προσωπικά δεν έχω λάβει τίποτα κ νομίζω κανένας ΠΕ.


Ούτε εγώ έλαβα ειδοποίηση.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Αν ήσασταν διοριστέοι στην 1Κ/2017 και στην 6Κ/2017, ποια θέση θα προτιμούσατε, λαμβάνοντας υπ' όψιν το αντικείμενο των θέσεων, τις (όποιες) προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης και τις συνθήκες εργασίας;
Κατ' αρχήν θα πήγαινα μια βόλτα να δω πως λειτουργεί η υπηρεσία, ποιο είναι το αντικείμενο, οι συνθήκες εργασίας και θα ζητούσα να μιλήσω με τον/την προιστάμενο/η και θα ρωτούσα πριν αποδεχτώ τη θέση ποιος θα είναι ο μισθός και ποσο γρήγορα αναγνωρίζονται προυπηρεσίες/ μεταπτυχιακά κλπ στη συγκεκριμένη υπηρεσία. Κατά δεύτερον θα λάμβανα υπόψη πόσο κοντά είναι η υπηρεσία στο σπίτι μου εφόσον ο μισθός τον πρώτο χρόνο θα είναι χαμηλός. Και τρίτον θα σκεφτόμουν πολύ σοβαρά σε ποια από τις δύο θέσεις μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου. Είναι σχετική με το κάθε άτομο και τις εκάστοτε σταθμίσεις η επιλογή που θα κάνει.

Christos87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 3:05 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Christos87 » Τρί Ιαν 29, 2019 7:52 pm

anthie έγραψε:
Christos87 έγραψε:
xana έγραψε:
Αν τα λέω σωστά, είχαν σκοπό να πάρουν με ΣΟΧ 8μηνη από τα προσωρινά αποτελέσματα. Γι αυτό ζητήθηκαν, κάτι το οποίο δεν προχώρησε. Αν έχει κάποιος άλλη πληροφόρηση, ας μας πει ! Προσωπικά δεν έχω λάβει τίποτα κ νομίζω κανένας ΠΕ.


Ούτε εγώ έλαβα ειδοποίηση.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Αν ήσασταν διοριστέοι στην 1Κ/2017 και στην 6Κ/2017, ποια θέση θα προτιμούσατε, λαμβάνοντας υπ' όψιν το αντικείμενο των θέσεων, τις (όποιες) προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης και τις συνθήκες εργασίας;
Κατ' αρχήν θα πήγαινα μια βόλτα να δω πως λειτουργεί η υπηρεσία, ποιο είναι το αντικείμενο, οι συνθήκες εργασίας και θα ζητούσα να μιλήσω με τον/την προιστάμενο/η και θα ρωτούσα πριν αποδεχτώ τη θέση ποιος θα είναι ο μισθός και ποσο γρήγορα αναγνωρίζονται προυπηρεσίες/ μεταπτυχιακά κλπ στη συγκεκριμένη υπηρεσία. Κατά δεύτερον θα λάμβανα υπόψη πόσο κοντά είναι η υπηρεσία στο σπίτι μου εφόσον ο μισθός τον πρώτο χρόνο θα είναι χαμηλός. Και τρίτον θα σκεφτόμουν πολύ σοβαρά σε ποια από τις δύο θέσεις μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου. Είναι σχετική με το κάθε άτομο και τις εκάστοτε σταθμίσεις η επιλογή που θα κάνει.


Σας ευχαριστώ θερμά για την απάντησή σας.

Kossa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 15, 2018 10:14 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kossa » Τετ Ιαν 30, 2019 11:04 am

Όσοι είμαστε στα οριστικά και είμαστε ελεύθεροι επαγγελματίες, σε ποιο στάδιο της διαδικασίας θα πρέπει να κάνουμε διακοπή του επαγγέλματός μας? Γνωρίζει κάποιος?

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Τετ Ιαν 30, 2019 1:36 pm

knts έγραψε:
Christos87 έγραψε:
xana έγραψε:
Αν τα λέω σωστά, είχαν σκοπό να πάρουν με ΣΟΧ 8μηνη από τα προσωρινά αποτελέσματα. Γι αυτό ζητήθηκαν, κάτι το οποίο δεν προχώρησε. Αν έχει κάποιος άλλη πληροφόρηση, ας μας πει ! Προσωπικά δεν έχω λάβει τίποτα κ νομίζω κανένας ΠΕ.


Ούτε εγώ έλαβα ειδοποίηση.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Αν ήσασταν διοριστέοι στην 1Κ/2017 και στην 6Κ/2017, ποια θέση θα προτιμούσατε, λαμβάνοντας υπ' όψιν το αντικείμενο των θέσεων, τις (όποιες) προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης και τις συνθήκες εργασίας;


Περιμένετε ειδοποίηση σε δύο μέρες μέσα; Ούτε σε ΦΕΚ δεν δημοσιεύτηκε ο πίνακας διοριστέων. Πως περιμένετε ειδοποίηση;


Λέμε για το αν λάβαμε ειδοποίηση να καταθέσουμε κάτι με τα προσωρινά. Τουλάχιστον εγώ ως προς αυτό απάντησα.

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Τετ Ιαν 30, 2019 1:52 pm

anthie έγραψε:
Christos87 έγραψε:
xana έγραψε:
Αν τα λέω σωστά, είχαν σκοπό να πάρουν με ΣΟΧ 8μηνη από τα προσωρινά αποτελέσματα. Γι αυτό ζητήθηκαν, κάτι το οποίο δεν προχώρησε. Αν έχει κάποιος άλλη πληροφόρηση, ας μας πει ! Προσωπικά δεν έχω λάβει τίποτα κ νομίζω κανένας ΠΕ.


Ούτε εγώ έλαβα ειδοποίηση.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Αν ήσασταν διοριστέοι στην 1Κ/2017 και στην 6Κ/2017, ποια θέση θα προτιμούσατε, λαμβάνοντας υπ' όψιν το αντικείμενο των θέσεων, τις (όποιες) προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης και τις συνθήκες εργασίας;
Κατ' αρχήν θα πήγαινα μια βόλτα να δω πως λειτουργεί η υπηρεσία, ποιο είναι το αντικείμενο, οι συνθήκες εργασίας και θα ζητούσα να μιλήσω με τον/την προιστάμενο/η και θα ρωτούσα πριν αποδεχτώ τη θέση ποιος θα είναι ο μισθός και ποσο γρήγορα αναγνωρίζονται προυπηρεσίες/ μεταπτυχιακά κλπ στη συγκεκριμένη υπηρεσία. Κατά δεύτερον θα λάμβανα υπόψη πόσο κοντά είναι η υπηρεσία στο σπίτι μου εφόσον ο μισθός τον πρώτο χρόνο θα είναι χαμηλός. Και τρίτον θα σκεφτόμουν πολύ σοβαρά σε ποια από τις δύο θέσεις μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου. Είναι σχετική με το κάθε άτομο και τις εκάστοτε σταθμίσεις η επιλογή που θα κάνει.


Christos87,
Εκτός, του πώς λειτουργεί η Υπηρεσία, το οποίο εξαρτάται αρκετά από τον εκάστοτε Προϊστάμενο αλλά και φυσικά από το είδος της δουλειάς, θα πρέπει θεωρώ να ληφθεί υπόψη ακόμα ότι οι περισσότερες θέσεις στην 6Κ/2017 είναι ΙΔΑΧ, πράγμα που σημαίνει ότι κάποιος (α) δεν είναι μόνιμος και (β) ότι στην 6Κ/2017 θα παίρνει πιο πολλά χρήματα στο χέρι, επειδή δε θα έχει κάποιες κρατήσεις, ενώ δε θα υποστεί ούτε τις κρατήσεις νεοδιοριζόμενου. Εκτός αν είσαι στην 6Κ σε θέση ΠΕ Διοικητικού - Οικονομικού που είναι μόνιμοι. Επίσης, στην 6Κ/2017 στις θέσεις ΙΔΑΧ υπάρχει μέχρι στιγμής και το επίδομα ανθυγιεινής εργασίας. Θεωρώ, δηλαδή, ότι θα είναι κάπως αισθητή η διαφορά από οικονομικής πλευράς, εκτός αν οι Γραμματείς των δικαστηρίων παίρνουν κάποιο άλλο επίδομα που αγνοώ.

Περαιτέρω, γενικά στο δημόσιο υπάρχει η κινητικότητα. Δηλαδή μπορεί κάποιος να είναι στην Υπηρεσία Ασύλου και με το ισχύον νομικό πλαίσιο να βρεθεί σε 2 χρόνια σε άλλο Υπουργείο/ Υπηρεσία. Οι δικαστικοί υπάλληλοι δεν ξέρω αν συμμετέχουν στην κινητικότητα. Επίσης, αυτό που δεν ξέρω και θα μπορούσε να μας διαφωτίσει κάποιος που τα γνωρίζει, είναι, αν είσαι ΙΔΑΧ, αν πρέπει με την κινητικότητα να πας υποχρεωτικά σε θέση ΙΔΑΧ ή αν μπορείς να πάρεις μετάταξη ακόμα και σε θέση μόνιμου (παραμένοντας με καθεστώς ΙΔΑΧ φυσικά, αφού αυτή την εργασιακή σχέση έχεις).

Για ζητήματα εξέλιξης και Προϊσταμένων, θεωρώ ότι περίπου το ίδιο θα είναι παντού, καθώς προηγούνται στις θέσεις ευθύνης οι Διδάκτορες (με συναφές διδακτορικό με τη θέση) και οι απόφοιτοι της ΕΣΔΔΑ, οπότε δεδομένης και της κινητικότητας, θεωρώ ότι δε θα έχει μεγάλη διαφορά, ούτε μπορεί να γίνει ασφαλής πρόβλεψη για το πού θα εξελιχθείς γρηγορότερα.

Συμπερασματικά, τα υπέρ που βρίσκω στην 6Κ είναι τα πιο πολλά χρήματα στο χέρι και μάλλον η ευκολότερη κινητικότητα για κάπου άλλου στο μέλλον (αν το αντικείμενο δεν αρέσει σε κάποιον) ενώ στα κατά βρίσκω το ότι δεν είσαι μόνιμος, πράγμα που μέχρι στιγμής πρακτικά δε σημαίνει κάτι.

Christos87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 3:05 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Christos87 » Τετ Ιαν 30, 2019 3:12 pm

xana έγραψε:
knts έγραψε:
Christos87 έγραψε:
Ούτε εγώ έλαβα ειδοποίηση.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Αν ήσασταν διοριστέοι στην 1Κ/2017 και στην 6Κ/2017, ποια θέση θα προτιμούσατε, λαμβάνοντας υπ' όψιν το αντικείμενο των θέσεων, τις (όποιες) προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης και τις συνθήκες εργασίας;


Περιμένετε ειδοποίηση σε δύο μέρες μέσα; Ούτε σε ΦΕΚ δεν δημοσιεύτηκε ο πίνακας διοριστέων. Πως περιμένετε ειδοποίηση;


Λέμε για το αν λάβαμε ειδοποίηση να καταθέσουμε κάτι με τα προσωρινά. Τουλάχιστον εγώ ως προς αυτό απάντησα.

Το ίδιο κι εγώ. Αναφερόμουν στο διάστημα από την έκδοση των προσωρινών έως και την έκδοση των οριστικών (όπως έγινε π.χ. με τους προσωρινά διοριστέους της 1κ/2017).


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες