ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Τρί Σεπ 11, 2018 8:54 pm

kozuser έγραψε:
maria101980 έγραψε:Να μη χανομαστε!!
Εχουμε καποιο νεο???? :D

Είχα δουλέψει με σοχ σε υπουργειο Μεταναστευτικής Πολιτικής και με δ/ντριά μου παλιά που μίλησα μου είπε πως απλα θα χρειαστεί να κάνουμε υπομονή............................Εχω διοριστεί παράλληλα σε άλλη προκύρηξη μόνιμος...Απλα αφήνω τη μια δουλεια και πάω στην άλλη???Τί κάνω αν μας φωνάξουν???Αν κάποιος γνωρίζει τι διαδικασία ας μας πεί τι γίνετε...Φαντάζομαι και αλλοι θα βιώνουν κάτι ανάλογο...


Δεν μπορούσε να σου προσδιορίσει. Διεύθυντρια σε ποιο μέρος; Λέτε να μην μπούμε ούτε Οκτώβρη;

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Σεπ 11, 2018 9:17 pm

kozuser έγραψε:
maria101980 έγραψε:Να μη χανομαστε!!
Εχουμε καποιο νεο???? :D

Είχα δουλέψει με σοχ σε υπουργειο Μεταναστευτικής Πολιτικής και με δ/ντριά μου παλιά που μίλησα μου είπε πως απλα θα χρειαστεί να κάνουμε υπομονή............................Εχω διοριστεί παράλληλα σε άλλη προκύρηξη μόνιμος...Απλα αφήνω τη μια δουλεια και πάω στην άλλη???Τί κάνω αν μας φωνάξουν???Αν κάποιος γνωρίζει τι διαδικασία ας μας πεί τι γίνετε...Φαντάζομαι και αλλοι θα βιώνουν κάτι ανάλογο...


Βαση νομου πρεπει εντος 3μηνου, από 24/8 που βγηκε το φεκ του πινακα κατανομης, να εχουμε τοποθετηθει.
Σε τηλ. Επικοινωνια που ειχα μαζι τους, μου ειπαν οτι θα εχουμε τοποθετηθει εως τοτε, μπορει κ νωριτερα, δηλ οκτωβρη.
Η άλλη προκηρυξη σε τι φαση ειναι? Εννοω εχουν βγει οριστικά κλπ, ή εισαι σε προσωρινα?
Αν ισχυει το 2ο, πρωτα θα πας στο μεταναστευτικης κ αν σε καλεσουν στην άλλη υπηρεσια φευγεις κ πας εκει.

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Τετ Σεπ 12, 2018 1:01 pm

Είμαστε στις 13 εργάσιμες σήμερα...
Κάποιος είπε ότι θέλει 15 εργάσιμες για να πάει στο Εθνικό Τυπογραφείο...
Οπότε ακόμα είμαστε σε λογικά πλαίσια...

maria8fi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 03, 2018 12:21 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria8fi » Τετ Σεπ 12, 2018 3:35 pm

Καλησπέρα. ..Σήμερα μίλησα με ΑΣΕΠ για την πορεία των οριστικών για τους ΠΕ και μου είπαν τέλος Οκτωβρίου υπολογίζουν. ...Έλεος δεν αντέχω αλλη αναμονή. .

netgirl
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 22, 2008 5:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό netgirl » Τετ Σεπ 12, 2018 3:45 pm

KATE4050 έγραψε:Είμαστε στις 13 εργάσιμες σήμερα...
Κάποιος είπε ότι θέλει 15 εργάσιμες για να πάει στο Εθνικό Τυπογραφείο...
Οπότε ακόμα είμαστε σε λογικά πλαίσια...


Οχι παρανόηση.... δεν είπα ότι θέλει 15 εργάσιμες για να πάει Εθνικό Τυπογραφείο. Είπα ότι από τη στιγμή που θα πάει Εθνικό Τυπογραφείο, χρειάζεται έως 15 εργάσιμες για να εκδοθεί. Το θέμα είναι όμως ότι από όσο το παρακολουθώ δεν έχει σταλεί ακόμα στο εθνικό τυπογραφείο.
Η διαδικασία από όσο γνωρίζω (διορθώστε με εάν κάνω λάθος) είναι ότι το Υπουργείο Μεταναστευτικής Πολιτικής θα συντάξει το έγγραφο του ΦΕΚ και θα πάρει αριθμό ΑΔΑ αναρτώντας το στο διαύγεια.
Στην συνέχεια θα αποσταλεί στο Εθνικό Τυπογραφείο (όπου σε αυτή τη φάση αν δεν κάνω λάθος παίρνει αριθμό ΚΑΔ) και αρχίζουν να μετράνε οι 15 εργάσιμες.
Για κάποιο λόγο όμως το Μεταν. Πολιτ. δεν έχει αναρτήσει ακόμα τίποτα και πραγματικά προβληματίζομαι γιατί τόση καθυστέρηση. Από όσο βλέπω οι αναρτήσεις τους στο διαύγεια δεν είναι τόσες πολλές ώστε να προδίδουν ότι υπάρχει φόρτος εργασίας τέτοιος ώστε να μην προλαβαίνουν να ασχοληθούν με το ΦΕΚ.
Τι να πω.... υπομονή για άλλη μια φορά!

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Σεπ 12, 2018 6:39 pm

Εγω αν προλαβω θα παρω αυριο στο ΕΤ να ρωτησω.
Ας παρουμε κ στην υπηρεσια ασυλου ομως.

Εγω ξερω παντως οτι εως 24/11 πρεπει να εχουμε παει στις δουλειες μας. Δεν ισχυει ρε παιδια το 3μηνο?

netgirl
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 22, 2008 5:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό netgirl » Τετ Σεπ 12, 2018 7:56 pm

maria101980 έγραψε:Εγω αν προλαβω θα παρω αυριο στο ΕΤ να ρωτησω.
Ας παρουμε κ στην υπηρεσια ασυλου ομως.

Εγω ξερω παντως οτι εως 24/11 πρεπει να εχουμε παει στις δουλειες μας. Δεν ισχυει ρε παιδια το 3μηνο?



Μην βασίζεσαι στο 3μηνο.
Η γνωστή μου που είναι στην Υπηρεσία Ασύλου είναι από τον διαγωνισμό του ΙΚΑ, οι οποίοι αν θυμάσαι είχαν κινηθεί νομικά πατώντας πάνω στο 3μηνο και όχι μόνο δεν τους πήραν αλλά δεν άνοιξε και ρουθούνι. Μάλιστα ενώ είχαν παγώσει οι προσλήψεις λόγω μνημονίου και είχαν πει πως θα παίρνουν 1 για κάθε 13 που αποχωρούν από το δημόσιο, όταν ήρθε η στιγμή που έκλεισε η Αγροτική, πήραν όλους τους υπαλλήλους της Αγροτικής και τους τοποθέτησαν στις θέσεις των ανθρώπων που είχαν διοριστεί στο ΙΚΑ και περίμεναν να τοποθετηθούν.
Οι νόμοι είναι δικοί τους και τους κάνουν ότι θέλουν.
Παρ' όλα αυτά όμως δεν νομίζω πως θα το ξεπεράσουμε το 3μηνο, απλώς για άλλη μια φορά θα μας βγάλουν τη ψυχή στο περίμενε.
Από τη στιγμή που δεν υπάρχει ανάρτηση του προς δημοσίευση ΦΕΚ στο διαύγεια του Μεταν. Πολ. δεν νομίζω πως υπάρχει νόημα να πάρεις στο Εθνικό Τυπογραφείο. Καλύτερα ας πάρει κάποιος στην υπηρεσία ασύλου, εγώ δεν τολμώ να ξαναπάρω.... τους έχω πάρει τόσες πολλές φορές που νομίζω πως θα με διαολοστείλουν στο τέλος.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Σεπ 12, 2018 11:29 pm

netgirl έγραψε:
maria101980 έγραψε:Εγω αν προλαβω θα παρω αυριο στο ΕΤ να ρωτησω.
Ας παρουμε κ στην υπηρεσια ασυλου ομως.

Εγω ξερω παντως οτι εως 24/11 πρεπει να εχουμε παει στις δουλειες μας. Δεν ισχυει ρε παιδια το 3μηνο?



Μην βασίζεσαι στο 3μηνο.
Η γνωστή μου που είναι στην Υπηρεσία Ασύλου είναι από τον διαγωνισμό του ΙΚΑ, οι οποίοι αν θυμάσαι είχαν κινηθεί νομικά πατώντας πάνω στο 3μηνο και όχι μόνο δεν τους πήραν αλλά δεν άνοιξε και ρουθούνι. Μάλιστα ενώ είχαν παγώσει οι προσλήψεις λόγω μνημονίου και είχαν πει πως θα παίρνουν 1 για κάθε 13 που αποχωρούν από το δημόσιο, όταν ήρθε η στιγμή που έκλεισε η Αγροτική, πήραν όλους τους υπαλλήλους της Αγροτικής και τους τοποθέτησαν στις θέσεις των ανθρώπων που είχαν διοριστεί στο ΙΚΑ και περίμεναν να τοποθετηθούν.
Οι νόμοι είναι δικοί τους και τους κάνουν ότι θέλουν.
Παρ' όλα αυτά όμως δεν νομίζω πως θα το ξεπεράσουμε το 3μηνο, απλώς για άλλη μια φορά θα μας βγάλουν τη ψυχή στο περίμενε.
Από τη στιγμή που δεν υπάρχει ανάρτηση του προς δημοσίευση ΦΕΚ στο διαύγεια του Μεταν. Πολ. δεν νομίζω πως υπάρχει νόημα να πάρεις στο Εθνικό Τυπογραφείο. Καλύτερα ας πάρει κάποιος στην υπηρεσία ασύλου, εγώ δεν τολμώ να ξαναπάρω.... τους έχω πάρει τόσες πολλές φορές που νομίζω πως θα με διαολοστείλουν στο τέλος.


Χωρις να ειμαι σιγουρη, νομιζω πως το 3μηνο δεν ιχυει τοτε που εγινε αυτο με το ικα- αγροτική. Αυτο που αναφερω οτι μετα τον πινακα κατανομης εχει γινει τα τελευταια 2 χρονια

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Σεπ 12, 2018 11:34 pm

Darian έγραψε:Άρθρο 32
Προθεσμία τριών μηνών από την έκδοση απόφασης κατανομής για την ολοκλήρωση διορισμού

Στο τέλος της παραγράφου 21 του άρθρου ένατου του ν. 4057/2012 (Α΄54) προστίθενται εδάφια, ως εξής :

«Τα αρμόδια για το διορισμό ή πρόσληψη όργανα οφείλουν να προβούν στη δημοσίευση των ατομικών πράξεων διορισμού ή πρόσληψης εντός τριών (3) μηνών από τη δημοσίευση στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως της απόφασης κατανομής. Η μη τήρηση της προθεσμίας του προηγούμενου εδαφίου συνιστά πειθαρχικό παράπτωμα κατά τα οριζόμενα στην περίπτωση β) της παραγράφου 1 του άρθρου 107 του Υπαλληλικού Κώδικα».


Νergirl. Το νομο τον ειχε δημοσιευσει ο Darian πριν λιγες μερες. Στο νομο του 2012 προσθεσαν κ αυτο για το 3μηνο. Τελευταια εγινε αυτο. Απλα δεν ξερω ποτε

netgirl
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 22, 2008 5:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό netgirl » Πέμ Σεπ 13, 2018 9:37 am

maria101980 έγραψε:
Darian έγραψε:Άρθρο 32
Προθεσμία τριών μηνών από την έκδοση απόφασης κατανομής για την ολοκλήρωση διορισμού

Στο τέλος της παραγράφου 21 του άρθρου ένατου του ν. 4057/2012 (Α΄54) προστίθενται εδάφια, ως εξής :

«Τα αρμόδια για το διορισμό ή πρόσληψη όργανα οφείλουν να προβούν στη δημοσίευση των ατομικών πράξεων διορισμού ή πρόσληψης εντός τριών (3) μηνών από τη δημοσίευση στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως της απόφασης κατανομής. Η μη τήρηση της προθεσμίας του προηγούμενου εδαφίου συνιστά πειθαρχικό παράπτωμα κατά τα οριζόμενα στην περίπτωση β) της παραγράφου 1 του άρθρου 107 του Υπαλληλικού Κώδικα».


Νergirl. Το νομο τον ειχε δημοσιευσει ο Darian πριν λιγες μερες. Στο νομο του 2012 προσθεσαν κ αυτο για το 3μηνο. Τελευταια εγινε αυτο. Απλα δεν ξερω ποτε


Η προθεσμία διορισμού δεν αφορούσε το ΦΕΚ κατανομής, αλλά νομίζω τα οριστικά αποτελέσματα. Δηλαδή μέσα σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα από τα οριστικά θα έπρεπε να έχουν διοριστεί το οποίο αναφέρεται και αυτό κάπου ρητά. Παρ' όλα αυτά περάσαν χρόνια για να διοριστούν. Παραλληλισμό κάνω των περιπτώσεων όχι όμως με απόλυτη αντιστοιχία γεγονότων. Με λίγα λόγια αν θέλουν, θα τον βρουν τον τρόπο να ξεφύγουν.
Και άλλωστε μη νομίζεις πως θα γίνει κάτι τρομερό αν περάσει το 3μηνο. Αυτό που ουσιαστικά θα συμβεί, είναι ότι θα μπορούμε να κινηθούμε νομικά για να διεκδικήσουμε τον διορισμό μας.... με λίγα λόγια παρ' τ' αυγό και κούρευτο.
Αλλά σου λέω και πάλι πιστεύω πως δεν θα το φτάσουν εκεί.
Αλλωστε πλησιάζουν και οι εκλογές και μας θέλουν όλους χαρούμενους :D

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Πέμ Σεπ 13, 2018 10:55 am

Πηρα στο ΕΤ. Δεν τους εχουν στειλει κατι για φεκ διοριστεων. Καλυτερα λεει να επικοινωνησουμε με την υπηρεσια ασυλου.
Οποιος μπορει ας παρει παιδια

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Πέμ Σεπ 13, 2018 11:58 am

Τωρα πηρα κ στην υπηρεσια ασυλου. Δεν εχουν κατι νεοτερο για το φεκ διορισμού. Περιμενουν την υπιγραφη του υπουργού.
Αυτά

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Πέμ Σεπ 13, 2018 2:12 pm

Στην Υπηρεσία Ασύλου ειπαν ότι περιμένουν να υπογράφει απ τον Υπουργό....

netgirl
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 22, 2008 5:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό netgirl » Παρ Σεπ 14, 2018 8:36 am

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσια για τον κόπο.
Το θετικό είναι ότι τουλάχιστον ο ανασχηματισμός δεν επηρέασε το υπουργείο μας, γιατί εκεί θα είχαμε έξτρα καθυστέρηση, ως προς την υπουργική υπογραφή.
Ας ευχηθούμε ο υπουργός μας να έχει ένα ευχάριστο ξεκούραστο σαββατοκύριακο, ώστε να γυρίσει "ορεξάτος" στην δουλειά και να τη βάλει τη ρημάδα την υπογραφή.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Παρ Σεπ 14, 2018 8:41 am

maria8fi έγραψε:Καλησπέρα. ..Σήμερα μίλησα με ΑΣΕΠ για την πορεία των οριστικών για τους ΠΕ και μου είπαν τέλος Οκτωβρίου υπολογίζουν. ...Έλεος δεν αντέχω αλλη αναμονή. .

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση!Και σε εμένα το ίδιο είπαν και μάλιστα χωρίς βεβαιότητα, μπορεί να βγουν και Νοέμβριο είπαν... :x


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες