ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Τετ Αύγ 22, 2018 12:22 pm

maria101980 έγραψε:Εχω νεα. Μολις μιλησα με το εθνικο τυπογραφειο κ μια ευγενεστατη κυρια κοιταξε με το ΚΑΔ και μου ειπε οτι θα βγει σε φεκ παρα πολυ συντομα.
Ρωτησα συγκεκριμενα ποσες ημερες χρειαζονται για να παρει φεκ κ ειπε 15 εργασιμες. Ομως μου λεει μπορει κ νωριτερα αυτο το συγκεκριμενο, εχει προχωρησει πολυ.



Μπράβο,ρε Μαράκι!! Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση!!
Το ίδιο και σε σένα Darian....επιτέλους μας ανοίξατε τα μάτια και χαμογελάσαμε λίγο!!!

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Αύγ 22, 2018 12:59 pm

KATE4050 έγραψε:
maria101980 έγραψε:Εχω νεα. Μολις μιλησα με το εθνικο τυπογραφειο κ μια ευγενεστατη κυρια κοιταξε με το ΚΑΔ και μου ειπε οτι θα βγει σε φεκ παρα πολυ συντομα.
Ρωτησα συγκεκριμενα ποσες ημερες χρειαζονται για να παρει φεκ κ ειπε 15 εργασιμες. Ομως μου λεει μπορει κ νωριτερα αυτο το συγκεκριμενο, εχει προχωρησει πολυ.



Μπράβο,ρε Μαράκι!! Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση!!
Το ίδιο και σε σένα Darian....επιτέλους μας ανοίξατε τα μάτια και χαμογελάσαμε λίγο!!!


Προχωραει το θεμα γρηγορα. Πιστευω πως μεχρι Δεκεμβρη θα πρεπει να εχουμε τοποθετηθει.
Εκτος αν κολλησουν παλι πουθενα..
Εσεις τι πιστευετε?

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Παρ Αύγ 24, 2018 5:17 pm

Παιδιά βγήκε το ΦΕΚ κατανομής!!!!!
Εθνικό τυπογραφείο ΦΕΚ Β 3603

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Παρ Αύγ 24, 2018 5:33 pm

KATE4050 έγραψε:Παιδιά βγήκε το ΦΕΚ κατανομής!!!!!
Εθνικό τυπογραφείο ΦΕΚ Β 3603



Αλλά αντί άλλων λέω...τεύχος β 3603...
Με το καλό και στο ΦΕΚ διορισμού, ρε παιδιά!!!

filiov
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Τετ Μάιος 10, 2017 4:24 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό filiov » Παρ Αύγ 24, 2018 6:14 pm

KATE4050 έγραψε:Παιδιά βγήκε το ΦΕΚ κατανομής!!!!!
Εθνικό τυπογραφείο ΦΕΚ Β 3603


Συγχαρητήρια σε όλους, τώρα τι να περιμένουμε; Μεσολαβεί κ σκ κ δεν μπορούμε να πάρουμε τηλ την υπηρεσία ασύλου

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Παρ Αύγ 24, 2018 6:47 pm

Επιτέλους!! Με το καλό παιδια!
Αποτι εχουν γραψει παραπανω άλλα παιδια, εντος 3μηνου, βαση νομου, πρεπει να βγει το φεκ διορισμου.
Εχετε ενημερωσει στη δουλεια σας οτι θα φυγετε?

netgirl
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 22, 2008 5:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό netgirl » Παρ Αύγ 24, 2018 11:39 pm

maria101980 έγραψε:Επιτέλους!! Με το καλό παιδια!
Αποτι εχουν γραψει παραπανω άλλα παιδια, εντος 3μηνου, βαση νομου, πρεπει να βγει το φεκ διορισμου.
Εχετε ενημερωσει στη δουλεια σας οτι θα φυγετε?


Πιστεύω πως από εδώ και πέρα δεν θα έχουμε μεγάλες καθυστερήσεις. Καθαρά προσωπική εκτίμηση.
Οσο για την δουλειά... δεν χρειάστηκε να ενημερώσω... από την πρώτη και όλας ημέρα των προσωρινών το είδαν συνάδελφοι και φρόντισαν να το μάθει μέχρι και η τελευταία πέτρα.
Πριν κανένα μήνα με κάλεσε ο Δ/ντής μου να που πει πως άκουσε ότι πρόκειται να φύγω και με ενημέρωσε ότι έχει πρόθεση να με αλλάξει τμήμα και να με τοποθετήσει εκεί που επιθυμώ, αρκεί να τον διαβεβαιώσω πως θα παραμείνω... μα του απάντησα πως πλέον είναι αργά και ότι έχω πάρει τις αποφάσεις μου. Παρ' όλα αυτά αν ήταν στο χέρι μου, δεν θα το έλεγα ακόμα.
Αν στην δική σου περίπτωση δεν το έχουν μάθει, κάνε λίγο ακόμα υπομονή μέχρι να δεις ότι δρομολογείται και το ΦΕΚ διορισμού.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Σάβ Αύγ 25, 2018 1:25 am

netgirl έγραψε:
maria101980 έγραψε:Επιτέλους!! Με το καλό παιδια!
Αποτι εχουν γραψει παραπανω άλλα παιδια, εντος 3μηνου, βαση νομου, πρεπει να βγει το φεκ διορισμου.
Εχετε ενημερωσει στη δουλεια σας οτι θα φυγετε?


Πιστεύω πως από εδώ και πέρα δεν θα έχουμε μεγάλες καθυστερήσεις. Καθαρά προσωπική εκτίμηση.
Οσο για την δουλειά... δεν χρειάστηκε να ενημερώσω... από την πρώτη και όλας ημέρα των προσωρινών το είδαν συνάδελφοι και φρόντισαν να το μάθει μέχρι και η τελευταία πέτρα.
Πριν κανένα μήνα με κάλεσε ο Δ/ντής μου να που πει πως άκουσε ότι πρόκειται να φύγω και με ενημέρωσε ότι έχει πρόθεση να με αλλάξει τμήμα και να με τοποθετήσει εκεί που επιθυμώ, αρκεί να τον διαβεβαιώσω πως θα παραμείνω... μα του απάντησα πως πλέον είναι αργά και ότι έχω πάρει τις αποφάσεις μου. Παρ' όλα αυτά αν ήταν στο χέρι μου, δεν θα το έλεγα ακόμα.
Αν στην δική σου περίπτωση δεν το έχουν μάθει, κάνε λίγο ακόμα υπομονή μέχρι να δεις ότι δρομολογείται και το ΦΕΚ διορισμού.


Δεν εχω πει κατι ακομα. Απλά σκεφτομαι οτι αν περιμενω μεχρι το φεκ διορισμού δεν θα τους εχω δωσει τον χρονο που χρειαζεται για να με αντικαταστησουν. Μπορει να με εκμεταλλευτηκαν μεχρι οσο δεν παει, κ να εχω περασει πολλα ζόρια, δεν παυει ομως να εφαγα ψωμι απο αυτη τη δουλεια. Καθαρα ηθικά το λεω.
Το μονο που θελω να σιγουρεψω πριν το πω ειναι αν αυτο που εγραψαν παραπανω, οτι δηλ. μετα το φεκ κατανομης, μεσα σε 3 μηνες πρεπει να εχει βγει το φεκ διορισμού. Αυτο δηλ. ειναι σιγουρο ή το 3μηνο μπορει μα γινει 5μηνο..6μηνο..?
Κ κατι τελευταιο, τι μισθο θα εχουμε τελικά? Ξερει καποιος 100%? Εγω το μονο σιγουρο που εχω μαθει ειναι το επιδομα των 150€ μεικτά κ τα 50€ για το ενα παιδι. Για το βασικό μισθο εχω ακουσει τοσα που δεν μπορω να βγαλω ακρη. Επισης ισχυει οτι μπορει να περάσουν κ 3 μηνες εως να μας πληρωσουν πρώτη φορά?

cloelia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Δεκ 26, 2017 11:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό cloelia » Σάβ Αύγ 25, 2018 1:35 am

Επιτέλους βγήκε και το Φεκ κατανομής που περιμέναμε!!! :D

Συνάδελφοι μήπως μπορεί κάποιος από εσάς να με διαφωτίσει σχετικά...
Υπάρχει περίπτωση αν πχ έχω προσληφθεί στην τρίτη μου επιλογή,
αν αρνηθεί την πρόσληψη αυτός που έχει προσληφθεί στην πρώτη μου επιλογή
να είμαι επιλαχούσα και να μου δώσουν τη δυνατότητα να αποδεχθώ, μετά την παραίτηση του άλλου,
την θέση στην πρώτη μου επιλογή ή άπαξ και διορίστηκα στην τρίτη μου επιλογή αυτό δεν αλλάζει???
Δεν γνωρίζω αν έχει ήδη συζητηθεί το ζήτημα αυτό σε προηγούμενες σελίδες... :roll:

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Σάβ Αύγ 25, 2018 8:34 am

cloelia έγραψε:Επιτέλους βγήκε και το Φεκ κατανομής που περιμέναμε!!! :D

Συνάδελφοι μήπως μπορεί κάποιος από εσάς να με διαφωτίσει σχετικά...
Υπάρχει περίπτωση αν πχ έχω προσληφθεί στην τρίτη μου επιλογή,
αν αρνηθεί την πρόσληψη αυτός που έχει προσληφθεί στην πρώτη μου επιλογή
να είμαι επιλαχούσα και να μου δώσουν τη δυνατότητα να αποδεχθώ, μετά την παραίτηση του άλλου,
την θέση στην πρώτη μου επιλογή ή άπαξ και διορίστηκα στην τρίτη μου επιλογή αυτό δεν αλλάζει???
Δεν γνωρίζω αν έχει ήδη συζητηθεί το ζήτημα αυτό σε προηγούμενες σελίδες... :roll:


Εκει που διοριστηκες εκει θα πας. Δεν αλλαζουν οι θεσεις. Αναπληρωνονται οι θεσεις μονο απ τοβ επομενο επιλαχοντα. Μπορει δηλ. στην 1η επιλογή σου κ να παει καποιος με λιγοτερα μορια απο εσενα

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Σάβ Αύγ 25, 2018 11:18 am

Οπότε,παιδιά,θεωρώ ότι πλέον έχουν ρυθμιστεί όλοι οι τριγύρω παράγοντες (Λοιπά Υπουργεία και υπογραφές) και το θέμα εξαρτάται μόνο από την Υπηρεσία Ασύλου πόσο θα το τρέξει...
Έτσι δεν είναι?

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Σάβ Αύγ 25, 2018 11:35 am

maria101980 έγραψε:
netgirl έγραψε:
maria101980 έγραψε:Επιτέλους!! Με το καλό παιδια!
Αποτι εχουν γραψει παραπανω άλλα παιδια, εντος 3μηνου, βαση νομου, πρεπει να βγει το φεκ διορισμου.
Εχετε ενημερωσει στη δουλεια σας οτι θα φυγετε?


Πιστεύω πως από εδώ και πέρα δεν θα έχουμε μεγάλες καθυστερήσεις. Καθαρά προσωπική εκτίμηση.
Οσο για την δουλειά... δεν χρειάστηκε να ενημερώσω... από την πρώτη και όλας ημέρα των προσωρινών το είδαν συνάδελφοι και φρόντισαν να το μάθει μέχρι και η τελευταία πέτρα.
Πριν κανένα μήνα με κάλεσε ο Δ/ντής μου να που πει πως άκουσε ότι πρόκειται να φύγω και με ενημέρωσε ότι έχει πρόθεση να με αλλάξει τμήμα και να με τοποθετήσει εκεί που επιθυμώ, αρκεί να τον διαβεβαιώσω πως θα παραμείνω... μα του απάντησα πως πλέον είναι αργά και ότι έχω πάρει τις αποφάσεις μου. Παρ' όλα αυτά αν ήταν στο χέρι μου, δεν θα το έλεγα ακόμα.
Αν στην δική σου περίπτωση δεν το έχουν μάθει, κάνε λίγο ακόμα υπομονή μέχρι να δεις ότι δρομολογείται και το ΦΕΚ διορισμού.


Δεν εχω πει κατι ακομα. Απλά σκεφτομαι οτι αν περιμενω μεχρι το φεκ διορισμού δεν θα τους εχω δωσει τον χρονο που χρειαζεται για να με αντικαταστησουν. Μπορει να με εκμεταλλευτηκαν μεχρι οσο δεν παει, κ να εχω περασει πολλα ζόρια, δεν παυει ομως να εφαγα ψωμι απο αυτη τη δουλεια. Καθαρα ηθικά το λεω.
Το μονο που θελω να σιγουρεψω πριν το πω ειναι αν αυτο που εγραψαν παραπανω, οτι δηλ. μετα το φεκ κατανομης, μεσα σε 3 μηνες πρεπει να εχει βγει το φεκ διορισμού. Αυτο δηλ. ειναι σιγουρο ή το 3μηνο μπορει μα γινει 5μηνο..6μηνο..?
Κ κατι τελευταιο, τι μισθο θα εχουμε τελικά? Ξερει καποιος 100%? Εγω το μονο σιγουρο που εχω μαθει ειναι το επιδομα των 150€ μεικτά κ τα 50€ για το ενα παιδι. Για το βασικό μισθο εχω ακουσει τοσα που δεν μπορω να βγαλω ακρη. Επισης ισχυει οτι μπορει να περάσουν κ 3 μηνες εως να μας πληρωσουν πρώτη φορά?


Για το 3μηνο πληρωμής νομίζω ίσχυε παλιά τώρα δεν ξέρω να σου πω σίγουρα. Για μισθό εγώ σχεδόν σίγουρα ξέρω για καθαρά 640. Θα δείξει μακάρι να ναι τόσα!

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Σάβ Αύγ 25, 2018 11:39 am

το ΦΕΚ κατανομής δε θα πρέπε να αφορά μόνο εμάς άντε και τους ΤΕ που αναφέρονται σε αυτές τις αποφάσεις όπως είχε γίνει και με την 7κ αν δεν κάνω λάθος και να λέει στην τάδε περιοχή 2 θέσεις στην τάδε 1 κτλ;

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Σάβ Αύγ 25, 2018 12:51 pm

Maryli έγραψε:
maria101980 έγραψε:
netgirl έγραψε:
Πιστεύω πως από εδώ και πέρα δεν θα έχουμε μεγάλες καθυστερήσεις. Καθαρά προσωπική εκτίμηση.
Οσο για την δουλειά... δεν χρειάστηκε να ενημερώσω... από την πρώτη και όλας ημέρα των προσωρινών το είδαν συνάδελφοι και φρόντισαν να το μάθει μέχρι και η τελευταία πέτρα.
Πριν κανένα μήνα με κάλεσε ο Δ/ντής μου να που πει πως άκουσε ότι πρόκειται να φύγω και με ενημέρωσε ότι έχει πρόθεση να με αλλάξει τμήμα και να με τοποθετήσει εκεί που επιθυμώ, αρκεί να τον διαβεβαιώσω πως θα παραμείνω... μα του απάντησα πως πλέον είναι αργά και ότι έχω πάρει τις αποφάσεις μου. Παρ' όλα αυτά αν ήταν στο χέρι μου, δεν θα το έλεγα ακόμα.
Αν στην δική σου περίπτωση δεν το έχουν μάθει, κάνε λίγο ακόμα υπομονή μέχρι να δεις ότι δρομολογείται και το ΦΕΚ διορισμού.


Δεν εχω πει κατι ακομα. Απλά σκεφτομαι οτι αν περιμενω μεχρι το φεκ διορισμού δεν θα τους εχω δωσει τον χρονο που χρειαζεται για να με αντικαταστησουν. Μπορει να με εκμεταλλευτηκαν μεχρι οσο δεν παει, κ να εχω περασει πολλα ζόρια, δεν παυει ομως να εφαγα ψωμι απο αυτη τη δουλεια. Καθαρα ηθικά το λεω.
Το μονο που θελω να σιγουρεψω πριν το πω ειναι αν αυτο που εγραψαν παραπανω, οτι δηλ. μετα το φεκ κατανομης, μεσα σε 3 μηνες πρεπει να εχει βγει το φεκ διορισμού. Αυτο δηλ. ειναι σιγουρο ή το 3μηνο μπορει μα γινει 5μηνο..6μηνο..?
Κ κατι τελευταιο, τι μισθο θα εχουμε τελικά? Ξερει καποιος 100%? Εγω το μονο σιγουρο που εχω μαθει ειναι το επιδομα των 150€ μεικτά κ τα 50€ για το ενα παιδι. Για το βασικό μισθο εχω ακουσει τοσα που δεν μπορω να βγαλω ακρη. Επισης ισχυει οτι μπορει να περάσουν κ 3 μηνες εως να μας πληρωσουν πρώτη φορά?


Για το 3μηνο πληρωμής νομίζω ίσχυε παλιά τώρα δεν ξέρω να σου πω σίγουρα. Για μισθό εγώ σχεδόν σίγουρα ξέρω για καθαρά 640. Θα δείξει μακάρι να ναι τόσα!


640 καθαρος μισθος+100 καθαρα το ανθυγεινο + 40€ καθαρα για το ενα παιδι?

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Σάβ Αύγ 25, 2018 1:04 pm

Maryli έγραψε:το ΦΕΚ κατανομής δε θα πρέπε να αφορά μόνο εμάς άντε και τους ΤΕ που αναφέρονται σε αυτές τις αποφάσεις όπως είχε γίνει και με την 7κ αν δεν κάνω λάθος και να λέει στην τάδε περιοχή 2 θέσεις στην τάδε 1 κτλ;


Παρατήρησα ότι της 7κ βγήκε κατανομή για τους 20 και όχι για όλους (35) που ήταν στα οριστικά οπότε ίσως γι αυτό αναφέρουν τις θέσεις...
Ενώ εδώ τους αναφέρει όλους...14 ΤΕ και 56 ΔΕ...όσοι ήταν και στα οριστικά....


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες