ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
katerina111
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Μάιος 03, 2010 2:55 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό katerina111 » Τρί Απρ 20, 2021 3:46 pm

Maryli έγραψε:
katerina111 έγραψε:Καλησπέρα, είμαι στο υπουργείο αρκετό καιρό... σε γραφειο ασύλου αρχικά και τωρα στην κεντρική υπηρεσία. Η αλήθεια είναι ότι το Υπουργείο βρίσκεται σε φάση αναπροσαρμογής , στην ουσία τώρα συστήνεται με τη μεταφορά ολων των υπηρεσιών του στον Κεράνη. Οι ανάγκες είναι αρκετές στην κεντρική αλλά και παντού. Ωστόσο δίνουν βάση απο ότι εχω καταλάβει στο να οργανωθεί η κεντρική υπηρεσία ...
Τα καλά :οι περισσότεροι υπάλληλοι είναι νέοι , με όρεξη, το αντικείμενο ενδιαφέρον, το κτίριο οκ εντυπωσιακό και θετικό ότι οι περισσότερες υπηρεσίες είναι πια συγκεντρωμένες. Δουλεια έχει να κάνεις αλλά οκ βγαινει. Επιδόματα δεν παίζουν αν δεν είσαι σε περιφερειακό γραφείο Ασύλου. Στον Κεράνη εχει λίγες υπηρεσίες με κοινό και αυτές περιορισμένες αν αυτό σε απασχολεί , εμένα πχ δεν με πείραζε.
Τα κακά: ολα είναι καινούργια, υπάρχουν ελλείψεις υλικοτεχνικές, ακόμα οργανώνονται τα τμήματα , δύσκολα μπορείς να φύγεις με κινητικότητα καθώς απαιτείται η σύμφωνη γνώμη του υπουργού.

Μμμ δεν μπορώ να σκεφτώ άλλα...


Κατερίνα καλησπέρα, ξέρεις να μας πεις τι μισθό παίρνει ένας ΔΕ στην κεντρική υπηρεσία καθαρό ποσό;


Στην Κεντρική δεν παίρνεις το επίδομα (100 ευρώ περίπου καθαρά) οπότε ο μισθός ειναι όπως στο υπόλοιπο δημόσιο, σύμφωνα με το ενιαίο μισθολόγιο. Νομιζω βγαίνει 670 καθαρά, ας με διορθώσει κάποιος αν είναι κατι αλλο.

Maryli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2018 3:33 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Maryli » Τετ Απρ 21, 2021 3:13 pm

katerina111 έγραψε:
Maryli έγραψε:
katerina111 έγραψε:Καλησπέρα, είμαι στο υπουργείο αρκετό καιρό... σε γραφειο ασύλου αρχικά και τωρα στην κεντρική υπηρεσία. Η αλήθεια είναι ότι το Υπουργείο βρίσκεται σε φάση αναπροσαρμογής , στην ουσία τώρα συστήνεται με τη μεταφορά ολων των υπηρεσιών του στον Κεράνη. Οι ανάγκες είναι αρκετές στην κεντρική αλλά και παντού. Ωστόσο δίνουν βάση απο ότι εχω καταλάβει στο να οργανωθεί η κεντρική υπηρεσία ...
Τα καλά :οι περισσότεροι υπάλληλοι είναι νέοι , με όρεξη, το αντικείμενο ενδιαφέρον, το κτίριο οκ εντυπωσιακό και θετικό ότι οι περισσότερες υπηρεσίες είναι πια συγκεντρωμένες. Δουλεια έχει να κάνεις αλλά οκ βγαινει. Επιδόματα δεν παίζουν αν δεν είσαι σε περιφερειακό γραφείο Ασύλου. Στον Κεράνη εχει λίγες υπηρεσίες με κοινό και αυτές περιορισμένες αν αυτό σε απασχολεί , εμένα πχ δεν με πείραζε.
Τα κακά: ολα είναι καινούργια, υπάρχουν ελλείψεις υλικοτεχνικές, ακόμα οργανώνονται τα τμήματα , δύσκολα μπορείς να φύγεις με κινητικότητα καθώς απαιτείται η σύμφωνη γνώμη του υπουργού.

Μμμ δεν μπορώ να σκεφτώ άλλα...


Κατερίνα καλησπέρα, ξέρεις να μας πεις τι μισθό παίρνει ένας ΔΕ στην κεντρική υπηρεσία καθαρό ποσό;


Στην Κεντρική δεν παίρνεις το επίδομα (100 ευρώ περίπου καθαρά) οπότε ο μισθός ειναι όπως στο υπόλοιπο δημόσιο, σύμφωνα με το ενιαίο μισθολόγιο. Νομιζω βγαίνει 670 καθαρά, ας με διορθώσει κάποιος αν είναι κατι αλλο.



Σ ευχαριστώ πολύ :D

NANSY16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2021 11:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό NANSY16 » Τρί Ιούλ 27, 2021 11:44 am

Καλημέρα σας,
Μηπως γνωρίζει κάποιος τηλέφωνα επικοινωνίας από το τμήμα προσωπικού ή το τμήμα μισθοδοσίας της υπηρεσίας ασύλου στα νέα γραφείο στο Ρέντη?
Ευχαριστώ

Dimitratsiou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Φεβ 09, 2021 8:04 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimitratsiou » Τρί Ιούλ 27, 2021 5:36 pm

21 3212 8292 & 21 3212 8290 Καλησπέρα επικοινωνήστε σ αυτά τα τηλέφωνα. Στο πρώτο κατάφερα και μίλησα με κάποιον την προηγούμενη εβδομάδα προς το μεσημέρι.

NANSY16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2021 11:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό NANSY16 » Πέμ Ιούλ 29, 2021 10:46 pm

Καλησπέρα,
Σ ευχαριστώ πολύ για τα τηλέφωνα!! Ελπίζω να το σηκώσουν και σε μένα!

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τετ Νοέμ 17, 2021 8:36 am

Βγήκε αναπλήρωση για αυτή τη προκήρυξη.
Επειδή τη παρακολουθώ αυτή και έτσι για στατιστικούς λόγους αυτή η προκήρυξη του 2017 για τους ΤΕ είχε 14 θέσεις.

19/11/2019 βγήκε αναπλήρωση για τις 6 θέσεις και αυτές τις ημέρες βγήκε αναπλήρωση για 8 θέσεις
Έτσι λίγο για να καταλαβαίνουμε πως πάνε οι χρόνοι με τις αναπληρώσεις.
Υπερβολικά αργά.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες