Προκήρυξη 5Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τρί Απρ 25, 2017 2:08 pm

Γνωστοποιείται ότι απεστάλη στο Εθνικό Τυπογραφείο για δημοσίευση η 5Κ/2017 Προκήρυξη του ΑΣΕΠ, που αφορά στην πλήρωση με σειρά προτεραιότητας διακοσίων πενήντα επτά (257) θέσεων τακτικού προσωπικού Πανεπιστημιακής, Τεχνολογικής και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε φορείς του Υπουργείου Υγείας και στο Αρεταίειο Νοσοκομείο (Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων).
Ο σύνδεσμος από τη σελίδα του ΑΣΕΠ.

Κώδικας: Επιλογή όλων

www.asep.gr/webcenter/portal/asep/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7?var=ucmserver%23dDocName%3AVDCCMS01.ASEP.012187&_afrLoop=7681144485413017&_adf.ctrl-state=17kioez5m1_108#!%40%40%3Fvar%3Ducmserver%2523dDocName%253AVDCCMS01.ASEP.012187%26_afrLoop%3D7681144485413017%26_adf.ctrl-state%3D17kioez5m1_112

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Τρί Απρ 25, 2017 3:06 pm

καλή επιτυχία να έχουμε όλοι....να ρωτήσω κάτι που διάβασα
τι είναι το παρακάτω ? εγώ που δεν είμαι κάτοικος σε τέτοιο δήμο συμπληρώνω τον κωδικό 07 ? ( θέλοντας να υπηρετήσω σε αυτή τη θέση επί μία δεκαετία )

κωδικός 07
Μόνιμος κάτοικος των δήμων με πληθυσμό μικρότερο των 10.000 κατοίκων εφόσον
επιθυμεί τον διορισμό του σε θέσεις υπηρεσιών του Δημοσίου ή των νομικών
προσώπων της παρ. 1 του άρθρου 14 του Ν. 2190/ 1994 και της παρ. 3 του άρθρου 1
του Ν. 2527/1997 όπως τροποποιήθηκε και ισχύει, στον αντίστοιχο δήμο και
δεσμεύεται να υπηρετήσει σε αυτή τη θέση επί μία τουλάχιστον δεκαετία (ΚΕΦΑΛΑΙΟ
Γ΄/ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Β΄).

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Απρ 25, 2017 4:23 pm

DTINFINITY έγραψε:Γνωστοποιείται ότι απεστάλη στο Εθνικό Τυπογραφείο για δημοσίευση η 5Κ/2017 Προκήρυξη του ΑΣΕΠ, που αφορά στην πλήρωση με σειρά προτεραιότητας διακοσίων πενήντα επτά (257) θέσεων τακτικού προσωπικού Πανεπιστημιακής, Τεχνολογικής και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε φορείς του Υπουργείου Υγείας και στο Αρεταίειο Νοσοκομείο (Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων).
Ο σύνδεσμος από τη σελίδα του ΑΣΕΠ.

Κώδικας: Επιλογή όλων

www.asep.gr/webcenter/portal/asep/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7?var=ucmserver%23dDocName%3AVDCCMS01.ASEP.012187&_afrLoop=7681144485413017&_adf.ctrl-state=17kioez5m1_108#!%40%40%3Fvar%3Ducmserver%2523dDocName%253AVDCCMS01.ASEP.012187%26_afrLoop%3D7681144485413017%26_adf.ctrl-state%3D17kioez5m1_112




Ναι το ειδα κ εγω!! matilda τι λες??? Θα εχουμε τυχη????

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τρί Απρ 25, 2017 8:44 pm

DTINFINITY έγραψε:Γνωστοποιείται ότι απεστάλη στο Εθνικό Τυπογραφείο για δημοσίευση η 5Κ/2017 Προκήρυξη του ΑΣΕΠ, που αφορά στην πλήρωση με σειρά προτεραιότητας διακοσίων πενήντα επτά (257) θέσεων τακτικού προσωπικού Πανεπιστημιακής, Τεχνολογικής και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε φορείς του Υπουργείου Υγείας και στο Αρεταίειο Νοσοκομείο (Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων).
Ο σύνδεσμος από τη σελίδα του ΑΣΕΠ.

Κώδικας: Επιλογή όλων

www.asep.gr/webcenter/portal/asep/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7?var=ucmserver%23dDocName%3AVDCCMS01.ASEP.012187&_afrLoop=7681144485413017&_adf.ctrl-state=17kioez5m1_108#!%40%40%3Fvar%3Ducmserver%2523dDocName%253AVDCCMS01.ASEP.012187%26_afrLoop%3D7681144485413017%26_adf.ctrl-state%3D17kioez5m1_112


infinity το σκεφτεσαι καθόλου? Εχεις καμία θέση κοντά σου? Εγω κάτι έχω οπότε με προβληματίζει ακόμα περισσότερο η Αθήνα!

tfv
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 03, 2010 6:14 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό tfv » Τρί Απρ 25, 2017 10:29 pm

Προσφατα καναμε για τη 2Κ. Δεν μπορουσαν να βαλουν τις θεσεις σε μια προκηρυξη;!

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τρί Απρ 25, 2017 11:37 pm

italos77 έγραψε:infinity το σκεφτεσαι καθόλου? Εχεις καμία θέση κοντά σου? Εγω κάτι έχω οπότε με προβληματίζει ακόμα περισσότερο η Αθήνα!

Μπα για μένα δεν έχει τίποτα κοντά, άσε που δε ξέρω αν θα έχω διοριστεί μέχρι να κλείσουν οι αιτήσεις.
Η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα κιόλας, πρέπει να πάρω κάποια στιγμή και μια απόφαση, ελεγα ότι η 2κ/2017 θα ήταν η τελευταία εκτός εξαιρετικής περίπτωσης, αλλά αν προλαβαίνω ίσως τα κάνω και σε αυτή. Το πολύ πολύ να απορρίψω.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Απρ 26, 2017 12:02 pm

DTINFINITY έγραψε:
italos77 έγραψε:infinity το σκεφτεσαι καθόλου? Εχεις καμία θέση κοντά σου? Εγω κάτι έχω οπότε με προβληματίζει ακόμα περισσότερο η Αθήνα!

Μπα για μένα δεν έχει τίποτα κοντά, άσε που δε ξέρω αν θα έχω διοριστεί μέχρι να κλείσουν οι αιτήσεις.
Η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα κιόλας, πρέπει να πάρω κάποια στιγμή και μια απόφαση, ελεγα ότι η 2κ/2017 θα ήταν η τελευταία εκτός εξαιρετικής περίπτωσης, αλλά αν προλαβαίνω ίσως τα κάνω και σε αυτή. Το πολύ πολύ να απορρίψω.


Εχεις διοριστει κάπου κ περιμενεις?

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τετ Απρ 26, 2017 2:20 pm

maria101980 έγραψε:Εχεις διοριστει κάπου κ περιμενεις?


Είμαι στο πίνακα διοριστέων (οριστικά) της 2κ/2016 για ΤτΕ, της 3κ/2016 και στα προσωρινά της 5κ/2016(ΕΥΑΘ). Εκτός απροόπτου θα είμαι διοριστέος και στη 2κ/2017 (δικαστήρια) όταν βγουν.
Ε και πρέπει να επιλέξω κάποια θέση και να μπω στη διαδικασία της μετεγκατάστασης γιατί δεν είναι τίποτα κοντά στο τόπο που διαμένω.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Απρ 26, 2017 4:06 pm

DTINFINITY έγραψε:
maria101980 έγραψε:Εχεις διοριστει κάπου κ περιμενεις?


Είμαι στο πίνακα διοριστέων (οριστικά) της 2κ/2016 για ΤτΕ, της 3κ/2016 και στα προσωρινά της 5κ/2016(ΕΥΑΘ). Εκτός απροόπτου θα είμαι διοριστέος και στη 2κ/2017 (δικαστήρια) όταν βγουν.
Ε και πρέπει να επιλέξω κάποια θέση και να μπω στη διαδικασία της μετεγκατάστασης γιατί δεν είναι τίποτα κοντά στο τόπο που διαμένω.


να προσέξεις την επιλογή σου. Δε σημαίνει οτι επειδή είναι δημόσιο είναι και καλά, Να ρωτήσεις κ να πάρεις πληροφορίες για την κάθε υπηρεσία. Σε ποια ειδικότητα είσαι?

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό arpatr » Τετ Απρ 26, 2017 4:18 pm

dtinfinity να σε ρωτησω μηπως γνωριζεις , αν πχ 20 Μαιου στειλω την αιτηση 21 ορκιστω και 25 ληγουν οι αιτησεις, κρινεται ακυρη η αιτησή μου?

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τετ Απρ 26, 2017 5:36 pm

DTINFINITY έγραψε:
italos77 έγραψε:infinity το σκεφτεσαι καθόλου? Εχεις καμία θέση κοντά σου? Εγω κάτι έχω οπότε με προβληματίζει ακόμα περισσότερο η Αθήνα!

Μπα για μένα δεν έχει τίποτα κοντά, άσε που δε ξέρω αν θα έχω διοριστεί μέχρι να κλείσουν οι αιτήσεις.
Η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα κιόλας, πρέπει να πάρω κάποια στιγμή και μια απόφαση, ελεγα ότι η 2κ/2017 θα ήταν η τελευταία εκτός εξαιρετικής περίπτωσης, αλλά αν προλαβαίνω ίσως τα κάνω και σε αυτή. Το πολύ πολύ να απορρίψω.


Είσαι τόσο αισιόδοξος ότι θα έχεις διοριστεί στην ττε σε ένα μήνα? (λογικά τόσο θα είναι για να κλείσει η 5κ)
Νομίζω ότι το φαντάζεσαι πολύ κοντά αφού δεν σε εχουν ειδοποιήσει κιόλας, οπότε έχεις χρόνο!
Λογικά μέσα καλοκαιριού για να μην πω τέλη σε βλέπω για ττε.
Να σε ρωτήσω κάτι άλλο αν ξέρεις? Εστώ ότι κάποιος δεν αποδέχεται τη θέση που έχει μπει, ο επόμενος που καλούν είναι ο επόμενος επιλαχών σε μόρια που δεν εχει πιάσει θέση ή ο επόμενος στα μόρια που μπορεί να έχει διοριστεί αλλού (για την ιδια προκηρυξη μιλάω πάντα)? Δηλαδή μπορεί να είναι κάποιος που έχει πιάσει θέση αλλού και απλά παίρνει πλέον άλλη την οποία πιθανον είχε πιο ψηλά στις προτιμήσεις του? Ρωτάω γιατί έτσι παίζει σημασία και η σειρά με την οποία δηλώνεις ετσι δεν είναι?

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τετ Απρ 26, 2017 6:39 pm

Apart: πρέπει να μην έχεις διοριστεί και αναλάβει μέχρι την ημερομηνία που θα κλείσουν οι αιτήσεις. Συνεπώς στο παράδειγμα σου, ο ΑΣΕΠ θα έχει ενημερωθεί από το φορέα σου ότι ανέλαβες(είναι υποχρέωση του φορέα να ενημερώσει τον ΑΣΕΠ με το πρωτόκολλο αναάληψης υπηρεσίας) και λογικά θα τη πιάσει άκυρη. Αν ξεφύγει από τον ΑΣΕΠ και προχώρηση η διαδικασία στο νέο διαγωνισμό και είσαι διοριστεος, θα το εντοπίσει ο νέος φορέας καθώς θα σου δίνει αριθμό μητρώου δημοσίου υπαλλήλου. Το είχα κάνει εγώ ερώτημα, διότι είχε βγει το ΦΕΚ διορισμού μου στη 5κ/2015 και δεν είχα πάει να αναλάβω.

Italos: Κι εγώ κάπου εκεί το περιμένω σε κανένα δίμηνο απλώς κρατάμε μικρό καλάθι γιατί ποτέ δε ξέρεις.
Στο ερώτημα σου, ο ΑΣΕΠ θα διαγράψει αυτόν που δε δέχθηκε και θα προχωρήσει στον επόμενο που δεν έχει πάρει θέση, θα προχώρηση σε έλεγχο του φακέλου του, αν όλα οκ τον προτείνει ως διοριστεο αλλιώς θα αναγράψει επέρχονται μεταβολές στα μόρια του και θα συνεχίσει στον επόμενο του πίνακα. Παράδειγμα Ας υποθέσουμε συμμετέχουμε ως ΤΕ Πληροφορικής και οι δυο σε ένα διαγωνισμο κι εγώ έχω περισσότερα μόρια από σένα (δε ξέρω ποσά έχεις και δε θέλω να το εκλαβεις αρνητικά). :D
Εσυ θες μια θέση σε συγκεκριμένο μέρος, αλλά έρχομαι εγώ που δεν έχει στο μέρος μου θέσεις είδα ότι παίζουν θέσεις ΤΕ πληροφορικής στο διαγωνισμό, κάνω τα χαρτιά μου κι έχω πρώτη επιλογή εκεί που έχεις κι εσυ. Θα βγει ο πίνακας ο οποίος θα διορίζει εμένα στη θέση αυτή κι εσένα σε μια άλλη θέση που έχεις βάλει ως δεύτερη επιλογή. Εγώ για τους λόγους μου λέω σιγά δεν πάω, αυτόματα θα πάει στον επόμενο μετά από σένα που δεν έχει διοριστεί πουθενά και θα του δώσει τη θέση, αν την έχει στις προτιμήσεις του βέβαια.
Όπως καταλαβαίνεις υπάρχει ένα ηθικό πρόβλημα, γιατί εγώ με το να μη δεχθώ σε στέλνω να διοριστείς στη δεύτερη επιλογή σου και μπαίνει κάποιος άλλος από αναπλήρωση που έχει λιγότερα μόρια από σένα εκεί που πραγματικά ήθελες.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τετ Απρ 26, 2017 9:35 pm

DTINFINITY έγραψε:Apart: πρέπει να μην έχεις διοριστεί και αναλάβει μέχρι την ημερομηνία που θα κλείσουν οι αιτήσεις. Συνεπώς στο παράδειγμα σου, ο ΑΣΕΠ θα έχει ενημερωθεί από το φορέα σου ότι ανέλαβες(είναι υποχρέωση του φορέα να ενημερώσει τον ΑΣΕΠ με το πρωτόκολλο αναάληψης υπηρεσίας) και λογικά θα τη πιάσει άκυρη. Αν ξεφύγει από τον ΑΣΕΠ και προχώρηση η διαδικασία στο νέο διαγωνισμό και είσαι διοριστεος, θα το εντοπίσει ο νέος φορέας καθώς θα σου δίνει αριθμό μητρώου δημοσίου υπαλλήλου. Το είχα κάνει εγώ ερώτημα, διότι είχε βγει το ΦΕΚ διορισμού μου στη 5κ/2015 και δεν είχα πάει να αναλάβω.

Italos: Κι εγώ κάπου εκεί το περιμένω σε κανένα δίμηνο απλώς κρατάμε μικρό καλάθι γιατί ποτέ δε ξέρεις.
Στο ερώτημα σου, ο ΑΣΕΠ θα διαγράψει αυτόν που δε δέχθηκε και θα προχωρήσει στον επόμενο που δεν έχει πάρει θέση, θα προχώρηση σε έλεγχο του φακέλου του, αν όλα οκ τον προτείνει ως διοριστεο αλλιώς θα αναγράψει επέρχονται μεταβολές στα μόρια του και θα συνεχίσει στον επόμενο του πίνακα. Παράδειγμα Ας υποθέσουμε συμμετέχουμε ως ΤΕ Πληροφορικής και οι δυο σε ένα διαγωνισμο κι εγώ έχω περισσότερα μόρια από σένα (δε ξέρω ποσά έχεις και δε θέλω να το εκλαβεις αρνητικά). :D
Εσυ θες μια θέση σε συγκεκριμένο μέρος, αλλά έρχομαι εγώ που δεν έχει στο μέρος μου θέσεις είδα ότι παίζουν θέσεις ΤΕ πληροφορικής στο διαγωνισμό, κάνω τα χαρτιά μου κι έχω πρώτη επιλογή εκεί που έχεις κι εσυ. Θα βγει ο πίνακας ο οποίος θα διορίζει εμένα στη θέση αυτή κι εσένα σε μια άλλη θέση που έχεις βάλει ως δεύτερη επιλογή. Εγώ για τους λόγους μου λέω σιγά δεν πάω, αυτόματα θα πάει στον επόμενο μετά από σένα που δεν έχει διοριστεί πουθενά και θα του δώσει τη θέση, αν την έχει στις προτιμήσεις του βέβαια.
Όπως καταλαβαίνεις υπάρχει ένα ηθικό πρόβλημα, γιατί εγώ με το να μη δεχθώ σε στέλνω να διοριστείς στη δεύτερη επιλογή σου και μπαίνει κάποιος άλλος από αναπλήρωση που έχει λιγότερα μόρια από σένα εκεί που πραγματικά ήθελες.


Πράγμα που σημαίνει ότι το συστημα μπάζει κατα τη γνώμη μου γιατί είναι αδικο! Και σε συνδυασμό με το γεγονος ότι όλοι κάνουν χαρτιά για πολλές θέσεις ανα την Ελλάδα που τελικά δεν πάνε για δικούς τους λόγους (δεν το κατακρίνω , είναι λογικό να γίνεται, το έχω κάνει κι εγώ). Θα έπρεπε να είναι σαν τις πανελλήνιες για να μην επηρεάζονται τα αποτελέσματα ανάλογα με τις προτιμήσεις, αλλά να είναι ρευστός ο πίνακας μέχρι να καταλήξουν στους διοριστέους που εχουν αποδεχθεί τις θέσεις και να πάει ο καθένας όσο γίνεται στην υψηλότερη επιλογή του. Ετσι όπως είναι οι περισσότεροι ξενιτεύονται ενω θα μπορούσαν να είναι κοντά στο σπίτι τους, ή τουλάχιστον να είχαν πιο πολλές πιθανότητες γι αυτό!

brikoudi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 19, 2017 7:43 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό brikoudi » Πέμ Απρ 27, 2017 9:25 pm

DTINFINITY έγραψε:Apart: πρέπει να μην έχεις διοριστεί και αναλάβει μέχρι την ημερομηνία που θα κλείσουν οι αιτήσεις. Συνεπώς στο παράδειγμα σου, ο ΑΣΕΠ θα έχει ενημερωθεί από το φορέα σου ότι ανέλαβες(είναι υποχρέωση του φορέα να ενημερώσει τον ΑΣΕΠ με το πρωτόκολλο αναάληψης υπηρεσίας) και λογικά θα τη πιάσει άκυρη. Αν ξεφύγει από τον ΑΣΕΠ και προχώρηση η διαδικασία στο νέο διαγωνισμό και είσαι διοριστεος, θα το εντοπίσει ο νέος φορέας καθώς θα σου δίνει αριθμό μητρώου δημοσίου υπαλλήλου. Το είχα κάνει εγώ ερώτημα, διότι είχε βγει το ΦΕΚ διορισμού μου στη 5κ/2015 και δεν είχα πάει να αναλάβω.

Italos: Κι εγώ κάπου εκεί το περιμένω σε κανένα δίμηνο απλώς κρατάμε μικρό καλάθι γιατί ποτέ δε ξέρεις.
Στο ερώτημα σου, ο ΑΣΕΠ θα διαγράψει αυτόν που δε δέχθηκε και θα προχωρήσει στον επόμενο που δεν έχει πάρει θέση, θα προχώρηση σε έλεγχο του φακέλου του, αν όλα οκ τον προτείνει ως διοριστεο αλλιώς θα αναγράψει επέρχονται μεταβολές στα μόρια του και θα συνεχίσει στον επόμενο του πίνακα. Παράδειγμα Ας υποθέσουμε συμμετέχουμε ως ΤΕ Πληροφορικής και οι δυο σε ένα διαγωνισμο κι εγώ έχω περισσότερα μόρια από σένα (δε ξέρω ποσά έχεις και δε θέλω να το εκλαβεις αρνητικά). :D
Εσυ θες μια θέση σε συγκεκριμένο μέρος, αλλά έρχομαι εγώ που δεν έχει στο μέρος μου θέσεις είδα ότι παίζουν θέσεις ΤΕ πληροφορικής στο διαγωνισμό, κάνω τα χαρτιά μου κι έχω πρώτη επιλογή εκεί που έχεις κι εσυ. Θα βγει ο πίνακας ο οποίος θα διορίζει εμένα στη θέση αυτή κι εσένα σε μια άλλη θέση που έχεις βάλει ως δεύτερη επιλογή. Εγώ για τους λόγους μου λέω σιγά δεν πάω, αυτόματα θα πάει στον επόμενο μετά από σένα που δεν έχει διοριστεί πουθενά και θα του δώσει τη θέση, αν την έχει στις προτιμήσεις του βέβαια.
Όπως καταλαβαίνεις υπάρχει ένα ηθικό πρόβλημα, γιατί εγώ με το να μη δεχθώ σε στέλνω να διοριστείς στη δεύτερη επιλογή σου και μπαίνει κάποιος άλλος από αναπλήρωση που έχει λιγότερα μόρια από σένα εκεί που πραγματικά ήθελες.



Αποφαίνεται ότι πρέπει να έχεις τύχη βουνό για να διοριστείς στην πρώτη σου επιλογή. Νομίζα ότι ισχύει αυτό που δήλωσε ο italos77 σχετικά με την κατάξη των διοριστέων. :(

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Παρ Απρ 28, 2017 6:07 pm

Παιδια με 1855 μορια για ΔΕ διοικητικου εχω ελπιδες ?


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot], gpt147689 και 17 επισκέπτες