Προκήρυξη 5Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
vasilis ser
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2014 8:44 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό vasilis ser » Τετ Ιουν 07, 2017 4:18 pm

mylw έγραψε:τελικά ξέρει κανείς ? αν έχεις δυο πτυχια πως βάζεις ως βασικό τίτλο σπουδων αυτό με τη μεγαλύτερη βαθμολογια?


Βάζεις πρώτο το πτυχίο με την μεγαλύτερη βαθμολογία
καλή επιτυχία

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τετ Ιουν 07, 2017 5:12 pm

απλώς δηλώνεις πρώτο στη σειρά αυτό με τη μεγαλύτερη βαθμολογία, εφόσον και οι δύο τίτλοι εμπίπτουν στους αποδεκτούς από την προκήρυξη και είναι της αυτής εκπαιδευτικής βαθμίδας..

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mylw » Τετ Ιουν 07, 2017 7:00 pm

Οκ παιδιά, ευχαριστώ

veni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 03, 2017 11:59 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό veni » Τετ Ιουν 07, 2017 11:22 pm

Γνωριζει καποιος πως βγαινουν τα μορια για την κατηγορια ΔΕ, εάν δηλαδή πολλαπλασιάζονται π.χ με το 110 χ τον βαθμο του απολυτηριου?

veni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 03, 2017 11:59 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό veni » Τετ Ιουν 07, 2017 11:40 pm

Μια ακομη ερωτηση εάν ξερει κανεις,επειδη εχω δυο πτυχια ένα από σχολη και ένα του λυκειου, στο μητρωο εχω δηλωσει μονο το πτυχειο του ΤΕΕ Β ΚΥΚΛΟΥ αλλα στην αιτηση που εκανα εβαλα και δευτερο τιλτο σπουδων και εβαλα αυτό του λυκειου θα εχω καποιο θεμα που δεν δηλωσα το απολυτηριο του λυκειου στο μητρωο ?

vaioscv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 08, 2017 12:54 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό vaioscv » Πέμ Ιουν 08, 2017 1:43 pm

Καλησπέρα σε όλους σας,

Ετοιμάζομαι για 1η φορά να καταθέσω τα χαρτιά μου στον ΑΣΕΠ για τη συγκεκριμένη προκήρυξη. Έχω τελειώσει ΤΕΙ Διοίκησης Μονάδων Υγείας & Πρόνοιας, αλλά η θέση για την οποία θα καταθέσω τα χαρτιά είναι ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων. Θα εκτιμούσα πάρα πολύ αν μπορούσατε να με βοηθήσετε με τις παρακάτω απορίες που έχω:

1. Ως τίτλο σπουδών προφανώς θα βάλω το Απολυτήριο Λυκείου. Μπορώ όμως με κάποιο τρόπο να δηλώσω και ως «πρόσθετο προσόν» το πτυχίο της σχολής μου; Αν ναι πως;
2. Στη συγκεκριμένη θέση ζητά ως απαραίτητο προσόν τις γνώσεις Η/Υ, οπότε θα καταθέσω το ECDL. Πτυχία ξένων γλωσσών μπορώ να τα δηλώσω και αυτά ως πρόσθετα προσόντα; Αν ναι πως;
3. Πρέπει όλες τις βεβαιώσεις εκτός από το οτι θα τα στείλω με το φάκελο μαζί με την εκτυπωμένη αίτηση, να τις καταχωρήσω και στο «μητρώο» που αναφέρετε στο forum; Είναι απαραίτητο τελικά αυτό ή όχι;
4. Είμαι 31 ετών και έχω άλλες δύο αδελφές. Η μία έχει κλείσει τα 25 και είναι παντρεμένη και η άλλη κλείνει τα 25 το καλοκαίρι. Έχω δικαίωμα να καταθέσω τα χαρτιά μου ως τέκνο τρίτεκνης; Απ' όσα διάβασα φοβάμαι πως όχι, αλλά ο σύλλογος τριτέκνων της περιοχής μου με ενημέρωσε πως μπορώ.
Υπάρχει κίνδυνος να μου ακυρώσουν την αίτηση αν καταθέσω ως τέκνο τρίτεκνης ή απλά θα μπω στην λίστα χωρίς ειδική κατηγορία;
5. Στην απόδειξη εμπειρίας σχετικής με την αντίστοιχη θέση πρέπει να βάλω τους μήνες εργασίας μόνο της αντίστοιχης εργασίας που έκανα ή συνολικά βάσει της βεβαίωσης από το ΕΦΚΑ; Επίσης, οι μήνες υπολογίζονται διαιρώντας τις ημέρες εργασίας με το 25. Βάζουμε και δεκαδικά ψηφία στην περίπτωση που προκύπτουν;

Αυτά προς το παρόν και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας. :D

netroniovol
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μάιος 31, 2017 12:51 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό netroniovol » Πέμ Ιουν 08, 2017 1:57 pm

Επιτελους τελειωσα και με το μητρωο και με την αιτηση! Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια ( σας επριξα λιγο :) )! Καλη επιτυχια σε ολους μας!

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Πέμ Ιουν 08, 2017 5:23 pm

vaioscv έγραψε:Καλησπέρα σε όλους σας,

Ετοιμάζομαι για 1η φορά να καταθέσω τα χαρτιά μου στον ΑΣΕΠ για τη συγκεκριμένη προκήρυξη. Έχω τελειώσει ΤΕΙ Διοίκησης Μονάδων Υγείας & Πρόνοιας, αλλά η θέση για την οποία θα καταθέσω τα χαρτιά είναι ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων. Θα εκτιμούσα πάρα πολύ αν μπορούσατε να με βοηθήσετε με τις παρακάτω απορίες που έχω:

1. Ως τίτλο σπουδών προφανώς θα βάλω το Απολυτήριο Λυκείου. Μπορώ όμως με κάποιο τρόπο να δηλώσω και ως «πρόσθετο προσόν» το πτυχίο της σχολής μου; Αν ναι πως; Όχι
2. Στη συγκεκριμένη θέση ζητά ως απαραίτητο προσόν τις γνώσεις Η/Υ, οπότε θα καταθέσω το ECDL. Πτυχία ξένων γλωσσών μπορώ να τα δηλώσω και αυτά ως πρόσθετα προσόντα; Αν ναι πως; Όχι ως πρόσθετα. Μόνο ως μόρια αθροιστικά
3. Πρέπει όλες τις βεβαιώσεις εκτός από το οτι θα τα στείλω με το φάκελο μαζί με την εκτυπωμένη αίτηση, να τις καταχωρήσω και στο «μητρώο» που αναφέρετε στο forum; Είναι απαραίτητο τελικά αυτό ή όχι; όχι
4. Είμαι 31 ετών και έχω άλλες δύο αδελφές. Η μία έχει κλείσει τα 25 και είναι παντρεμένη και η άλλη κλείνει τα 25 το καλοκαίρι. Έχω δικαίωμα να καταθέσω τα χαρτιά μου ως τέκνο τρίτεκνης; Απ' όσα διάβασα φοβάμαι πως όχι, αλλά ο σύλλογος τριτέκνων της περιοχής μου με ενημέρωσε πως μπορώ. Όχι
Υπάρχει κίνδυνος να μου ακυρώσουν την αίτηση αν καταθέσω ως τέκνο τρίτεκνης ή απλά θα μπω στην λίστα χωρίς ειδική κατηγορία; Το πιο πιθανό να μπείτε στις γενικές
5. Στην απόδειξη εμπειρίας σχετικής με την αντίστοιχη θέση πρέπει να βάλω τους μήνες εργασίας μόνο της αντίστοιχης εργασίας που έκανα ή συνολικά βάσει της βεβαίωσης από το ΕΦΚΑ; Επίσης, οι μήνες υπολογίζονται διαιρώντας τις ημέρες εργασίας με το 25. Βάζουμε και δεκαδικά ψηφία στην περίπτωση που προκύπτουν; Μόνο της συναφούς εργασίας. Δεν βάζουμε δεκαδικά (δεν τα δέχεται άλλωστε)

Αυτά προς το παρόν και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας. :D

soukoutoube
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 08, 2017 9:15 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό soukoutoube » Πέμ Ιουν 08, 2017 10:19 pm

Καλησπερα

Νεος στο φορουμ και φυσικα γεματος με ερωτησεις

1. Ξενογλωσσα πτυχια μεταφρασμενα απο τη μεταφραστικη του Υπουργειου Εξωτερικων στου Ψυρρη, ειναι αποδεκτα?
2, Υπαλληλος γραφειου, ειναι εργασιακη εμπειρια συναφης για τις θεσεις ΔΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ?
3. Η προκηρυξη αναφερει "Β. Όταν δεν απαιτείται άδεια άσκησης επαγγέλματος:
Για όλες τις περιπτώσεις είτε ζητείται εξειδικευμένη εμπειρία είτε όχι.
(1) Για τους μισθωτούς του δημοσίου και ιδιωτικού τομέα:
• Βεβαίωση του οικείου ασφαλιστικού φορέα, από την οποία να προκύπτει η χρονική διάρκεια της ασφάλισης.
• Στην Αίτηση - Υπεύθυνη δήλωση του υποψηφίου, πρέπει να δηλώνονται, επακριβώς, η χρονική διάρκεια και το
είδος της εμπειρίας του καθώς και τα στοιχεία του εργοδότη, φυσικού προσώπου ή της επωνυμίας της επιχείρησης
αν πρόκειται για νομικό πρόσωπο."
Συγγνωμη, αλλα δεν καταλαβαινω ρε παιδια. Στην ηλεκτρονικη αιτηση, το μονο που βλεπω εγω, ειναι οτι στο "Επιδιωκόμενες θέσεις με σειρά προτίμησης" οταν θα επιλεξω τη θεση με κωδικο πχ 602, εχει διπλα ενα κουτι για να συμπληρωσεις τους μηνες απασχολησης. Πού θα δηλωσω ειδος εμπειριας, στοιχεια εργοδοτη κτλπ? Υπαρχει αλλο εντυπο Υπευθυνης Δηλωσης που πρεπει να ξερω?

4. Υπαρχουν παλαιοτερα αποτελεσματα ωστε να δουμε με περιπου ποσα μορια επιτυγχανονται διορισμοι?

Περιμενω τις απαντησεις σας

Ευχαριστω

netroniovol
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μάιος 31, 2017 12:51 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό netroniovol » Παρ Ιουν 09, 2017 10:40 am

σχετικα με την ερωτηση που εκανε ο vaios για τα δεκαδικα στην εμπειρια αν διαβασεις τις οδηγιες σου λεει πως να τα καταχωρησεις! κανεις μια πραξη δεν θυμαμαι τι ακριβως και σου βγαινουν οι μερες οι μερες που περισευουν και τις καταχωρεις! διαβασε τις οδηγιες και θα το βρεις!

netroniovol
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μάιος 31, 2017 12:51 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό netroniovol » Παρ Ιουν 09, 2017 10:43 am

soukoutoube έγραψε:Καλησπερα

Νεος στο φορουμ και φυσικα γεματος με ερωτησεις

1. Ξενογλωσσα πτυχια μεταφρασμενα απο τη μεταφραστικη του Υπουργειου Εξωτερικων στου Ψυρρη, ειναι αποδεκτα?
2, Υπαλληλος γραφειου, ειναι εργασιακη εμπειρια συναφης για τις θεσεις ΔΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ?
3. Η προκηρυξη αναφερει "Β. Όταν δεν απαιτείται άδεια άσκησης επαγγέλματος:
Για όλες τις περιπτώσεις είτε ζητείται εξειδικευμένη εμπειρία είτε όχι.
(1) Για τους μισθωτούς του δημοσίου και ιδιωτικού τομέα:
• Βεβαίωση του οικείου ασφαλιστικού φορέα, από την οποία να προκύπτει η χρονική διάρκεια της ασφάλισης.
• Στην Αίτηση - Υπεύθυνη δήλωση του υποψηφίου, πρέπει να δηλώνονται, επακριβώς, η χρονική διάρκεια και το
είδος της εμπειρίας του καθώς και τα στοιχεία του εργοδότη, φυσικού προσώπου ή της επωνυμίας της επιχείρησης
αν πρόκειται για νομικό πρόσωπο."
Συγγνωμη, αλλα δεν καταλαβαινω ρε παιδια. Στην ηλεκτρονικη αιτηση, το μονο που βλεπω εγω, ειναι οτι στο "Επιδιωκόμενες θέσεις με σειρά προτίμησης" οταν θα επιλεξω τη θεση με κωδικο πχ 602, εχει διπλα ενα κουτι για να συμπληρωσεις τους μηνες απασχολησης. Πού θα δηλωσω ειδος εμπειριας, στοιχεια εργοδοτη κτλπ? Υπαρχει αλλο εντυπο Υπευθυνης Δηλωσης που πρεπει να ξερω?

4. Υπαρχουν παλαιοτερα αποτελεσματα ωστε να δουμε με περιπου ποσα μορια επιτυγχανονται διορισμοι?

Περιμενω τις απαντησεις σας

Ευχαριστω


εχει πιο πανω και ενα κουτακι που λεει εμπειρια...εκει βαζεις ναι και κανεις επικληση απο το μητρωο την εμπειρια που εχεις βαλει εκει!

soukoutoube
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 08, 2017 9:15 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό soukoutoube » Παρ Ιουν 09, 2017 2:56 pm

Eyxaristo

Εχω ακομα αποριες.

Δηλ, ο,τι και να δηλωσουμε στην ηλεκτρονικη δηλωση, θα πρεπει να μπορει να γινεται επικληση απο το μητρωο?

Πχ Δηλωνω απολυτηριο λυκειου. Θα πρεπει να το εχω καταχωρησει στο μητρωο? Να εχω δηλ κανει attach στο μητρωο μου, το αντιγραφο απολυτηριου μου?

fanmor
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τετ Οκτ 03, 2007 6:12 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό fanmor » Παρ Ιουν 09, 2017 5:00 pm

Παρατηρω οτι πολλές απορίες ειναι για πραγματα που εξηγουνται απο τις προκυρηξεις με πολυ αναλυτικο τροπο.
Έτσι μια παρατηρηση κάνω. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό italos77 » Παρ Ιουν 09, 2017 7:16 pm

fanmor έγραψε:Παρατηρω οτι πολλές απορίες ειναι για πραγματα που εξηγουνται απο τις προκυρηξεις με πολυ αναλυτικο τροπο.
Έτσι μια παρατηρηση κάνω. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Οχι μόνο στις προκηρύξεις αλλά και ακόμα και στο ίδιο θέμα εδώ στο forum, πράγμα που σημαίνει ότι δεν έχουμε ψαχτεί καθόλου. Τέλος πάντων εννοείται ότι το φόρουμ είναι για να αλληλοβοηθιόμαστε αλλά καλό είναι να το προσπαθούμε και λίγο μόνοι μας γιατί αν κάποιος απειρος έχει καταλάβει κατι λάθος, όπως είναι φυσικό θα μας πάρει στο λαιμό του. 1ο βήμα λοιπόν, διαβάζουμε καλά την προκήρυξη, ολόκληρη!

netroniovol
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μάιος 31, 2017 12:51 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό netroniovol » Παρ Ιουν 09, 2017 9:11 pm

soukoutoube έγραψε:Eyxaristo

Εχω ακομα αποριες.

Δηλ, ο,τι και να δηλωσουμε στην ηλεκτρονικη δηλωση, θα πρεπει να μπορει να γινεται επικληση απο το μητρωο?

Πχ Δηλωνω απολυτηριο λυκειου. Θα πρεπει να το εχω καταχωρησει στο μητρωο? Να εχω δηλ κανει attach στο μητρωο μου, το αντιγραφο απολυτηριου μου?


δεν ειναι απαραιτητο να το εχεις σκαναρει και να το εχεις ανεβασει αλλα ειναι απαραιτητο να εχεις συμπληρωσει το μητρωο σου ωστε να μπορεσεις να αντλησεις τα στοιχεια που απαιτουνται οταν κανεις την αιτηση!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες