Προκήρυξη 5Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ramker
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Ιαν 10, 2018 10:30 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ramker » Τρί Ιαν 30, 2018 9:14 am

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω αν έχουν αρχίσει να καλούν και για την 5Κ, έχετε κάποια ενημέρωση;

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τρί Ιαν 30, 2018 11:05 am

maria101980 έγραψε:
filiov έγραψε:
maria101980 έγραψε:
Εγω που ειμαι στα προσωρινα προκηρυξης μου ζητησαν τα δικαιολογητικα δηλ ξενη γλωσσα, απιλυτηρια, υπευθυνη δηλωση κ γνωματευσεις γιατρων , δεν μου ζητησαν ομως την προυπηρεσια μου. Νομιζω ομως πως την προυπηρεσια μας ο δημοσιος τομεας δεν την αναγνωριζει μισθολογικα. Αυτο γινεται μονο στις δεκο. Ισχυει κατι αλλο κ κανω λαθος?


Μαρία αναγνωρίζουν μέχρι 7 χρόνια στον ιδιωτικό τομέα αρκεί να είναι συναφής η εμπειρία...αυτό έχει ξεκινήσει εδώ κ ένα χρόνο περίπου...μου έχει πει φίλη μου εφοριακός...στην υπηρεσία ασύλου...δεν μας τα ζήτησαν αλλά όταν κ αν διοριστουμε με το καλό να τα καταθέσουμε τότε...


Το εχω ακουσει αυτο απλά νομιζα πως στο μισθο δεν βλεπεις διαφορά


Αναγνωριζεται βαθμολογικα, οχι μισθολογικα

Just
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2014 4:00 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Just » Σάβ Φεβ 03, 2018 7:53 am

ramker έγραψε:Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω αν έχουν αρχίσει να καλούν και για την 5Κ, έχετε κάποια ενημέρωση;


Εμένα μου τηλεφώνησαν χθες από τα κεντρικά για να με ρωτήσουν προφορικά αν αποδέχομαι τη θέση. Μέσα στην εβδομάδα θα με ξανακαλέσουν για να μου αποστείλουν τι δικαιολογητικά χρειάζεται να μαζέψω...

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Σάβ Φεβ 03, 2018 11:58 pm

Just έγραψε:
ramker έγραψε:Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω αν έχουν αρχίσει να καλούν και για την 5Κ, έχετε κάποια ενημέρωση;


Εμένα μου τηλεφώνησαν χθες από τα κεντρικά για να με ρωτήσουν προφορικά αν αποδέχομαι τη θέση. Μέσα στην εβδομάδα θα με ξανακαλέσουν για να μου αποστείλουν τι δικαιολογητικά χρειάζεται να μαζέψω...



Καλησπέρα,

Ποια κατηγορία είσαι; ΤΕ; και όταν λες τηλεφώνησα από τα κεντρικά;

Ευχαριστώ

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ap2 » Δευ Φεβ 05, 2018 10:44 am

Γνωρίζει κάποιος πότε θα βγουν τα οριστικά ΔΕ και ΠΕ;

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Δευ Φεβ 05, 2018 1:43 pm

ap2 έγραψε:Γνωρίζει κάποιος πότε θα βγουν τα οριστικά ΔΕ και ΠΕ;




Από που θα μπορεί να ξέρει κάποιος;

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ap2 » Δευ Φεβ 05, 2018 4:28 pm

Mktacc έγραψε:
ap2 έγραψε:Γνωρίζει κάποιος πότε θα βγουν τα οριστικά ΔΕ και ΠΕ;




Από που θα μπορεί να ξέρει κάποιος;


Μέσω ΑΣΕΠ. Εγώ δεν μπορώ να τους τηλ.

Just
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2014 4:00 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Just » Δευ Φεβ 05, 2018 9:15 pm

Mktacc έγραψε:
Just έγραψε:
ramker έγραψε:Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω αν έχουν αρχίσει να καλούν και για την 5Κ, έχετε κάποια ενημέρωση;


Εμένα μου τηλεφώνησαν χθες από τα κεντρικά για να με ρωτήσουν προφορικά αν αποδέχομαι τη θέση. Μέσα στην εβδομάδα θα με ξανακαλέσουν για να μου αποστείλουν τι δικαιολογητικά χρειάζεται να μαζέψω...



Καλησπέρα,

Ποια κατηγορία είσαι; ΤΕ; και όταν λες τηλεφώνησα από τα κεντρικά;

Ευχαριστώ


ΤΕ είμαι. Επικοινώνησαν τηλεφωνικά μαζί μου από την κεντρική υπηρεσία η οποία βρίσκεται, όπως οι περισσότερες, στην Αθήνα.

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Δευ Φεβ 05, 2018 11:56 pm

Just έγραψε:
Mktacc έγραψε:
Just έγραψε:
Εμένα μου τηλεφώνησαν χθες από τα κεντρικά για να με ρωτήσουν προφορικά αν αποδέχομαι τη θέση. Μέσα στην εβδομάδα θα με ξανακαλέσουν για να μου αποστείλουν τι δικαιολογητικά χρειάζεται να μαζέψω...



Καλησπέρα,

Ποια κατηγορία είσαι; ΤΕ; και όταν λες τηλεφώνησα από τα κεντρικά;

Ευχαριστώ


ΤΕ είμαι. Επικοινώνησαν τηλεφωνικά μαζί μου από την κεντρική υπηρεσία η οποία βρίσκεται, όπως οι περισσότερες, στην Αθήνα.



Ευχαριστώ για την απάντηση. Είναι ωραία να μοιράζονται εδώ στο forum άτομα την πραγματική τους εμπειρία.

Καλή αρχή εφόσον επιλέξεις αυτή τη θέση!

ramker
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Ιαν 10, 2018 10:30 am

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ramker » Τρί Φεβ 06, 2018 8:20 am

Φαντάζομαι από το Υπουργείο Υγείας επικοινώνησαν , αυτό εννοείς κεντρικά; Ευχαριστούμε για την πληροφορία. Φαίνεται τρέχουν γρήγορα οι διαδικασίες οπότε φαντάζομαι θα έχουν κληθεί όλοι όσοι διορίζονται αν έγινε η αρχή. Γνωρίζει κανείς τι παίζει γενικά στα νοσοκομεία ας πούμε συγκριτικά με τα δικαστήρια; Αναφέρομαι για τις θέσεις πληροφορικής, αν θυμάμαι καλά η 5κ είχε μερικές ακόμη ειδικότητες.

Just
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2014 4:00 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Just » Τετ Φεβ 07, 2018 9:32 pm

ramker έγραψε:Φαντάζομαι από το Υπουργείο Υγείας επικοινώνησαν , αυτό εννοείς κεντρικά; Ευχαριστούμε για την πληροφορία. Φαίνεται τρέχουν γρήγορα οι διαδικασίες οπότε φαντάζομαι θα έχουν κληθεί όλοι όσοι διορίζονται αν έγινε η αρχή. Γνωρίζει κανείς τι παίζει γενικά στα νοσοκομεία ας πούμε συγκριτικά με τα δικαστήρια; Αναφέρομαι για τις θέσεις πληροφορικής, αν θυμάμαι καλά η 5κ είχε μερικές ακόμη ειδικότητες.


Οι διαδικασίες τρέχουν αρκετά γρήγορα θα έλεγα... Σήμερα υπέγραψα αποδοχή διορισμού και μέσα σε 10 μέρες πρέπει να προσκομίσω τα δικαιολογητικά μου στην κεντρική υπηρεσία στην Αθήνα. Και ...βλέπουμε...

Just
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2014 4:00 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Just » Τετ Φεβ 07, 2018 9:36 pm

Mktacc έγραψε:
Just έγραψε:
Mktacc έγραψε:

Καλησπέρα,

Ποια κατηγορία είσαι; ΤΕ; και όταν λες τηλεφώνησα από τα κεντρικά;

Ευχαριστώ


ΤΕ είμαι. Επικοινώνησαν τηλεφωνικά μαζί μου από την κεντρική υπηρεσία η οποία βρίσκεται, όπως οι περισσότερες, στην Αθήνα.



Ευχαριστώ για την απάντηση. Είναι ωραία να μοιράζονται εδώ στο forum άτομα την πραγματική τους εμπειρία.

Καλή αρχή εφόσον επιλέξεις αυτή τη θέση!


Ευχαριστώ πολύ... δεν θα την πάλευα σε θέσεις άλλων προκηρύξεων...

jeap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 2:46 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό jeap » Τετ Φεβ 07, 2018 11:54 pm

έχει ενοχληθεί κανείς ΤΕ από ΕΟΦ;

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Πέμ Φεβ 08, 2018 12:43 am

Just έγραψε:
Mktacc έγραψε:
Just έγραψε:
ΤΕ είμαι. Επικοινώνησαν τηλεφωνικά μαζί μου από την κεντρική υπηρεσία η οποία βρίσκεται, όπως οι περισσότερες, στην Αθήνα.



Ευχαριστώ για την απάντηση. Είναι ωραία να μοιράζονται εδώ στο forum άτομα την πραγματική τους εμπειρία.

Καλή αρχή εφόσον επιλέξεις αυτή τη θέση!


Ευχαριστώ πολύ... δεν θα την πάλευα σε θέσεις άλλων προκηρύξεων...


Just, να ρωτήσω κάτι ακόμη;

Μιας που είχαμε ταυτόχρονα σχεδόν και την 6 κ αλλά και την 8κ.(πέρα από την 5κ)

Έστω λοιπόν ότι τους έχεις ενημερώσει ότι δέχεσαι τη θέση στην 5κ.

Και πιθανώς είσαι και στην 6κ και στην 8Κ προσωρινά διοριστέα.
Σε έχουν ειδοποιήσει αν θες να είσαι οριστικά διοριστέα μιας που δεν έχει βγει ακόμη τα οριστικά;
Ή ''πρέπει'' εσύ να τους ειδοποιήσεις για να πάρει σειρά ο επόμενος;

Πέρα αυτών δεν έχω καταλάβει τι μεσολαβεί μεταξύ προσωρινών και οριστικών.
Αν είναι κάποιος στα προσωρινά τον παίρνουν τηλέφωνο και του λεν αν θέλει να είναι και στα οριστικά;

Το λέω γιατί 3 4 άτομα είναι και στην 5κ και 6κ και 8κ στα προσωρινά. (αναφέρομαι σε διοικητικές θέσεις)
Οριστικά έχουμε μόνο στην 5κ που είναι ακριβώς τα ίδια με τα προσωρινά της 5κ.
Έχω πραγματικά απορία τι γίνεται. Έχω τη περιέργεια βέβαιανα δω τι θα γίνει και με τα οριστικά της 6κ που ευελπιστώ δεν θα αργήσουν.

Ευχαριστώ και πάλι καλή αρχή!

Just
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2014 4:00 pm

Re: Προκήρυξη 5Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Just » Πέμ Φεβ 08, 2018 12:53 pm

Mktacc έγραψε:
Just έγραψε:
Mktacc έγραψε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Είναι ωραία να μοιράζονται εδώ στο forum άτομα την πραγματική τους εμπειρία.

Καλή αρχή εφόσον επιλέξεις αυτή τη θέση!


Ευχαριστώ πολύ... δεν θα την πάλευα σε θέσεις άλλων προκηρύξεων...


Just, να ρωτήσω κάτι ακόμη;

Μιας που είχαμε ταυτόχρονα σχεδόν και την 6 κ αλλά και την 8κ.(πέρα από την 5κ)

Έστω λοιπόν ότι τους έχεις ενημερώσει ότι δέχεσαι τη θέση στην 5κ.

Και πιθανώς είσαι και στην 6κ και στην 8Κ προσωρινά διοριστέα.
Σε έχουν ειδοποιήσει αν θες να είσαι οριστικά διοριστέα μιας που δεν έχει βγει ακόμη τα οριστικά;
Ή ''πρέπει'' εσύ να τους ειδοποιήσεις για να πάρει σειρά ο επόμενος;

Πέρα αυτών δεν έχω καταλάβει τι μεσολαβεί μεταξύ προσωρινών και οριστικών.
Αν είναι κάποιος στα προσωρινά τον παίρνουν τηλέφωνο και του λεν αν θέλει να είναι και στα οριστικά;

Το λέω γιατί 3 4 άτομα είναι και στην 5κ και 6κ και 8κ στα προσωρινά. (αναφέρομαι σε διοικητικές θέσεις)
Οριστικά έχουμε μόνο στην 5κ που είναι ακριβώς τα ίδια με τα προσωρινά της 5κ.
Έχω πραγματικά απορία τι γίνεται. Έχω τη περιέργεια βέβαιανα δω τι θα γίνει και με τα οριστικά της 6κ που ευελπιστώ δεν θα αργήσουν.

Ευχαριστώ και πάλι καλή αρχή!



Καλησπέρα, μη μου απευθύνεις το λόγο στο θηλυκό γένος, δεν προκύπτει από κάπου....
Τώρα, μεταξύ προσωρινών και οριστικών δεν ερωτάσαι από κανέναν. Είναι μια διαδικασία που ελέγχει αποκλειστικά το ΑΣΕΠ. Όταν βγουν τα οριστικά, αρχίζουν και σε καλούν αν θέλεις να αποδεκτείς τη θέση. Εσύ, τότε, αποφασίζεις. Αν έχεις αποδεκτεί τη θέση προγενέστερου διαγωνισμού και σου αρεσει, κάνεις μη αποδοχή. Τότε εκείνοι θα δουν ποιος είναι ο πρώτος μετά από εσένα που είχε δηλώσει τον κωδικό της θέσεις που εσύ δεν αποδέχεσαι και καλούν εκείνον. Αν τελικά δε θέλεις να μείνεις στη θέση που είσαι, αποδέχεσαι αυτή του νεώτερου διαγωνισμού. Καλή συνέχεια και υπομονή....


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες