Σχετικα με εμπειρια για την 1Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nikole25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 25, 2008 8:03 pm

Σχετικα με εμπειρια για την 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nikole25 » Τρί Μαρ 21, 2017 9:14 pm

θα ηθελα μια ερωτηση να κανω σχετικα με την αποδειξη εμπειριας
εχω 402 μερες εργασιας ημιαπασχολησης-ικα.. για να βρω τους μηνες εμπειριας για να τους γραψω διαιρω δια του 25 η με αλλον αριθμο μιας κ ειναι ημιαπασχοληση?

anna40
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Μαρ 08, 2017 7:08 pm

Re: Σχετικα με εμπειρια για την 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό anna40 » Τρί Μαρ 21, 2017 10:28 pm

Νομιζω 402:300

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: Σχετικα με εμπειρια για την 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Τρί Μαρ 21, 2017 10:37 pm

nikole25 έγραψε:θα ηθελα μια ερωτηση να κανω σχετικα με την αποδειξη εμπειριας
εχω 402 μερες εργασιας ημιαπασχολησης-ικα.. για να βρω τους μηνες εμπειριας για να τους γραψω διαιρω δια του 25 η με αλλον αριθμο μιας κ ειναι ημιαπασχοληση?


402/25=16,08 άρα 16 μήνες εμπειρία

evi2017
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Μαρ 22, 2017 2:46 pm

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2017 ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

Δημοσίευσηαπό evi2017 » Τετ Μαρ 22, 2017 3:12 pm

Καλησπέρα.
Εχω μια απορία για τον διαγωνισμό ΑΣΕΠ (1Κ/2017). Το ίδιο χρονικό διάστημα ήμουν απασχολούμενη και ασφαλισμένη σε 2 ασφαλιστικούς φορείς. ΟΑΕΕ και ΝΠΙΔ. Αναγνωρίζονται και οι δυο προυπηρεσίες ? πως μπορώ να υπολογίσω τους μήνες εμπειρίας όταν αυτοί συμπίπτουν χρονικά αλλά το αντικείμενο είναι διαφορετικό ?

Ευχαριστώ.

taniaagg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 23, 2017 12:08 am

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό taniaagg » Πέμ Μαρ 23, 2017 1:02 am

Καλησπέρα σε όλους! Σκέφτομαι να κάνω την αίτηση για την προκήρυξη 1Κ/2017 και θα ήθελα τα φώτα σας! Έχω τελειώσει Κοινωνική και Εκπαιδευτική πολιτική και εργάζομαι μέσω προγράμματος stage του ΟΑΕΔ ως γραμματέας σε ένα φροντιστήριο ξένων γλωσσών. Η προκήρυξη αναφέρει ότι ως εργασιακή εμπειρία πιάνεται μόνο η συναφής με το αντικείμενο που ζητά η προκήρυξη. Δεν διευκρυνίζει όμως αν εννοεί προϋπηρεσία γραμματέα σε δικαστήρια συγκεκριμένα ή γενικά ως γραμματέα σε διάφορους φορείς είτε ιδιωτικούς είτε δημόσιους. Γνωρίζει κανείς αν πρέπει να δηλώσω την προϋπηρεσία που έχω ή όχι;
btw: Στον ΑΣΕΠ δεν σηκώνουν καν το τηλέφωνο, ώστε να μας εξηγήσουν

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Πέμ Μαρ 23, 2017 8:40 am

taniaagg έγραψε:Καλησπέρα σε όλους! Σκέφτομαι να κάνω την αίτηση για την προκήρυξη 1Κ/2017 και θα ήθελα τα φώτα σας! Έχω τελειώσει Κοινωνική και Εκπαιδευτική πολιτική και εργάζομαι μέσω προγράμματος stage του ΟΑΕΔ ως γραμματέας σε ένα φροντιστήριο ξένων γλωσσών. Η προκήρυξη αναφέρει ότι ως εργασιακή εμπειρία πιάνεται μόνο η συναφής με το αντικείμενο που ζητά η προκήρυξη. Δεν διευκρυνίζει όμως αν εννοεί προϋπηρεσία γραμματέα σε δικαστήρια συγκεκριμένα ή γενικά ως γραμματέα σε διάφορους φορείς είτε ιδιωτικούς είτε δημόσιους. Γνωρίζει κανείς αν πρέπει να δηλώσω την προϋπηρεσία που έχω ή όχι;
btw: Στον ΑΣΕΠ δεν σηκώνουν καν το τηλέφωνο, ώστε να μας εξηγήσουν


Πρώτα απ'ολα δεν είστε με stage. Ειναι επιδοτούμενο πρόγραμμα απόκτησης εργασιακής εμπειρίας του ΟΑΕΔ. Τα stage για όσους παλιούς θυμούνται είναι από τις πιο μαύρες σελίδες στην αξιοκρατία στην Ελλάδα.
Η εμπειρία που θα προσμετρηθεί απο το ΑΣΕΠ προφανώς θα είναι σε διοικητικά καθήκοντα. Στην περίπτωση σας θα προσμετρηθεί μονο εφοσον είναι με κανονικά ένσημα και όχι με ένσημα πρακτικής δηλαδή μόνο με ιατροφαρμακευτική περίθαλψη και αν αποτυπώνετε η ακριβής ειδικότητα σας.
Εσείς μπορείτε να την καταθέσετε όπως και να έχει και στην χειρότερη περίπτωση να απορριφθεί η εν λόγω προϋπηρεσία.

taniaagg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 23, 2017 12:08 am

Re: Σχετικα με εμπειρια για την 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό taniaagg » Πέμ Μαρ 23, 2017 8:57 am

Ευχαριστώ για την βοήθεια! Ναι στην ουσία είναι πρόγραμμα απόκτησης εργασιακής εμπειρίας και χωρίς ένσημα. Νόμιζα ότι ήταν stage στην αρχή.
Καλά αποτελέσματα σε όλους :)


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες