Προκηρυξη ΟΣΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
dekoman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Σεπ 20, 2017 6:51 pm

Re: Προκηρυξη ΟΣΕ

Δημοσίευσηαπό dekoman » Τρί Οκτ 24, 2017 9:34 pm

Κάποιοι από εμάς είναι διορισμένοι αλλού οπότε για να παραιτηθούν να πάνε στον Οσέ μας ενδιαφέρει
ο μισθός και οι συνθήκες εργασίας , δεν έχουμε κανένα θείο στον Οσέ, οπότε προσπαθούμε να μάθουμε αν αξίζει
τον κόπο ? τώρα η σύνταξη που κολλάει πάλι είσαι εκτός θέματος. Για το πότε θα πάμε φυσικά και το έχουμε ρωτήσει αλλά κανείς δεν ξέρει
φαντάζομαι όμως άλλο μία προκήρυξη με 5 θέσεις και άλλο μία προκήρυξη με 2000 θέσεις φυσικό είναι η μικρή προκήρυξη να προχωρήσει
πιο γρήγορα . Δεν καταλαβαίνω όμως αφού δεν σε ενδιαφέρει η συγκεκριμένη προκήρυξη γιατί συμμετέχεις και σχολιάζεις αφού δεν έχεις κάτι
θετικό να μας πεις...

Nene
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2017 1:32 am

Re: Προκηρυξη ΟΣΕ

Δημοσίευσηαπό Nene » Πέμ Οκτ 26, 2017 4:57 am

Γεια σε όλους!!Διαβάζοντας τα μηνύματά σας με έχετε προβληματίσει. Είμαι διοριστέα ΔΕ Σταθμαρχών στους προσωρινούς πίνακες της εν λόγω προκήρυξης. Αναμένω τώρα τους οριστικούς πίνακες. Σωστά; Χρειαζεται να κάνουμε κάτι άλλο ενδιάμεσα;

dekoman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Σεπ 20, 2017 6:51 pm

Re: Προκηρυξη ΟΣΕ

Δημοσίευσηαπό dekoman » Πέμ Οκτ 26, 2017 9:34 am

Όχι τίποτα Νενε προς το παρών αναμένεις τα οριστικά, μόλις βγούνε και βγει το φεκ διορισμού θα σε καλέσουν από το γραφείο προσωπικού
του Οσε να προσκομίσεις ένα σωρό χαρτιά για να υπογράψεις σύμβαση εργασίας

pavlospeb
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Δευ Φεβ 10, 2014 11:16 pm

Re: Προκηρυξη ΟΣΕ

Δημοσίευσηαπό pavlospeb » Πέμ Οκτ 26, 2017 9:41 am

Σωστά. Αναμένουμε τα οριστικά αποτελέσματα και αμέσως μετά την επιστολή του ΑΣΕΠ ταχυδρομικώς αν αποδεχόμαστε την θέση διορισμού μας. Αφού βγούν τα οριστικά, δημοσιεύονται στο ΦΕΚ τεύχος Γ' , αποδεχόμαστε την Θέση διορισμού, στέλνουμε τα δικαιολογητικά μας στον ΟΣΕ, ελέγχονται για την γνησιότητά τους και αφού πάνε όλα καλά μας καλούν για εκπαίδευση στην Αθήνα (6 μήνες εκπαίδευση στη σχολή σταθμαρχών + 4 μήνες πρακτική και μετά εξετάσεις για πιστοποίηση ως σταθμάρχης) το οποίο διάστημα της εκπαίδευσης η μισθοδοσία τρέχει κανονικά.

Αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος.
Σε ποια πόλη είσαι διορίζεσαι ;

Nene
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2017 1:32 am

Re: Προκηρυξη ΟΣΕ

Δημοσίευσηαπό Nene » Πέμ Οκτ 26, 2017 11:32 am

Δεν είχα ιδέα για τίποτα απ' όλα αυτά! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες! Τα έχετε ψαξει πολύ καλά!! 6 μήνες στην Αθήνα;;; Δεύτερη φορά φοιτήτρια :lol: Εμένα με διόρισαν (προσωρινά μέχρι νεοτέρας) ΔΕ Σταθμαρχών στο Κιλκίς. Εσείς;;;;

pavlospeb
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Δευ Φεβ 10, 2014 11:16 pm

Re: Προκηρυξη ΟΣΕ

Δημοσίευσηαπό pavlospeb » Πέμ Οκτ 26, 2017 1:54 pm

Εγώ στην Θεσσαλονίκη διορίστηκα ! Αλλά είχα 1η επιλογή Νομό Βοιωτίας . ήθελα λιγο επαρχεια βέβαια. Καλό διορισμό να έχουμε. Περιμένουμε και τα οριστικά, λογικά μέχρι τέλη Νοέμβρη θα έχουν ανακοινωθεί !

Nene
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2017 1:32 am

Re: Προκηρυξη ΟΣΕ

Δημοσίευσηαπό Nene » Παρ Οκτ 27, 2017 12:44 am

Φαντάζομαι ότι μένεις στο νομό Βοιωτίας ε;; Εγώ με εντοπιότητα διορίστηκα στους προσωρινούς στο Κιλκίς. Δεν έχω καθόλου ιδέα για τη διαδικασία πρόσληψης μέσω ασεπ. Το θεωρούσα πάντα κάτι τόσο άπιαστο και μακρινό, που ποτέ δε το έψαξα περαιτέρω. Εντελώς τυχαία μπήκα στη συζήτηση και πραγματικά αναμένω για τα σχόλια σας!

dekoman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Σεπ 20, 2017 6:51 pm

Re: Προκηρυξη ΟΣΕ

Δημοσίευσηαπό dekoman » Παρ Οκτ 27, 2017 10:16 am

Nene πως σε διόρισαν προσωρινά αυτό δεν το καταλαβαίνω πως γίνεται αφού στα οριστικά μπορεί να αλλάξουν οι πίνακες
εκτός αν είσαι τόσο σίγουρη ?

pavlospeb
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Δευ Φεβ 10, 2014 11:16 pm

Re: Προκηρυξη ΟΣΕ

Δημοσίευσηαπό pavlospeb » Παρ Οκτ 27, 2017 10:26 am

Όχι ειμαι κατοικος νομου Θεσσαλονίκης. Πως μπορούμε μεσω του φορουμ να ερθουμε σε προσωπικη επικοινωνια ; Σε αναζήτησα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης αλλά υπάρχουν πολλές με το όνομά σου.

Nene
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2017 1:32 am

Re: Προκηρυξη ΟΣΕ

Δημοσίευσηαπό Nene » Παρ Οκτ 27, 2017 11:26 am

Δεν ειμαι καθόλου σίγουρη φυσικά! Αν δεν βγουν οι οριστικοί πίνακες κανείς δεν είναι σίγουρος. Το όνομα μου αναγράφεται στους προσωρινούς πίνακες ως διοριστέα. Μάλλον παρερμήνευσες τα λόγια μου.

Δε ξέρω πως μπορούμε να έρθουμε σε προσωπική επαφή από το συγκεκριμένο φορουμ. Εχω λογαριασμο Facebook με λατινικούς χαρακτήρες.

dekoman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Σεπ 20, 2017 6:51 pm

Re: Προκηρυξη ΟΣΕ

Δημοσίευσηαπό dekoman » Παρ Οκτ 27, 2017 3:44 pm

επειδή γράφεις με διόρισαν προσωρινά μέχρι νεωτέρας , δεν είσαι διορισμένη ακόμα το αναφέρω γιατί έχω ακούσει
στο παρελθόν μετά τα προσωρινά να κάνουν 6μηνες συμβάσεις σε κάποιους επιλεκτικά μέχρι να βγούνε τα τελικά , έτσι όπως το γράφεις
αυτό κατάλαβα πάντως αν δεν βγούνε τα τελικά πολλά μπορεί να αλλάξουν ....

dekoman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Σεπ 20, 2017 6:51 pm

Re: Προκηρυξη ΟΣΕ

Δημοσίευσηαπό dekoman » Παρ Οκτ 27, 2017 3:48 pm

μπορείς να γράψεις στα λατινικά το email σου ή το όνομα σου για να σε βρει εφόσον το θες άντε μέχρι να βγούνε
τα οριστικά να έρθουμε πιο κοντά ....σε είδα στον Οσέ είχες ταμπελίτσα σταθμάρχη αν με είδες και εσύ κάνε καρδούλα να σε βρω....

Nene
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2017 1:32 am

Re: Προκηρυξη ΟΣΕ

Δημοσίευσηαπό Nene » Σάβ Οκτ 28, 2017 12:44 am

Dekoman χαλάρωσε! Ούτε έχω υπογράψει σύμβαση ούτε θεωρώ δεδομένο ότι είμαι οριστικά διοριστέα. Χρησιμοποιήσα λανθασμένα τις ομόριζες λέξεις του ρήματος διορίζω. Μην ψάχνεις λέξεις να ξεκινήσεις παρεξηγήσεις... Σε "διαβάζω" λες και είσαι στη τσίτα! Δεν υπάρχει λόγος να ειρωνεύεσαι! Μάλλον έχεις ανάγκη τις "καρδούλες" στη ζωή σου!

pavlospeb
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Δευ Φεβ 10, 2014 11:16 pm

Re: Προκηρυξη ΟΣΕ

Δημοσίευσηαπό pavlospeb » Σάβ Οκτ 28, 2017 11:26 am

nene νομιζω παρεξήγησες τον deko . έκανε απλό χιούμορ.
Κατά 95% οι πίνακες στα οριστικά δεν αλλάζουν. Το ξέρω από εμπειρία και σε προηγούμενες προκηρύξεις.
Θα δούμε λείαν συντόμως !

dekoman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Σεπ 20, 2017 6:51 pm

Re: Προκηρυξη ΟΣΕ

Δημοσίευσηαπό dekoman » Σάβ Οκτ 28, 2017 8:38 pm

Δεν είμαι σε καμία τσίτα και απλά χιούμορ έκανα όπως λέει ο συνάδελφος , εγώ από προσωπική εμπειρία έχω
βρεθεί από την 1 προτίμηση μου στην τελευταία από τα προσωρινά στα τελικά σε συνάφεια μεταπτυχιακών και κρατάω μικρό
καλάθι μέχρι να βγούνε τα τελικά...


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες