Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
kostas78
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 12, 2009 3:51 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Δημοσίευσηαπό kostas78 » Παρ Μαρ 17, 2017 8:09 am

aldpn έγραψε:
kostas78 έγραψε:Από την εμπειρία, σε πόσο χρονικό διάστημα υπολογίζουμε θα υπάρχουν αποτελέσματα;

Δεν ξέρω πότε ακριβώς , πρώτη φορά κάνω εγώ αλλά θέλω να πιστεύω μέσα σε κανένα 2μηνο.. (;)

φίλε μου μηχανικός είσαι ; Αν επιτρέπεται πόσα μόρια μαζεύεις στο περίπου ;


Μηχανικός είμαι, αλλά δεν έχω καν μπει στη διαδικασία να δω πόσα μόρια μαζεύω, αφού έτσι κι αλλιώς όλα συγκριτικά είναι στους πίνακες κατάταξης, οπότε δεν έχεις κάποια ένδειξη και να τα μετρήσεις. Απλά όταν βγουν θα δεις αν έχουν κάνει λάθος και δεν σού έχουν προσμετρήσει κάποια προσόντα.

Σχετικά με το 2μηνο που λες, μού φαίνεται πολύ χλωμό!

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Δημοσίευσηαπό aldpn » Παρ Μαρ 17, 2017 4:13 pm

kostas78 έγραψε:
aldpn έγραψε:
kostas78 έγραψε:Από την εμπειρία, σε πόσο χρονικό διάστημα υπολογίζουμε θα υπάρχουν αποτελέσματα;

Δεν ξέρω πότε ακριβώς , πρώτη φορά κάνω εγώ αλλά θέλω να πιστεύω μέσα σε κανένα 2μηνο.. (;)

φίλε μου μηχανικός είσαι ; Αν επιτρέπεται πόσα μόρια μαζεύεις στο περίπου ;


Μηχανικός είμαι, αλλά δεν έχω καν μπει στη διαδικασία να δω πόσα μόρια μαζεύω, αφού έτσι κι αλλιώς όλα συγκριτικά είναι στους πίνακες κατάταξης, οπότε δεν έχεις κάποια ένδειξη και να τα μετρήσεις. Απλά όταν βγουν θα δεις αν έχουν κάνει λάθος και δεν σού έχουν προσμετρήσει κάποια προσόντα.

Σχετικά με το 2μηνο που λες, μού φαίνεται πολύ χλωμό!


Εγώ πρέπει να έχω γύρω στα 1100, αλλά μόλις είδα αυτό : http://www.diorismos.gr/agora-ergasias/ ... dikastiria

καμία ελπίδα...

historian
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Δευ Μαρ 06, 2017 2:21 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Δημοσίευσηαπό historian » Παρ Μαρ 17, 2017 5:37 pm

georgekn έγραψε:
kostas78 έγραψε:Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Αυτό που περιγράφεις φαντάζομαι είναι αυτό που συμβαίνει στις περισσότερες περιπτώσεις. Αν το δούμε εντελώς βάσει τυπικών καθηκόντων, ξέρουμε ποιά είναι αυτά; Π.χ. αν χαλάσει ένα workstation ή πέσει το internet από τη μισθωμένη; Ποιός έχει την αρμοδιότητα να τα αποκαταστήσει;

Επίσης, γνωρίζουμε ποιά ειναι η διαφορά καθηκόντων μεταξύ ΠΕ και ΤΕ Πληροφορικής στις Δικαστικές υπηρεσίες; Όπως και σε ποιόν αναφέρονται; Εννοώ, αν αναφέρονται σε κάποια τεχνική υπηρεσία ευρύτερης γεωγραφικής ζώνης ή στον τοπικό προϊστάμενο της εκάστοτε Δικαστικής υπηρεσίας (ο οποίος είναι σίγουρα άσχετος με τεχνικά θέματα). Τα ρωτάω όλα αυτά, γιατί τα θεωρώ πολύ βασικά σε καθημερινές συνθήκες εργασίας. (είμαι στον ιδιωτικό τομέα να πω)

Ευχαριστώ πολύ.


Δεν κάνεις τίποτα , τα έχουν δώσει όλα σε ιδιώτες γιατί δυστυχώς τα προσόντα των περισσοτέρων δημοσίων υπαλλήλων πληροφορικής είναι για κλωτσιές (και πάλι καλά να λες αλλιώς δεν θα δούλευε τίποτα ) , η διαφορά μεταξύ ΠΕ & ΤΕ είναι καθαρά μισθολογική και μόνο , όλοι κάνουν τα ίδια . Εξάλλου το πτυχίο δεν λέει κάτι υπάρχουν άτομα στον ιδιωτικό τομέα από δευτεροβαθμια που βγάζουν μάτια και υπάρχουν ΠΕ που δεν έχουν πιάσει κατσαβίδι στην ζωή τους .


Αυτοι οι διορισμοι ντε φακτο έχουν περασει από το κοσκινο της ''τροικα'', και συναδει με το γεγονος ότι το δικαστικο συστημα είναι αργο και μη επαρκως στελεχωμενο. Μηπως οι νεοι αυτοι διορισμοι έχουν σκοπό να αντικαταστησουν τους εξωετρικους προμηθευτες υπηρεσιων; Μονο τα σάιτ να δει κανεις και την έλλειψη μηχανογραφησης γενικοτερα, υπαρχει δουλεια να κάνεις.

daphne12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Φεβ 28, 2017 5:53 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Δημοσίευσηαπό daphne12 » Παρ Απρ 21, 2017 2:46 pm

Καλησπέρα συνάδελφοι, μήπως γνωρίζει κανείς ποτέ θα βγουν περίπου τα προσωρινά αποτελέσματα; Οι παλαιότεροι πιστεύετε οτι με 1100 μόρια σε επαρχεία υπάρχουν πιθανότητες;

kepga
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Απρ 21, 2017 9:04 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Δημοσίευσηαπό kepga » Παρ Απρ 21, 2017 9:09 pm

daphne12 είσαι ΠΕ ή ΤΕ? Εγώ έχω δηλώσει επαρχία, είμαι ΠΕ με κάπου γυρω στα 1500 μόρια αλλά και πάλι νομιζω δύσκολο νομίζω είναι...

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Δημοσίευσηαπό aldpn » Σάβ Απρ 22, 2017 8:11 am

kepga έγραψε:daphne12 είσαι ΠΕ ή ΤΕ? Εγώ έχω δηλώσει επαρχία, είμαι ΠΕ με κάπου γυρω στα 1500 μόρια αλλά και πάλι νομιζω δύσκολο νομίζω είναι...

1500 μόρια δεν είναι αρκετά ; Χωρίς να έχω ξανακάνει αίτηση σε ΑΣΕΠ παρ'όλα αυτά πιστεύω ότι έχεις αρκετά ... Αν επιτρέπεται από που τα υπολόγισες ;

kepga
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Απρ 21, 2017 9:04 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Δημοσίευσηαπό kepga » Σάβ Απρ 22, 2017 12:48 pm

βαθμό πτυχίου 6.55(*110 = 720), ενα μεταπτυχιακο στη πληροφορική(+200), αγγλικα αριστα(+70) και φουλ προυπηρεσια(84*7), στο περιπου 1500. ΠΕ είσαι και εσύ? Επαρχία που έχεις δηλώσει?

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Δημοσίευσηαπό aldpn » Σάβ Απρ 22, 2017 2:47 pm

Για επαρχία έχω την εντύπωση έχεις αρκετά ρε συ. Χωρίς να ειμαι σίγουρος γιατι πρώτη φορα κανω αίτηση σε ΑΣΕΠ.
Εγω για Αθήνα δήλωσα.

kepga
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Απρ 21, 2017 9:04 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Δημοσίευσηαπό kepga » Σάβ Απρ 22, 2017 3:18 pm

Έχει 2 χρόνια να βγει προκηρυξη για Αθήνα για ΠΕ πληροφορική (η προηγούμενη ήταν στη ΔΕΗ 2014) και τα μόρια για διορισμό ήταν πάνω από τα 1500. Για επαρχία έχει ακόμα περισσότερα χρόνια να βγει και οι θέσεις είναι λίγες, οπότε εκτιμώ θα είναι 1600 και πάνω τα απαιτούμενα... θα φάνει όμως σχετικά νωρίς το που θα κυμανθούν. Θα βγουν σχετικά άμεσα τα προσωρινά της 3κ/2016 οπου οι υποψηφιοι για Αθηνα τουλάχιστο είναι λιγο πολύ οιο ιδιοι

daphne12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Φεβ 28, 2017 5:53 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Δημοσίευσηαπό daphne12 » Σάβ Απρ 22, 2017 8:09 pm

kepga έγραψε:daphne12 είσαι ΠΕ ή ΤΕ? Εγώ έχω δηλώσει επαρχία, είμαι ΠΕ με κάπου γυρω στα 1500 μόρια αλλά και πάλι νομιζω δύσκολο νομίζω είναι...

Και εγώ είμαι ΠΕ και ενδιαφέρομαι μονο για Ηράκλειο Κρήτης όπου έκανα αίτηση. Είναι η πρώτη φορά π κάνω αίτηση στον ΑΣΕΠ.

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Δημοσίευσηαπό aldpn » Κυρ Απρ 23, 2017 8:28 am

kepga έγραψε:Έχει 2 χρόνια να βγει προκηρυξη για Αθήνα για ΠΕ πληροφορική (η προηγούμενη ήταν στη ΔΕΗ 2014) και τα μόρια για διορισμό ήταν πάνω από τα 1500. Για επαρχία έχει ακόμα περισσότερα χρόνια να βγει και οι θέσεις είναι λίγες, οπότε εκτιμώ θα είναι 1600 και πάνω τα απαιτούμενα... θα φάνει όμως σχετικά νωρίς το που θα κυμανθούν. Θα βγουν σχετικά άμεσα τα προσωρινά της 3κ/2016 οπου οι υποψηφιοι για Αθηνα τουλάχιστο είναι λιγο πολύ οιο ιδιοι

Δεν υπάρχουν απαιτούμενα μόρια από όσο ξέρω.. Αν δεν υπάρχει άλλος με παραπάνω από 1500 προφανώς μπαίνεις εσύ.. Είναι πολύ ρευστά τα πράγματα νομίζω σε τέτοιους διαγωνισμούς .. Έχω την εντύπωση ότι παίζει ρόλο και η σειρά που δήλωσες τις θέσεις..

adaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 02, 2017 12:06 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Δημοσίευσηαπό adaki » Δευ Απρ 24, 2017 1:57 pm

ειναι κανεις απο ΤΕ ? που εχετε δηλωσει ?

OPALAKIA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Τρί Μαρ 31, 2009 8:43 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Δημοσίευσηαπό OPALAKIA » Δευ Απρ 24, 2017 3:08 pm

kostas78 έγραψε:Από την εμπειρία, σε πόσο χρονικό διάστημα υπολογίζουμε θα υπάρχουν αποτελέσματα;

O αδερφός μου είναι ΤΕ και εχει δηλώσει πρώτη επιλογή Ιωάννινα και μετά σε όλη την Ελλάδα.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Δημοσίευσηαπό italos77 » Δευ Απρ 24, 2017 4:48 pm

adaki έγραψε:ειναι κανεις απο ΤΕ ? που εχετε δηλωσει ?


Καλησπέρα, εγώ είμαι ΤΕ και έχω δηλώσει σχεδόν παντου. Πιθανότητες όμως να πάω είναι μόνο Αθήνα ή πιο νότια ακόμα!

OPALAKIA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Τρί Μαρ 31, 2009 8:43 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για Δικαστικές υπηρεσίες

Δημοσίευσηαπό OPALAKIA » Δευ Απρ 24, 2017 7:10 pm

italos77 έγραψε:
adaki έγραψε:ειναι κανεις απο ΤΕ ? που εχετε δηλωσει ?


Καλησπέρα, εγώ είμαι ΤΕ και έχω δηλώσει σχεδόν παντου. Πιθανότητες όμως να πάω είναι μόνο Αθήνα ή πιο νότια ακόμα!


Πανω κάτω σε πόσα μόρια κυμαίνεσαι;;;;Εμεις δυστυχως δεν εχουμε πολλες ελπίδες, 1250 μόνο.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 37 επισκέπτες