Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τετ Μαρ 08, 2017 5:21 pm

arpatr έγραψε:Προσθέστε κι εμένα σε αυτούς που κάνανε ένσταση για την ΤτΕ.. και απ'ότι ενημερώθηκα οι ενστάσεις είναι πάρα πολλές.. κι εγώ ήμουν μέσα κανονικά :evil:


Εχεις καμία ενημέρωση για τα οριστικά ή για το πότε θα απαντήσουν τις ενστάσεις? Αλήθεια εσύ γιατί έκανες αν επιτρέπεται?

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Τετ Μαρ 08, 2017 5:51 pm

Καθόλου δυστυχώς.. μου είπαν απλά ότι είναι πολλές οι ενστάσεις και μπορεί να πάρει από 2 μήνες μέχρι και 6-7 για να εξεταστούν..
Εμένα δε μου προσμέτρησαν προϋπηρεσία.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τετ Μαρ 08, 2017 8:03 pm

arpatr έγραψε:Καθόλου δυστυχώς.. μου είπαν απλά ότι είναι πολλές οι ενστάσεις και μπορεί να πάρει από 2 μήνες μέχρι και 6-7 για να εξεταστούν..
Εμένα δε μου προσμέτρησαν προϋπηρεσία.


Ναι κατάλαβα. Ωστόσο η Ττε είναι ιδιαίτερη περίπτωση όπως μου απάντησαν στο τηλέφωνο όταν ρώτησα γιατί απορρίφθηκα! Τι να πώ δεν έχω ιδέα τι παίζει τελικά, αλλά αυτό μου δείχνει ότι παίρνουν ''γραμμή'' για το ποιούς να κόβουν ή για να το πώ καλύτερα τι προσόντα θέλουν! Αν ισχύει κάτι τέτοιο καταρρίπτεται η αντικειμενικότητα του ασεπ και μετά όλοι θα τρέχουν στα δικαστήρια με ότι αυτό συνεπάγεται! Πάντως είναι δυνατόν να κάνουν 6 μήνες όταν τα οριστικά για τους ΔΕ εχουν βγει? Και εκεί οι θέσεις δεν συμπληρώθηκαν!!! Εμένα πάντως η καθυστέρηση δε με χαλάει γιατί δε βιάζομαι προς το παρόν! Φαντάζομαι ότι στην επόμενη προκήρυξη είσαι μέσα ετσι?

Kawar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μαρ 08, 2017 8:28 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό Kawar » Τετ Μαρ 08, 2017 9:27 pm

Καλησπέρα στην παρέα. Μήπως γνωρίζει κανείς τι χρειάζεται για να αποδείξεις προυπηρεσια σε σχετικη με το αντικείμενο θέση στον ιδιωτικό τομέα;

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Πέμ Μαρ 09, 2017 11:58 am

italos77 έγραψε:
arpatr έγραψε:Καθόλου δυστυχώς.. μου είπαν απλά ότι είναι πολλές οι ενστάσεις και μπορεί να πάρει από 2 μήνες μέχρι και 6-7 για να εξεταστούν..
Εμένα δε μου προσμέτρησαν προϋπηρεσία.


Ναι κατάλαβα. Ωστόσο η Ττε είναι ιδιαίτερη περίπτωση όπως μου απάντησαν στο τηλέφωνο όταν ρώτησα γιατί απορρίφθηκα! Τι να πώ δεν έχω ιδέα τι παίζει τελικά, αλλά αυτό μου δείχνει ότι παίρνουν ''γραμμή'' για το ποιούς να κόβουν ή για να το πώ καλύτερα τι προσόντα θέλουν! Αν ισχύει κάτι τέτοιο καταρρίπτεται η αντικειμενικότητα του ασεπ και μετά όλοι θα τρέχουν στα δικαστήρια με ότι αυτό συνεπάγεται! Πάντως είναι δυνατόν να κάνουν 6 μήνες όταν τα οριστικά για τους ΔΕ εχουν βγει? Και εκεί οι θέσεις δεν συμπληρώθηκαν!!! Εμένα πάντως η καθυστέρηση δε με χαλάει γιατί δε βιάζομαι προς το παρόν! Φαντάζομαι ότι στην επόμενη προκήρυξη είσαι μέσα ετσι?


Η προϋπηρεσία μου είναι 100% συναφής και κατά 99% όπως μου είπαν έχει γίνει λάθος. 11 στους 10 μου λένε το ίδιο, οτι είναι εξαιρετικά ιδιάζουσα περίπτωση αλλά κι εγώ δεν το έχω αφήσει έτσι. Τι να πω κι εγώ δεν ξέρω τι γίνεται πια με αυτή την αντικειμενικότητα..ας πούμε πιστεύω οτι έχει γίνει όντως λάθος σε πρώτη φάση. Όμως όταν ο άλλος έχει προσόντα, το μόνο που μπορείς να του κόψεις είναι προϋπηρεσία! Τώρα γιατί την αναγνωρίζεις όποτε θέλεις δεν το γνωριζω (ας πούμε), αλλά θέλω πολύ να μάθω! Στην επόμενη ναι, είμαι μέσα και τρέχει και η 3κ/2017 οπότε ούτε κι εγώ αγχώνομαι ούτε και βιάζομαι, δουλειά έχω, όλοι αγωνιζόμαστε για το καλύτερο δυνατό. Εσένα απότι διάβασα έχει να κάνει με τον τίτλο σου έτσι; Πως τα βλέπεις τα πράγματα;

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Πέμ Μαρ 09, 2017 12:08 pm

Kawar έγραψε:Καλησπέρα στην παρέα. Μήπως γνωρίζει κανείς τι χρειάζεται για να αποδείξεις προυπηρεσια σε σχετικη με το αντικείμενο θέση στον ιδιωτικό τομέα;


Η αλήθεια είναι οτί κανείς δεν ξέρει :lol:

Λοιπόν, παίρνεις μια βεβαίωση από το ΙΚΑ που περιλαμβάνει όλα σου τα ένσημα ανα εργοδότη. Αυτό που κάνω εγώ στη συνέχεια είναι να εκτυπώνω και να συμπληρώνω μια υπεύθυνη δήλωση με περιγραφή του αντικειμένου ανα εργοδότη, την οποία υπογράφω και επισυνάπτω στην αίτηση. Μπορείς να τα περάσεις και στο μητρώο και να τα "τραβήξεις" κι από εκεί , στη βασική σου αίτηση.

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Πέμ Μαρ 09, 2017 1:06 pm

Είδα ότι υπήρχε μία κίνηση στο θέμα και είπα να ρίξω πάλι μια ματιά στους πίνακες της συγκεκριμένης προκήρυξης.
Πρέπει να έχει γίνει κακός χαμός, ότι να 'ναι βαθμολόγησε ο ΑΣΕΠ, εκτός αν έχουν διαφορετική γραμμή από την ΤτΕ.
Μακάρι να γίνει το καλύτερο για όλους βέβαια.
Αν κάποιος μάθει και περίπου το μισθό που ξεκινάνε εκεί, ας μας ενημερώσει.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Πέμ Μαρ 09, 2017 3:12 pm

arpatr έγραψε:
italos77 έγραψε:
arpatr έγραψε:Καθόλου δυστυχώς.. μου είπαν απλά ότι είναι πολλές οι ενστάσεις και μπορεί να πάρει από 2 μήνες μέχρι και 6-7 για να εξεταστούν..
Εμένα δε μου προσμέτρησαν προϋπηρεσία.


Ναι κατάλαβα. Ωστόσο η Ττε είναι ιδιαίτερη περίπτωση όπως μου απάντησαν στο τηλέφωνο όταν ρώτησα γιατί απορρίφθηκα! Τι να πώ δεν έχω ιδέα τι παίζει τελικά, αλλά αυτό μου δείχνει ότι παίρνουν ''γραμμή'' για το ποιούς να κόβουν ή για να το πώ καλύτερα τι προσόντα θέλουν! Αν ισχύει κάτι τέτοιο καταρρίπτεται η αντικειμενικότητα του ασεπ και μετά όλοι θα τρέχουν στα δικαστήρια με ότι αυτό συνεπάγεται! Πάντως είναι δυνατόν να κάνουν 6 μήνες όταν τα οριστικά για τους ΔΕ εχουν βγει? Και εκεί οι θέσεις δεν συμπληρώθηκαν!!! Εμένα πάντως η καθυστέρηση δε με χαλάει γιατί δε βιάζομαι προς το παρόν! Φαντάζομαι ότι στην επόμενη προκήρυξη είσαι μέσα ετσι?


Η προϋπηρεσία μου είναι 100% συναφής και κατά 99% όπως μου είπαν έχει γίνει λάθος. 11 στους 10 μου λένε το ίδιο, οτι είναι εξαιρετικά ιδιάζουσα περίπτωση αλλά κι εγώ δεν το έχω αφήσει έτσι. Τι να πω κι εγώ δεν ξέρω τι γίνεται πια με αυτή την αντικειμενικότητα..ας πούμε πιστεύω οτι έχει γίνει όντως λάθος σε πρώτη φάση. Όμως όταν ο άλλος έχει προσόντα, το μόνο που μπορείς να του κόψεις είναι προϋπηρεσία! Τώρα γιατί την αναγνωρίζεις όποτε θέλεις δεν το γνωριζω (ας πούμε), αλλά θέλω πολύ να μάθω! Στην επόμενη ναι, είμαι μέσα και τρέχει και η 3κ/2017 οπότε ούτε κι εγώ αγχώνομαι ούτε και βιάζομαι, δουλειά έχω, όλοι αγωνιζόμαστε για το καλύτερο δυνατό. Εσένα απότι διάβασα έχει να κάνει με τον τίτλο σου έτσι; Πως τα βλέπεις τα πράγματα;


Ναι δεν αναγνώρισαν τον τίτλο μου παρόλο που προσκομισα σχετική βεβαίωση περι συνάφειας κλπ. Με μία επίσκεψη διερευνητική σε φίλο μου δικηγόρο μου είπε ότι λογικά έπρεπε να την δεχθούν και να το τρέξουμε περισσότερο αν χρειαστεί τελικά. Επειδή όμως απο αυτά που κατάλαβα έχει γίνει χαμός περιμένω τα οριστικά γιατί τότε μπορεί και να μην φτάνουν τα μόριά μου!! Τι εννοείς 11 στους 10? Υπαλλήλους του ασεπ? Ολοι το ίδιο λένε? Και αν είναι έτσι γιατί εβγαλαν την προκήρυξη και μας ταλαιπωρούν? Κάνε ένα διαγωνισμό με συνέντευξη και πάρε όποιους θες αφού είναι έτσι να γλιτώσουμε και τα 65 ευρώ. (προς το παρόν)
Σχετικά με την προυπηρεσία νομίζω δεν χρειάζεται να τυπώσεις άλλη υπεύθυνη δήλωση για το είδος. Η αίτηση μετράει και σαν δήλωση αφού την υπογράφεις κιόλας. Απλά το δηλώνεις στην ηλεκτρονική αίτηση και υπογράφεις μετά κ είσαι έτοιμος!

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Πέμ Μαρ 09, 2017 6:06 pm

DTINFINITY έγραψε:Είδα ότι υπήρχε μία κίνηση στο θέμα και είπα να ρίξω πάλι μια ματιά στους πίνακες της συγκεκριμένης προκήρυξης.
Πρέπει να έχει γίνει κακός χαμός, ότι να 'ναι βαθμολόγησε ο ΑΣΕΠ, εκτός αν έχουν διαφορετική γραμμή από την ΤτΕ.
Μακάρι να γίνει το καλύτερο για όλους βέβαια.
Αν κάποιος μάθει και περίπου το μισθό που ξεκινάνε εκεί, ας μας ενημερώσει.


Infinity κι εγώ που βασιζόμουν σε σενα!!! :lol: :lol: :lol:

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Πέμ Μαρ 09, 2017 8:21 pm

Εχω ακούσει διαφορά, τα οποία βέβαια αν δεν βγουν τα οριστικά (και ειμαι μεσα) και δε πάρω επίσημα να ρωτήσω για εμένα προσωπικά ποσά ειναι δε πιστεύω τίποτα.
Το μόνο κίνητρο ειναι τα λεφτά όπως βλεπεις! Χαχαχαχα!

Πάντως το περίεργο ειναι οτι ενώ όλοι μου λέγανε οτι η ΤτΕ προσλαμβάνει με αορίστου χρόνου, η συγκεκριμένη προκηρυξη αφορά Τακτικό προσωπικό. Γιατί, υπάρχει κι άλλη συζήτηση στο φόρουμ που κάποιος το τονίζει αυτο.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Παρ Μαρ 10, 2017 1:55 pm

DTINFINITY έγραψε:Εχω ακούσει διαφορά, τα οποία βέβαια αν δεν βγουν τα οριστικά (και ειμαι μεσα) και δε πάρω επίσημα να ρωτήσω για εμένα προσωπικά ποσά ειναι δε πιστεύω τίποτα.
Το μόνο κίνητρο ειναι τα λεφτά όπως βλεπεις! Χαχαχαχα!

Πάντως το περίεργο ειναι οτι ενώ όλοι μου λέγανε οτι η ΤτΕ προσλαμβάνει με αορίστου χρόνου, η συγκεκριμένη προκηρυξη αφορά Τακτικό προσωπικό. Γιατί, υπάρχει κι άλλη συζήτηση στο φόρουμ που κάποιος το τονίζει αυτο.


Βασικό κίνητρο είναι αυτό βέβαια τι θα ήταν??
Αυτό το τελευταίο δεν το έπιασα, δηλαδή τι διαφορά θα μπορούσε να έχει αν είναι με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο?

Anthem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 04, 2016 5:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό Anthem » Παρ Μαρ 10, 2017 2:05 pm

arpatr έγραψε:Καθόλου δυστυχώς.. μου είπαν απλά ότι είναι πολλές οι ενστάσεις και μπορεί να πάρει από 2 μήνες μέχρι και 6-7 για να εξεταστούν..
Εμένα δε μου προσμέτρησαν προϋπηρεσία.


Ενημερώθηκες από τον ΑΣΕΠ για αυτήν την εξέλιξη;

Πότε έγινε αυτή η επικοινωνία;

Anthem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 04, 2016 5:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό Anthem » Παρ Μαρ 10, 2017 2:07 pm

DTINFINITY έγραψε:Εχω ακούσει διαφορά, τα οποία βέβαια αν δεν βγουν τα οριστικά (και ειμαι μεσα) και δε πάρω επίσημα να ρωτήσω για εμένα προσωπικά ποσά ειναι δε πιστεύω τίποτα.
Το μόνο κίνητρο ειναι τα λεφτά όπως βλεπεις! Χαχαχαχα!

Πάντως το περίεργο ειναι οτι ενώ όλοι μου λέγανε οτι η ΤτΕ προσλαμβάνει με αορίστου χρόνου, η συγκεκριμένη προκηρυξη αφορά Τακτικό προσωπικό. Γιατί, υπάρχει κι άλλη συζήτηση στο φόρουμ που κάποιος το τονίζει αυτο.



Εγώ που κάλεσα το σύλλογο τους μου είπαν πως δύσκολα θα ξεκινήσει νεοδιόριστος κάτω από 1.200 € καθαρά!

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Παρ Μαρ 10, 2017 2:26 pm

Italos77 εννοώ 11 στους 10 γνωστούς μου! Σιγα μην ασχοληθουν μαζι μου τοσοι υπαλληλοι στο ΑΣΕΠ!! Κι εγώ με δικηγόρο προχώρησα εννοείται!

DTINFINITΥ πολύ σωστά. Να σημειώσω εδώ οτι τον περασμένο Μαϊο γινανε προσληψεις ΠΕ πληροφορικής και η επιλογή έγινε μετά από συνεντεύξεις των υποψηφίων.Όσο κι αν έχω ψάξει, δεν έχω καταφέρει να βρω κάπου τα αποτελέσματα. Φυσικά μπορεί να είναι και λάθος δικό μου, να υπάρχουν κάπου. Τουλάχιστον μέσω ΑΣΕΠ δεν μπορεί να παρακαμφθεί το γεγονός οτι υπάρχουν συνάδελφοι υποψήφιοι με διδακτορικό και προϋπηρεσία οι οποίοι ότι και να γίνει ότι και να συμβεί δεν μπορούν να βγουν χαμένοι, θα εκτεθεί ανεπανόρθωτα το σύστημα.. Η σφαγή γίνεται ένα επίπεδο κάτω. Φυσικά και κίνητρό μας είναι τα χρήματα, μιας και ειναι πολύ καλά, και για μένα είναι και το γεγονός οτι έχεις αντικείμενο και δουλειά πάντα. Ωστόσο τα υποκαταστήματα είναι σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας, οπότε μη ξέροντας που είναι οι ανάγκες των θέσεων, προσωπικά έχω έναν προβληματισμό παραπάνω. Σήμερα πάντως που τηλεφώνησα μου είπαν οτι οι ενστάσεις δεν έχουν εξεταστεί γίνεται χαμός αυτή την εποχή γιατί έχουν πέσει μαζεμένες αιτήσεις , πολλές ενστάσεις και τρέχουν ένα σωρό πράγματα ταυτόχρονα. Επίσης μου είπαν οτι πρώτα βγαίνει ο πίνακας των οριστικών και μετά παίρνεις την απάντηση για την ένσταση, γνωρίζετε κάτι; Μου φάνηκε λίγο περίεργο.

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2017 για δικαστήρια ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Παρ Μαρ 10, 2017 2:35 pm

Anthem έγραψε:
arpatr έγραψε:Καθόλου δυστυχώς.. μου είπαν απλά ότι είναι πολλές οι ενστάσεις και μπορεί να πάρει από 2 μήνες μέχρι και 6-7 για να εξεταστούν..
Εμένα δε μου προσμέτρησαν προϋπηρεσία.


Ενημερώθηκες από τον ΑΣΕΠ για αυτήν την εξέλιξη;

Πότε έγινε αυτή η επικοινωνία;


Αυτό μου το είπαν όταν έκανα την ένσταση. Σήμερα όμως έκανα ένα τηλέφωνο και έγραψα μόλις πριν λιγο οτι εχουμε ακομα μελλον


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες