Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Τετ Μαρ 14, 2018 11:31 pm

DEDIA έγραψε:
JohnyMnemonic έγραψε:
Annapp126 έγραψε:Καλημέρα σε όλους,
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΑΣΕΠ. Με ενημέρωσαν ότι θα καθυστερήσουν πάρα πολύ τα οριστικά αποτελέσματα γιατί θα εξεταστούν όλα από την αρχή (όσον αφορά τη συνάφεια των μεταπτυχιακών τίτλων κ.λ.π.), πιθανόν/ΜΆΛΛΟΝ να υπάρχει μείωση στα μόρια του κάθε υποψηφίου.
Συμπέρασμα: ΥΠΟΜΟΝΗ

Ετοιμάσου για να σου επιτεθούν οι συμφορουμίτες :) :D Καλό κουράγιο!!


Πληροφορίες μεταφέρει η συνάδελφος και την ευχαριστούμε γι' αυτό. Δεν είναι λόγος επίθεσης. :)


Απο εσάς ίσως όχι, αλλά πολλοί εδω μέσα έχουν χάσει τον ύπνο τους μη τυχόν βγάλουν το διδακτορικό στον παλαιολιθικό πέλεκυ μη συναφές με το αντικείμενο της θέσης και επιτίθενται κατα πάντων.

Msn80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2018 3:06 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Msn80 » Τετ Μαρ 14, 2018 11:46 pm

Annapp126 έγραψε:
Ms71 έγραψε:
Annapp126 έγραψε:Καλημέρα σε όλους,
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΑΣΕΠ. Με ενημέρωσαν ότι θα καθυστερήσουν πάρα πολύ τα οριστικά αποτελέσματα γιατί θα εξεταστούν όλα από την αρχή (όσον αφορά τη συνάφεια των μεταπτυχιακών τίτλων κ.λ.π.), πιθανόν/ΜΆΛΛΟΝ να υπάρχει μείωση στα μόρια του κάθε υποψηφίου.
Συμπέρασμα: ΥΠΟΜΟΝΗ


Μίλησες με κάποιο αρμόδιο τμήμα; γιατί σήμερα σε κάποιον άλλο είπαν πως δεν έχουν πάρει ακόμα αποφάσεις. Καθένας τους μέσα στο ΑΣΕΠ απαντάει διαφορετικά; Θα μας τρελάνουν τελείως;

Καλησπέρα σε όλους,
Δεν ξέρω να σου πω αυτό που ρωτάς. Πάντως μου είπε η υπάλληλος να περιμένω τα οριστικά αποτελέσματα και να μη αποδεχτώ ΙΔΟΧ. Το σίγουρο είναι ότι θα καλέσω τη Δευτέρα ξανά, γιατί κάθε δεν μου λένε κάτι οριστικό. Επίσης μου είπε (η υπάλληλος που μίλησα σήμερα) ότι η συνάφεια των διδακτορικών είναι με βάση τη θέση. Και θα δούνε όλα τα διδακτορικά ένα προς ένα.Όλο αυτό θα χρειαστεί πάρα πολύ χρόνο.


Τελικα ειναι οριστικο η οχι;

katm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Μαρ 12, 2018 1:14 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό katm » Τετ Μαρ 14, 2018 11:56 pm

Είναι δυνατόν να υπάρχουν άτομα που έχουν πληροφορίες εκ των έσω και όλοι οι υπόλοιποι να λαμβάνουμε αόριστες απαντήσεις; είναι δυνατόν οι υπάλληλοι του ΑΣΕΠ να δίνουν αντικρουόμενες πληροφορίες;
Ας είμαστε λογικοί. Η 1Κ/2017 έχει συγκεκριμένα κριτήρια και ορίζει με λεπτομέρεια τα τυπικά προσόντα. Δεν μπορεί ξαφνικά να αλλάξει το περιεχόμενο της προκήρυξης. Το τι είναι συναφές και τι όχι ορίζεται ακριβώς εκ των προτέρων.
Τα αποτελέσματα αργούν γιατι υπάρχουν πολλές προκηρύξεις που τρέχουν παράλληλα, αρκετές ενστάσεις και λιγοι υπάλληλοι. Υπομονή σε όλους μας και το κυριότερο ψυχραιμία
Τώρα όσον αφορά στη συνάφεια η πλειοψηφία αυτών που διορίζομαστε έχουμε σπουδές νομικής πολιτικής επιστήμης δημόσιας διοίκησης οικονομικού..άρα κανένα πρόβλημα

misterneo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2017 12:59 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό misterneo » Πέμ Μαρ 15, 2018 12:28 am

Καλημέρα. Μίλησα και πάλι με το ΑΣΕΠ, τηλεφωνικά αυτή τη φορά. Δεν γνωρίζουν πότε θα βγουν τ' αποτελέσματα. Ρώτησα τα περί συνάφειας και μου είπαν πως αργούν γιατί πρέπει να εξετάσουν όλες τις ενστάσεις. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ. Αυτά μου είπαν αυτολεξεί.

SOT11
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τετ Φεβ 14, 2018 9:18 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό SOT11 » Πέμ Μαρ 15, 2018 9:43 am

katm έγραψε:Είναι δυνατόν να υπάρχουν άτομα που έχουν πληροφορίες εκ των έσω και όλοι οι υπόλοιποι να λαμβάνουμε αόριστες απαντήσεις; είναι δυνατόν οι υπάλληλοι του ΑΣΕΠ να δίνουν αντικρουόμενες πληροφορίες;
Ας είμαστε λογικοί. Η 1Κ/2017 έχει συγκεκριμένα κριτήρια και ορίζει με λεπτομέρεια τα τυπικά προσόντα. Δεν μπορεί ξαφνικά να αλλάξει το περιεχόμενο της προκήρυξης. Το τι είναι συναφές και τι όχι ορίζεται ακριβώς εκ των προτέρων.
Τα αποτελέσματα αργούν γιατι υπάρχουν πολλές προκηρύξεις που τρέχουν παράλληλα, αρκετές ενστάσεις και λιγοι υπάλληλοι. Υπομονή σε όλους μας και το κυριότερο ψυχραιμία
Τώρα όσον αφορά στη συνάφεια η πλειοψηφία αυτών που διορίζομαστε έχουμε σπουδές νομικής πολιτικής επιστήμης δημόσιας διοίκησης οικονομικού..άρα κανένα πρόβλημα


katm, πολύ σωστά!!! Επιτέλους ένας λογικός άνθρωπος!!! Τελικά, υπάρχει ελπίδα...
Είχα μιλήσει και εγώ τηλεφωνικά με ΑΣΕΠ την Παρασκευή, με το τμήμα που βγάζει τις προκυρήξεις και μεταξύ άλλων, η υπάλληλος μου είπε ότι η προκηρύξεις είναι δεσμευτικές, δηλαδή το ΑΣΕΠ δεν μπορεί να αλλάξει τα κριτήρια εκ των υστέρων, εφόσον έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία των αιτήσεων. Το λογικό, δηλαδή, που κάποιοι εδω μέσα υποστηρίζουν τόσο καιρό. Επίσης μίλησα και με το τμήμα που εξετάζει τις αιτήσεις και μου είπαν αυτό ακριβώς που λες, ότι δηλαδή έχουν πολλές προκηρύξεις που τρέχουν, το προσωπικό δεν επαρκεί και επομένως υπάρχει καθυστέρηση...
Ρώτησα και για τις συνάφειες, αλλά δεν ξανανοίγω το θέμα, γιατί, απ'ότι έχω καταλάβει, πολλοί ενοχλούνται εδώ μέσα, παρ'όλο που αναρωτιούνται...Τι να κάνουμε, that's life!!!

Dkesp
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2018 2:53 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Dkesp » Πέμ Μαρ 15, 2018 11:18 am

misterneo έγραψε:Καλημέρα. Μίλησα και πάλι με το ΑΣΕΠ, τηλεφωνικά αυτή τη φορά. Δεν γνωρίζουν πότε θα βγουν τ' αποτελέσματα. Ρώτησα τα περί συνάφειας και μου είπαν πως αργούν γιατί πρέπει να εξετάσουν όλες τις ενστάσεις. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ. Αυτά μου είπαν αυτολεξεί.

Προσπάθησα κι εγώ να επικοινωνήσω σήμερα με Ασεπ όμως δεν τα κατάφερα. Πόσο σύντομα θα ξεκινήσουν να δουλεύουν με συμβάσεις? Τα οριστικά ποτέ θα βγουν?

Dkesp
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2018 2:53 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Dkesp » Πέμ Μαρ 15, 2018 11:24 am

Alina2017 έγραψε:Καλημέρα, μου τηλεφώνησαν και μένα σήμερα να παρουσιαστώ στην Εισαγγελία της πόλης μου. Έχω διορία μέχρι Παρασκευή να παραλάβω τα χαρτιά. Οι συμβάσεις αφορούν μόνο τους προσωρινά διοριστέους. Διορίζομαι Αθήνα και μένω σε επαρχιακή πόλη αρκετά μακρυά

Alina, κι εγώ μένω σε επαρχίακη πόλη και διοριζομαι στην Αθήνα. Θα δεχτείς να πας ως ΙΔΟΧ?

Dkesp
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2018 2:53 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Dkesp » Πέμ Μαρ 15, 2018 11:56 am

DEDIA έγραψε:
sofos13 έγραψε:.

Sofos έχεις κανένα νεότερο; Στο τέλος θα γίνουν εκλογές και εμείς θα ακόμη θα περιμένουμε... :?

Είναι και ο αναδρομος Ερμής αυτόν τον καιρό και φέρνει καθυστερήσεις σε ταξίδια

Msn80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2018 3:06 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Msn80 » Πέμ Μαρ 15, 2018 3:19 pm

JohnyMnemonic έγραψε:
DEDIA έγραψε:
JohnyMnemonic έγραψε:Ετοιμάσου για να σου επιτεθούν οι συμφορουμίτες :) :D Καλό κουράγιο!!


Πληροφορίες μεταφέρει η συνάδελφος και την ευχαριστούμε γι' αυτό. Δεν είναι λόγος επίθεσης. :)


Απο εσάς ίσως όχι, αλλά πολλοί εδω μέσα έχουν χάσει τον ύπνο τους μη τυχόν βγάλουν το διδακτορικό στον παλαιολιθικό πέλεκυ μη συναφές με το αντικείμενο της θέσης και επιτίθενται κατα πάντων.


Eσυ δεν ειχες παψει να ασχολεισαι με την 1Κ;Αλλαξες μαλλον παλι γνωμη...

Chrstnpp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Δευ Οκτ 23, 2017 2:19 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Chrstnpp » Πέμ Μαρ 15, 2018 3:53 pm

misterneo έγραψε:Καλημέρα. Μίλησα και πάλι με το ΑΣΕΠ, τηλεφωνικά αυτή τη φορά. Δεν γνωρίζουν πότε θα βγουν τ' αποτελέσματα. Ρώτησα τα περί συνάφειας και μου είπαν πως αργούν γιατί πρέπει να εξετάσουν όλες τις ενστάσεις. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ. Αυτά μου είπαν αυτολεξεί.


Εμείς μιλάμε με τους ίδιους υπαλλήλους κι οι άλλοι με άλλους :P

Msn80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2018 3:06 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Msn80 » Πέμ Μαρ 15, 2018 4:01 pm

Επικοινωνησα και εγω σημερα με το αρμοδιο τμημα.Υπαλληλος μου μετεφερε ακριβως τα ιδια με πριν 10-15 μερες...Υπαρχει διχογνωμια συμβουλων σχετικα με συναφειες κτλ και ειναι στασιμο το θεμα και δεν γνωριζει να εχει παρθει καποια αποφαση.Τιποτε περισσοτερο τπτ λιγοτερο.Στην επικοινωνια σας προσπαθειτε να σας συνδεουν με το αρμοδιο τμημα που εχει ασχοληθει με την 1Κ.Στο τηλεφωνικο κεντρο δεν νομιζω οτι γνωριζουν λεπτομερειες.

historian
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Δευ Μαρ 06, 2017 2:21 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό historian » Πέμ Μαρ 15, 2018 4:25 pm

Και όμως αν το διδακτορικο δεν ειναι μουφα-ισχυει ομως με ολες τις σχολες, ακόμη και τις καλυτερες του εξωτερικού- ένας αρχαιολογος ειναι τοσο εκπαιδευμενος στην παρατηρηση της λεπτομερειας και την ακριβη τεκμηριωση της που οι ικανοτητες του αυτες ειναι κάτι παραπάνω από σχετικες με την δουλεια του γραμματεα. Και στο λέω ως απόφοιτος σχολης Διοικητικου, Διοικητικου-Οικονομικού που μπορει και να χασα θέση από την τροποποίηση της αρχικης προκυρηξης μετά από ''πιεσεις''. Ειναι τόσες οι στρεβλωσεις που ενταθηκαν τα τελευταια χρονια που το να μιλαμε γι αξιοκρατια βασισμενοι στα στενα κριτηρια του ΑΣΕΠ φανταζουν απλοικες.

JohnyMnemonic έγραψε:
DEDIA έγραψε:
JohnyMnemonic έγραψε:Ετοιμάσου για να σου επιτεθούν οι συμφορουμίτες :) :D Καλό κουράγιο!!


Πληροφορίες μεταφέρει η συνάδελφος και την ευχαριστούμε γι' αυτό. Δεν είναι λόγος επίθεσης. :)


Απο εσάς ίσως όχι, αλλά πολλοί εδω μέσα έχουν χάσει τον ύπνο τους μη τυχόν βγάλουν το διδακτορικό στον παλαιολιθικό πέλεκυ μη συναφές με το αντικείμενο της θέσης και επιτίθενται κατα πάντων.

Alina2017
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 09, 2017 2:46 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Alina2017 » Πέμ Μαρ 15, 2018 7:53 pm

Σήμερα πήγα στην εισαγγελία της πόλης μου και μου επιδόθηκε το χαρτί για ΣΟΧ. Θα στείλω υπεύθυνη δήλωση θεωρημένη για το γνήσιο της υπογραφής με φαξ ότι δεν αποδέχομαι τη σύμβαση. Με υποδέχτηκαν με μεγάλη χαρά γιατί όπως σωστά είπε ο KNTS επιθυμούν να έλθουν εργατικά χέρια. Κάθονται μου είπαν παραπάνω ώρες και θέλουν άτομα. Μας ζητάνε επιτακτικά και αυτοί έχουν νευριάσει με την καθυστέρηση στα οριστικά. Δεν παίζει θέμα συνάφειας και αλλαγή στους όρους εξέτασης των αιτήσεων μας (μου είπε η πιο ενημερωμένη). Το ΑΣΕΠ υποστηρίζει σε αυτούς ότι καθυστερεί για να εξετάσει τις ενστάσεις. Η ΣΟΧ είναι ανεξάρτητη από τον πίνακα προσληπτέων. Και ότι αν πάμε με ΣΟΧ δεν επηρεάζει τον χρόνο μετάθεσης μας. Απλά μας ανεβάζει μισθολογικό κλιμάκιο αν το πάμε συγκεντρωτικά. Μου είπαν ότι είμαστε υποχρεωμένοι (για μας χωρίς πολιτικό μέσο) να παραμείνουμε όσο είμαστε δόκιμοι 2 έτη στην θέση μας και μετά ζητάμε μετάθεση. Θέλει ψυχραιμία νομίζω όλο αυτό και να σταματήσουμε να τρωγόμαστε μεταξύ μας για κάτι που δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι προς το παρόν.

afriendforyou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Παρ Ιαν 22, 2010 4:54 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό afriendforyou » Πέμ Μαρ 15, 2018 8:02 pm

Ποιο είναι το τηλέφωνο ή ποιο τμήμα ασχολείται με την 1Κ για να πω στο τηλεφωνικό κέντρο να με συνδέσουν με αυτό.

Msn80 έγραψε:Επικοινωνησα και εγω σημερα με το αρμοδιο τμημα.Υπαλληλος μου μετεφερε ακριβως τα ιδια με πριν 10-15 μερες...Υπαρχει διχογνωμια συμβουλων σχετικα με συναφειες κτλ και ειναι στασιμο το θεμα και δεν γνωριζει να εχει παρθει καποια αποφαση.Τιποτε περισσοτερο τπτ λιγοτερο.Στην επικοινωνια σας προσπαθειτε να σας συνδεουν με το αρμοδιο τμημα που εχει ασχοληθει με την 1Κ.Στο τηλεφωνικο κεντρο δεν νομιζω οτι γνωριζουν λεπτομερειες.

Alina2017
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 09, 2017 2:46 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Alina2017 » Πέμ Μαρ 15, 2018 8:08 pm

Dkesp έγραψε:
Alina2017 έγραψε:Καλημέρα, μου τηλεφώνησαν και μένα σήμερα να παρουσιαστώ στην Εισαγγελία της πόλης μου. Έχω διορία μέχρι Παρασκευή να παραλάβω τα χαρτιά. Οι συμβάσεις αφορούν μόνο τους προσωρινά διοριστέους. Διορίζομαι Αθήνα και μένω σε επαρχιακή πόλη αρκετά μακρυά

Alina, κι εγώ μένω σε επαρχιακή πόλη και διορίζομαι στην Αθήνα. Θα δεχτείς να πας ως ΙΔΟΧ?

Σήμερα πήγα με δύο αντίθετες σκέψεις. Από την μία πλευρά (πιστεύω όλοι μας θα νιώθουμε έτσι) ήθελα υπερβολικά πολύ να πάω να δουλέψω στη θέση, να δω πως είναι να γνωρίσω τους συναδέλφους και αν όλα πήγαιναν καλά με τα οριστικά να συνέχιζα εκεί. Μάλιστα οι μόνιμοι στην πόλη μου με υποδέχτηκαν με τέτοια αγάπη που έμεινα άφωνη. Πολύ καλά παιδιά όλοι και με σύστηναν ως η νέα συνάδελφος και έλεγαν είναι μια δική μας από την 1Κ και πραγματικά ένιωσα περήφανη για όλους μας της 1Κ. Είμαστε η νέα γενιά με μόρφωση, όρεξη για δουλειά και θέλω να πιστεύω θαμαστε ενωμένοι. Μας περιμένουν με χαρά για να βοηθήσουμε. Μου έλεγαν ξανά και ξανά έχει πολύ δουλειά, έχεις όρεξη είσαι έτοιμη? και έλεγα ναι και χάρηκαν πολύ. Με ρώτησαν αν έχω δουλειά και αν είναι μεγαλύτερη η ΣΟΧ από 8 μήνες και ότι θαταν καλό να πάω να βοηθήσω αν είμαι άνεργη. Από την άλλη πλευρά έχω όμως μια σύμβαση στο υπουργείο υγείας 2 έτη και στην διπλανή πόλη ενώ το δικαστήριο που διορίζομαι βρίσκεται πολύ μακρυά και θα χρειαστώ μετακόμιση και κάποια έξοδα για μετακίνηση. Αν δεν είχα παιδιά θα έφευγα αμέσως και θα το ρίσκαρα. Αλλά φοβάμαι να το ρισκάρω με όσα διαβάζω εδώ μέσα από ορισμένους. Το δίλημμα μας το βάζει το ΑΣΕΠ με την καθυστέρηση έκδοσης των αποτελεσμάτων και είναι λογικό μετά από τόσο διάστημα να έχουν σπάσει τα νεύρα μας. Καλό θα είναι όμως να συγκρατηθούμε. Η αρνητική ενέργεια και να αλληλοτρωγόμαστε δεν έχει νόημα. Δυστυχώς με νίκησε ο φόβος να ρισκάρω και οι υποχρεώσεις των παιδιών και δεν αποδέχομαι.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες