ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό ap2 » Δευ Δεκ 11, 2017 6:32 pm

freedom1 έγραψε:Δεν εμεινε τιποτε, παιρνεις την επιστολη και πας! Εγω τους πηρα ενα τηλεφωνο και συνεννοηθηκα ποτε να ειμαι εκει... την πρωτη μερα ορκιστηκα...μετα εχεις να μαζευεις χαρτουρα για την μισθοδοσια!
Καλη αρχη λοιπον!


Για την μισθοδοσία τι χρειάστηκε να προσκομίσετε;

freedom1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 1:38 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό freedom1 » Δευ Δεκ 11, 2017 8:15 pm

μου εστειλαν με μειλ μια λιστα με διαφορα,βεβαιωσεις οτι ορκιστηκα και ανελαβα υπηρεσια, αφμ, αμκα, το φεκ,βεβαιωση απο τον φορεα ασφαλισης που δειχνει αν εισαι νεος η παλιος ασφαλισμενος, υπευθυνες δηλωσεις και δεν ξερω αν ξεχναω κατι αλλο... :)

aann
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 7:11 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό aann » Δευ Δεκ 11, 2017 9:47 pm

freedom1 έγραψε:μου εστειλαν με μειλ μια λιστα με διαφορα,βεβαιωσεις οτι ορκιστηκα και ανελαβα υπηρεσια, αφμ, αμκα, το φεκ,βεβαιωση απο τον φορεα ασφαλισης που δειχνει αν εισαι νεος η παλιος ασφαλισμενος, υπευθυνες δηλωσεις και δεν ξερω αν ξεχναω κατι αλλο... :)


Σε ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!
Κι εγώ περιμένω την επιστολή για να επικοινωνήσω με την υπηρεσία μου.
Είμαι δικηγόρος και από το δικηγορικό σύλλογο μου είπαν ότι αφού ορκιστώ, να τους προσκομίσω το πρακτικό ορκωμοσίας για να γίνει η παραίτησή μου. Αυθημερόν θα μου χορηγήσουν το σχετικό πιστοποιητικό για δου (κλείσιμο βιβλίων) και ταμεία.
Από αυτά συμπεραίνω ότι θα πρέπει να συνεννοηθώ με την υπηρεσία μου, ώστε από την ορκωμοσία μέχρι να ξεκινήσω να έχω κάποιες μέρες περιθώριο για να διευθετήσω αυτές τις υποχρεώσεις. Αν γνωρίζει κάποιος συνάδερφος, ας με διαφωτίσει!

freedom1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 1:38 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό freedom1 » Δευ Δεκ 11, 2017 9:56 pm

εεχχμμμ...εγω παντως ξεκινησα δουλεια απο την πρωτη μερα :roll:
ακομη δεν εχω καταφερει να παω στον οαεδ να κοψω το επιδομα ανεργιας...η ειμαι πολυ πρωταρα και θα παρω αερα αργοτερα η εχω πεσει σε αυστηρους!

Donadeus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Παρ Οκτ 02, 2009 1:44 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό Donadeus » Κυρ Δεκ 17, 2017 7:03 pm

aann έγραψε:
freedom1 έγραψε:μου εστειλαν με μειλ μια λιστα με διαφορα,βεβαιωσεις οτι ορκιστηκα και ανελαβα υπηρεσια, αφμ, αμκα, το φεκ,βεβαιωση απο τον φορεα ασφαλισης που δειχνει αν εισαι νεος η παλιος ασφαλισμενος, υπευθυνες δηλωσεις και δεν ξερω αν ξεχναω κατι αλλο... :)


Σε ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!
Κι εγώ περιμένω την επιστολή για να επικοινωνήσω με την υπηρεσία μου.
Είμαι δικηγόρος και από το δικηγορικό σύλλογο μου είπαν ότι αφού ορκιστώ, να τους προσκομίσω το πρακτικό ορκωμοσίας για να γίνει η παραίτησή μου. Αυθημερόν θα μου χορηγήσουν το σχετικό πιστοποιητικό για δου (κλείσιμο βιβλίων) και ταμεία.
Από αυτά συμπεραίνω ότι θα πρέπει να συνεννοηθώ με την υπηρεσία μου, ώστε από την ορκωμοσία μέχρι να ξεκινήσω να έχω κάποιες μέρες περιθώριο για να διευθετήσω αυτές τις υποχρεώσεις. Αν γνωρίζει κάποιος συνάδερφος, ας με διαφωτίσει!


aann τελικά πήρες την επιστολή; Άρχισες δουλειά από την πρώτη μέρα ή σου έδωσαν χρονικό περιθώριο για τακτοποίηση εκκρεμοτήτων;

aann
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 7:11 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2016

Δημοσίευσηαπό aann » Δευ Δεκ 18, 2017 12:33 pm

Καλημέρα!

Έλαβα την επιστολή και επικοινώνησα με την Υπηρεσία μου, μέσα στη βδομάδα θα ορκιστώ! Δεν ξέρω ακόμα αν θα μου δώσουν τις μια-δυο μέρες που χρειάζομαι, θα δούμε...

Καλή αρχή από καρδιάς σε όλα τα παιδιά!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 41 επισκέπτες