30 μόνιμες θέσεις στο ΤΥΠΕΤ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
pete
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2015 4:22 pm

Δημοσίευσηαπό pete » Πέμ Ιαν 28, 2016 12:13 pm

abck122 έγραψε:
MATILDA έγραψε:
marykit έγραψε:Είχα κάνει κι εγώ αίτηση στη κατ. Δ'. Η αρχική κατάταξη με βγάζει κάπου στο 720 αν τα θυμάμαι καλά... Να μην ασχολούμαι άλλο ε;



Μια μικρή ανακεφαλαίωση του διαγωνισμού,
ημ/νια υποβολης αιτησεων 22/6/2015-13/7/2015
εκδοση αποτελεσματατων 17/7/2015
καταθεση δικαιολογητικων επιτυχόντων μεχρι 31/7/2015
3 μηνες μετα ..
κατάθεση φακελων επιλαχόντων ας πουμε των επομενων 50 μεχρι 6/11/2015
2 μήνες μετά ακόμη ψάχνονται.. μεχρι του χρόνου ουτε χαρτοκόπτη να ανοιξουν τους φακέλους γιατι για μενα πολυ απλά αυτοί που ηταν να δουλεψουν δουλευουν και ας μας παραμυθιάζουν στο τηλεφωνο.. Προσωπική άποψη...



για μενα πολυ απλά αυτοί που ηταν να δουλεψουν δουλευουν και ας μας παραμυθιάζουν στο τηλεφωνο.. Προσωπική άποψη

συμφωνω απολυτα μαζι σου.!!!προφανως ο διαγωνισμος δημοσιοποιηθηκε για λογους διαφανειας μιας και θυμαστε τι εγινε οταν ανακοινωθηκε και ελεγε μονον τεκνα εργαζομενων εχουνε δικαιωμα για αιτηση. ακριβως ετσι θα εγινε και τωρα. τα ιδια τεκνα εργαζομενων θα δουλευουνε ηδη και οι λιστες βγηκανε απλα για σταχτη στα ματια. μια εταιρεια που βιαζεται για το προσωπικο λογω συνατξεων κλπ δεν ειναι δυνατον απο τον ιουλιο του 2015 μεχρι σημερα να λεει οτι ακομα ελεγχει.. κολυθια τουμπανα.

Και μεχρι 11 Δεκεμβριου ετρεχε μια προθεσμια για δικαιολογητικα επιτυχοντων. Παντως, το ξαναλεω εμενα που ειχαν πει οτι εχουν προσληφθει καποιοι και προκειται να ελεγξουν τα δικαιολογητικα των υπολοιπων...
Παντως, για την Δ΄κατηγ. δεν γινεται να ελεγχουν ακομη δικαιολογητικα για τον απλουστατο λογο οτι συνεδριασε η επιτροπη τελη Δεκεμβρη (που σημαίνει οτι ειχε ηδη γινει ο ελεγχος). Ειναι σημαντικο να ξερουμε τι εγινε με τη Δ΄ κατηγ. γιατι ετσι ισως βγαλουμε κανα συμπερασμα και για τις υπολοιπες..

zoi1919
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 3:56 pm

Δημοσίευσηαπό zoi1919 » Πέμ Ιαν 28, 2016 12:24 pm

Kalimera. Tote giati proevisan se anoixto diagwnismo? Afou den upoxreountai se elegxo ASEP. Kati allo prepei na ginetai.

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Παρ Ιαν 29, 2016 12:43 am

zoi1919 έγραψε:Kalimera. Tote giati proevisan se anoixto diagwnismo? Afou den upoxreountai se elegxo ASEP. Kati allo prepei na ginetai.


προεβησαν σε ανακοινωση δημοσιου διαγωνισμου για να καλυψουνε το σκανδαλο που εγινε οταν βγηκε η προκηρυξη απο το τυπετ και ελεγε δικαιωμα αιτησης μονο τα παιδια εγαζομενων στην ετε και το τυπετ. γι αυτο. το κανανε καθαρα για σταχτη στα ματια μας. δεν ειναι δυνατον απο τον ιουλιο μεχρι τωρα να μην εχουνε παρει ατομα στη γ κατηγορια. κοροιδια!

zoi1919
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 3:56 pm

Δημοσίευσηαπό zoi1919 » Παρ Ιαν 29, 2016 11:39 am

Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω..για να καλύψουν την προηγούμενη προκήρυξη?γιατί ποιον έχουν ανάγκη?
το Ασεπ?
το Υπ.Εργασίας?
τους υποψήφιους?
Γιατί δεν πήραν κόσμο με απλές συνεντεύξεις?

Καλά έχουν να πέσουν μηνύσεις..

leomet86
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2015 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό leomet86 » Παρ Ιαν 29, 2016 4:57 pm

Πηρα ξανα σημερα τηελφωνο. Μου ζητησαν το ονομα μου και σε τι κατηγορια ειχα κανει αιτηση. Μου ειπαν ότι ο φάκελος μου είναι σε εκκρεμοτητα και ότι τελη Φεβρουαριου- Αρχες Μαρτη, η επιτροπή θα αποφασισει.Παιδια παρτε οποτε και εσεις να δουμε αν θα σας πουν το ιδιο.

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Παρ Ιαν 29, 2016 7:34 pm

zoi1919 έγραψε:Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω..για να καλύψουν την προηγούμενη προκήρυξη?γιατί ποιον έχουν ανάγκη?
το Ασεπ?
το Υπ.Εργασίας?
τους υποψήφιους?
Γιατί δεν πήραν κόσμο με απλές συνεντεύξεις?

Καλά έχουν να πέσουν μηνύσεις..


αγαπητε/η εαν σου ξαναβγαζανε προκηρυξη οτι θα προσλαβουνε τα τεκνα των ηδη εργαζομενων πολυ απλα θα πηγαινε ο κοσμος εξω απο το τυπετ και θα τους επαιρνε με τις πετρες. επειδη ειχα δουλεψει στον ομιλο ετε και ειδα πολλα ειναι απλα βρωμικα τα πραγματα.. οι ενοικιαζομενοι σε μεγαλα και νευραλγικα ποστα τοσο στην ετε οσο και σε θυγατρικες του ομιλου πανε συννεφο. το πολιτικο κρατος δε βασιλευει εκει μεσα.. γι αυτο σας λεω... μη περιμενετε πολλα απο το τυπετ..

zoi1919
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 3:56 pm

Δημοσίευσηαπό zoi1919 » Παρ Ιαν 29, 2016 8:47 pm

Φεβρουάριο ή Μάρτιο μου είπαν κι εμένα.

leomet86
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2015 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό leomet86 » Σάβ Ιαν 30, 2016 5:17 pm

zoi1919 έγραψε:Φεβρουάριο ή Μάρτιο μου είπαν κι εμένα.


Σου είπαν και εσένα οτι ο φάκελος σου ειναι σε εκκρεμότητα ?

zoi1919
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 3:56 pm

Δημοσίευσηαπό zoi1919 » Δευ Φεβ 01, 2016 2:31 pm

Είναι εκκρεμής ο φάκελός μου ενώ κάποιοι ήδη ξεκίνησαν να προσλαμβάνονται.

leomet86
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2015 2:15 pm

Δημοσίευσηαπό leomet86 » Τρί Φεβ 02, 2016 12:28 pm

zoi1919 έγραψε:Είναι εκκρεμής ο φάκελός μου ενώ κάποιοι ήδη ξεκίνησαν να προσλαμβάνονται.


Σε ποια κατηγορία αναφέρεσαι συγκεκριμενα ;

zoi1919
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 3:56 pm

Δημοσίευσηαπό zoi1919 » Τρί Φεβ 02, 2016 2:20 pm

Γ' κατηγορία

pete
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2015 4:22 pm

Δημοσίευσηαπό pete » Τετ Φεβ 03, 2016 12:05 am

zoi1919 έγραψε:Γ' κατηγορία
Ξερουμε μεχρι ποιον αριθμο καταταξης επιλαχόντων προσέλαβαν; στο περιπου

nikolasd
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 18, 2014 3:18 pm

Δημοσίευσηαπό nikolasd » Τετ Φεβ 03, 2016 1:23 pm

Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με το ΤΥΠΕΤ, μου μετέφεραν τα παρακάτω σχετικά με την κατηγορία Δ', στην οποία συμμετείχα. Έχουν επιλεγεί τα άτομα (11 θέσεις) από τους αρχικά επιτυχόντες κι επιλαχόντες. Συγκεκριμένα, η κ. Βασάλου μου είπε ότι έχουν ανοιχθεί οι φάκελοι μέχρι και τον 31ο, με βάση την αρχική κατάταξη (προσωρινά αποτελέσματα) κι ότι οι υπόλοιποι είναι εκκρεμείς (μεταξύ αυτών κι ο δικός μου). Σε ερώτησή μου αν θα ανακοινωθούν τα ονόματα στην ιστοσελίδα του ταμείου, μου απάντησε καταφατικά.

Για να έρθετε σε επαφή με την κ. Βασάλου, στην οποία με παρέπεμψε ο κ. Βούλγαρης, τηλεφωνήστε στο 210 3349300 και ζητήστε να σας συνδέσουν μαζί της για να διασταυρώσουμε πληροφορίες (για όσους δεν το έχουν ήδη κάνει).

pete
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2015 4:22 pm

Δημοσίευσηαπό pete » Τετ Φεβ 03, 2016 3:25 pm

nikolasd έγραψε:Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με το ΤΥΠΕΤ, μου μετέφεραν τα παρακάτω σχετικά με την κατηγορία Δ', στην οποία συμμετείχα. Έχουν επιλεγεί τα άτομα (11 θέσεις) από τους αρχικά επιτυχόντες κι επιλαχόντες. Συγκεκριμένα, η κ. Βασάλου μου είπε ότι έχουν ανοιχθεί οι φάκελοι μέχρι και τον 31ο, με βάση την αρχική κατάταξη (προσωρινά αποτελέσματα) κι ότι οι υπόλοιποι είναι εκκρεμείς (μεταξύ αυτών κι ο δικός μου). Σε ερώτησή μου αν θα ανακοινωθούν τα ονόματα στην ιστοσελίδα του ταμείου, μου απάντησε καταφατικά.

Για να έρθετε σε επαφή με την κ. Βασάλου, στην οποία με παρέπεμψε ο κ. Βούλγαρης, τηλεφωνήστε στο 210 3349300 και ζητήστε να σας συνδέσουν μαζί της για να διασταυρώσουμε πληροφορίες (για όσους δεν το έχουν ήδη κάνει).
Ευχαριστούμε αλλα κατι δεν μου κολλαει, γιατι καλεσαν για δικαιολογητικα μετα το 32 αφου καλυφθηκαν οι θεσεις απο τους αρχικους επιτυχοντες και επιλαχοντες..

nikolasd
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 18, 2014 3:18 pm

Δημοσίευσηαπό nikolasd » Τετ Φεβ 03, 2016 9:44 pm

pete έγραψε:
nikolasd έγραψε:Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με το ΤΥΠΕΤ, μου μετέφεραν τα παρακάτω σχετικά με την κατηγορία Δ', στην οποία συμμετείχα. Έχουν επιλεγεί τα άτομα (11 θέσεις) από τους αρχικά επιτυχόντες κι επιλαχόντες. Συγκεκριμένα, η κ. Βασάλου μου είπε ότι έχουν ανοιχθεί οι φάκελοι μέχρι και τον 31ο, με βάση την αρχική κατάταξη (προσωρινά αποτελέσματα) κι ότι οι υπόλοιποι είναι εκκρεμείς (μεταξύ αυτών κι ο δικός μου). Σε ερώτησή μου αν θα ανακοινωθούν τα ονόματα στην ιστοσελίδα του ταμείου, μου απάντησε καταφατικά.

Για να έρθετε σε επαφή με την κ. Βασάλου, στην οποία με παρέπεμψε ο κ. Βούλγαρης, τηλεφωνήστε στο 210 3349300 και ζητήστε να σας συνδέσουν μαζί της για να διασταυρώσουμε πληροφορίες (για όσους δεν το έχουν ήδη κάνει).
Ευχαριστούμε αλλα κατι δεν μου κολλαει, γιατι καλεσαν για δικαιολογητικα μετα το 32 αφου καλυφθηκαν οι θεσεις απο τους αρχικους επιτυχοντες και επιλαχοντες..

Όταν είχα τηλεφωνήσει την περασμένη εβδομάδα. με ενημέρωσαν ότι είχε συνεδριάσει το ΔΣ κι ότι είχαν καταλήξει στους 11 της κατηγορίας Δ'. Χθες τηλεφώνησα και πάλι, γιατί ήμουν περίεργος να μάθω ποιος είναι ο τελευταίος επιτυχών με βάση την αρχική σειρά κατάταξης Η απάντηση, λοιπόν, που έλαβα ήταν ότι έχουν ανοιχθεί οι φάκελοι μέχρι και τον 31ο, χωρίς, ωστόσο, να μου διευκρινιστεί αν αυτός είναι κι ο τελευταίος επιτυχών. Μάλιστα, μου ανέφεραν και πόσοι φάκελοι εκκρεμούν μέχρι να φθάσουν και στο δικό μου. :lol:

Ακόμα, λοιπόν, αναρωτιέμαι γιατί κάλεσαν συμπληρωματικά άτομα, μεταξύ αυτών κι εμένα, από τη στιγμή που δεν είχαν προβεί σε έλεγχο των αρχικώς επιτυχόντων για να γίνει κάποιο "ξεσκαρτάρισμα".

Αν κάποιος θέλει κι έχει υπομονή, ας τηλεφωνήσει για να διασταυρώσουμε τις πληροφορίες.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες