30 μόνιμες θέσεις στο ΤΥΠΕΤ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
pete
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2015 4:22 pm

Δημοσίευσηαπό pete » Τετ Φεβ 10, 2016 8:12 pm

ANDRIANNA έγραψε:θέλει κάποιος του οποίου η πιστοποίηση έγινε δεκτή να μας πεί τι έστειλε? θα μας βοηθούσε πολύ.ευχαριστώ.
Απο οτι μου ειπαν γινονται δεκτες πιστοποιησεις οπου ελαβες μερος σε σειρα μαθηματων και στη συνεχεια πετυχες στις εξετασεις πιστοποιησης, στην αντιστοιχη ειδικοτητα παντα. Τετοιες ειναι οι αναφερομενες στη προκηρυξη και αλλες βεβαια.

zoi1919
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 3:56 pm

Δημοσίευσηαπό zoi1919 » Πέμ Φεβ 11, 2016 12:56 pm

pete έγραψε:
ANDRIANNA έγραψε:θέλει κάποιος του οποίου η πιστοποίηση έγινε δεκτή να μας πεί τι έστειλε? θα μας βοηθούσε πολύ.ευχαριστώ.
Απο οτι μου ειπαν γινονται δεκτες πιστοποιησεις οπου ελαβες μερος σε σειρα μαθηματων και στη συνεχεια πετυχες στις εξετασεις πιστοποιησης, στην αντιστοιχη ειδικοτητα παντα. Τετοιες ειναι οι αναφερομενες στη προκηρυξη και αλλες βεβαια.


Δηλαδή μιλώντας ας πούμε για την Δ κατηγορία εννοείτε πιστοποίηση ακόμα και το πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας Οικονομικού ΑΕΙ ή ΤΕΙ.
Τελοσπάντων..
Θέλω να ξέρω τί μόρια πήρα από κάθε πιστοποιητικό. Αυτό δεν το γνωρίζω και αυτό είναι το λάθος.

pete
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2015 4:22 pm

Δημοσίευσηαπό pete » Πέμ Φεβ 11, 2016 3:19 pm

zoi1919 έγραψε:
pete έγραψε:
ANDRIANNA έγραψε:θέλει κάποιος του οποίου η πιστοποίηση έγινε δεκτή να μας πεί τι έστειλε? θα μας βοηθούσε πολύ.ευχαριστώ.
Απο οτι μου ειπαν γινονται δεκτες πιστοποιησεις οπου ελαβες μερος σε σειρα μαθηματων και στη συνεχεια πετυχες στις εξετασεις πιστοποιησης, στην αντιστοιχη ειδικοτητα παντα. Τετοιες ειναι οι αναφερομενες στη προκηρυξη και αλλες βεβαια.


Δηλαδή μιλώντας ας πούμε για την Δ κατηγορία εννοείτε πιστοποίηση ακόμα και το πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας Οικονομικού ΑΕΙ ή ΤΕΙ.
Τελοσπάντων..
Θέλω να ξέρω τί μόρια πήρα από κάθε πιστοποιητικό. Αυτό δεν το γνωρίζω και αυτό είναι το λάθος.
Οχι αυτο κατα τη γνωμη μου, αν το κοιταξεις δεν το δεχονται πουθενα-γενικοτερα οτι εκανες στα πλαισια των σπουδων σου σου εχει αποδοθει τιτλος σπουδων και μετραει μονο ως τιτλος, π.χ. σεμιναρια που παρακολουθησες στα πλαισια των σπουδων σου δεν γινονται δεκτα σε αλλες προκηρυξεις του δημοσιου.(Αν και δεν γνωριζω πως σκεφτεται το ΤΥΠΕΤ για αυτο το θεμα). Βεβαια δεν εχω διαβασει και ολες τις προκηρυξεις, οτι εχει πεσει στα χερια μου λεω. Με τις σπουδες ΑΕΙ ΤΕΙ παιρνεις πτυχιο τριτοβαθμιας εκπαιδευσης και δεν θεωρειται πιστοποιηση, θα μπορουσες με αυτα τα πτυχια να συμμετεχεις και σε αλλη κατηγορια.
Αν τους στειλεις ενα μέιλ πιστευω να σου απαντησουν για το τι σου προσμετρηθηκε. (Το αποτελεσμα της αιτησης σου λεει ποσα μορια πηρες στη πιστοποιηση.)

Απο αναλυτικη ΑΕΙ ΤΕΙ ή με βεβαιωση μπορεις επισημα να αναγνωρισεις οτι εχεις βασικες γνωσεις Η/Υ εφοσον εχεις παρακολουθησει επιτυχως 4 μαθηματα Η/Υ, ζητα το απο το τμήμα σου.

zoi1919
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 3:56 pm

Δημοσίευσηαπό zoi1919 » Πέμ Φεβ 11, 2016 7:18 pm

Ευχαριστώ για όλα όσα μπήκες στον κόπο να γράψεις αλλά τα γνωρίζω και η ερώτησή μου ήταν ρητορική.Έτσι φαίνεται άλλωστε και η ασάφεια της προκήρυξης.Δεν είμαι Δ κατηγορία απλώς παράδειγμα έφερα γιατί συζητούσατε για την Δ.Τα μόρια του πτυχίου και τα μόρια του μάστερ δεν διακρίνονται στα αποτελέσματα όπως ασαφή είναι και τα μόρια των δύο ειδών πιστοποιήσεων.Το ΑΣΕΠ έχει αναρτήσει το πρόγραμμα που σου βγάζει τα μόρια ενώ το ΤΥΠΕΤ όχι.

MATILDA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2005 2:01 pm

Δημοσίευσηαπό MATILDA » Δευ Ιουν 06, 2016 6:19 pm

Βγήκαν τα τελικά αποτελέσματα για όσους ενδιαφέρονται. Καλή επιτυχία

ANDRIANNA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 10:49 am

Δημοσίευσηαπό ANDRIANNA » Τετ Ιουν 22, 2016 8:42 pm

τελικά έγινε με διαφάνεια η προκήρυξη? όσοι αποκλείστηκαν δεν έχουν να πούνε κάτι?θεωρείτε πως τα οριστικά αποτελέσματα είναι σωστά?

MATILDA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2005 2:01 pm

Δημοσίευσηαπό MATILDA » Τρί Ιουν 28, 2016 3:15 pm

ANDRIANNA έγραψε:τελικά έγινε με διαφάνεια η προκήρυξη? όσοι αποκλείστηκαν δεν έχουν να πούνε κάτι?θεωρείτε πως τα οριστικά αποτελέσματα είναι σωστά?



Διαφανής θα ήταν ο διαγωνισμός αν δημοσίευαν αναλυτικά τα προσόντα του κάθε υποψηφίου και όχι την συνολική βαθμολογία. Ο λόγος που δεν έγινε αυτό με αφήνει να έχω κάποιες επιφυλάξεις, παρότι για να είμαι ειλικρινής τα δικά μου μόρια υπολογίστηκαν σωστά . Φαίνεται πάντως από τον αρχικό μέχρι το τελικό πίνακα οτι πετάχτηκαν αρκετοί.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 41 επισκέπτες