Προκήρυξη 2Κ/2015

Απορίες και ερωτήσεις για θέματα που αφορούν διαγωνισμούς με σειρά προτεραιότητας που είτε βρίσκονται σε εξέλιξη είτε όχι.

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Σάβ Ιαν 14, 2017 7:15 pm

nikolopang έγραψε:
mitsakiiiii έγραψε:
katia30 έγραψε:Kαλημέρα!! Διορίζομαι κι εγώ ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ!!!
Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες και λίγη υπομονή ακόμα στα υπόλοιπα παιδιά. Εύχομαι να έχετε γρήγορα και καλά αποτελέσματα.
Μήπως γνωρίζετε ποια είναι η διαδικασία από δω και πέρα. Θεωρώ ότι σε πρώτη φάση θα λάβουμε κάποια επιστολή από το Υπουργείο??
Συγχαρητήρια Katia30 στο ίδιο τμήμα είμαστε!!! Λογικά θα περιμένουμε ενα τηλ η επιστολή απο τ υπουργείο οικονομικών για να συγκεντρώσουμε τα χαρτιά μας και νομίζω ότι δίνεται μια προθεσμία του ενός μήνα;;;Και μετά δεν ξέρω ποσο χρονικό διάστημα θέλει το υπουργείο να ελέγξει τα δικαιολογητικά μας.Καπου στο τρίμηνο ήταν την άλλη φορά.Χονδρικα υπολογίζω Ιούνιο να ξεκινάμε δουλειά. Γνωρίζετε ποιες ειναι αυτές οι ιατρικές εξετάσεις και αν πρέπει να ειναι απο δημόσιο νοσοκομείο η ιδιώτη γιατρό;;;ευχαριστώ πολυ

Καλησπερα κ συγχαρητήρια σε ολες και ολους σας!!
Ειναι λιγο ατυχης εποχη για δημοσιο, αλλα σιγουρα απο ανεργια, ελευθερο ή ιδιωτικο τομεα δεν συγκρινεται..
Εγω διοριστηκα μετα απο αναπληρωση τον 7/2016 κεντρικο τομεα αθηνων κ ειμαι απο επαρχια.
Αν μπορω να βοηθησω με τα διαδικαστικά ρωτηστε με ο,τι θελετε. :-)

Καλησπέρα. Με ποια προκήρυξη διορίστηκες??να υποθέσω με την προκήρυξη του 2013?Διορίζομαι και εγώ στον κεντρικό τομέα Αθηνών. Μπορείς να μας πεις τα εξής: 1)ποιες δου υπάγονται εκεί?? Είμαι από επαρχία και θα ήθελα να γνωρίζω σε ποια όρια της πόλης ΑΘηνών υπάγεται ο κεντρικός τομέας Αθηνών. 2) Ποια η διαδικασία ακριβώς?? Σε κάλεσαν από τη δου σου??Πόσο καιρό έκανες να διορισθείς?? 3) Πότε ξεκίνησες να πληρώνεσαι???
ΣΥγχωρέστε με οι υπόλοιποι, γνωρίζω ότι είναι λίγα τα χρήματα, απλά ρωτάω για να ξέρω σε τι έξοδα πρέπει να προβώ. Να νοικιάσω σπίτι κλπ κλπ.

Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!!

irastat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό irastat » Σάβ Ιαν 14, 2017 10:14 pm

Βγηκε προκηρυξη κ για τα δικαστηρια
...εγω θα κανω κ εκει μια αιτηση!!!
nop2005 έγραψε:Αν έχω καταλάβει καλά η πορεία της διαδικασίας έχεξ ως εξής:
Θα πρέπει το ΑΣΕΠ να τους κοινοποιήσει την απόφαση μαζι με αντίγραφο των αιτήσεων μας. Το υπουργείο θα συντάξει επιστολές οπου θα μας καλεί να υποβάλλουμε δικαιολογητικά. Οι μεν κάτοικοι Αθηνών θα τα παρουν απευθείας από το υπουργείο οι κάτοικοι εκτος Αθηνών θα ειδοποιηθούν απο τη Δ.Ο.Υ. που ανήκουν.
Αφού στείλουμε τα δικαιολογητικά, θα αναζητήσουν αυτεπάγγελτα τα πρόσθετα στοιχεια που χρειάζονται ποινικο μητρωο, στρατολογίες κ.τ.λ.
Στη συνέχεια στέλνουν το φάκελο στο ΓΛΚ για έγκριση πιστώσεων, επιστρέφει ο φάκελος στο υπουργείο και πάει για υπογραφές στον Διοικητή πλέον, δημοσιευεται στο Φ.Ε.Κ. και από εκεί και πέρα συνεδριάζει το υπ.συμβούλιο για να αποφασίσει τις τοποθετήσεις μας όπου απαιτείται, μας κοινοποιειται απόφαση διορισμού για να αναλάβουμε υπηρεσία. Και αφού αναλάβουμε ξεκινάει ο έλεγχος των δικαιολογητικών.
Υπολογίστε κανα 4μηνο από την παραλαβη των δικαιολογητικών μας.

Το θέμα μας είναι να παει η απόφαση στο ΥΠΟΙΚ. Όποιος έχει νεότερα ας ενημερώνει!

Καλό ΣΚ

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Κυρ Ιαν 15, 2017 1:56 am

Δηλαδή πρωτα θα αναλάβουμε υπηρεσία και μετά θα γίνει ο έλεγχος των δικαιολογητικών μας???Και αν στη πορεία προκύψει κάποιο θέμα με τα δικαιολογητικά κάποιου???πχ κρίνουν ότι δν είναι γνήσια??τι γίνεται τότε απολύεται???Επιπλέον γιατί δεν στέλνει τα δικαιολογητικά μας το ΑΣΕΠ??? Οπότε υπολογίζεις σε ενα τετράμηνο από την παραλαβή των δικαιολογητικών μας να δουλεύουμε???[/quote]

Ναι η διαδικασία άλλαξε από το Νοέμβριο με σχετικό νομοσχέδιο με στόχο να συντομέυσει το διάστημα των προσλήψεων. Ελέγχουν την γνησιότητα όχι τη συνάφεια αυτό το έκανε το ΑΣΕΠ και προφανώς αν εντοπιστεί πλαστό δικαίως και ο υποψήφιος θα απολύεται! Τυπικό είναι το θέμα! 4 μήνες είναι ένα λογικό διάστημα από την παραλαβή των δικαιολογητικών όχι με δική μου εκτίμηση αλλα ετσι αναφέρε το ΥΠΟΙΚ την Παρασκευη που τους πήρα και δεν γνώριζαν οτι βγήκε η απόφαση!

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Κυρ Ιαν 15, 2017 2:02 am

Καλησπερα κ συγχαρητήρια σε ολες και ολους σας!!
Ειναι λιγο ατυχης εποχη για δημοσιο, αλλα σιγουρα απο ανεργια, ελευθερο ή ιδιωτικο τομεα δεν συγκρινεται..
Εγω διοριστηκα μετα απο αναπληρωση τον 7/2016 κεντρικο τομεα αθηνων κ ειμαι απο επαρχια.
Αν μπορω να βοηθησω με τα διαδικαστικά ρωτηστε με ο,τι θελετε. :-)[/quote]

Είχες κάνει αίτηση προτίμησης; Γνωρίζεις της υπηρεσίες που υπάγονται στον Κεντρικό Τομέα; Σε τοποθέτησαν στις πρώτες επιλογες σου;

Ευχαριστώ πολύ!

nikolopang
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nikolopang » Κυρ Ιαν 15, 2017 1:15 pm

nop2005 έγραψε:Καλησπερα κ συγχαρητήρια σε ολες και ολους σας!!

Είχες κάνει αίτηση προτίμησης; Γνωρίζεις της υπηρεσίες που υπάγονται στον Κεντρικό Τομέα; Σε τοποθέτησαν στις πρώτες επιλογες σου;

Ευχαριστώ πολύ![/quote]

Καλησπερα, ειμαι απο διαγωνισμο του 13 και σε εμενα εκανε ακριβως ενα χρονο η διαδικασια απο την ημερα που με ενημερωσαν τηλεφωνικα. Μαλλον ομως αλλαξε γιατι τα παιδια της 2κ ανελαβαν, παρα παρα πολυ συντομα.
Με τα δικαιολογητικα που στελνεις υπαρχει κ αιτηση με σειρα προτιμησης. Η αληθεια ειναι οτι ηταν 3η επιλογη δεν ξερω αν το ελαβαν τελικα υποψη. Ειμαι δου γλυφαδας κ ο μισθος ειναι πολυ λιγος για τα εξοδα, τα προσοντα και τους κοπους μας. Προσωπικη διαφορα δεν παιρνω παρολο που οι πρωτοι της προκήρυξης παιρνουν..
Οσον αφορα τους γιατρους ισχυει η βεβαιωση κ απο ιδιωτη.
Επισης να στειλετε αμεσα απο την ορκωμοσια τα μεταπτυχιακα για συναφεια κ αλλαγη μισθολογικου κλιμακιου, α! και οι μανουλες κατευθειαν αιτηση για αναλογια αδειας ανατροφης.
Καλη σταδιοδρομία!!

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Κυρ Ιαν 15, 2017 5:20 pm

nikolopang έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ!

Καλησπερα, ειμαι απο διαγωνισμο του 13 και σε εμενα εκανε ακριβως ενα χρονο η διαδικασια απο την ημερα που με ενημερωσαν τηλεφωνικα. Μαλλον ομως αλλαξε γιατι τα παιδια της 2κ ανελαβαν, παρα παρα πολυ συντομα.
Με τα δικαιολογητικα που στελνεις υπαρχει κ αιτηση με σειρα προτιμησης. Η αληθεια ειναι οτι ηταν 3η επιλογη δεν ξερω αν το ελαβαν τελικα υποψη. Ειμαι δου γλυφαδας κ ο μισθος ειναι πολυ λιγος για τα εξοδα, τα προσοντα και τους κοπους μας. Προσωπικη διαφορα δεν παιρνω παρολο που οι πρωτοι της προκήρυξης παιρνουν..
Επισης να στειλετε αμεσα απο την ορκωμοσια τα μεταπτυχιακα για συναφεια κ αλλαγη μισθολογικου κλιμακιου, α! και οι μανουλες κατευθειαν αιτηση για αναλογια αδειας ανατροφης.
Καλη σταδιοδρομία!![/quote]

nikolopang μάλλον ήσουν άτυχη και αργησατε παρα πολύ, γιατί στην 2κ διορίστηκαν σχετικά άμεσα.Α δηλαδή και η γλυφάδα υπάγεται στο κεντρικό Αθηνών. Αυτό ήθελα να σε ρωτήσω επειδή εγώ τώρα διορίζομαι και όταν έκανα τα χαρτιά μου δεν είχα τ μεταπτυχιακό ενώ τώρα το έχω θα πρέπει να το καταθέσω άμεσα σωστά??Επίσης έλαβες άδεια ανατροφή τέκνου?? Την πήρες αμέσως??Δηλαδή ανέλαβες υπηρεσία και μετά σου την έδωσαν?? Και μια τελευταία ερώτηση, ο γάμος επηρεάζει κάπου στις προτιμήσεις μας ή στο μισθό??Επειδή θα παντρευτώ τον Οκτώβρη, ρωτάω μήπως επηρεάζει και κάνω και κάποιον πολιτικό γάμο πιο πριν. Σ ευχαριστώ πολύ!!!!

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό katia30 » Τρί Ιαν 17, 2017 9:51 am

Kαλημέρα!!!

Μήπως μίλησε κάποιος με τη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού σχετικά με το εάν έλαβαν την απόφαση αναπλήρωσης??

nikolopang
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nikolopang » Τρί Ιαν 17, 2017 11:04 am

mitsakiiiii έγραψε:
nikolopang έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ!

Καλη σταδιοδρομία!!

nikolopang μάλλον ήσουν άτυχη και αργησατε παρα πολύ, γιατί στην 2κ διορίστηκαν σχετικά άμεσα.Α δηλαδή και η γλυφάδα υπάγεται στο κεντρικό Αθηνών. Αυτό ήθελα να σε ρωτήσω επειδή εγώ τώρα διορίζομαι και όταν έκανα τα χαρτιά μου δεν είχα τ μεταπτυχιακό ενώ τώρα το έχω θα πρέπει να το καταθέσω άμεσα σωστά??Επίσης έλαβες άδεια ανατροφή τέκνου?? Την πήρες αμέσως??Δηλαδή ανέλαβες υπηρεσία και μετά σου την έδωσαν?? Και μια τελευταία ερώτηση, ο γάμος επηρεάζει κάπου στις προτιμήσεις μας ή στο μισθό??Επειδή θα παντρευτώ τον Οκτώβρη, ρωτάω μήπως επηρεάζει και κάνω και κάποιον πολιτικό γάμο πιο πριν. Σ ευχαριστώ πολύ!!!![/quote]

Καλημερα
Ο γαμος δεν επηρεαζει μισθολογικα. Μονο το τέκνο.
Σιγουρα ομως παιζει ρολο στη μεταθεση. Ποσο αν παιζει θεμα συνυπηρέτησης.

Τη μερα που ορκιζεσαι εχεις κ τα χαρτια μαζι σου για την αδεια ανατροφης. Τα καταθετεις κ φευγεις! :-)

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Τρί Ιαν 17, 2017 12:59 pm

katia30 έγραψε:Kαλημέρα!!!

Μήπως μίλησε κάποιος με τη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού σχετικά με το εάν έλαβαν την απόφαση αναπλήρωσης??

Καλημέρα, από ΑΣΕΠ έγυγε ο πινακας την προηγ. Εβδομαδα. Στο ΥΠΟΙΚ μου ειπαν ειναι λογικα στο πρωτοκολλο τους να τους παρουμε την αλλα εβδομαδα! Υπολογιστε 4 με 6 μηνες απο τη στιγμη που θα στειλουμε δικαιολογητικα!

eva84
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό eva84 » Παρ Ιαν 20, 2017 2:10 pm

Ενημερωθηκε κανεις απο το υπουργειο?

irastat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό irastat » Σάβ Ιαν 21, 2017 5:01 pm

Ειχα παρει τηλεφωνο αλλα δεν το ειχαν παραλαβει ακομα . Θα μας παρουν τηλεφωνο αρχικα...4 μηνες απο την διαυγεια μου ειπε!! Ελπιζω αυτην την εβδομαδα να εχουμε νεα!
eva84 έγραψε:Ενημερωθηκε κανεις απο το υπουργειο?

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Σάβ Ιαν 21, 2017 7:19 pm

irastat έγραψε:Ειχα παρει τηλεφωνο αλλα δεν το ειχαν παραλαβει ακομα . Θα μας παρουν τηλεφωνο αρχικα...4 μηνες απο την διαυγεια μου ειπε!! Ελπιζω αυτην την εβδομαδα να εχουμε νεα!

Εμένα μου ειπαν 4 μήνες από την παραλαβή της επιστολής!

irastat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό irastat » Κυρ Ιαν 22, 2017 7:09 pm

Ας παρει και καποιος αλλος τηλεφωνο να δουμε τι θα πουν!
nop2005 έγραψε:
irastat έγραψε:Ειχα παρει τηλεφωνο αλλα δεν το ειχαν παραλαβει ακομα . Θα μας παρουν τηλεφωνο αρχικα...4 μηνες απο την διαυγεια μου ειπε!! Ελπιζω αυτην την εβδομαδα να εχουμε νεα!

Εμένα μου ειπαν 4 μήνες από την παραλαβή της επιστολής!

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό katia30 » Δευ Ιαν 23, 2017 2:01 pm

Καλησπέρα,

Μίλησε κανείς με την Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού?? Έλαβαν την απόφαση??

klkl
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό klkl » Τρί Ιαν 24, 2017 11:26 am

Καλημέρα,

βγήκε και το δεύτερο αίτημα αναπληρώσεων από τον ΑΣΕΠ. Συγχαρητήρια σε όλους/ές. Εγώ διορίζομαι Αθήνα.

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες