Προκήρυξη 2Κ/2015

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Πέμ Απρ 06, 2017 6:33 pm

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση. Να είσαι καλά. Μακάρι να πάνε όλα κατ' ευχήν. Να σας θεσω αλλο ενα ερώτημα εν όψει της προκήρυξης 1κ/2017. Έκανε κάποιος τα χαρτιά του ή το σκέφτεται??Εγω το σκέφτομαι μήπως και μπορέσω να διοριστώ κάπου πιο κοντά στο σπίτι μου.[/quote]

Προσωπικά δεν συμμετείχα, αν είναι για δημόσιο τουλ. για την δική μου ειδικότητα(οικ.) θεωρώ πως η ΑΑΔΕ είναι ό,τι καλύτερο για πολλούς λόγους. Αντικείμενο, ενδιαφέρον, μελλοντική εξέλιξη, μισθολογικά! Προσωπικά πιστεύω πως σε μια διετία θα επιστρέψουμε σπίτι μας, ειδικά αν προκυρηχθεί νέος διαγωνισμός! Εμένα οι σκέψεις μου ήταν αν θα αφήσω τον ιδιωτικό τομέα για το δημόσιο! Αυτά! Καλό απόγευμα!

irastat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 4:33 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό irastat » Πέμ Απρ 06, 2017 9:44 pm

Καλησπερα!! Εγω εκανα αιτηση αλλα πιστευω οτι μεχρι ν βγουν τα αποτελεσματα θα εχουμε παρει μεταθεση.
mitsakiiiii έγραψε:
nop2005 έγραψε:Καλησπέρα,

Προσπάθησα σήμερα μιλώντας με 3-4 τμήματα, να κατανοήσω τη διαδικασία βασει της οποίας, αυτή τη στιγμή το αίτημα βρίσκεται ή θα πάει στον τμήμα προύπολογισμού το οποιο θα μεινει 2 εβδομαδες περίπου (Υπευθυνη η κα Προβή 21 3162 4207) η οποία με ενημέρωσε οτι δεν έχει δεί το αίτημα ακόμα και να την καλέσω την άλλη Τετάρτη για να μου πεί που βρισκόμαστε! Στη συνέχεια θα το στείλει στο ΓΛΚ (για την έγκριση) Υπεύθυνος ο κος Κόκκινος. Στη συνέχεια επιστρέφουν στην ΑΑΔΕ στο τελευταίο τμήμα όπως αναφέρατε παραπάνω το οποιο το υπογράφει και το διαβιβάζει αυθημερόν στη Δνση Ανθρώπινου Δυναμικού. Από εκεί ετοιμάζουν το σχέδιο του διορισμού και το στέλνουν για υπογραφές στον Διοικητή και μετά πάει σε ΦΕΚ.
Αν όλα πάνε καλά Μέσα στο Μάιο ίσως να έχουμε το ΦΕΚ


Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση. Να είσαι καλά. Μακάρι να πάνε όλα κατ' ευχήν. Να σας θεσω αλλο ενα ερώτημα εν όψει της προκήρυξης 1κ/2017. Έκανε κάποιος τα χαρτιά του ή το σκέφτεται??Εγω το σκέφτομαι μήπως και μπορέσω να διοριστώ κάπου πιο κοντά στο σπίτι μου.

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Παρ Απρ 07, 2017 8:08 am

Kαλημέρα,

Κι εγώ δεν έκανα αίτηση για τους ίδιους λόγους με τον nop2005. Επιπλέον είναι αρκετοί οι τίτλοι σπουδών που είναι αποδεκτοί και οι αιτήσεις πολλές, βεβαία ποτέ δεν ξέρεις.

eva84
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2013 8:58 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό eva84 » Κυρ Απρ 09, 2017 11:23 pm

Πιστεύετε θα έχουμε εξέλιξη από βδομαδα?
Σε ποια τηλέφωνα μπορούμε να πάρουμε?

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Δευ Απρ 10, 2017 8:10 am

eva84 έγραψε:Πιστεύετε θα έχουμε εξέλιξη από βδομαδα?
Σε ποια τηλέφωνα μπορούμε να πάρουμε?



Kαλημέρα,

Μακάρι να έχουμε κάποια εξέλιξη απλά λόγω των γιορτών το θεωρώ δύσκολο.
Ωστόσο τα τηλέφωνα που μπορούμε να πάρουμε είναι 2131624207/κα. Προβή, που μας έδωσε ο nop2005 και 2103338399/κ. Κόκκινος στο ΓΛΚ.

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Δευ Απρ 10, 2017 10:09 am

Επικοινώνησα με την κα. Προβή και με παρέπεμψε στο 2131624243 (Τμήμα Μισθοδοσίας). Ο κύριος που μίλησα μου είπε ότι το έχει έτοιμο και είναι στον Τμηματάρχη προς υπογραφή. Έπειτα θα πάρει πρωτόκολλο και θα σταλεί στο Τμήμα Α του προϋπολογισμού της ΑΑΔΕ και ότι δεν θα εμπλακεί το ΓΛΚ. Μου είπε ότι από τη στιγμή που θα πάρει πρωτόκολλο, μπορούν να το επεξεργάζονται άμεσα τα επόμενα τμήματα. Ωστόσο δεν μου διευκρίνισε ποιο είναι το τελευταίο Τμήμα από όπου θα περάσει το αίτημα πριν κοινοποιηθεί στην Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού.

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Δευ Απρ 10, 2017 12:52 pm

Καλημέρα σας, μετά από πόσες υπογραφές θα βγει το φεκ???Ισχύει το δίμηνο για το ΦΕΚ???Σας ευχαριστώ πολύ!!!!

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Δευ Απρ 10, 2017 1:09 pm

Μόλις επιστρέψει η έγκριση πίστωσης στην Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού και αφού υπογραφεί το σχέδιο της απόφασης από τον Διοικητή, το Εθνικό Τυπογραφείο έχει στη διάθεση 20 ημέρες, προκειμένου να εκδώσει το ΦΕΚ.

irastat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2016 4:33 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό irastat » Δευ Απρ 10, 2017 3:11 pm

Καλησπερα!! Οποτε ποτε μπορουμε να παρουμε τηλεφωνο και που ωστε να ξερουμε που ειμαστε?
katia30 έγραψε:Μόλις επιστρέψει η έγκριση πίστωσης στην Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού και αφού υπογραφεί το σχέδιο της απόφασης από τον Διοικητή, το Εθνικό Τυπογραφείο έχει στη διάθεση 20 ημέρες, προκειμένου να εκδώσει το ΦΕΚ.

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Δευ Απρ 10, 2017 3:46 pm

katia30 έγραψε:Μόλις επιστρέψει η έγκριση πίστωσης στην Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού και αφού υπογραφεί το σχέδιο της απόφασης από τον Διοικητή, το Εθνικό Τυπογραφείο έχει στη διάθεση 20 ημέρες, προκειμένου να εκδώσει το ΦΕΚ.



Καλημέρα Υπάρχει κάποιος που να έχει καταλάβει ακριβώς τη διαδικασία με τις οικονομικές υπηρεσίες που βρίσκεται ο φάκελος αυτή τη στιγμή πόσα τμήματα έχει να περάσει πόσες υπογραφές έχει να πάρει και σε Πόσο διάστημα θα ολοκληρωθεί η έγκριση των πιστώσεων Υποτίθεται ότι η διαδικασία για τις πιστώσεις έχει ξεκινήσει από τις 20 Μαρτίου.
Σε μία προσπάθεια να κατανοήσω σήμερα επικοινώνησε με δύο υπηρεσίες οι οποίες μου δίνουν διαφορετικές πληροφορίες αρχικά μου λένε ότι δεν θα περάσει από το Γενικό Λογιστήριο του Κράτους μετά μου λένε ότι θα περάσει το λογιστήριο του κράτους.

Εγώ έχω μπερδευτεί και δεν έχω κατανοήσει καθόλου τη διαδικασία υπάρχει κάποιος που μπορεί να μας γράψει ξεκάθαρα τα βήματα, που βρισκόμαστε για να μπορούμε να ενοχλούμε σε κάθε υπηρεσία αντίστοιχα;

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Τρί Απρ 11, 2017 11:19 am

nop2005 έγραψε:
katia30 έγραψε:Μόλις επιστρέψει η έγκριση πίστωσης στην Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού και αφού υπογραφεί το σχέδιο της απόφασης από τον Διοικητή, το Εθνικό Τυπογραφείο έχει στη διάθεση 20 ημέρες, προκειμένου να εκδώσει το ΦΕΚ.



Καλημέρα Υπάρχει κάποιος που να έχει καταλάβει ακριβώς τη διαδικασία με τις οικονομικές υπηρεσίες που βρίσκεται ο φάκελος αυτή τη στιγμή πόσα τμήματα έχει να περάσει πόσες υπογραφές έχει να πάρει και σε Πόσο διάστημα θα ολοκληρωθεί η έγκριση των πιστώσεων Υποτίθεται ότι η διαδικασία για τις πιστώσεις έχει ξεκινήσει από τις 20 Μαρτίου.
Σε μία προσπάθεια να κατανοήσω σήμερα επικοινώνησε με δύο υπηρεσίες οι οποίες μου δίνουν διαφορετικές πληροφορίες αρχικά μου λένε ότι δεν θα περάσει από το Γενικό Λογιστήριο του Κράτους μετά μου λένε ότι θα περάσει το λογιστήριο του κράτους.

Εγώ έχω μπερδευτεί και δεν έχω κατανοήσει καθόλου τη διαδικασία υπάρχει κάποιος που μπορεί να μας γράψει ξεκάθαρα τα βήματα, που βρισκόμαστε για να μπορούμε να ενοχλούμε σε κάθε υπηρεσία αντίστοιχα;



Kαλημέρα,

Η διαδικασία είναι όντως περίπλοκη και από ότι κατάλαβα δεν την γνωρίζουν ούτε οι ίδιοι οι υπάλληλοι. Επικοινώνησα εκ νέου με τον κύριο στο Τμήμα Μισθοδοσίας προκειμένου να μου πει τα επόμενα βήματα και δεν γνώριζε. Μου είπε ότι έχει φύγει από τον ίδιο και βρίσκεται στο Τμήμα Α Προϋπολογισμού και μου έδωσε ένα τηλέφωνο επικοινωνίας 2131624211, στο οποίο δεν βρήκα κάποιον.

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Τρί Απρ 11, 2017 9:49 pm

katia30 έγραψε:
nop2005 έγραψε:
katia30 έγραψε:Μόλις επιστρέψει η έγκριση πίστωσης στην Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού και αφού υπογραφεί το σχέδιο της απόφασης από τον Διοικητή, το Εθνικό Τυπογραφείο έχει στη διάθεση 20 ημέρες, προκειμένου να εκδώσει το ΦΕΚ.



Καλημέρα Υπάρχει κάποιος που να έχει καταλάβει ακριβώς τη διαδικασία με τις οικονομικές υπηρεσίες που βρίσκεται ο φάκελος αυτή τη στιγμή πόσα τμήματα έχει να περάσει πόσες υπογραφές έχει να πάρει και σε Πόσο διάστημα θα ολοκληρωθεί η έγκριση των πιστώσεων Υποτίθεται ότι η διαδικασία για τις πιστώσεις έχει ξεκινήσει από τις 20 Μαρτίου.
Σε μία προσπάθεια να κατανοήσω σήμερα επικοινώνησε με δύο υπηρεσίες οι οποίες μου δίνουν διαφορετικές πληροφορίες αρχικά μου λένε ότι δεν θα περάσει από το Γενικό Λογιστήριο του Κράτους μετά μου λένε ότι θα περάσει το λογιστήριο του κράτους.

Εγώ έχω μπερδευτεί και δεν έχω κατανοήσει καθόλου τη διαδικασία υπάρχει κάποιος που μπορεί να μας γράψει ξεκάθαρα τα βήματα, που βρισκόμαστε για να μπορούμε να ενοχλούμε σε κάθε υπηρεσία αντίστοιχα;



Kαλημέρα,

Η διαδικασία είναι όντως περίπλοκη και από ότι κατάλαβα δεν την γνωρίζουν ούτε οι ίδιοι οι υπάλληλοι. Επικοινώνησα εκ νέου με τον κύριο στο Τμήμα Μισθοδοσίας προκειμένου να μου πει τα επόμενα βήματα και δεν γνώριζε. Μου είπε ότι έχει φύγει από τον ίδιο και βρίσκεται στο Τμήμα Α Προϋπολογισμού και μου έδωσε ένα τηλέφωνο επικοινωνίας 2131624211, στο οποίο δεν βρήκα κάποιον.


Οπότε τώρα τα αναλαμβάνει:

1. Το τμήμα προϋπολογισμού(Προβή), μετα τα στέλνει

2. ΓΛΚ(Κόκκινος), μετά πηγαίνουν

3.ΑΑΔΕ για την βεβαίωση των προβλέψεων(Το τελευταίο τμήμα) και μετά στην

4.Δνση Ανθρ.Δυναμικού, μετά στο

5.Διοικητή και μετά στο

6. Τυπογραφείο, μετα

7.Υπηρεσιακό, μετά

8. Ανακοίνωση διορισμού και ανάληψη υπηρεσίας.

Τα αναφέρω σωστά;

eva84
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2013 8:58 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό eva84 » Τετ Απρ 12, 2017 11:42 pm

Καλησπέρα,Θα ηθελα να σας εκφρασω μια ανησυχια σχετικα με με μια αναρτηση που ειδα στη διαυγεια με ημερομηνια 3/4.
Πραγματοποιηθηκε μετα απο αιτηση θεραπειας καποιου δικαιωση και διοριζεται σε θεση ενω ταυτοχρονα διαγραφεται απο το διορισμο αλλο ατομο που ειχε διοριστει κανονικα.
Υπαρχει περιπτωση να παθουμε κατι τετοιο?

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Τετ Απρ 19, 2017 2:26 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟΤΕΡΟ?? ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ, ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΛΑΒΕΙ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΠΙΣΤΩΣΕΩΝ.

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Πέμ Απρ 20, 2017 1:06 pm

katia30 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟΤΕΡΟ?? ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ, ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΛΑΒΕΙ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΠΙΣΤΩΣΕΩΝ.



Λίγο υπομονή ακόμα είναι προς το τέλις της η διαδικασία των πιστώσεων!

Χαιρετισμους


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες