Προκήρυξη 2Κ/2015

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
alexagr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2007 12:19 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό alexagr » Τρί Μαρ 21, 2017 1:28 pm

Καλησπέρα και από εμένα!
Μίλησα την προηγούμενη βδομάδα με την Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού για να επιβεβαιώσω αν έλαβαν το φάκελο μου. Ρώτησα και αν χρειάζεται να κάνω κάποια διαδικασία περαιτέρω ειδικά με τα πτυχία των ξένων γλωσσών, γιατί όπως με ενημέρωσε φίλη που διορίστηκε με την 2κ/2014, για τον έλεγχο γνησιότητας μπορεί να χρειαστεί να αποστείλουμε στον φορέα που εξέδωσε το πτυχίο το πρωτότυπο για να προχωρήσει ο έλεγχος ταχύτερα. Μου είπαν όμως ότι προς το παρόν δεν χρειάζεται να κάνω κάτι γιατί δεν έχουν ξεκινήσει τον έλεγχο και σε κάθε περίπτωση αν υπάρχει θέμα θα επικοινωνήσουν οι ίδιοι με εμάς. Σήμερα το πρωί με ενημέρωσε υπάλληλος του Πρωτοδικείου που ανήκω, ότι χθες ήρθε αίτημα από την ΑΑΔΕ για το πιστοποιητικό περί μη θέσης μου σε δικαστική συμπαράσταση, το οποίο τους απέστειλε με φαξ σήμερα το πρωί και θα αποστείλει και ταχυδρομικά. Οπότε υποθέτω ότι ξεκίνησαν τη διαδικασία συγκέντρωσης των πιστοποιητικών που θα αναζητούσαν αυτεπαγγέλτως και άρα ξεκινά και ο έλεγχος γνησιότητας.

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Τρί Μαρ 21, 2017 2:36 pm

Μίλησα με την Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού και μου είπαν ότι το αρμόδιο τμήμα για την έγκριση των πιστώσεων είναι η Διεύθυνση Οικονομικής Διαχείρισης της Α.Α.Δ.Ε (τηλέφωνο επικοινωνίας 2131624242).
Καλό θα ήταν να επικοινωνήσουμε μαζί τους μήπως μας έδιναν ένα χρονοδιάγραμμα.
Θα πάρω κι εγώ αργότερα γιατί προσπάθησα αλλά δεν βρήκα κάποιον, εάν έλαβαν το αίτημα και πως προχωράει η διαδικασία.

desp29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 11:28 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό desp29 » Τρί Μαρ 21, 2017 11:50 pm

Ειμαι με πτυχίο Νομικής. Η θέση που με ενδιαφέρει έχει εντοπιότητα. όταν βγήκαν τα αποτελεσματα ήμουν δεύτερη στο πίνακα.

desp29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 11:28 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό desp29 » Τετ Μαρ 22, 2017 1:06 pm

gio_lam έγραψε:
desp29 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους! Εύχομαι γρήγορα να αναλάβετε υπηρεσία! Μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο; Είμαι δεύτερη σε σειρά κατάταξης στην 2Κ/2015 και περιμενω να δω αν θα με καλέσουν. Μίλησα με το γραφείο προσωπικού και μου είπαν ότι 15 Φεβρουαρίου έστειλαν αίτημα αναπλήρωσης στον ΑΣΕΠ, μεταξύ των οποίων είναι και η θέση που με ενδιαφέρει. Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ που μπορώ να καλέσω για να ενημερωθώ; Που θα κοιτάω για να δω τις αναπληρώσεις;

Σας ευχαριστώ πολύ !


Καλημέρα

Νομίζω ότι πρώτα φαίνονται στη Διαύγεια οι αποφάσεις περί αναπλήρωσης.
Επειδή με το "2Κ" η αναζήτηση δεν θα είναι ακριβής, ένας τρόπος είναι να επιλέξετε στη σύνθετη αναζήτηση ως φορέα τον ΑΣΕΠ, ως θεματική κατηγορία "ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑ" και ως κείμενο αναζήτησης να βάλετε "αποστολή απόφασης". Θα σας βγάλει όλες τις αναπληρώσεις για όλες τις προκηρύξεις. Φυσικά μπορείτε να βάλετε ως λήμμα και το όνομά σας ή τον αριθμό της ταυτότητάς σας.

Εναλλακτικά μπορέιτε να κοιτάτε και στο Εθνικό Τυπογραφείο, στο ΦΕΚ τεύχος Γ'.

Επειδή όμως είμαι κι εγώ στους επιλαχόντες και, όπως τα υπολόγισα, οριακά κοντά στις τελευταίες αναπληρώσεις (πτυχίο Νομικής, με εμπειρία), έχετε κάποια άλλη πληροφορία για το αίτημα που εστάλη στις 15/2;

Επίσης τι εννοείτε ότι είστε 2η στη σειρά κατάταξης; Έχουν βγει νέοι πίνακες μετά τις αναπληρώσεις ή σύμφωνα με τους δικούς σας υπολογισμούς; Εσείς είστε με πτυχίο οικονομικών ή νομικής;





Ειμαι με πτυχίο Νομικής. Η θέση που με ενδιαφέρει έχει εντοπιότητα. όταν βγήκαν τα αποτελεσματα ήμουν δεύτερη στο πίνακα.

gio_lam
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2005 5:05 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό gio_lam » Τετ Μαρ 22, 2017 2:36 pm

desp29 έγραψε:
gio_lam έγραψε:
desp29 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους! Εύχομαι γρήγορα να αναλάβετε υπηρεσία! Μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο; Είμαι δεύτερη σε σειρά κατάταξης στην 2Κ/2015 και περιμενω να δω αν θα με καλέσουν. Μίλησα με το γραφείο προσωπικού και μου είπαν ότι 15 Φεβρουαρίου έστειλαν αίτημα αναπλήρωσης στον ΑΣΕΠ, μεταξύ των οποίων είναι και η θέση που με ενδιαφέρει. Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ που μπορώ να καλέσω για να ενημερωθώ; Που θα κοιτάω για να δω τις αναπληρώσεις;

Σας ευχαριστώ πολύ !


Καλημέρα

Νομίζω ότι πρώτα φαίνονται στη Διαύγεια οι αποφάσεις περί αναπλήρωσης.
Επειδή με το "2Κ" η αναζήτηση δεν θα είναι ακριβής, ένας τρόπος είναι να επιλέξετε στη σύνθετη αναζήτηση ως φορέα τον ΑΣΕΠ, ως θεματική κατηγορία "ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑ" και ως κείμενο αναζήτησης να βάλετε "αποστολή απόφασης". Θα σας βγάλει όλες τις αναπληρώσεις για όλες τις προκηρύξεις. Φυσικά μπορείτε να βάλετε ως λήμμα και το όνομά σας ή τον αριθμό της ταυτότητάς σας.

Εναλλακτικά μπορέιτε να κοιτάτε και στο Εθνικό Τυπογραφείο, στο ΦΕΚ τεύχος Γ'.

Επειδή όμως είμαι κι εγώ στους επιλαχόντες και, όπως τα υπολόγισα, οριακά κοντά στις τελευταίες αναπληρώσεις (πτυχίο Νομικής, με εμπειρία), έχετε κάποια άλλη πληροφορία για το αίτημα που εστάλη στις 15/2;

Επίσης τι εννοείτε ότι είστε 2η στη σειρά κατάταξης; Έχουν βγει νέοι πίνακες μετά τις αναπληρώσεις ή σύμφωνα με τους δικούς σας υπολογισμούς; Εσείς είστε με πτυχίο οικονομικών ή νομικής;





Ειμαι με πτυχίο Νομικής. Η θέση που με ενδιαφέρει έχει εντοπιότητα. όταν βγήκαν τα αποτελεσματα ήμουν δεύτερη στο πίνακα.


Σας εύχομαι καλή επιτυχία!

Να υποθέσω ότι δεν γνωρίζετε για πόσες θέσεις εστάλη αίτημα αναπλήρωσης...

desp29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 11:28 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό desp29 » Τετ Μαρ 22, 2017 9:14 pm

gio_lam έγραψε:
desp29 έγραψε:
gio_lam έγραψε:
Καλημέρα

Νομίζω ότι πρώτα φαίνονται στη Διαύγεια οι αποφάσεις περί αναπλήρωσης.
Επειδή με το "2Κ" η αναζήτηση δεν θα είναι ακριβής, ένας τρόπος είναι να επιλέξετε στη σύνθετη αναζήτηση ως φορέα τον ΑΣΕΠ, ως θεματική κατηγορία "ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑ" και ως κείμενο αναζήτησης να βάλετε "αποστολή απόφασης". Θα σας βγάλει όλες τις αναπληρώσεις για όλες τις προκηρύξεις. Φυσικά μπορείτε να βάλετε ως λήμμα και το όνομά σας ή τον αριθμό της ταυτότητάς σας.

Εναλλακτικά μπορέιτε να κοιτάτε και στο Εθνικό Τυπογραφείο, στο ΦΕΚ τεύχος Γ'.

Επειδή όμως είμαι κι εγώ στους επιλαχόντες και, όπως τα υπολόγισα, οριακά κοντά στις τελευταίες αναπληρώσεις (πτυχίο Νομικής, με εμπειρία), έχετε κάποια άλλη πληροφορία για το αίτημα που εστάλη στις 15/2;

Επίσης τι εννοείτε ότι είστε 2η στη σειρά κατάταξης; Έχουν βγει νέοι πίνακες μετά τις αναπληρώσεις ή σύμφωνα με τους δικούς σας υπολογισμούς; Εσείς είστε με πτυχίο οικονομικών ή νομικής;




για 41 άτομα



Ειμαι με πτυχίο Νομικής. Η θέση που με ενδιαφέρει έχει εντοπιότητα. όταν βγήκαν τα αποτελεσματα ήμουν δεύτερη στο πίνακα.


Σας εύχομαι καλή επιτυχία!

Να υποθέσω ότι δεν γνωρίζετε για πόσες θέσεις εστάλη αίτημα αναπλήρωσης...

DORY
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Φεβ 01, 2017 6:27 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό DORY » Πέμ Μαρ 23, 2017 4:41 pm

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κι εγώ στην τελευταία αναπληρωση της 2/2015, στην κατηγορία ΠΕ Νομικής με προυπηρεσία. Ξέρετε αν διαγραφόμαστε από τα Ταμεία, Νομικλών και Υγείας και πότε ;

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Πέμ Μαρ 23, 2017 5:04 pm

DORY έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κι εγώ στην τελευταία αναπληρωση της 2/2015, στην κατηγορία ΠΕ Νομικής με προυπηρεσία. Ξέρετε αν διαγραφόμαστε από τα Ταμεία, Νομικών και Υγείας και πότε ;


Καλησπέρα συνάδελφε. Μπορείς να διαγραφείς όποτε θέλεις και από τα δύο, διαφορετικά σε περίπτωση που θέλεις να είσαι καλυμμένη ασφαλιστικά και κυρίως για τα ταμεία της υγείας μου είπαν από τον Δικηγορικό Σύλλογο στον οποίο ανήκω ότι μόλις ορκιστώ τους αποστέλλω πρακτικό ορκομωσίας και παραιτούμαι αυτοδίκαια. Εγω προσωπικά μάλλον έτσι θα κάνω γιατί δεν ξέρω πότε ακριβώς θα αναλάβουμε υπηρεσία, δηλαδή υπολογίζεται σε 3 μήνες, ωστόσο μπορεί να είναι περισσότερο. Σε ποια θέση διορίζεστε???Εγω στον Κεντρικό Τομέα Αθηνών

DORY
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Φεβ 01, 2017 6:27 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό DORY » Πέμ Μαρ 23, 2017 5:31 pm

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, Συνάδελφε. Η αλήθεια είναι ότι δεν βιάζομαι να διαγραφώ από το Δικηγορικό Σύλλογο και τα Ταμεία. Είμαι μάχιμη δικηγόρος και έχω εκκρεμότητες. Μακάρι να μπορούσαμε να ασκούμε και τη δικηγορία παράλληλα, κάναμε πολύ κόπο να φτάσουμε ως εδώ.. Σε σχέση με την ερώτησή σας, διορίζομαι κάπου στο νομό Κοζάνης.

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Παρ Μαρ 24, 2017 8:04 am

Kαλημέρα,

Επικοινώνησα με την Διεύθυνση Οικονομικής Διαχείρισης της Α.Α.Δ.Ε αλλά δεν ήταν ιδιαίτερα κατατοπιστικοί. Μου ανέφεραν ότι έχουν λάβει ένα μαζικό αίτημα και πως ότι παίρνουν το προχωρούν το συντομότερο δυνατόν.
Μήπως επικοινώνησε και κάποιος άλλος??
Επιπλέον, μήπως γνωρίζει κανείς εάν μετά από αυτή την υπηρεσία περνάει και από άλλη υπηρεσία πριν επιστραφεί στην Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού?

eva84
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2013 8:58 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό eva84 » Δευ Μαρ 27, 2017 1:38 pm

katia30 έγραψε:Kαλημέρα,

Επικοινώνησα με την Διεύθυνση Οικονομικής Διαχείρισης της Α.Α.Δ.Ε αλλά δεν ήταν ιδιαίτερα κατατοπιστικοί. Μου ανέφεραν ότι έχουν λάβει ένα μαζικό αίτημα και πως ότι παίρνουν το προχωρούν το συντομότερο δυνατόν.
Μήπως επικοινώνησε και κάποιος άλλος??
Επιπλέον, μήπως γνωρίζει κανείς εάν μετά από αυτή την υπηρεσία περνάει και από άλλη υπηρεσία πριν επιστραφεί στην Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού?

Καλημερα,
Σημερα πηρα τηλ κ ο υπευθυνος με ενημερωσε οτι για την εγκριση της μισθοδοσιας μπορει κ να τελειωσουν κοντσ στο πασχα,γιατι περναει για ελεγχο απο αρκετα τμηματα

eva84
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2013 8:58 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό eva84 » Παρ Μαρ 31, 2017 7:39 pm

Εχετε κανενα νεο?

katia30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2016 11:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό katia30 » Δευ Απρ 03, 2017 1:49 pm

Καλησπέρα,

Μίλησα την Παρασκευή με τον υπεύθυνο της Οικονομικής Υπηρεσίας της ΑΑΔΕ και με παρέπεμψε στο 2131624260, όπου όπως μου είπε είναι το τελευταίο στάδιο απ' όπου θα εγκριθούν οι πιστώσεις.

Ωστόσο μίλησα με μια ευγενέστατη κυρία αλλά δεν είχαν λάβει κάτι ακόμη. Εάν μπορεί, ας πάρει και κάποιος άλλος μήπως έχουν νεότερα και ας ενημερώσει.

nop2005
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2015 9:03 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό nop2005 » Δευ Απρ 03, 2017 3:35 pm

Καλησπέρα,

Προσπάθησα σήμερα μιλώντας με 3-4 τμήματα, να κατανοήσω τη διαδικασία βασει της οποίας, αυτή τη στιγμή το αίτημα βρίσκεται ή θα πάει στον τμήμα προύπολογισμού το οποιο θα μεινει 2 εβδομαδες περίπου (Υπευθυνη η κα Προβή 21 3162 4207) η οποία με ενημέρωσε οτι δεν έχει δεί το αίτημα ακόμα και να την καλέσω την άλλη Τετάρτη για να μου πεί που βρισκόμαστε! Στη συνέχεια θα το στείλει στο ΓΛΚ (για την έγκριση) Υπεύθυνος ο κος Κόκκινος. Στη συνέχεια επιστρέφουν στην ΑΑΔΕ στο τελευταίο τμήμα όπως αναφέρατε παραπάνω το οποιο το υπογράφει και το διαβιβάζει αυθημερόν στη Δνση Ανθρώπινου Δυναμικού. Από εκεί ετοιμάζουν το σχέδιο του διορισμού και το στέλνουν για υπογραφές στον Διοικητή και μετά πάει σε ΦΕΚ.
Αν όλα πάνε καλά Μέσα στο Μάιο ίσως να έχουμε το ΦΕΚ

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Τετ Απρ 05, 2017 10:40 pm

nop2005 έγραψε:Καλησπέρα,

Προσπάθησα σήμερα μιλώντας με 3-4 τμήματα, να κατανοήσω τη διαδικασία βασει της οποίας, αυτή τη στιγμή το αίτημα βρίσκεται ή θα πάει στον τμήμα προύπολογισμού το οποιο θα μεινει 2 εβδομαδες περίπου (Υπευθυνη η κα Προβή 21 3162 4207) η οποία με ενημέρωσε οτι δεν έχει δεί το αίτημα ακόμα και να την καλέσω την άλλη Τετάρτη για να μου πεί που βρισκόμαστε! Στη συνέχεια θα το στείλει στο ΓΛΚ (για την έγκριση) Υπεύθυνος ο κος Κόκκινος. Στη συνέχεια επιστρέφουν στην ΑΑΔΕ στο τελευταίο τμήμα όπως αναφέρατε παραπάνω το οποιο το υπογράφει και το διαβιβάζει αυθημερόν στη Δνση Ανθρώπινου Δυναμικού. Από εκεί ετοιμάζουν το σχέδιο του διορισμού και το στέλνουν για υπογραφές στον Διοικητή και μετά πάει σε ΦΕΚ.
Αν όλα πάνε καλά Μέσα στο Μάιο ίσως να έχουμε το ΦΕΚ


Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση. Να είσαι καλά. Μακάρι να πάνε όλα κατ' ευχήν. Να σας θεσω αλλο ενα ερώτημα εν όψει της προκήρυξης 1κ/2017. Έκανε κάποιος τα χαρτιά του ή το σκέφτεται??Εγω το σκέφτομαι μήπως και μπορέσω να διοριστώ κάπου πιο κοντά στο σπίτι μου.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες