Προκήρυξη 2Κ/2015

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
newentry
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2018 7:55 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό newentry » Δευ Απρ 16, 2018 7:57 pm

Καλησπέρα!!Ο ΑΔΑ της απόφασης επί της αναπλήρωσης :6ΟΕΥ6Η6-ΔΓΡ.
Επικοινώνησα σήμερα με τη Δ.νση Ανθρώπινου Δυναμικού για ορισμένες πληροφορίες..Αυτό που λιγάκι με ανησύχησε είναι πως από την ημέρα που θα παραγματοποιηθεί το υπηρεσιακό συμβούλιο για την τοποθέτηση μας στην εκάστοτε υπηρεσία θα έχουμε στη διάθεση μας 15 ημέρες για να παρουσιαστούμε...Θεωρώ πολύ μικρό το διάστημα για να μετακομίσει κανείς στην Αθήνα να βρει σπίτι, να τακτοποιηθεί κτλ...Όπως και να έχει αυτό είναι βέβαια θα πρέπει να το διαχειριστούμε.Καμιά συμβουλή από τους παλαιότερους για εφόριες κτλ?Καμιά γνώμη να βοήθησετε ρε παιδιάααα, τι να προτιμήσουμε :D

spanky
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Απρ 14, 2018 12:56 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό spanky » Δευ Απρ 16, 2018 11:38 pm

Δεν σημαίνει ότι θα μας στείλουν εκεί που θα δηλώσουμε, βασικά θα δουν πού έχουν τις μεγαλύτερες ανάγκες! Δυστυχώς οι παλιοί δεν μπαίνουν από ότι φαίνεται στο forum οπότε μας βλέπω να πηγαίνουμε ψάχνοντας.
Το δεκαπενθήμερο για την τοποθέτηση είναι το λιγότερο που με απασχολεί, έχω αρκετούς συγγενείς και φίλους στην Αθήνα που μπορούν να με φιλοξενήσουν προσωρινά. Το προσωρινά βέβαια είναι σχετικό :roll:
Πάντως είδα ότι αρκετοί συνάδελφοι πήραν μετάθεση ή απόσπαση εντός τετραμήνου-πενταμήνου από την τοποθέτησή τους. Εξαρτάται βέβαια τόσο από τις ανάγκες της υπηρεσίας που θα τοποθετηθούμε όσο και από τις ανάγκες τις υπηρεσίας που θέλουμε να πάμε (εκτός βέβαια της ύπαρξης οικογενειακών/προσωπικών λόγων).
Και κάτι άλλο που έμαθα σήμερα, ο αδερφός ενός φίλου υπηρετεί σε ΔΟΥ του Κεντρικού Τομέα Αθηνών (Νομικός) διορισμένος με την 2Κ/2015 το 2016. Έγγαμος με 2 παιδιά και 2 μεταπτυχιακά (δεν ξέρω αν του τα έχουν αναγνωρίσει και τα 2) αυτή την στιγμή παίρνει καθαρά περίπου 950 ευρώ.

newentry
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2018 7:55 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό newentry » Τετ Απρ 18, 2018 6:56 pm

Ναι φυσικά η επιλογή υπηρεσίας δεν είναι δεσμευτική για την Α.Α.Δ.Ε, απλώς δηλώνουμε προτίμηση...Μακάρι να είναι εφικτή μία μετάθεση όπως λες
spanky καθώς τα λεφτά είναι λίγα για να μείνεις στην Αθήνα,πόσο μάλλον με ενοίκιο.Από όσα γνωρίζω από φίλους στην Α.Α.Δ.Ε, σε ένα χρόνο από το διορισμό φτάνεις τα +100 ευρώ περίπου από τον αρχικό μισθό και σε περίπου 3 χρόνια τα 1000+ ευρώ.Στο περίπου πάντα όσα γράφω.Θα είμαστε σε αναμονή λοιπόν για νεότερα..

spanky
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Απρ 14, 2018 12:56 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό spanky » Παρ Απρ 20, 2018 7:03 pm

Έχω νέα, με πήραν σήμερα το πρωί τηλέφωνο από την Δ.Ο.Υ. της πόλης μου να περάσω από εκεί να παραλάβω τον φάκελο με τα δικαιολογητικά! Επειδή δεν είχα χρόνο τους είπα ότι θα πάω τη Δευτέρα.

newentry
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2018 7:55 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό newentry » Δευ Απρ 30, 2018 9:11 am

Καλημέρα!!Παρέλαβα και εγώ τη λίστα με τα δικαιολογητικά από τη ΔΟΥ μου και ξεκίνησα τη συλλογή τους...μου είπαν πως η διαδικασία θα κρατήσει περίπου δυόμιση μήνες από την μέρα που θα στείλει και ο τελευταίος τα χαρτιά του.

ararat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 17, 2019 3:21 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό ararat » Πέμ Μαρ 21, 2019 7:29 pm

newentry έγραψε:Καλημέρα!!Παρέλαβα και εγώ τη λίστα με τα δικαιολογητικά από τη ΔΟΥ μου και ξεκίνησα τη συλλογή τους...μου είπαν πως η διαδικασία θα κρατήσει περίπου δυόμιση μήνες από την μέρα που θα στείλει και ο τελευταίος τα χαρτιά του.


Τελικά μόνο από τον 2Κ/2015 δεν πήραν επιλαχόντες :(

gio_lam
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2005 5:05 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό gio_lam » Τετ Μαρ 27, 2019 9:38 pm

ararat έγραψε:
newentry έγραψε:Καλημέρα!!Παρέλαβα και εγώ τη λίστα με τα δικαιολογητικά από τη ΔΟΥ μου και ξεκίνησα τη συλλογή τους...μου είπαν πως η διαδικασία θα κρατήσει περίπου δυόμιση μήνες από την μέρα που θα στείλει και ο τελευταίος τα χαρτιά του.


Τελικά μόνο από τον 2Κ/2015 δεν πήραν επιλαχόντες :(


Ποτέ δεν είναι αργά! Εδώ σχετικά πρόσφατα πήρα από του 2013!
Κατ'ευθείαν στη σύνταξη θα βγούμε! :-)

ararat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 17, 2019 3:21 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό ararat » Πέμ Μαρ 28, 2019 7:29 pm

gio_lam έγραψε:
ararat έγραψε:
newentry έγραψε:Καλημέρα!!Παρέλαβα και εγώ τη λίστα με τα δικαιολογητικά από τη ΔΟΥ μου και ξεκίνησα τη συλλογή τους...μου είπαν πως η διαδικασία θα κρατήσει περίπου δυόμιση μήνες από την μέρα που θα στείλει και ο τελευταίος τα χαρτιά του.


Τελικά μόνο από τον 2Κ/2015 δεν πήραν επιλαχόντες :(


Ποτέ δεν είναι αργά! Εδώ σχετικά πρόσφατα πήρα από του 2013!
Κατ'ευθείαν στη σύνταξη θα βγούμε! :-)



Δεν ελπίζω πλέον. Πήρανε από το 1998, από μετατάξεις, κάνανε γραπτό διαγωνισμό και περιμένουν 3 χρόνια τώρα, εμάς δεν μας σκέφτηκε κανένας :cry:

gio_lam
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2005 5:05 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό gio_lam » Παρ Μαρ 29, 2019 5:12 pm

ararat έγραψε:
gio_lam έγραψε:
ararat έγραψε:
Τελικά μόνο από τον 2Κ/2015 δεν πήραν επιλαχόντες :(


Ποτέ δεν είναι αργά! Εδώ σχετικά πρόσφατα πήρα από του 2013!
Κατ'ευθείαν στη σύνταξη θα βγούμε! :-)



Δεν ελπίζω πλέον. Πήρανε από το 1998, από μετατάξεις, κάνανε γραπτό διαγωνισμό και περιμένουν 3 χρόνια τώρα, εμάς δεν μας σκέφτηκε κανένας :cry:


Πέρσι κάνανε δύο αναπληρώσεις. Και νομίζω ότι δεν έχουν αποδεχθεί τη θέση οι επιλαχούσες. Ποτέ δεν ξέρεις...

ararat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 17, 2019 3:21 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό ararat » Τετ Ιουν 26, 2019 9:43 pm

gio_lam έγραψε:
ararat έγραψε:
gio_lam έγραψε:
Ποτέ δεν είναι αργά! Εδώ σχετικά πρόσφατα πήρα από του 2013!
Κατ'ευθείαν στη σύνταξη θα βγούμε! :-)



Δεν ελπίζω πλέον. Πήρανε από το 1998, από μετατάξεις, κάνανε γραπτό διαγωνισμό και περιμένουν 3 χρόνια τώρα, εμάς δεν μας σκέφτηκε κανένας :cry:


Πέρσι κάνανε δύο αναπληρώσεις. Και νομίζω ότι δεν έχουν αποδεχθεί τη θέση οι επιλαχούσες. Ποτέ δεν ξέρεις...


Πήρανε τα γερόντια από το 1998, τα βύσματα με μετατάξεις και ακόμα περιμένουν από τον γραπτό διαγωνισμό. Έλεος.
Το 2015 δεν θέλουν ούτε να το θυμούνται :!: :!: :!:

gio_lam
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2005 5:05 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό gio_lam » Τετ Ιούλ 24, 2019 8:31 pm

ararat έγραψε:
gio_lam έγραψε:
ararat έγραψε:

Δεν ελπίζω πλέον. Πήρανε από το 1998, από μετατάξεις, κάνανε γραπτό διαγωνισμό και περιμένουν 3 χρόνια τώρα, εμάς δεν μας σκέφτηκε κανένας :cry:


Πέρσι κάνανε δύο αναπληρώσεις. Και νομίζω ότι δεν έχουν αποδεχθεί τη θέση οι επιλαχούσες. Ποτέ δεν ξέρεις...


Πήρανε τα γερόντια από το 1998, τα βύσματα με μετατάξεις και ακόμα περιμένουν από τον γραπτό διαγωνισμό. Έλεος.
Το 2015 δεν θέλουν ούτε να το θυμούνται :!: :!: :!:


Το θυμήθηκαν τελικά και το 2015 μέσα στο κατακαλόκαιρο...

https://diavgeia.gov.gr/doc/6%CE%A07%CE ... nline=true

ararat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 17, 2019 3:21 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό ararat » Πέμ Ιούλ 25, 2019 5:38 pm

gio_lam έγραψε:
ararat έγραψε:
gio_lam έγραψε:
Πέρσι κάνανε δύο αναπληρώσεις. Και νομίζω ότι δεν έχουν αποδεχθεί τη θέση οι επιλαχούσες. Ποτέ δεν ξέρεις...


Πήρανε τα γερόντια από το 1998, τα βύσματα με μετατάξεις και ακόμα περιμένουν από τον γραπτό διαγωνισμό. Έλεος.
Το 2015 δεν θέλουν ούτε να το θυμούνται :!: :!: :!:


Το θυμήθηκαν τελικά και το 2015 μέσα στο κατακαλόκαιρο...

https://diavgeia.gov.gr/doc/6%CE%A07%CE ... nline=true


Αυτό είναι απλά αναπληρώσεις κάποιων που δεν αποδέχτηκαν τον διορισμό. Εγώ εννοούσα να καλέσουν επιλαχόντες όπως έγινε και σε άλλους διαγωνισμούς. Δυστυχώς επέλεξαν άλλες λύσεις. Το 1998, μετατάξεις και νέο γραπτό διαγωνισμό (θα τους στείλουν μάλιστα και για εκπαίδευση. Το 1998 και οι μετατάξεις δεν θέλανε εκπαίδευση. Τα ξέραν όλα! Πήραν και την προσωπική διαφορά!). Αν πάντως η ΑΑΔΕ διαχειρίζεται και τα υπόλοιπα θέματα όπως τις νέες προσλήψεις, αλίμονο μας.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες