Προκήρυξη 2Κ/2015

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
smar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Μάιος 23, 2017 9:17 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό smar » Δευ Ιούλ 17, 2017 8:17 am

eva84 έγραψε:Το υπεγραψε ο Διοικητης!!!Απο βδομαδα θα περιμενουμε ειδοποιησεις!!!!

ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ? ΑΝ ΝΑΙ ΣΤΕΙΛΕ MAIL smar2830@yahoo.com

Alliws
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Οκτ 11, 2016 7:01 pm

Re:

Δημοσίευσηαπό Alliws » Δευ Ιαν 01, 2018 1:52 pm

roular έγραψε:Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στην εξής ερώτηση: οποιαδήποτε προϋπηρεσία ΔΕΝ περιέχει τις λέξεις "λογιστική", "χρηματοοικονομική" και ό,τι έγραφε στον κωδικό 003, απορρίπτεται; Αν κάποιος βάλει συνώνυμο αυτών των λέξεων του απορρίπτουν την προϋπηρεσία;Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία;

Καλημέρα καλή χρονιά
Επιστρέφοντας για τις γιορτές στην πόλη μου, βρήκα ένα φάκελο από ΑΣΕΠ. Μέσα υπήρχε ένα πολυσέλιδο που ανέφερε πως βρέθηκα σε θέση διορισμού για την 2κ/2015 αλλά επειδή στη βεβαίωση ΙΚΑ και στη βεβαίωση εργοδότη που είχα επισυνάψει έγραφε Τραπεζικές Εργασίες και δεν ανέλυε τις εργασίες παραπάνω πχ. χρηματοοικονομικά, μου έβαλαν κωδικό 003 και την απέρριψαν την αίτησή μου. Τι μαθαίνω πρωτοχρονιάτικα!!! Μπορείς να βοηθήσεις να μου πεις κάποια γνώμη?

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1449
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: Re:

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Δευ Ιαν 01, 2018 7:34 pm

Alliws έγραψε:
roular έγραψε:Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στην εξής ερώτηση: οποιαδήποτε προϋπηρεσία ΔΕΝ περιέχει τις λέξεις "λογιστική", "χρηματοοικονομική" και ό,τι έγραφε στον κωδικό 003, απορρίπτεται; Αν κάποιος βάλει συνώνυμο αυτών των λέξεων του απορρίπτουν την προϋπηρεσία;Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία;

Καλημέρα καλή χρονιά
Επιστρέφοντας για τις γιορτές στην πόλη μου, βρήκα ένα φάκελο από ΑΣΕΠ. Μέσα υπήρχε ένα πολυσέλιδο που ανέφερε πως βρέθηκα σε θέση διορισμού για την 2κ/2015 αλλά επειδή στη βεβαίωση ΙΚΑ και στη βεβαίωση εργοδότη που είχα επισυνάψει έγραφε Τραπεζικές Εργασίες και δεν ανέλυε τις εργασίες παραπάνω πχ. χρηματοοικονομικά, μου έβαλαν κωδικό 003 και την απέρριψαν την αίτησή μου. Τι μαθαίνω πρωτοχρονιάτικα!!! Μπορείς να βοηθήσεις να μου πεις κάποια γνώμη?


Αυτο που λες εγινε μετα τα οριστικα αποτελεσματα?
Δηλαδη ησουν στα προσωρινα κανονικα κ στα οριστικα δεν ειδες το ονομα σου?

Alliws
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Οκτ 11, 2016 7:01 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό Alliws » Πέμ Ιαν 25, 2018 4:33 pm

maria101980

Δε θυμάμαι δυστυχώς. Αυτό που έγινε, είναι πως επειδή δούλευα το διάστημα εκείνο, μάλλον είδα κάποιον πίνακα, δεν ήμουν στους επιτυχόντες και απλά δεν έδωσα παραπάνω σημασία. Τώρα με το γράμμα που μου ήρθε προσωπικά από τον ΑΣΕΠ το ψάχνω. Υπάρχει περίπτωση κάπως να εντοπίσω τα προσωρινά αποτελέσματα συγκεντρωτικά?Στη σελίδα του ΑΣΕΠ δεν εμφανίζει κάτι

Ευχαριστώ πολύ

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Παρ Ιαν 26, 2018 9:21 am

Alliws έγραψε:maria101980

Δε θυμάμαι δυστυχώς. Αυτό που έγινε, είναι πως επειδή δούλευα το διάστημα εκείνο, μάλλον είδα κάποιον πίνακα, δεν ήμουν στους επιτυχόντες και απλά δεν έδωσα παραπάνω σημασία. Τώρα με το γράμμα που μου ήρθε προσωπικά από τον ΑΣΕΠ το ψάχνω. Υπάρχει περίπτωση κάπως να εντοπίσω τα προσωρινά αποτελέσματα συγκεντρωτικά?Στη σελίδα του ΑΣΕΠ δεν εμφανίζει κάτι

Ευχαριστώ πολύ


Μπες εδώ μήπως βγάλεις άκρη....

http://www.asep.gr/webcenter/portal/ase ... l11y9r_145

KATE4050
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2017 12:42 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό KATE4050 » Παρ Ιαν 26, 2018 9:27 am

Alliws έγραψε:maria101980

Δε θυμάμαι δυστυχώς. Αυτό που έγινε, είναι πως επειδή δούλευα το διάστημα εκείνο, μάλλον είδα κάποιον πίνακα, δεν ήμουν στους επιτυχόντες και απλά δεν έδωσα παραπάνω σημασία. Τώρα με το γράμμα που μου ήρθε προσωπικά από τον ΑΣΕΠ το ψάχνω. Υπάρχει περίπτωση κάπως να εντοπίσω τα προσωρινά αποτελέσματα συγκεντρωτικά?Στη σελίδα του ΑΣΕΠ δεν εμφανίζει κάτι

Ευχαριστώ πολύ


Ή εδώ...

http://www.asep.gr/webcenter/portal/asep/%CE%A0%CE%BF%CE%BB%CE%AF%CF%84%CE%B5%CF%82/%CE%91%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+%CE%91%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD?_afrLoop=3694537436621216&_adf.ctrl-state=bb6l11y9r_310#!%40%40%3F_afrLoop%3D3694537436621216%26_adf.ctrl-state%3Dbb6l11y9r_314

Alliws
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Οκτ 11, 2016 7:01 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό Alliws » Δευ Ιαν 29, 2018 1:16 pm

KATE4050 έγραψε:
Alliws έγραψε:maria101980

Δε θυμάμαι δυστυχώς. Αυτό που έγινε, είναι πως επειδή δούλευα το διάστημα εκείνο, μάλλον είδα κάποιον πίνακα, δεν ήμουν στους επιτυχόντες και απλά δεν έδωσα παραπάνω σημασία. Τώρα με το γράμμα που μου ήρθε προσωπικά από τον ΑΣΕΠ το ψάχνω. Υπάρχει περίπτωση κάπως να εντοπίσω τα προσωρινά αποτελέσματα συγκεντρωτικά?Στη σελίδα του ΑΣΕΠ δεν εμφανίζει κάτι

Ευχαριστώ πολύ


Μπες εδώ μήπως βγάλεις άκρη....

http://www.asep.gr/webcenter/portal/ase ... l11y9r_145



Δυστυχώς δεν εμφανίζουν κάτι..Σ ευχαριστώ όμως όπως και να χει

roular
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 9:20 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό roular » Πέμ Φεβ 22, 2018 10:46 pm

Alliws έγραψε:
KATE4050 έγραψε:
Alliws έγραψε:maria101980

Δε θυμάμαι δυστυχώς. Αυτό που έγινε, είναι πως επειδή δούλευα το διάστημα εκείνο, μάλλον είδα κάποιον πίνακα, δεν ήμουν στους επιτυχόντες και απλά δεν έδωσα παραπάνω σημασία. Τώρα με το γράμμα που μου ήρθε προσωπικά από τον ΑΣΕΠ το ψάχνω. Υπάρχει περίπτωση κάπως να εντοπίσω τα προσωρινά αποτελέσματα συγκεντρωτικά?Στη σελίδα του ΑΣΕΠ δεν εμφανίζει κάτι

Ευχαριστώ πολύ


Μπες εδώ μήπως βγάλεις άκρη....

http://www.asep.gr/webcenter/portal/ase ... l11y9r_145



Δυστυχώς δεν εμφανίζουν κάτι..Σ ευχαριστώ όμως όπως και να χει


Στο διαύγεια έψαξες;

Alliws
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Οκτ 11, 2016 7:01 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό Alliws » Παρ Φεβ 23, 2018 2:51 pm

roular έγραψε:
Alliws έγραψε:
KATE4050 έγραψε:
Μπες εδώ μήπως βγάλεις άκρη....

http://www.asep.gr/webcenter/portal/ase ... l11y9r_145



Δυστυχώς δεν εμφανίζουν κάτι..Σ ευχαριστώ όμως όπως και να χει


Στο διαύγεια έψαξες;


Tα βρήκα τελικά. Σ' ευχαριστώ πολύ πάντως.
Παραθέτω και την απάντηση του ΑΣΕΠ μήπως και χρειαστεί ποτέ κανείς να ψάξει κάτι αντίστοιχο. Καλή συνέχεια.

¨Παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ (www.asep.gr) και ακολουθείστε τη διαδρομή Πολίτες => Διαγωνισμοί, πληκτρολογήστε την προκήρυξη για την οποία ενδιαφέρεστε και enter, επιλέξτε το link που θα εμφανιστεί, πατήστε «Δείτε όλους τους πίνακες», τον πίνακα που σας ενδιαφέρει και «λήψη στον τοπικό δίσκο».¨

newentry
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2018 7:55 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό newentry » Παρ Απρ 13, 2018 5:46 pm

Καλησπέρα σας,
με κάλεσαν εχθές από την Α.Α.Δ.Ε να με ενημερώσουν πως έχει έρθει αίτημα διορισμού μου στον Κεντρικό Τομέα Αθηνών..Πίστευα πως όλες οι αναπληρώσεις είχαν ολοκληρωθεί.Θα ήθελα όποιος έχει τη δυνατότητα να με ενημερώσει για τη διαδικασία που ακολουθείται και το διάστημα στο οποίο γίνεται η τοποθέτηση για να δω τι με περιμένει καθώς ήταν λίγο αναπάντεχο και έχω πελαγώσει...!!Τέλος, θα υπάρχει λίστα με προτιμήσεις εφοριών όπως γίνεται σε όσους διορίζονται στα αρχικά αποτελέσματα της προκήρυξης ή απευθείας τοποθέτηση?Σε αυτό θα μπορούσε να με διαφωτίσει περισσότερο κάποιος από τις τελευταίες αναπληρώσεις...Απαιτείται διάστημα παραμονής 2 ετών στη θέση που τοποθετείται κάποιος και πόσο εύκολα μπορεί να πραγματοποιηθεί μία μετάθεση?
Σας ευχαριστώ πολύ!!

spanky
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Απρ 14, 2018 12:56 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό spanky » Σάβ Απρ 14, 2018 6:13 pm

Καλησπέρα και από εμένα και πολλά μπράβο για τις πληροφορίες που έχετε δώσει σε αυτό το forum όλα τα παιδιά! Συγχαρητήρια και σε εσένα newentry!
Διάβασα όλες τις σελίδες και μου λύθηκαν σχεδόν όλες οι απορίες που είχα. Την Πέμπτη το μεσημέρι λοιπόν με πήρε τηλέφωνο μια ευγενέστατη κυρία από την Διεύθυνση ανθρώπινου δυναμικού του Υπουργείου Οικονομικών και με ενημέρωσε ότι είμαι διοριστέα με αναπλήρωση στον Κεντρικό Τομέα Αθηνών (Κλάδος ΠΕ εφοριακών)! Πράγματι μπήκα στη Διαύγεια και βρήκα το σχετικό ΑΔΑ του ΑΣΕΠ προς την ΑΑΔΕ της απόφασης επί αναπλήρωσης. Είμαστε διοριστέοι τέσσερις με εμπειρία και ένας χωρίς εμπειρία στον κλάδο των εφοριακών. Φυσικά το τελευταίο πράγμα που περίμενα ήταν αυτός ο διορισμός, είχα σχεδόν ξεχάσει ότι είχα κάνει χαρτιά σε αυτόν τον διαγωνισμό :D . Επειδή διαμένω σε επαρχιακή πόλη η τοπική Δ.Ο.Υ. θα μου στείλει φάκελο (ή θα με καλέσει να πάω να τον πάρω από εκεί) με όλα τα δικαιολογητικά που πρέπει να αποστείλω στο Υπουργείο Οικονομικών εντός 20 ημερών. Το πρόβλημα είναι ότι είμαι παντρεμένη με 2 μικρά παιδιά (3 και 5 ετών) και ο σύζυγός μου είναι ελεύθερος επαγγελματίας και δεν υπάρχει ούτε η σκέψη ούτε η θέληση να μετακομίσουμε στην Αθήνα...

Σύμφωνα με τα λεγόμενα της κυρίας που επικοινώνησε μαζί μου η όλη διαδικασία θα είναι αρκετά σύντομη. Θεωρώ ότι από την στιγμή που θα στείλουμε τα δικαιολογητικά εντός τριμήνου θα έχουμε διοριστεί, εκτός και αν γίνουν εκλογές ή πάμε Σεπτέμβρη λόγω Αυγούστου. Αφού τσεκάρουν τα δικαιολογητικά για την γνησιότητά τους θα εκδοθεί η απόφαση κατανομής του Υπουργού Εσωτερικών και Διοικητικής Ανασυγκρότησης ενώ δεν απαιτείται δημοσίευση στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως (ΕτΚ) του συμπληρωματικού πίνακα διοριστέων (σημαντικό γιατί αυτή η διαδικασία ήθελε ένα μήνα σύμφωνα με όσα διάβασα εδώ). Εμείς μπορούμε να επιλέξουμε σε ποια ΔΟΥ του Κεντρικού Τομέα Αθηνών επιθυμούμε τοποθέτηση αλλά χωρίς φυσικά αυτό να είναι δεσμευτικό για την ΑΑΔΕ.
Κανονικά πρέπει να παραμείνουμε στην θέση μας για 2 έτη τουλάχιστον εκτός και αν συντρέχουν σπουδαίοι προσωπικοί ή οικογενειακοί λόγοι. Στο site της ΠΟΕ-ΔΟΥ είδα ότι το 2017 και το 2018 έγιναν αρκετές μεταθέσεις και μετατάξεις και αυτό μου δίνει ελπίδες για σχετικά σύντομη μετάθεση ή απόσπαση. Φαίνεται ότι υπάρχει η θέληση να υπηρετούμε κοντά στον τόπο μας μιας και οι ανάγκες και στις περιφερειακές ΔΟΥ είναι μεγάλες και επειδή μισθολογικά ξεκινάμε αρκετά χαμηλά.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον από τους συναδέλφους αν γνωρίζει κατά πόσο δικαιούμαι την άδεια ανατροφής για το δεύτερο παιδάκι μου που θα κλείσει τα 3 τον Ιούλιο. Δεν είχα κάνει χρήση αυτού του δικαιώματος στην προηγούμενη δουλειά μου αλλά είχα πάρει το εξάμηνο προστασίας μητρότητας του ΟΑΕΔ.

Τέλος θα παρακαλούσα κάποιον συνάδελφο να μας ενημερώσει με ποιον τρόπο μπορούμε να επικοινωνήσουμε με την συντονιστική επιτροπή. Βρήκα και τις 2 επιστολές με τα αιτήματά μας προς τον κ. Πιτσιλή χωρίς να ξέρω αν τελικά δικαιωθήκαμε σε κάτι (όπως στο θέμα της προσωπικής διαφοράς).

Τα συναισθήματά μου λοιπόν είναι ανάμεικτα, από την μία η χαρά του διορισμού από την άλλη η αναγκαστική μου "μετανάστευση" στην Αθήνα χωρίς να γνωρίζω για πόσο και πού. Κάτι το οποίο μας δημιουργεί σαν οικογένεια μεγάλο πρόβλημα λόγω της ύπαρξης 2 μικρών παιδιών που έχουν απόλυτη ανάγκη τη μητέρα τους.

newentry
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2018 7:55 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό newentry » Κυρ Απρ 15, 2018 3:27 pm

Καλησπέρα spanky και καλή αρχή!!Καλή αρχή και σε όσους ξεκινάμε τώρα..
Γνωρίζουμε πόσο γρήγορα θα ξέρουμε την υπηρεσία στην οποία θα τοποθετηθούμε?Για το τρίμηνο περίπου που αναφέρεις ενημερώθηκες από την Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού?Εγώ την Πέμπτη μπλόκαρα και δεν ρώτησα πολλά..Από αύριο θα επικοινωνήσω για περισσότερες πληροφορίες.

spanky
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Απρ 14, 2018 12:56 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό spanky » Κυρ Απρ 15, 2018 11:55 pm

Καλή αρχή, καλή δύναμη και καλή σταδιοδρομία σε όλους τους νέους συναδέλφους!
Η κυρία που με πήρε τηλέφωνο μου είπε ότι δεν θα αργήσει η όλη διαδικασία γιατί είμαστε λίγοι. Όμως δεν το προσδιόρισε χρονικά. Το τρίμηνο το υποθέτω με βάση όσα διάβασα σε αυτό το forum και ξεκινάει αφού στείλουμε και λάβουν τα δικαιολογητικά. Η όλη διαδικασία καθυστερεί κυρίως στον έλεγχο γνησιότητας. Όσο πιο σύντομα τους τα στείλουμε τόσο το καλύτερο. Πιστεύω ότι μέχρι τέλος Ιουλίου θα έχουμε τοποθετηθεί (άντε Σεπτέμβριο max). Εντός της εβδομάδας λογικά θα παραλάβουμε τον φάκελο από την Δ.Ο.Υ. μας.

Ίσως τους πάρω και εγώ ένα τηλέφωνο αύριο. Για ότι νεότερα έχεις (όπως και εγώ φυσικά) ενημερώνεις.

LYDIA07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ Μάιος 20, 2016 1:14 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό LYDIA07 » Δευ Απρ 16, 2018 5:57 pm

spanky έγραψε:Καλή αρχή, καλή δύναμη και καλή σταδιοδρομία σε όλους τους νέους συναδέλφους!
Η κυρία που με πήρε τηλέφωνο μου είπε ότι δεν θα αργήσει η όλη διαδικασία γιατί είμαστε λίγοι. Όμως δεν το προσδιόρισε χρονικά. Το τρίμηνο το υποθέτω με βάση όσα διάβασα σε αυτό το forum και ξεκινάει αφού στείλουμε και λάβουν τα δικαιολογητικά. Η όλη διαδικασία καθυστερεί κυρίως στον έλεγχο γνησιότητας. Όσο πιο σύντομα τους τα στείλουμε τόσο το καλύτερο. Πιστεύω ότι μέχρι τέλος Ιουλίου θα έχουμε τοποθετηθεί (άντε Σεπτέμβριο max). Εντός της εβδομάδας λογικά θα παραλάβουμε τον φάκελο από την Δ.Ο.Υ. μας.

Ίσως τους πάρω και εγώ ένα τηλέφωνο αύριο. Για ότι νεότερα έχεις (όπως και εγώ φυσικά) ενημερώνεις.

Καλησπέρα και θερμά συγχαρητήρια!!
Σας είναι εύκολο να γράψετε τον αριθμό της απόφασης αναπλήρωσης να την δω στη Διαύγεια;
Ευχαριστώ πολύ!

spanky
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Απρ 14, 2018 12:56 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό spanky » Δευ Απρ 16, 2018 7:28 pm

Σας ευχαριστώ πολύ! Ο αριθμός της απόφασης είναι 67ΗΨ6Η6-ΦΟ7 - 30/03/2018.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες