Μηχανολόγος Π.Ν. (με κωδικό 4),στην περιφέρεια Κρήτης

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
egoistis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Φεβ 02, 2015 3:06 pm

Μηχανολόγος Π.Ν. (με κωδικό 4),στην περιφέρεια Κρήτης

Δημοσίευσηαπό egoistis » Τετ Φεβ 04, 2015 4:40 pm

Αξιότιμε κύριε, αναφέρομαι σε μια λεπτομέρεια της αίτησης που αναγράφεται στο ΦΕΚ 362/24.07-2008 το οποίο ισχύει για τον κωδικό 4 όπως προκύπτει από τις "Διευκρινίσεις" της αντίστοιχης Προκήρυξης. Λέει λοιπόν ότι :Για τους κατόχους τίτλων Μηχανολογικού Τομέα απαιτείται αντί άδειας, βεβαίωση εγγραφής στα Μητρώα Πτυχιούχων Μέσων Τεχνικών Σχολών του Μηχανολογικού Τομέα.
Θα μπορούσατε να μου υποδείξετε ποιός φορέας (στην Αθήνα) είναι αρμόδιος για τη κατάθεση δικαιολογητικών και περαιτέρω ενεργειών για την εγγραφή μου στα μητρώα;

egoistis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Φεβ 02, 2015 3:06 pm

Μηχανολόγος Π.Ν. (με κωδικό 4),στην περιφέρεια Κρήτης

Δημοσίευσηαπό egoistis » Σάβ Φεβ 14, 2015 8:32 pm

Επανέρχομαι στο ίδιο ερώτημα για να το κάνω πιο σαφές:

- Πρώτα κοίταξα την προκήρυξη να βρω ποια θέση θέλω.
Είναι στην περιφέρεια Κρήτης , Χανιά Μηχανολόγος Π.Ν με κωδικό 4.

-Μετά κοιτάζω για τα δικαιολογητικά .Για τον κωδικό 4 έχουν αναρτηθεί "Διευκρινήσεις" και γράφει ισχύει το
362/24-07-2008.

- Στο προαναφερθέν ΦΕΚ, είναι αναλυτικά όλες οι σχολές. Υπάρχει ότι αφορά Πλοιάρχου Ε.Ν. Εγώ δεν είμαι εκεί. Είμαι Μηχανικός Ε.Ν. Και ερωτώ μήπως συγκαταλέγομαι στα Μηχανολογικού κλάδου, αφού παρακάτω υπάρχει * που λέει ότι για το κλάδο δεν θέλει πτυχίο ή δίπλωμα αλλά βεβαίωση Εγγραφής Μητρώου Μηχανολόγων από την Περιφέρεια.

Άρα λοιπόν τι γίνεται στην περίπτωση αυτή;

*Να σημειώσω εδώ ότι απ'όσο ξέρω υπάρχουν δύο μητρώα δευτεροβάθμιας και τριτοβάθμιας, και επίσης βλ. Κωδικοποίηση Προσοντολογίου όπoυ ως ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ υπάρχει το άρθρο 12 (www.ydmed.gov.gr/?p=6076)


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες