3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ΔΕΗΤΖΗΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΔΕΗΤΖΗΣ » Δευ Οκτ 06, 2014 9:44 am

ioannis_85 έγραψε:Αφού η προκήρυξη λέει:

Για την απόδειξη της συνδρομής ή μη των αναφερομένων στις ανωτέρω 1 έως και 6 παραγράφους οι υπο−
ψήφιοι που θα περιληφθούν στον πίνακα διοριστέων υποχρεούνται να προσκομίσουν στην οικεία υπηρεσία τα
απαιτούμενα για το διορισμό δικαιολογητικά, άλλως δεν γίνεται ο διορισμός τους, διαγράφονται από τον οι−
κείο πίνακα και καλούνται για αναπλήρωση οι αμέσως επόμενοι στη σειρά υποψήφιοι.

περι κωληματος διορισμου πρεπει να την καταθεσεις στην φαση της αιτησης κανονικα.Τωρα προσεξε .....σου λεει η προκυρηξη οτι οταν θα εισαι στους διοριστεους θα πρεπει να καταθεσεις στον ΔΕΔΔΗΕ τα δικαιολογητικα που κατεθεσες και στον ΑΣΕΠ για προσμετρηση χρονου ασφαλισης για να σου βαλουν το καταλληλο χρονοεπιδομα αν τριετια,την προυπηρεσια σου,ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ Α ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ στανταρ και θα σου προτεινα να πας να κανεις αιτηση 10 μερες πριν γιατι αργουν να στο βγαλουν νομιζω,δηλ με λιγα λογια οτι καταθεσατε στον ΑΣΕΠ να τα εχετε 2 φορες γιατι πρωτα ο θεος μετα την προσληψη εχει λιγο τρεξιμο στα χαρτια

ΔΕΗΤΖΗΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΔΕΗΤΖΗΣ » Δευ Οκτ 06, 2014 10:01 am

Κώδικας: Επιλογή όλων

http://www.dei.gr/Documents/genika.dikaiologitika.pdf
αυτα ειναι...δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι απο το 2007,το 1 και μετα απο το 6 μεχρι το 18 σιγουρα,αα και κατι πουλ σημαντικο,μην επαναπαυεστε οτι αν με το καλο διοριστειτε οτι θας σας παρουν τηλεφωνο,ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΟ ΑΥΤΟ,γιατι το λεω αυτο...γιατι οταν ειχα διοριστει εγω επερναν πρωτα του δικους τους (βισματα)τηλ γιατι για να υπογραψεις υπαρχει μια προθεσμια ετσι....και θυμαμαι τοτε πηρα τηλ ενα πτωμα ηταν..και το σηκωνει καποια αλλη και ζηταω εγω τον κ.ταδε και μου λεει οτι ηταν σε αδεια,εγω βεβαια τον ειχα δει οτι πηγε πανω γιατι πηρα τηλ απο το κινητο μου χαχαχα,προσεξτε,παω πανω και τον βλεπω στο γραφειο,εγω ετοιμος να τον κατασπαραξω και τον ρωταω ειμαστε ετοιμοι για υπογραφη.....????με κοιταει σαν ροφος και μου λεει βεβαιως ελατε.μην ξεχνατε οτι αν δεν σας καλεσουν εσκεμενα η μη καλουν τον αμεσως επομενο με την δικαιολογια δεν τον βρηκαμε και ας μην εχουν παρει ποτε τηλεφωνο,εσεις θα βρεθειτε εκτος και αντε ψαχτε το γιατι..

ioannis_85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ioannis_85 » Δευ Οκτ 06, 2014 10:51 am

ΔΕΗΤΖΗΣ έγραψε:
περι κωληματος διορισμου πρεπει να την καταθεσεις στην φαση της αιτησης κανονικα.Τωρα προσεξε .....σου λεει η προκυρηξη οτι οταν θα εισαι στους διοριστεους θα πρεπει να καταθεσεις στον ΔΕΔΔΗΕ τα δικαιολογητικα που κατεθεσες και στον ΑΣΕΠ για προσμετρηση χρονου ασφαλισης για να σου βαλουν το καταλληλο χρονοεπιδομα αν τριετια,την προυπηρεσια σου,ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ Α ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ στανταρ και θα σου προτεινα να πας να κανεις αιτηση 10 μερες πριν γιατι αργουν να στο βγαλουν νομιζω,δηλ με λιγα λογια οτι καταθεσατε στον ΑΣΕΠ να τα εχετε 2 φορες γιατι πρωτα ο θεος μετα την προσληψη εχει λιγο τρεξιμο στα χαρτια

Τέλος πάντων δεν κάνει κακό και μια επιπλέον υπεύθυνη δήλωση, αν και δεν το λέει κάπου

nat98061
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nat98061 » Δευ Οκτ 06, 2014 2:36 pm

Καλησπέρα σε όλους.
Είμαι διορισμένη στο δημόσιο από το 2008 με ΑΣΕΠ, δηλαδή είμαι δημοσίου δικαίου.
Σκέφτομαι να κάνω αίτηση στη ΔΕΗ γιατί με ενδιαφέρει πολύ το αντικείμενο και επίσης θέλω να φύγω από την υπηρεσία που είμαι.
Δέχομαι γνώμες για το αν αξίζει να το κάνω.

asxetos123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό asxetos123 » Τρί Οκτ 07, 2014 10:16 am

Panagiotis_k έγραψε:Υπάρχει κάποιος περιορισμός για τις επιδιωκόμενες θέσεις που μπορούμε να δηλώσουμε σε μια κατηγορία ΠΕ ή ΤΕ ή ΔΕ???

ξέρει κανενας να απαντήσει??

asxetos123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό asxetos123 » Τρί Οκτ 07, 2014 11:22 am

καλημέρα

θέλω να ρωτήσω για την εμπειρία.
ειμαι μηχανικός γραμμένος στο ΤΕΕ και ΤΣΜΕΔΕ απο το 2011 αλλά μόνο τον τελευταίο χρόνο δουλεύω
στην ηλεκτρονική αίτηση έχει την ενότητα
''Αναλυτική καταγραφή επαγγελματικής εμπειρίας''
Στην προκύρηξη λέει
Όταν απαιτείται άδεια άσκησης επαγγέλματος:
Για τους μισθωτούς και τους ελεύθερους επαγγελματίες:
(1) Όταν δεν ζητείται εξειδικευμένη εμπειρία:
• Άδεια άσκησης επαγγέλματος και
• Βεβαίωση του οικείου ασφαλιστικού φορέα, στην οποία να αναγράφεται η διάρκεια της ασφάλισης.

άρα εγω τι συμπληρώνω στην ενότητα αυτή??
τίποτα??
τον ένα χρόνο που δουλεύω?

Giorgio78
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Giorgio78 » Τρί Οκτ 07, 2014 11:35 am

nat98061 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.
Είμαι διορισμένη στο δημόσιο από το 2008 με ΑΣΕΠ, δηλαδή είμαι δημοσίου δικαίου.
Σκέφτομαι να κάνω αίτηση στη ΔΕΗ γιατί με ενδιαφέρει πολύ το αντικείμενο και επίσης θέλω να φύγω από την υπηρεσία που είμαι.
Δέχομαι γνώμες για το αν αξίζει να το κάνω.

εξαρταται απο το ποια υπηρεσια υπηρετεις και τι απολαβες εχεις

zoi1919
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό zoi1919 » Τρί Οκτ 07, 2014 12:49 pm

Δεν χρειάζεται να εχουμε Υπ. Δήλωση περί κωλύματος διορισμού νομίζω γιατί η ηλεκτρονική αίτηση επέχει Υ/Δ που το γραφει αυτό.

Με πόσα μόρια ένας ΠΕ σε θέση Διοικητκού-Οικονομικού έχει πιθανότητες να μπει τη σήμερον ημέρα;

asxetos123 εννοείται ότι θα κάνει κάποιος την αίτηση για μία κατηγορία ή ΠΕ ή ΤΕ ή ΔΕ αν αυτό ρωτάς.
Φιλικά

asxetos123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό asxetos123 » Τρί Οκτ 07, 2014 2:01 pm

zoi1919 έγραψε:asxetos123 εννοείται ότι θα κάνει κάποιος την αίτηση για μία κατηγορία ή ΠΕ ή ΤΕ ή ΔΕ αν αυτό ρωτάς.
Φιλικά

άρα την επαγγελματική εργασιακή εμπειρία την έχει για άλλη κατηγορία και για τους μηχανικούς ΠΕ υπολογίζεται από την ημερομηνία ασφάλισης μας στο τσμεδε?
δεν θα τη γράψουμε κάπου στην ηλεκτρονική αίτηση? υπολογίζεται αυτόματα από τις ημερομηνίες που βάζουμε?

Ευχαριστώ

zoi1919
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό zoi1919 » Τρί Οκτ 07, 2014 3:38 pm

Αν θέλει εξειδικευμένη εμπειρία πρέπει να κάνεις Υ/Δ εκτός της Βεβαίωσης από τον ασφαλιστικό φορέα.
Η εμπειρία λαμβάνεται υπόψη μετά την απόκτηση του τίτλου σπουδών από όσο γνωρίζω και αν πρόκειται για εμπειρία με άδεια άσκησης επαγγέλματος λαμβάνεται υπόψη μετά την απόκτηση της άδειας αυτής.
Αν έχεις λοιπόν εμπειρία προ πτυχίου δεν θα προσμετρηθεί. Ωστόσο για να μη σε πάρω στο λαιμό μου εσύ θα βάλεις ό,τι έχεις.

Φιλικά

evdokia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό evdokia » Τρί Οκτ 07, 2014 5:55 pm

Καλησπέρα σε όλους και καλή δύναμη εύχομαι.

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας παιδιά μιας και βοηθάω κι εγώ κάποιον άλλον να κάνει την αίτηση γι αυτό δείξτε λιιιγη κατανόηση σε ερωτήσεις που θα φανούν χαζές

Εχουμε 1. Απολυτήριο λυκειου : Σιβιτανίδειος που στην αίτηση το βάζουμε ΕΠΑΛ, σωστα?
2. Το μπλε βιβλιαράκι "Αδεια Βοηθητικου Προσωπικου Ηλεκτρικών Εγκαταστάσεων" κτλ, που βαζουμε ολοκληρο τον τιτλο εκεί που λεει αδεια
3. Εργασιακή εμπειρία, που αναμένουμε απ το ΙΚΑ να τη βγάλουμε

ερωτησεις:
1. αυτα στην αίτηση που θα στείλουμε στον ΑΣΕΠ, χρειάζονται επικύρωση?
παιρνω τηλέφωνο, βουισμα συνεχως....αν το ξέρει κάποιος ας απαντήσει
2. στο πως θα γραφεί η εργασιακή εμπειρία, το χει κάνει κάποιος απο εσας? Ειναι ακριβώς όπως το αναφέρει ο ασφαλιστικός φορέας δλδ το Ικα όταν πάρουμε το χαρτί?

αυτα προς το παρόν....αναμένω τα φώτα σας ως ηλεκτρολόγοι που είστε και ευχομαι καλή επιτυχία σε όλους...

NK13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό NK13 » Τετ Οκτ 08, 2014 11:15 am

Λοιπον τα περι κωλυματος διορισμου υπαρχουν στην σελιδα 4 της προκηρυξης και λεει:
Για την απόδειξη της συνδρομής ή μη των αναφερομένων στις ανωτέρω 1 έως και 6 παραγράφους οι υποψήφιοι που θα περιληφθούν στον πίνακα διοριστέων υποχρεούνται να προσκομίσουν στην οικεία υπηρεσία τα
απαιτούμενα για το διορισμό δικαιολογητικά, άλλως δεν γίνεται ο διορισμός τους, διαγράφονται από τον οικείο πίνακα και καλούνται για αναπλήρωση οι αμέσως επόμενοι στη σειρά υποψήφιοι.

Αρα αφου διοριστει με το καλο καποιος στελνει τα αναλογα δικαιολογητικα...

Παντως να ξερετε πως υπαρχουν λαθη στην προκηρυξη και μαλιστα μερικα δικαιολογητικα που ειναι σημαντικα για την προσληψη...

requiem_for_a_dream
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό requiem_for_a_dream » Τετ Οκτ 08, 2014 3:25 pm

Μια άλλη ερώτηση...στον κωδικό εντοπιότητας...το συμπληρώνουμε το πεδίο;

Έχει 3 επιλογές εκεί που δηλώνουμε τις θέσεις...μια εξ'αυτών το -00 χωρίς εντοπιότητα-.

Μήπως πρέπει να συμπληρώνουμε αυτό σε κάθε θέση;

evdokia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό evdokia » Πέμ Οκτ 09, 2014 12:07 am

Παιδιά εχει συμπληρώσει κάποιος την εμπειρία????

Πραγματικά δε ξέρω αν το συστημα ειναι σωστο ...

απ το ΙΚΑ η βεβαίωση γραφει μόνο τους μήνες πχ 01/2002 εως 11/2002 Ημέρες εργασιας 271
και στη ηληκετρονική αιτηση δε το δεχεται και θέλει: μερα , μηνα, χρόνο καθως επισης μηνες και ημέρες εργασιας που δε δεχεται το 271 συμφωνα με το χαρτι του ΙΚΑ...

σας παρακαλω για μια απαντηση...σπαω το κεφαλι και δεν εχω βρει τι πρεπει να κανω.....

ΔΕΗΤΖΗΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΔΕΗΤΖΗΣ » Πέμ Οκτ 09, 2014 2:04 am

evdokia έγραψε:Παιδιά εχει συμπληρώσει κάποιος την εμπειρία????

Πραγματικά δε ξέρω αν το συστημα ειναι σωστο ...

απ το ΙΚΑ η βεβαίωση γραφει μόνο τους μήνες πχ 01/2002 εως 11/2002 Ημέρες εργασιας 271
και στη ηληκετρονική αιτηση δε το δεχεται και θέλει: μερα , μηνα, χρόνο καθως επισης μηνες και ημέρες εργασιας που δε δεχεται το 271 συμφωνα με το χαρτι του ΙΚΑ...

σας παρακαλω για μια απαντηση...σπαω το κεφαλι και δεν εχω βρει τι πρεπει να κανω.....

λοιπον 01/2002 εως 11/2002 ειναι το διαστημα ασφαλισης σου,η βεβαιωση προυπηρεσιας σου λεει ακριβος ποια μερα π.χ 05/01/2002 και 12/11/2002 γιατι εκτος το χαρτι του ικα θες και βεβαιωση απο τον φορεα που εργαστηκες η τον εργοδοτη,στα κουτακια της αιτησης του ασεπ σου εχει 2 μετα τις ημερομηνιες στο ενα γραφειςτους μηνες που εργαστηκες σε αυτο το φορεα και διπλα το αλλο κουτι σου λεει να γραψεις τις μερες αλλα το υπολοιπο απο τους μηνες συνολικα...αλλα μπορεις να κανεις το αλλο,το 271 το διαιρεις με το 25 βγαινει 10,84 επομενος ειναι 271/25=10,84 επομενος γραφεις 10 μηνες και 8 μερες,δεκτες και οι παρατηρησεις διοτι μπορει να κανω και λαθος,παντος στο κουτακι με τις μερες δεν γραφεις το 271 αλλα το υπολοιπο των ημερων απο το συνολο των μηνων οκ??

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες