3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ΔΕΗΤΖΗΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: εργασιακη εμπειρια

Δημοσίευσηαπό ΔΕΗΤΖΗΣ » Πέμ Οκτ 02, 2014 9:30 am

rooster21 έγραψε:σημερα μετα απο τηλ. στον ασεπ εμαθα οτι βαθμολογομενη εμπειρια εχω απο την κτιση της αδειας εργασιας. τους εξηγησα οτι στον ιδιωτικο τομεα δεν χρειαζοταν να εχουμε αδεια εργασιας παρα μονο το πτυχιο και οτι ενσυμα και επιδοματα πτυχιου πληρωνομασταν κανονικα.
ισχυει αυτο που μου ειπαν? ειναι δυνατο να μην ισχυει η προυπηρεσια μου για το δημοσιο επειδη δεν εβγαλα αδεια εργασιας?

δυστηχως η προυπηρεσια ισχυει μετα την ημερομηνια κτησης της αδειας εργασιας (ενα μπλε βιβλιαρακι με 6 αδειες μεσα,Α φωτισμου,Γ κινησης,Δ ανελκυστηρων,ΣΤ εναερια,υπογεια,υποσταθμοι,οι οποιες πλεον αντικατασταθηκαν με το Π.Δ 108/2013 και ενοποιηθηκαν ολες γινανε Α ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥ πλην την Δ ανελκυστηρων η οποια ειναι ξεχωριστη πλεον)απλα οταν εβγαλες το πτυχιο σου επρεπε να πας στο υπουργειο βιομηχανιας και ορυκτου πλουτου καπως ετσι λεγοταν,και να εβγαζες τις αδειες του ηλεκτροτεχνιτη το μπλε βιβλιαρακι,αλλα αυτα οι παλιοεργολαβοι δεν στα ελεγαν,τωρα δεν ξερω αν μπορεις να αντιστρεψεις αυτην τη κατασταση φιλε μου.

Panagiotis_k
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Panagiotis_k » Πέμ Οκτ 02, 2014 1:04 pm

Εχω μια μικρή προυπηρεσία με σύμβαση ΙΔΟΧ στο δήμο ,μετά τη λήψη της άδειας μου, αλλά είμαι ΤΕ ενώ στο δήμο είχα ειδικόιτητα ΔΕ.Θα μετρήσει η προυπηρεσία αυτή?

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Πέμ Οκτ 02, 2014 1:11 pm

NK13 έγραψε:
JohnyMnemonic έγραψε:Είμαι κάτοχος δύο πτυχίων ΑΕΙ που αναφέρονται στην προκήρυξη 3K. Το δεύτερο πτυχίο έχει μεγαλύτερο βαθμό από το πρώτο. Σε περίπτωση μου δηλώσω το δεύτερο πτυχίο ως βασικό για να επιτύχω μεγαλύτερη βαθμολογία χάνω την προϋπηρεσία;
Η προϋπηρεσία μου βρίσκεται ανάμεσα στα έτη κτήσης των δύο πτυχίων

Γνωρίζει κανείς στα σίγουρα τι γίνεται;

Κανε τον υπολογισμο των μοριων με το ενα και το αλλο πτυχιο με και χωρις την εμπειρια να δεις τι σε συμφερει...

Με συμφέρει το το δεύτερο με το μεγαλύτερο βαθμό αλλά φοβάμαι μήπως δεν μου μετρήσουν την προυπηρεσία

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Πέμ Οκτ 02, 2014 1:12 pm

Panagiotism έγραψε:
JohnyMnemonic έγραψε:Είμαι κάτοχος δύο πτυχίων ΑΕΙ που αναφέρονται στην προκήρυξη 3K. Το δεύτερο πτυχίο έχει μεγαλύτερο βαθμό από το πρώτο. Σε περίπτωση μου δηλώσω το δεύτερο πτυχίο ως βασικό για να επιτύχω μεγαλύτερη βαθμολογία χάνω την προϋπηρεσία;
Η προϋπηρεσία μου βρίσκεται ανάμεσα στα έτη κτήσης των δύο πτυχίων

Γνωρίζει κανείς στα σίγουρα τι γίνεται;

όλες αυτές τις ερωτήσεις παιδιά γραπτώς στο ΑΣΕΠ.. για να να πάρεις άμεσα και γραπτή απάντηση!

Μου απάντησαν γραπτώς κάτι γενικολογίες γι'αυτό είπα μήπως γνωρίζει κάποιος πιο έμπειρος στους διαγωνισμούς κάτι παράπάνω

NK13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό NK13 » Πέμ Οκτ 02, 2014 6:20 pm

Μετα απο επικοινωνια μου με τον ΑΣΕΠ και οπως ειπε και ο φιλος ΔΕΗΤΖΗΣ αφου βγουνε οι πινακες διοριστεων και ειναι καποιος μεσα σε αυτες για να αποδειξει την στρατιωτικη του θητεια θα πρεπει να προσκομισει το πιστοποιητικο τυπου Α

ΔΕΗΤΖΗΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΔΕΗΤΖΗΣ » Πέμ Οκτ 02, 2014 8:31 pm

Panagiotis_k έγραψε:Εχω μια μικρή προυπηρεσία με σύμβαση ΙΔΟΧ στο δήμο ,μετά τη λήψη της άδειας μου, αλλά είμαι ΤΕ ενώ στο δήμο είχα ειδικόιτητα ΔΕ.Θα μετρήσει η προυπηρεσία αυτή?

πρεπει να μετραει φιλε.

ΔΕΗΤΖΗΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΔΕΗΤΖΗΣ » Πέμ Οκτ 02, 2014 8:53 pm

παιδια η γνωμη μου,και δεχτητε το αν θελετε σαν συμβουλη,ειναι να το παλεψετε να μπειτε,διοτι,1)θα ειναι οι τελευταιοι με αυτα τα μισθολογικα,γιατι αποδω και περα θα περνουν προσωπικο με 586 και κατω.2)για τον ΔΕΔΔΗΕ δεν εχει ακουστει τιποτα ακομα,γιατι προτερεοτητα εχει ΑΔΜΗΕ και μικρη ΔΕΗ δηλ ζησε μαι μου να φας τριφυλλι,αλλα ο ΑΔΜΗΕ ειναι ιδη στο ΤΑΙΠΕΔ,Θαλλαξουν οι κυβερνησεις και ισως να αλλαξουν τα πραγματα,με λιγα λογια η πωληση του ΔΕΔΔΗΕ ειναι μαλλον ανεφικτη.και 3)θα πληρωνεστε οποτε πρεπει να πληρωνεστε ειναι πολυ σημαντικο αυτο που σας λεω,θα με θυμηθειτε..τωρα το αν θα πουληθει σε 5 σε 6 χρονια κανεις δεν το ξερει,χωρια που σας περνουν με χωρις συνεντευξη και χωρις 7μηνο δοκιμαστικο,κατευθυαν αοριστου,παραπαρα πολυ σημαντικο......και το σημαντικοτερο απολα ειναι οτι ειναι καθαρα μεσο ΑΣΕΠ που θα ειναι σωτηριο αυτο αν συνεχιστουν αυτα τα μετρα της κυβερνησης,και οχι υπο τον ελεγχο του ΑΣΕΠ....οπως η σειρα 1/2007...και εξαλου στο ΔΕΔΔΗΕ οι επανασυνδεσεις,οι τοποθετησεις μετρητων ενεργειας,οι δικοπες λογο χρεους,οι επαναφορες,οι επαυξησεις,τα κιβωτια,οι ασφαλειες,οι καινουριες παροχες,τα εργα σε κολονες τα εχουν παρει ιδη ιδιωτες,οποτε τι να πουλησει??????αυτα

NK13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό NK13 » Παρ Οκτ 03, 2014 11:35 am

Φιλε ΔΕΗΤΖΗΣ η αληθεια ειναι πως το μονο που θα σου παρεχει ο ΔΕΔΔΗΕ θα ειναι ενσημα και μισθο στην ωρα τους ολα τα υπολοιπα παιζονται με αυτους που κυβερνανε...

Επισης επειδη ο ηλεκτρολογος ειτε ειναι ΠΕ, ειτε ΤΕ, ειτε ΔΕ ειναι τεχνικη δουλεια και σε πολλες περιπτωσεις στον ιδιωτικο τομεα πληρωνεται πολυ καλυτερα απ οτι στο δημοσιο βεβαια ολα στην Ελλαδα ειναι α-βεβαια για ολους τους τομεις...

Η συγκεκριμενη προκηρηξη βεβαιως και θα εχει μεγαλη συμμετοχη ειδικα απο ανεργους και ελευθερους επαγγελματιες που δεν εχουν αρκετη δουλεια...

Panagiotis_k
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Panagiotis_k » Σάβ Οκτ 04, 2014 7:21 pm

Παιδια έχει κάποιο περιορισμό όσον αφορά τις επιδιοκωμενες θεσεις που μπορούμε να δηλώσουμε?

Panagiotism
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Panagiotism » Κυρ Οκτ 05, 2014 2:01 pm

Panagiotis_k έγραψε:Παιδια έχει κάποιο περιορισμό όσον αφορά τις επιδιοκωμενες θεσεις που μπορούμε να δηλώσουμε?

Καλημέρα!
Μια ερώτηση.. χρειάζεται να βάλουμε Υπέυθυνη δήλωση ότι τα δικαιολογητικά που θα επισυνάπτουμε είναι ακριβές αντίγραφα των πρωτοτύπων ??
Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

ΔΕΗΤΖΗΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΔΕΗΤΖΗΣ » Κυρ Οκτ 05, 2014 8:38 pm

Panagiotism έγραψε:
Panagiotis_k έγραψε:Παιδια έχει κάποιο περιορισμό όσον αφορά τις επιδιοκωμενες θεσεις που μπορούμε να δηλώσουμε?

Καλημέρα!
Μια ερώτηση.. χρειάζεται να βάλουμε Υπέυθυνη δήλωση ότι τα δικαιολογητικά που θα επισυνάπτουμε είναι ακριβές αντίγραφα των πρωτοτύπων ??

Η αιτηση που εκτυπωνεις επεχει υπευθυνη δηλωση για τα στοιχεια τα οποια δηλωνεις οτι ειναι ακριβη και αληθεις,η μονη υπευθυνη δηλωση που κανεις ξεχωριστα ειναι περι κωληματος διορισμου.δεν το ζητατει αυτο απο την στιγμη
που εχουν καταργηθει οι επικυρωσεις εκτος βεβαια απο ποιστοποιητικα γλωσσομαθειας και υπολογιστη που πρεπει να τα επικηρωσεις με 5 ευρω απο δικηγορο.

NK13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό NK13 » Κυρ Οκτ 05, 2014 11:30 pm

ΔΕΗΤΖΗΣ έγραψε:
Panagiotism έγραψε:

Καλημέρα!

Η αιτηση που εκτυπωνεις επεχει υπευθυνη δηλωση για τα στοιχεια τα οποια δηλωνεις οτι ειναι ακριβη και αληθεις,η μονη υπευθυνη δηλωση που κανεις ξεχωριστα ειναι περι κωληματος διορισμου.δεν το ζητατει αυτο απο την στιγμη
που εχουν καταργηθει οι επικυρωσεις εκτος βεβαια απο ποιστοποιητικα γλωσσομαθειας και υπολογιστη που πρεπει να τα επικηρωσεις με 5 ευρω απο δικηγορο.

Νομιζω οτι τα πιστοποιητικα γλωσσομαθειας απο ΚΠγ και η βεβαιωσεις Η/Υ απο ΑΕΙ/ΤΕΙ δεν θελουν επικυρωσεις γιατι ειναι απο δημοσιο φορεα...

ioannis_85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

κωλύμα διορισμού

Δημοσίευσηαπό ioannis_85 » Δευ Οκτ 06, 2014 7:39 am

ΔΕΗΤΖΗΣ έγραψε:

Αυτή την υπεύθυνη δήλωση περί κωλύματος διορισμού που λέει ότι πρέπει να την κάνουμε τώρα στην φάση της αίτησης?

ioannis_85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ioannis_85 » Δευ Οκτ 06, 2014 7:42 am

Αφού η προκήρυξη λέει:

Για την απόδειξη της συνδρομής ή μη των αναφερομένων στις ανωτέρω 1 έως και 6 παραγράφους οι υπο−
ψήφιοι που θα περιληφθούν στον πίνακα διοριστέων υποχρεούνται να προσκομίσουν στην οικεία υπηρεσία τα
απαιτούμενα για το διορισμό δικαιολογητικά, άλλως δεν γίνεται ο διορισμός τους, διαγράφονται από τον οι−
κείο πίνακα και καλούνται για αναπλήρωση οι αμέσως επόμενοι στη σειρά υποψήφιοι.

ΔΕΗΤΖΗΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΔΕΗΤΖΗΣ » Δευ Οκτ 06, 2014 9:34 am

NK13 έγραψε:
ΔΕΗΤΖΗΣ έγραψε:
Panagiotism έγραψε:

Καλημέρα!

Νομιζω οτι τα πιστοποιητικα γλωσσομαθειας απο ΚΠγ και η βεβαιωσεις Η/Υ απο ΑΕΙ/ΤΕΙ δεν θελουν επικυρωσεις γιατι ειναι απο δημοσιο φορεα...

ναι απο ΑΕΙ/ΤΕΙ ΜΟΝΟ,καποιος μπορει να εχει ποιστοποιητικο keycert η κατι αλλο ξεχωριστα,αυτα θελουν επικυρωση

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες