3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
dipoliki persona
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό dipoliki persona » Δευ Σεπ 29, 2014 7:31 pm

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν στο διαγωνισμο μπορουν να παρουν μερος και όσοι εχουν πτυχιο νομικης, γιατι στον κωδικο 103 δεν μπορω να βρω στους τίτλους και το πτυχιο νομικης.

nickmanak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nickmanak » Δευ Σεπ 29, 2014 8:01 pm

H ΔΕΗ θα παει προς ιδιωτικοποιηση με διαδικασια που θα κρατησει μεχρι το 2016. Δεν ειναι επιβοφο λοιπον να προσπαθησουμε να διοριστουμε οταν ο ιδιωτης που θα την παρει, αν τυχον κανει εξυγιανση, πιθανοτατα θα μειωσει το προσωπικο απολυοντας υπαλληλους;
Στα αρθρα που διαβασα η κυβερνηση δηλωσε οτι θα διασφαλισει τις θεσεις εργασιας, αλλα ποιος μπορει να βασιστει σε αυτους;
Για την τραινοσε ειχα διαβασει τη δηλωση του Ρωσου υποψηφιου επενδυτη που δηλωσε οτι αν την παρει, θα μειωσει σιγουρα το προσωπικο.
Αν εχει καποιος περισσοτερη πληροφορηση για το θεμα, ας μας ενημερωσει.

NK13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό NK13 » Δευ Σεπ 29, 2014 8:41 pm

Panagiotis_k έγραψε:Αν μάθει ο συμφορουμίτης για το απολυτήριο στρατού αν χρειάζεται στα δικαιολογητικά ας μας πει.Το παράρτημα διπλώματος πτυχίου ΤΕΙ χρειάζεται ή θέλουν μόνο το αντιγραφο πτυχίου??

Εγω στον ΑΣΕΠ το πιστοποιητικο αποφοιτησης εστελνα και δεν ειχα κανενα προβλημα...
Οσο για το απολυτηριο στρατου θα προσπαθησω να μαθω συντομα...

rooster21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

εργασιακη εμπειρια

Δημοσίευσηαπό rooster21 » Τρί Σεπ 30, 2014 12:49 am

σημερα μετα απο τηλ. στον ασεπ εμαθα οτι βαθμολογομενη εμπειρια εχω απο την κτιση της αδειας εργασιας. τους εξηγησα οτι στον ιδιωτικο τομεα δεν χρειαζοταν να εχουμε αδεια εργασιας παρα μονο το πτυχιο και οτι ενσυμα και επιδοματα πτυχιου πληρωνομασταν κανονικα.
ισχυει αυτο που μου ειπαν? ειναι δυνατο να μην ισχυει η προυπηρεσια μου για το δημοσιο επειδη δεν εβγαλα αδεια εργασιας?

thomasg24
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: εργασιακη εμπειρια

Δημοσίευσηαπό thomasg24 » Τρί Σεπ 30, 2014 8:54 am

rooster21 έγραψε:σημερα μετα απο τηλ. στον ασεπ εμαθα οτι βαθμολογομενη εμπειρια εχω απο την κτιση της αδειας εργασιας. τους εξηγησα οτι στον ιδιωτικο τομεα δεν χρειαζοταν να εχουμε αδεια εργασιας παρα μονο το πτυχιο και οτι ενσυμα και επιδοματα πτυχιου πληρωνομασταν κανονικα.
ισχυει αυτο που μου ειπαν? ειναι δυνατο να μην ισχυει η προυπηρεσια μου για το δημοσιο επειδη δεν εβγαλα αδεια εργασιας?

Μα στον ιδιωτικο τομέα για να σου αναθέσει η εταιρεία καθήκοντα στα αναθέτει βάση των όσο προβλέπονται απο την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Το πτυχίο είναι ένας τίτλος ο οποίος σου δίνει την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. π.χ Η β ταξης άδεια που παίρνει χωρις εξετάσεις ένας απόφοιτος τει μετα απο καποια χρονια αναβαθμιζεται εαν αποδείξη εμπειρία σε α τάξη. Είναι τελείως διαφορετικά πράγματα το πτυχίο κ η άδεια. Οι εργοδότες στα τεχνικα επαγγέλματα εαν ζητούν πτυχίο κ όχι και άδεια τότε μπορεί εσύ να δουλευεις σαν τεχνικος και να είσαι δηλωμένος υπάλληλος γραφείου χωρις βεβαια ενσημα μηχανικου η τεχνικου κ.τ.λ...

Panagiotis_k
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Panagiotis_k » Τρί Σεπ 30, 2014 12:19 pm

Αν δηλώσω μια θέση βαζοντας στην αιτηση μου και τους μηνες εμπειρίας πως μπορώ να δηλώσω την ίδια θέση αλλά χωρίς εμπειρία??

rooster21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό rooster21 » Τρί Σεπ 30, 2014 2:43 pm

thomas τι να σου πω! παντως εγω που πηρα τα ενσυμα απο το ικα
μου ειπαν οτι καποια ειναι τεχνολογου ηλεκτρολογου μεικτα τεαμ
και καποια βαρεα ανθυγιεινα.
ξερει κανεις αμα μετρανε ολα στην εμπειρια?

NK13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό NK13 » Τρί Σεπ 30, 2014 3:19 pm

Panagiotis_k έγραψε:Αν δηλώσω μια θέση βαζοντας στην αιτηση μου και τους μηνες εμπειρίας πως μπορώ να δηλώσω την ίδια θέση αλλά χωρίς εμπειρία??

Νομιζω οτι θελει απλα τον κωδικο θεσης και θα μοριοδοτηθεις και χωρις εμπειρια και με εμπειρια...

Panagiotism
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Panagiotism » Τετ Οκτ 01, 2014 12:41 pm

NK13 έγραψε:
Panagiotis_k έγραψε:Αν δηλώσω μια θέση βαζοντας στην αιτηση μου και τους μηνες εμπειρίας πως μπορώ να δηλώσω την ίδια θέση αλλά χωρίς εμπειρία??

Νομιζω οτι θελει απλα τον κωδικο θεσης και θα μοριοδοτηθεις και χωρις εμπειρια και με εμπειρια...

Το επιβεβαιώνω!

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Τετ Οκτ 01, 2014 6:15 pm

Είμαι κάτοχος δύο πτυχίων ΑΕΙ που αναφέρονται στην προκήρυξη 3K. Το δεύτερο πτυχίο έχει μεγαλύτερο βαθμό από το πρώτο. Σε περίπτωση μου δηλώσω το δεύτερο πτυχίο ως βασικό για να επιτύχω μεγαλύτερη βαθμολογία χάνω την προϋπηρεσία;
Η προϋπηρεσία μου βρίσκεται ανάμεσα στα έτη κτήσης των δύο πτυχίων

Γνωρίζει κανείς στα σίγουρα τι γίνεται;

NK13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό NK13 » Τετ Οκτ 01, 2014 9:03 pm

JohnyMnemonic έγραψε:Είμαι κάτοχος δύο πτυχίων ΑΕΙ που αναφέρονται στην προκήρυξη 3K. Το δεύτερο πτυχίο έχει μεγαλύτερο βαθμό από το πρώτο. Σε περίπτωση μου δηλώσω το δεύτερο πτυχίο ως βασικό για να επιτύχω μεγαλύτερη βαθμολογία χάνω την προϋπηρεσία;

Κανε τον υπολογισμο των μοριων με το ενα και το αλλο πτυχιο με και χωρις την εμπειρια να δεις τι σε συμφερει...

Panagiotis_k
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Panagiotis_k » Τετ Οκτ 01, 2014 11:51 pm

Υπάρχει κάποιος περιορισμός για τις επιδιωκόμενες θέσεις που μπορούμε να δηλώσουμε σε μια κατηγορία ΠΕ ή ΤΕ ή ΔΕ???

Panagiotism
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Panagiotism » Πέμ Οκτ 02, 2014 9:01 am

JohnyMnemonic έγραψε:Είμαι κάτοχος δύο πτυχίων ΑΕΙ που αναφέρονται στην προκήρυξη 3K. Το δεύτερο πτυχίο έχει μεγαλύτερο βαθμό από το πρώτο. Σε περίπτωση μου δηλώσω το δεύτερο πτυχίο ως βασικό για να επιτύχω μεγαλύτερη βαθμολογία χάνω την προϋπηρεσία;

όλες αυτές τις ερωτήσεις παιδιά γραπτώς στο ΑΣΕΠ.. για να να πάρεις άμεσα και γραπτή απάντηση!

ΔΕΗΤΖΗΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΔΕΗΤΖΗΣ » Πέμ Οκτ 02, 2014 9:18 am

NK13 έγραψε:Για να μεινουμε λιγο στην προκηρυξη 3Κ/2014, οσον αφορα την αποδειξη της στρατιωτικης θητειας στελνουμε καποιο εγγραφο, γιατι το μονο που γραφει ειναι να εχουν εκπληρωσει την στρατιωτικη τους θητεια η να εχουν απαλλαγει νομιμα μεχρι το τελος της ημερομηνιας των αιτησεων...

δεν χρειαζεται καποιο χαρτι,ουτε το ζηταει πουθενα η αιτηση,απλα οταν διοριστεις θα σου ζητησουν του τυπου α,που θα το παρεις απο το ρουφ

ΔΕΗΤΖΗΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΔΕΗΤΖΗΣ » Πέμ Οκτ 02, 2014 9:20 am

nickmanak έγραψε:H ΔΕΗ θα παει προς ιδιωτικοποιηση με διαδικασια που θα κρατησει μεχρι το 2016. Δεν ειναι επιβοφο λοιπον να προσπαθησουμε να διοριστουμε οταν ο ιδιωτης που θα την παρει, αν τυχον κανει εξυγιανση, πιθανοτατα θα μειωσει το προσωπικο απολυοντας υπαλληλους;
Στα αρθρα που διαβασα η κυβερνηση δηλωσε οτι θα διασφαλισει τις θεσεις εργασιας, αλλα ποιος μπορει να βασιστει σε αυτους;
Για την τραινοσε ειχα διαβασει τη δηλωση του Ρωσου υποψηφιου επενδυτη που δηλωσε οτι αν την παρει, θα μειωσει σιγουρα το προσωπικο.
Αν εχει καποιος περισσοτερη πληροφορηση για το θεμα, ας μας ενημερωσει.

η διασφαλιση προσωπικου δεν υπαρχει,παρα μονο η διασφαλιση της διοικησης..... και αυτη για 5ετια.

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες