3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Δευ Μαρ 19, 2018 6:16 pm

pdiesel έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Επειδή τυγχάνω επιτυχών στα προσωρινά της προκήρυξης 10Κ/2017 για ΑΔΜΗΕ ως Τ4/Γ και γνωρίζω ότι μισθολογικά είναι το ίδιο με τον ΔΕΔΔΗΕ , τουλάχιστον όσον αφορά τον βασικό μισθό, μπορεί κανείς να με διαφωτίσει για τι ποσό πρόκειται;;;

ΥΓ
Έχω κάνει οκτάμηνο και στον ΔΕΔΔΗΕ ως Τ4/Α και ο βασικός μισθός ήταν 596.77 καθαρά και 750.18 μεικτά άλλά μόνο ως ΣΟΧ... Ευτυχώς που ήταν τα εξτραδάκια με τις έκτακτες βλάβες καθώς και το επίδομα αδείας και Χριστουγέννων, χώρια το ιδιαίτερα καλό επίδομα εκπαίδευσης...Τέτοια εξτραδάκια παίζουν στην ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ Τ4/Γ ή να κάνω ένσταση για Τ4/Α εναερίτης στον ΑΔΜΗΕ μιά και ήταν η πρώτη επιλογή μου και παρόλα αυτά πέρασε ένας με οριακά λιγότερα μόρια από εμένα σε θέση που δεν χρειαζόταν εξειδικευμένη εμπειρία ενός έτους, ούτε και η εμπειρία βαθμολογήθηκε ως προσόν....

Συγχαρητήρια!!! Δυστυχώς δεν μπορω να απαντήσω στα ερωτηματά σου γιατι στην προσπάθεια είμαι ακόμα. Θέλω να σε ρωτησω αν τυχον
είχες καμιά πληροφόρηση για τα αποτελέσματα ΤΕ, παίρνω στον ΑΣΕΠ για να μαθω ποτε θα βγουν αλλα δεν απαντάνε, επίσης παρατήρησες καποια κίνηση πριν βγουν τα αποτελεσματα που να κατάλαβες οτι κοιτάνε τον φακελό σου; π.χ στο μητρώο ενα ξενόγλωσσο πτυχίο που δήλωσες "το σε αναμονή των δικαιολογητικών" να γίνει "παραλήφθηκε"΄? sorry που ψάχνεις άλλα και σε ρωτάω άλλα!!


Ευχαριστώ να 'σαι καλά και εύχομαι και σε εσένα επιτυχία!!!

Τώρα όσον αφορά τα δικά σου ερωτήματα νομίζω ότι η μόνη κίνηση που μπορείς να παρατηρήσεις και που σου δίνει να καταλάβεις ότι τα αποτελέσματα αναμένονται λείαν συντόμως είναι αν δεις ότι σου έχουν δεσμεύσει το παράβολο..Αυτό σύμφωνα με τα όσα έχω διαβάσει από άλλους σχολιαστές σε άλλα forums διότι προσωπικά δεν καταλαβαίνω πως ακριβώς μπορείς να διαπιστώσεις ότι έχουν δεσμεύσει το παράβολο...Μακάρι να ήξερα κάτι παραπάνω να σου απαντήσω...
Ελπίζω να σε κατατόπισα..

pdiesel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 10:27 pm

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό pdiesel » Δευ Μαρ 19, 2018 6:31 pm

Ευχαριστώ να 'σαι καλά και εύχομαι και σε εσένα επιτυχία!!!

Τώρα όσον αφορά τα δικά σου ερωτήματα νομίζω ότι η μόνη κίνηση που μπορείς να παρατηρήσεις και που σου δίνει να καταλάβεις ότι τα αποτελέσματα αναμένονται λείαν συντόμως είναι αν δεις ότι σου έχουν δεσμεύσει το παράβολο..Αυτό σύμφωνα με τα όσα έχω διαβάσει από άλλους σχολιαστές σε άλλα forums διότι προσωπικά δεν καταλαβαίνω πως ακριβώς μπορείς να διαπιστώσεις ότι έχουν δεσμεύσει το παράβολο...Μακάρι να ήξερα κάτι παραπάνω να σου απαντήσω...
Ελπίζω να σε κατατόπισα..[/quote]
Ευχαριστώ πολύ. Τα παράβολα τα βλέπεις μέσω taxinet οπου μπαίνεις με τους κωδικούς σου και εχει επιλογή "τα παραβολά μου" οπου
σου βγαίνει λίστα με τα παράβολα σου ολα και δίπλα γράφει ποια εχουν δεσμευτεί!! Αυτο εγινε πριν κανα 2μιση μηνες αρα περιμένουμε..

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Μαρ 22, 2018 7:32 pm

Ευχαριστώ για την πληροφορία..Δεν το ήξερα..

Ρε παιδιά όμως οι συμβάσεις των συμβασιούχων ΔΕΔΔΗΕ του 2017 τελείωσαν και δεν έγιναν άλλοι ΣΟΧ διαγωνισμοί για εφέτος..

Έρχεται νέος διαγωνισμός για αορίστου χρόνου για τον ΔΕΔΔΗΕ φέτος, διότι η 3κ/2014 δεν κάλυψε όλα τα κενά που είχαν δημιουργηθεί λόγω συνταξιοδοτήσεων.....

Νομίζω 158 θέσεις θα προκηρυχθούν , σαφώς περισσότερες από εκείνες της 10Κ/2017 του ΑΔΜΗΕ....Αμ με παίρνει

ΥΓ
Μιά ερώτηση!!Που θα προτιμούσατε να εργάζεστε ως πχ τεχνικοί , στον ΑΔΜΗΕ ή στο ΔΕΔΔΗΕ;;

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Μαρ 22, 2018 8:52 pm

@ Αν με παίρνει ίσως συμμετάσχω και σε αυτόν για ΔΕΔΔΗΕ φέτς...Αν βέβαια δεν έχω αναλάβει από πριν ήδη υπηρεσία στον ΑΔΜΗΕ...

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τρί Ιουν 05, 2018 2:20 pm

Μετά την 3Κ/2014 έχουμε καινούργιο διαγωνισμό ΔΕΔΔΗΕ την 7Κ/2018 με 158 θέσεις......Οι περισσότερες θέσεις είναι στην κατηγορία ΠΕ....

bagtzim
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 12, 2017 3:43 pm

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό bagtzim » Τετ Ιούλ 04, 2018 9:53 pm

Παιδιά μια ερώτηση! Το πτυχίο επαλ και οι άδειες θέλουν επικύρωση απο Δικηγόρο η όχι;

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Ιούλ 05, 2018 11:07 am

bagtzim έγραψε:Παιδιά μια ερώτηση! Το πτυχίο επαλ και οι άδειες θέλουν επικύρωση απο Δικηγόρο η όχι;


Για συμμετοχή στον διαγωνισμό 7Κ/2018 με τις 158 θέσεις στο ΔΕΔΔΗΕ λες?Λογικά είσαι απόφοιτος δημοσίου ΕΠΑΛ. Επομένως Όχι ΔΕΝ χρειάζονται τα δύο αυτά δικαιολογητικά επικύρωση από δικηγόρο διότι είναι δημόσια έγγραφα.Απλά η βεβαίωση αναγγελίας να είναι αναβαθμισμένη σε Αρχιτεχνίτη και οπωσδήποτε να ΜΗΝ έχεις ξεπεράσει τα 35 , αν και έχω την εντύπωση ότι ζήτημα να είσαι 30....

Αν έχεις πτυχία Α και Β κύκλου σπουδών τότε να χρησιμοποιήσεις το πτυχίο με τον μεγαλύτερο βαθμό ως κύριο πτυχίο και το άλλο ως δεύτερο τίτλο σπουδών για να πάρεις και τα 150 εξτρά μόρια.

Αν από την άλλη έχεις πτυχίο πχ Αγγλικών αναγνωρισμένο από ΑΣΕΠ όπως το TOEIC το TIE και άλλα, τότε ΝΑΙ αυτά,επειδή είναι από ιδιωτικούς φορείς, χρειάζονται επικύρωση από δικηγόρο.
ΚΑΛΉ ΕΠΙΤΥΧΊΑ.

masakell
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Μάιος 25, 2018 9:59 am

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό masakell » Τετ Νοέμ 06, 2019 11:57 am

Καλημέρα έχετε διορισθεί ΔΕ Τ4/Α θα ήθελα κάποιες πληροφορίες για τους γιατρούς τι έλεγχο κάνει ο οφθαλμίατρος , αν όλοι περνάν από επιτροπή, αν ακούσατε κάποιος να κόπηκε στους γιατρούς και αν σας έδειξαν κάποιο καλώδιο τι χρώματα είχε και πόσοι κλώνοι ήταν .

ευχαριστώ

stamos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Οκτ 23, 2019 2:48 pm

Re:

Δημοσίευσηαπό stamos » Πέμ Νοέμ 14, 2019 8:56 am

fakiris έγραψε:Ελπίζω να κάνουμε βάρδιες και να πάμε στα 1000? γιατί αν σε νησιά και μέρη που έχει κρύο και θες αρκετό πετρέλαιο θα είναι πολύ δύσκολα. Αυτο το επίδομα στάθμης σπουδών τι είναι και ποιος το δικαιούται?
Με κάνει εντύπωση που είναι μόνο τόσο ο αρχικός μισθός δεδομένου ότι όταν είχα μπει με 8μηνο στη δημοτικη επιχείρηση ύδρευσης και σετο δήμο ο μισθός ήταν 800 νομίζω που το μόνο επίδομα ήταν ανθυγιεινό που ήτανε 75 ευρώ νομίζω. Ελεύθερος χωρίς παιδιά




Καλημέρα θα μπορούσες να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες μιας και εργάζεται ως Τ4/Α ΔΕ .

Γιατί έχω διαβάσει σε διάφορα forum ότι πολλοί έχουν παραιτηθεί από την Προκήρυξη 3Κ/2014 λόγο οικονομικών προβλημάτων. γιατί ;

πόσο είναι τελικά ο μισθός ;

και ένα 2ο από αυτούς που ήταν διοριστέοι στα οριστικά υπάρχει κάποιος που να κόπηκε είτε στην πρακτική άσκηση είτε στις ιατρικές εξετάσεις ;

ευχαριστώ

NikAgno
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Μαρ 16, 2022 9:55 pm

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό NikAgno » Δευ Απρ 18, 2022 6:11 pm

Παιδιά καλησπέρα, επαναφέρω το θέμα γιατί θα ήθελα να ρωτήσω εάν θυμάστε τα σεμινάρια εκπαιδεύσεις για τ3 και τ1 τι περιλαμβάνουν...? Είναι και αυτά του τύπου 2-3-4 μήνες όπως οι εκπαιδεύσεις των τ4...? Η καμία σχέση? Εμάς που μπήκαμε τώρα λέει οι τ3 και τ1 θα κάνουν σεμινάρια τον Σεπτέμβρη, σε 4,5 μήνες δηλαδή...

john79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 25, 2014 9:31 am

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό john79 » Κυρ Ιούλ 03, 2022 6:19 pm

NikAgno έγραψε:Παιδιά καλησπέρα, επαναφέρω το θέμα γιατί θα ήθελα να ρωτήσω εάν θυμάστε τα σεμινάρια εκπαιδεύσεις για τ3 και τ1 τι περιλαμβάνουν...? Είναι και αυτά του τύπου 2-3-4 μήνες όπως οι εκπαιδεύσεις των τ4...? Η καμία σχέση? Εμάς που μπήκαμε τώρα λέει οι τ3 και τ1 θα κάνουν σεμινάρια τον Σεπτέμβρη, σε 4,5 μήνες δηλαδή...


Οι Τ1-Τ3 κάνουν διαφορετική εκπαίδευση, max έως 2 μήνες και είναι θεωρητική - σεμινάρια δλδ.

ξεκινήσατε Τ1 και Τ3;

vagvou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2018 6:33 am

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό vagvou » Δευ Ιούλ 04, 2022 10:03 pm

Οι Τ4/Α πόσο καιρό κάνουν εκπαίδευση; Εμείς που μπήκαμε τώρα λογικά Σεπτέμβριο θα πάμε


john79 έγραψε:
NikAgno έγραψε:Παιδιά καλησπέρα, επαναφέρω το θέμα γιατί θα ήθελα να ρωτήσω εάν θυμάστε τα σεμινάρια εκπαιδεύσεις για τ3 και τ1 τι περιλαμβάνουν...? Είναι και αυτά του τύπου 2-3-4 μήνες όπως οι εκπαιδεύσεις των τ4...? Η καμία σχέση? Εμάς που μπήκαμε τώρα λέει οι τ3 και τ1 θα κάνουν σεμινάρια τον Σεπτέμβρη, σε 4,5 μήνες δηλαδή...


Οι Τ1-Τ3 κάνουν διαφορετική εκπαίδευση, max έως 2 μήνες και είναι θεωρητική - σεμινάρια δλδ.

ξεκινήσατε Τ1 και Τ3;

vagvou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2018 6:33 am

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό vagvou » Παρ Ιούλ 08, 2022 3:30 pm

Απο ότι έμαθα είναι 4 μήνες και για όσους είναι από βορρά θα λειτουργήσει και η σχολή στην Φλώρινα και μάλλον Σεπτεμβριο


vagvou έγραψε:Οι Τ4/Α πόσο καιρό κάνουν εκπαίδευση; Εμείς που μπήκαμε τώρα λογικά Σεπτέμβριο θα πάμε


john79 έγραψε:
NikAgno έγραψε:Παιδιά καλησπέρα, επαναφέρω το θέμα γιατί θα ήθελα να ρωτήσω εάν θυμάστε τα σεμινάρια εκπαιδεύσεις για τ3 και τ1 τι περιλαμβάνουν...? Είναι και αυτά του τύπου 2-3-4 μήνες όπως οι εκπαιδεύσεις των τ4...? Η καμία σχέση? Εμάς που μπήκαμε τώρα λέει οι τ3 και τ1 θα κάνουν σεμινάρια τον Σεπτέμβρη, σε 4,5 μήνες δηλαδή...


Οι Τ1-Τ3 κάνουν διαφορετική εκπαίδευση, max έως 2 μήνες και είναι θεωρητική - σεμινάρια δλδ.

ξεκινήσατε Τ1 και Τ3;

kengin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2022 9:58 am

Re: 3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό kengin » Τρί Ιούλ 12, 2022 1:08 pm

Συνάδελφοι την βοήθειά σας παρακαλώ

Με διόρισαν στην ΔΠΑ (Τ1/Α) χωρίς να μου λένε που θα τοποθετηθώ. Θα μετακομίσω οικογενεικώς από επαρχία και είναι τρελό μπέρδεμα το που θα πρέπει να μείνω. Ποιος σε τοποθετεί; Πότε γίνεται αυτό; Στο τηλ άλλοι μου λένε ότι θα μείνω στα κεντρικά για λίγους μήνες και άλλοι 1 χρόνο και μετά θα με βάλουν σε μια από τις 1 περιοχές...

Σε μια κουβέντα που είχα με το τμήμα υποστήριξης της ΔΠΑ με ρώτησαν που έχω σπίτι... να υποθέσω δηλαδή ότι το λαμβάνουν υπόψιν;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 11 επισκέπτες