3K/2014 ΔΕΔΔΗΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
fakiris
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Μάιος 19, 2015 10:26 pm

Δημοσίευσηαπό fakiris » Παρ Απρ 08, 2016 9:23 pm

Από ότι μου είπε εμένα ή κοπέλα πάει ο φάκελος στο/η προϊστάμενο η διευθυντή δεν θυμάμαι ακριβώς για να ελέγξει ότι είναι όλα οκ και να δωσεο το οκ. Σε αυτή τη φάση είμαι εγώ. Και λογικά μετά σου λέει να πας για δουλειά

Sfinos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 16, 2015 3:57 pm

Δημοσίευσηαπό Sfinos » Σάβ Απρ 09, 2016 2:27 pm

polidoras έγραψε:
john79 έγραψε:
rectifie έγραψε:Πήρα τηλέφωνο προχτες στην κυρία που έχει το φάκελο μου, την παρακαλεσα να μου πει περίπου ποτέ θα με καλέσουν διότι έχω πρόβλημα με την τωρινή δουλειά μ κ μου απάντησε μασωντας ότι θα "σε καλεσω στο κινητό σου σήμερα, περίμενε τηλέφωνο μου".
Προφανώς ήθελε να με ξεφορτωθεί κ μου είπε ψέματα.
Όταν τη ρώτησα αν έχει πιάσει το φάκελο δε μ απάντησε λεγοντας μου το ίδιο πράγμα.


εγώ στην θέση σου θα ξανάπερνα τηλέφωνο την επόμενη μέρα και θα ξαναζητούσα ενημέρωση. Δεν τους καταλαβαίνω, η ενημέρωση είναι το ελάχιστο για να κανονίσουμε την ζωή μας και το πρόγραμμα μας! :?


ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΕΣ ΜΕΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ; ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΜΕ ; ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΝΩΣΗ;


Δε νομίζω να μένει κάτι άλλο!!! μετα θα σε πάρουν τηλ για να σού πούνε πότε υπογράφεις!!

polidoras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2015 10:26 am

Δημοσίευσηαπό polidoras » Σάβ Απρ 09, 2016 8:53 pm

Sfinos έγραψε:
polidoras έγραψε:
john79 έγραψε:
rectifie έγραψε:Πήρα τηλέφωνο προχτες στην κυρία που έχει το φάκελο μου, την παρακαλεσα να μου πει περίπου ποτέ θα με καλέσουν διότι έχω πρόβλημα με την τωρινή δουλειά μ κ μου απάντησε μασωντας ότι θα "σε καλεσω στο κινητό σου σήμερα, περίμενε τηλέφωνο μου".
Προφανώς ήθελε να με ξεφορτωθεί κ μου είπε ψέματα.
Όταν τη ρώτησα αν έχει πιάσει το φάκελο δε μ απάντησε λεγοντας μου το ίδιο πράγμα.


εγώ στην θέση σου θα ξανάπερνα τηλέφωνο την επόμενη μέρα και θα ξαναζητούσα ενημέρωση. Δεν τους καταλαβαίνω, η ενημέρωση είναι το ελάχιστο για να κανονίσουμε την ζωή μας και το πρόγραμμα μας! :?


ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΕΣ ΜΕΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ; ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΜΕ ; ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΝΩΣΗ;


Δε νομίζω να μένει κάτι άλλο!!! μετα θα σε πάρουν τηλ για να σού πούνε πότε υπογράφεις!!

ΑΡΑ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΦΟΣΟΝ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΦΥΓΑΝ ΤΑ ΣΗΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η 1 ΜΑΙΟΥ

giwrgoss
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2015 5:57 pm

Δημοσίευσηαπό giwrgoss » Σάβ Απρ 09, 2016 10:00 pm

Έχει αρχίσει κανείς Τ.Ε. δουλειά?

Sfinos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 16, 2015 3:57 pm

Δημοσίευσηαπό Sfinos » Κυρ Απρ 10, 2016 3:33 pm

Παιδιά απ αυτούς που μπήκαν η εκπαίδευση ξεκίνησε?>??? αν όχι πότε?

john79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 25, 2014 9:31 am

Δημοσίευσηαπό john79 » Κυρ Απρ 10, 2016 7:26 pm

μια ερώτηση - πες τε την και περιέργεια - προς αυτούς που ξεκίνησαν, όταν μπαίνουμε συνεχίζουμε κανονικά ως ασφαλισμένοι του ΙΚΑ με το ίδιο βιβλιάριο ή αλλάζει κάτι;

polidoras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2015 10:26 am

Δημοσίευσηαπό polidoras » Δευ Απρ 11, 2016 2:32 pm

Sfinos έγραψε:
polidoras έγραψε:
john79 έγραψε:
rectifie έγραψε:Πήρα τηλέφωνο προχτες στην κυρία που έχει το φάκελο μου, την παρακαλεσα να μου πει περίπου ποτέ θα με καλέσουν διότι έχω πρόβλημα με την τωρινή δουλειά μ κ μου απάντησε μασωντας ότι θα "σε καλεσω στο κινητό σου σήμερα, περίμενε τηλέφωνο μου".
Προφανώς ήθελε να με ξεφορτωθεί κ μου είπε ψέματα.
Όταν τη ρώτησα αν έχει πιάσει το φάκελο δε μ απάντησε λεγοντας μου το ίδιο πράγμα.


εγώ στην θέση σου θα ξανάπερνα τηλέφωνο την επόμενη μέρα και θα ξαναζητούσα ενημέρωση. Δεν τους καταλαβαίνω, η ενημέρωση είναι το ελάχιστο για να κανονίσουμε την ζωή μας και το πρόγραμμα μας! :?


ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΕΣ ΜΕΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ; ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΜΕ ; ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΝΩΣΗ;


Δε νομίζω να μένει κάτι άλλο!!! μετα θα σε πάρουν τηλ για να σού πούνε πότε υπογράφεις!!


ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΤΙ Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΜΕΝΕΙ ΜΟΝΟ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΚΟΥΚΟΥΤΣΗ. ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΕΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΙΣ 18 , ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΩ ΓΙΑ 4/5

ΠΕΤΡΟΣ1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2015 9:59 pm

Δημοσίευσηαπό ΠΕΤΡΟΣ1980 » Δευ Απρ 11, 2016 10:52 pm

ΠΑΙΔΙΆ ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ...από εκπαίδευση δέν έχουμε ακόμα καμμία ενημέρωση .όσον αφορά το βιβλιάριο δέν έχουμε πάρει κάποιο άλλο ακόμα.ασφάλιση ικα έχουμε απ ότι ξέρω,

fakiris
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Μάιος 19, 2015 10:26 pm

Δημοσίευσηαπό fakiris » Δευ Απρ 11, 2016 11:29 pm

Εμένα με πήρε σημερα θα πάω 18/4. Ρε παιδιά μια απορία που έχω. Την πρώτη μέρα με τι ρούχα πηγατε? Πηγατε τη προηγούμενη μέρα και σας έδωσαν η τις πρώτες μέρες είχατε τα δικά σας?

ΠΕΤΡΟΣ1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2015 9:59 pm

Δημοσίευσηαπό ΠΕΤΡΟΣ1980 » Τρί Απρ 12, 2016 6:23 pm

fakiris έγραψε:Εμένα με πήρε σημερα θα πάω 18/4. Ρε παιδιά μια απορία που έχω. Την πρώτη μέρα με τι ρούχα πηγατε? Πηγατε τη προηγούμενη μέρα και σας έδωσαν η τις πρώτες μέρες είχατε τα δικά σας?


ΤΉΝ πρώτη μέρα θα κάνεις γνωριμίες... με casual ντύσιμο 8) θα σου δώσουνε ρούχα άν έχουνε και μετά αν θές τα φοράς γιατί θα είναι φόρμα με τυράντες πράγμα που εγώ πχ δέν φοράω.. :P
άν και ακούγεται ότι στήν εκπαίδευση θα είν αι υποχρεωτικό να τή φοράμε...οπότε θα τή φορέσω,,,

kolosos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Μαρ 11, 2016 7:51 pm

Δημοσίευσηαπό kolosos » Τρί Απρ 12, 2016 9:51 pm

[quote="Sfinos"]Παιδιά απ αυτούς που μπήκαν η εκπαίδευση ξεκίνησε?>??? αν όχι πότε?[/]Δεν εχουμε κανενα νεο για εκπαιδευση και ειναι πικρα η φαση γιατι περασε αρκετος καιρος μενουμε σε ξενοδοχεια και δε λεει.Πολλα τα εξοδα λιγα τα λεφτα!425 κλιμακιο 10 για ολους +42επ.συζυγου+44επ. Τεκνου+263 επ. σταθμης σπουδων+επ επικυν.εργ.42+55επ ανθυ.εργ.+ενα ειδικο επιδ12
Συνολο 886 μικτα η 710 καθαρα με γαμο και παιδι υποψιν αλλιως 625 καθαρα.Απο τα καθαρα λειπει σιγουρα το χρονοεπιδομα η αλλιως η προυπηρεσια που ειναι επι % στα 425 και παει ως εξης 1 ετος 10% 3 ετοι 18% 5 ετοι 26% 7 ετοι 34% και 10 ετοι 42%.Μεχρι 10 χρονια σου αναγνωριζουν το πιο πολυ οποτε αν παντρεμενος με παιδι ειναι 425×42%=178 αρα ειναι 710+178=888 καθαροτατα.κατι ακουγεται για ενα επιδ. Οδηγησης 30 αλλα δεν το εχω δει ακομα.Σορρυ ξεχασα την καρτα του τροφειου 126 ευρω μεσα σε καρτα μονο για ψωνια φαγητα και τετοια.Αρα συνολο888+126=1014.Το χρονοεπιδομα ειναι παγωμενο οπου μπεις εκει μενεις!Τυχεροι αυτοι που εχουν μεγαλη προυπηρεσια.Υπολογιστε και καπως ακριβα ενοικια για αυτους που πανε σε νησια ετσι.Επιπλωμενα στουντιο στα 40 με 50 τετραγωνικα 300 με 400!Νομιζω σας τα ειπα ολα.Εις το επανιδειν

Linda
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2011 2:45 pm

Δημοσίευσηαπό Linda » Τετ Απρ 13, 2016 9:27 am

Αλήθεια είναι φυσιολογικές οι τιμές των ενοικίων με τους μισθούς που έχουμε;
Είμαι από το 1997 στη ΔΕΗ. Με τον αρχικό μισθό μου δεν μπορούσα καν να νοικιάσω σπίτι και συγκατοικούσα με τα αδέρφια μου.
Από όταν νοίκιασα (με έπιασαν και οι μειώσεις μισθών) δυσκολεύομαι μέχρι αηδίας.
Ένα σπίτι για οικογένεια στην Νέα Σμύρνη κοστίζει 600-700 ευρώ ενοίκιο, όσο στο Βερολίνο. Πάνε καλά;

fakiris
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Μάιος 19, 2015 10:26 pm

Δημοσίευσηαπό fakiris » Πέμ Απρ 14, 2016 7:16 am

Ελπίζω να κάνουμε βάρδιες και να πάμε στα 1000? γιατί αν σε νησιά και μέρη που έχει κρύο και θες αρκετό πετρέλαιο θα είναι πολύ δύσκολα. Αυτο το επίδομα στάθμης σπουδών τι είναι και ποιος το δικαιούται?
Με κάνει εντύπωση που είναι μόνο τόσο ο αρχικός μισθός δεδομένου ότι όταν είχα μπει με 8μηνο στη δημοτικη επιχείρηση ύδρευσης και σετο δήμο ο μισθός ήταν 800 νομίζω που το μόνο επίδομα ήταν ανθυγιεινό που ήτανε 75 ευρώ νομίζω. Ελεύθερος χωρίς παιδιά

sotiris73
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 14, 2015 10:00 am

Δημοσίευσηαπό sotiris73 » Πέμ Απρ 14, 2016 10:26 pm

fakiris έγραψε:Ελπίζω να κάνουμε βάρδιες και να πάμε στα 1000? γιατί αν σε νησιά και μέρη που έχει κρύο και θες αρκετό πετρέλαιο θα είναι πολύ δύσκολα. Αυτο το επίδομα στάθμης σπουδών τι είναι και ποιος το δικαιούται?
Με κάνει εντύπωση που είναι μόνο τόσο ο αρχικός μισθός δεδομένου ότι όταν είχα μπει με 8μηνο στη δημοτικη επιχείρηση ύδρευσης και σετο δήμο ο μισθός ήταν 800 νομίζω που το μόνο επίδομα ήταν ανθυγιεινό που ήτανε 75 ευρώ νομίζω. Ελεύθερος χωρίς παιδιά
καλη αρχη παιδια σε ολους μας.Εγω ξεκιναω στις 18/4.Εμεις μονο πρωι παμε και τη ωρα 7-3μαλλον

giwrgoss
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2015 5:57 pm

Δημοσίευσηαπό giwrgoss » Τρί Απρ 19, 2016 1:10 am

Κανεις Τ.Ε. που εχεις ξεκινησει δουλεια? Εντυπωσεις...?


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες