1Κ/2013

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
elpa123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2014 4:27 pm

1Κ/2013

Δημοσίευσηαπό elpa123 » Σάβ Μαρ 29, 2014 5:52 pm

Καλησπέρα,
Άλλη μια ερώτηση κ απο εμενα...είμαι στους διοριστέους επιλαχόντες ΠΕ Εφοριακούς (πτ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ) ΜΕ ΕΜΠ..αλλά είμαι από τους τελευταίους 5-6. Υπάρχει περίπτωση-λόγω ενστάσεων-τελικά να μην είμαι στους τελικούς πίνακες; Κ αν ναι έχει νόημα να κάνω κ εγώ ένσταση (πχ για επανεξέταση της προϋπηρεσίας μου;);
Αν τελικά μείνω απ'έξω μπορώ να προσβάλλω του τελικούς πίνακες;(φαντάζομαι πως όχι)...γιατί παρατηρώ ότι θα μπορούσα να είμαι κ στους χωρίς εμπειρία(έχω περισσοτ.μορια από τον τελευταίο).

Σημ.:Δεν ειμαι ουτε πολυτεκνος/τριτεκνος ή αλλη ειδικη κατηγορια.

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι...ευχαριστώ πολύ!!!!

gstan29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 21, 2013 11:50 am

Re: 1Κ/2013

Δημοσίευσηαπό gstan29 » Κυρ Μαρ 30, 2014 3:25 pm

elpa123 έγραψε:Καλησπέρα,
Άλλη μια ερώτηση κ απο εμενα...είμαι στους διοριστέους επιλαχόντες ΠΕ Εφοριακούς (πτ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ) ΜΕ ΕΜΠ..αλλά είμαι από τους τελευταίους 5-6. Υπάρχει περίπτωση-λόγω ενστάσεων-τελικά να μην είμαι στους τελικούς πίνακες; Κ αν ναι έχει νόημα να κάνω κ εγώ ένσταση (πχ για επανεξέταση της προϋπηρεσίας μου;);
Αν τελικά μείνω απ'έξω μπορώ να προσβάλλω του τελικούς πίνακες;(φαντάζομαι πως όχι)...γιατί παρατηρώ ότι θα μπορούσα να είμαι κ στους χωρίς εμπειρία(έχω περισσοτ.μορια από τον τελευταίο).

Σημ.:Δεν ειμαι ουτε πολυτεκνος/τριτεκνος ή αλλη ειδικη κατηγορια.

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι...ευχαριστώ πολύ!!!!


Αυτό που ξέρω είναι ότι σε περίπτωση που γίνουν ενστάσεις και δεν είσαι τελικά επιτυχών στην κατηγορία ΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, αλλά συνεχίσεις να έχεις στους ΧΩΡΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ παραπάνω μόρια από τον τελευταίο που μπαίνει, τότε θα είσαι επιτυχών στην κατηγορία ΧΩΡΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.

Και φυσικά είναι πολύ πιθανό μετά από ενστάσεις να μην είσαι επιτυχών!! Για αυτό υπάρχουν και οι προσωρινοί πίνακες και οι ενστάσεις.. συνήθως υπάρχουν κάποιες ελάχιστες αλλαγές από τους προσωρινούς στους τελικούς πίνακες!!

Αν είσαι σίγουρος ότι δεν σου έχουν προσμετρηθεί κάποια μόρια για κάποιο λόγο, τότε φυσικά και μπορείς να κάνεις ένσταση, και αν δικαιωθείς θα ανέβεις στην κατάταξη!!

Ελπίζω να βοήθησα!
Για περισσότερες διευκρινίσεις, μπορείς να κάνεις και ένα τηλέφωνο στο ΑΣΕΠ αύριο! ;)

elpa123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2014 4:27 pm

Re: 1Κ/2013

Δημοσίευσηαπό elpa123 » Δευ Μαρ 31, 2014 6:40 pm

Ευχαριστώ για την απάντηση!
Αυτό που μου είπες για το οτι μπορει να με παρουν κ στους χωρις εμπ.στο έχουν πει προφορικά στον ΑΣΕΠ; Ή υπάρχει κάποια απόφαση/νομος κλπ;

Προσπαθώ να τους πετύχω στο τηλ...

Θα κάνω ένσταση και ό,τι γίνει...

(Λόγω απειρίας άνοιξα νέο θέμα...)

gstan29 έγραψε:
elpa123 έγραψε:Καλησπέρα,
Άλλη μια ερώτηση κ απο εμενα...είμαι στους διοριστέους επιλαχόντες ΠΕ Εφοριακούς (πτ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ) ΜΕ ΕΜΠ..αλλά είμαι από τους τελευταίους 5-6. Υπάρχει περίπτωση-λόγω ενστάσεων-τελικά να μην είμαι στους τελικούς πίνακες; Κ αν ναι έχει νόημα να κάνω κ εγώ ένσταση (πχ για επανεξέταση της προϋπηρεσίας μου;);
Αν τελικά μείνω απ'έξω μπορώ να προσβάλλω του τελικούς πίνακες;(φαντάζομαι πως όχι)...γιατί παρατηρώ ότι θα μπορούσα να είμαι κ στους χωρίς εμπειρία(έχω περισσοτ.μορια από τον τελευταίο).

Σημ.:Δεν ειμαι ουτε πολυτεκνος/τριτεκνος ή αλλη ειδικη κατηγορια.

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι...ευχαριστώ πολύ!!!!


Αυτό που ξέρω είναι ότι σε περίπτωση που γίνουν ενστάσεις και δεν είσαι τελικά επιτυχών στην κατηγορία ΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, αλλά συνεχίσεις να έχεις στους ΧΩΡΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ παραπάνω μόρια από τον τελευταίο που μπαίνει, τότε θα είσαι επιτυχών στην κατηγορία ΧΩΡΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.

Και φυσικά είναι πολύ πιθανό μετά από ενστάσεις να μην είσαι επιτυχών!! Για αυτό υπάρχουν και οι προσωρινοί πίνακες και οι ενστάσεις.. συνήθως υπάρχουν κάποιες ελάχιστες αλλαγές από τους προσωρινούς στους τελικούς πίνακες!!

Αν είσαι σίγουρος ότι δεν σου έχουν προσμετρηθεί κάποια μόρια για κάποιο λόγο, τότε φυσικά και μπορείς να κάνεις ένσταση, και αν δικαιωθείς θα ανέβεις στην κατάταξη!!

Ελπίζω να βοήθησα!
Για περισσότερες διευκρινίσεις, μπορείς να κάνεις και ένα τηλέφωνο στο ΑΣΕΠ αύριο! ;)
:roll:

diosta
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2014 9:07 pm

Re: 1Κ/2013

Δημοσίευσηαπό diosta » Δευ Μαρ 31, 2014 10:49 pm

elpa123 έγραψε:Καλησπέρα,
Άλλη μια ερώτηση κ απο εμενα...είμαι στους διοριστέους επιλαχόντες ΠΕ Εφοριακούς (πτ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ) ΜΕ ΕΜΠ..αλλά είμαι από τους τελευταίους 5-6. Υπάρχει περίπτωση-λόγω ενστάσεων-τελικά να μην είμαι στους τελικούς πίνακες; Κ αν ναι έχει νόημα να κάνω κ εγώ ένσταση (πχ για επανεξέταση της προϋπηρεσίας μου;);
Αν τελικά μείνω απ'έξω μπορώ να προσβάλλω του τελικούς πίνακες;(φαντάζομαι πως όχι)...γιατί παρατηρώ ότι θα μπορούσα να είμαι κ στους χωρίς εμπειρία(έχω περισσοτ.μορια από τον τελευταίο).

Σημ.:Δεν ειμαι ουτε πολυτεκνος/τριτεκνος ή αλλη ειδικη κατηγορια.

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι...ευχαριστώ πολύ!!!!


ΛΟΓΙΚΑ ΑΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΕΧΟΝΤΩΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΧΩΡΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΑΣΕΣ ΣΤΟΥΣ ΕΧΟΝΤΕΣ ΕΠΕΙΡΙΑ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙΣ ΕΚΕΙ. ΘΑ ΞΑΝΑΤΡΕΞΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ

ΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΘΕΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΔΥΣΜΕΝΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΕΝΣΤΑΣΗ.

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ...Η ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΗΣ ΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΣ 5 ΗΜΕΡΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ; ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ FORUM ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΥΡΝΙΑ ΕΙΧΕ ΣΤΑΛΕΙ E-MAIL ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΛΛΟΓΗ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΥΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΩΡΙΝΩΝ ΠΙΝΑΚΩΝ ΓΙΑ ΕΠΙΣΠΕΥΣΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ ΕΦΟΣΟΝ ΠΑΡΕΜΕΝΑΝ ΣΤΟΥΣ ΟΡΙΣΤΙΚΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ.....


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες