180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τετ Ιαν 17, 2018 8:53 am

Tina2 έγραψε:
efis έγραψε:καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω ποιός είναι ο μισθός νεοδιοριζόμενου ΠΕ τελωνειακου? Τελικά δικαιούνται την προσωπική διαφορά ή εμπίπτουν στο ενιαιο μισθολόγιο?

Καλησπέρα σας

Ο μισθός του νεοδιοριζομενου ΠΕ Τελωνειακου είναι 692 ευρώ.Δεν παίρνουν την προσωπική διαφορά, τουλάχιστον όχι ακόμη.


ΔΕ κατηγορια ποιος ειναι ο μισθος?

peolinio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Παρ Ιουν 20, 2008 3:44 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό peolinio » Παρ Ιαν 26, 2018 8:03 am

κάποια απάντηση απο συναδέλφους που τα κατάφεραν σχετικά με τα μισθολογικά τους θα ήταν πάρα πολύ χρίσιμη.

christina1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Μάιος 16, 2017 12:35 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό christina1 » Σάβ Ιαν 27, 2018 8:40 pm

peolinio έγραψε:κάποια απάντηση απο συναδέλφους που τα κατάφεραν σχετικά με τα μισθολογικά τους θα ήταν πάρα πολύ χρίσιμη.


Εφαρμόζεται το ενιαίο μισθολόγιο, δεν παίρνουμε προσωπική διαφορά. Οπότε αν ψάξεις στο internet θα βρεις τον μισθό που θα παίρνεις ανάλογα με το αν είσαι ΔΕ, ΤΕ ή ΠΕ.

mariamrgt
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιουν 29, 2021 6:00 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό mariamrgt » Τετ Ιουν 30, 2021 2:18 pm

Καλησπέρα, θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος που δουλεύει ή σπουδάζει ως τελωνειακός επάνω στο θέμα. Θα ήθελα να μάθω πως γίνεται κάποιος τελωνειακός, τι θα πρέπει να σπουδάσω, πως θα δουλέψω μετά επάνω σε αυτό, θα με στείλουν σε διάφορα μέρη την Ελλάδας, όπου έχουν ανάγκη? Έχω την δυνατότητα να επιλέξω μέρος? Θα πρέπει υποχρεωτικά να με στέλνουν δε διάφορα μέρη για μερικά χρόνια ή για πάντα? Ποιες είναι οι διαφορές ανάμεσα στα πανεπιστήμια και ιδιωτικές σχολές (δεν υπάρχουν πλέον ΤΕΙ)? Υπάρχουν όντως πάνω από 80 τίτλοι σπουδών οι οποίοι μου επιτρέπουν να κάνω τα χαρτιά μου για να μπω στους πίνακες κατάταξης και αν ναι ποιες είναι αυτές οι σχολές? Αν ισχύει το προηγούμενο ερώτημα θα μπορέσω να τελειώσω μια από αυτές τις σχολές σε ΙΕΚ ή κολλέγιο και να κάνω μετά τα χαρτιά μου για να διοριστω και εγώ?
Είναι πραγματικά πολιτικές οι απαντήσεις σας μιας και πραγματικά το έχω ψάξει πολύ αλλά υπάρχουν ελάχιστες πληροφορίες στο ίντερνετ και με το ζόρι ξέρω όσα ξέρω.
Σας ευχαριστώ πολύ πάντως!!!

Marilena79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 05, 2009 10:53 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό Marilena79 » Πέμ Ιούλ 01, 2021 4:12 pm

mariamrgt έγραψε:Καλησπέρα, θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος που δουλεύει ή σπουδάζει ως τελωνειακός επάνω στο θέμα. Θα ήθελα να μάθω πως γίνεται κάποιος τελωνειακός, τι θα πρέπει να σπουδάσω, πως θα δουλέψω μετά επάνω σε αυτό, θα με στείλουν σε διάφορα μέρη την Ελλάδας, όπου έχουν ανάγκη? Έχω την δυνατότητα να επιλέξω μέρος? Θα πρέπει υποχρεωτικά να με στέλνουν δε διάφορα μέρη για μερικά χρόνια ή για πάντα? Ποιες είναι οι διαφορές ανάμεσα στα πανεπιστήμια και ιδιωτικές σχολές (δεν υπάρχουν πλέον ΤΕΙ)? Υπάρχουν όντως πάνω από 80 τίτλοι σπουδών οι οποίοι μου επιτρέπουν να κάνω τα χαρτιά μου για να μπω στους πίνακες κατάταξης και αν ναι ποιες είναι αυτές οι σχολές? Αν ισχύει το προηγούμενο ερώτημα θα μπορέσω να τελειώσω μια από αυτές τις σχολές σε ΙΕΚ ή κολλέγιο και να κάνω μετά τα χαρτιά μου για να διοριστω και εγώ?
Είναι πραγματικά πολιτικές οι απαντήσεις σας μιας και πραγματικά το έχω ψάξει πολύ αλλά υπάρχουν ελάχιστες πληροφορίες στο ίντερνετ και με το ζόρι ξέρω όσα ξέρω.
Σας ευχαριστώ πολύ πάντως!!!


Αν και δεν είμαι του χώρου, όπως ζήτησες, εφόσον δεν βρεθεί κάποιος ειδικότερος να σε ενημερώσει, θα σε παραπέμψω στις προκηρύξεις 1Γ/2017 και 6Κ/2019 του ΑΣΕΠ, όπου αναγράφονται τα ζητούμενα προσόντα και οι προκηρυχθείσες εν προκειμένω θέσεις. Οι τελωνειακοί είναι διαφόρων κατηγοριών εκπαίδευσης και διαφόρων πτυχίων, διορίζονται μέσω ΑΣΕΠ, με γραπτό διαγωνισμό ή σειρά προτεραιότητας (μόρια), και δεν έχω υπόψη μου να απαιτείται να μετακινούνται σε διάφορες θέσεις. Αν αναζητήσεις στο διαδικτυακό τόπο του ΑΣΕΠ και διαβάσεις προσεκτικά αυτές τις προκηρύξεις, ενδεχομένως θα λυθούν πολλές από τις απορίες σου.

mariamrgt
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιουν 29, 2021 6:00 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό mariamrgt » Παρ Ιούλ 02, 2021 6:49 am

Marilena79 έγραψε:
mariamrgt έγραψε:Καλησπέρα, θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος που δουλεύει ή σπουδάζει ως τελωνειακός επάνω στο θέμα. Θα ήθελα να μάθω πως γίνεται κάποιος τελωνειακός, τι θα πρέπει να σπουδάσω, πως θα δουλέψω μετά επάνω σε αυτό, θα με στείλουν σε διάφορα μέρη την Ελλάδας, όπου έχουν ανάγκη? Έχω την δυνατότητα να επιλέξω μέρος? Θα πρέπει υποχρεωτικά να με στέλνουν δε διάφορα μέρη για μερικά χρόνια ή για πάντα? Ποιες είναι οι διαφορές ανάμεσα στα πανεπιστήμια και ιδιωτικές σχολές (δεν υπάρχουν πλέον ΤΕΙ)? Υπάρχουν όντως πάνω από 80 τίτλοι σπουδών οι οποίοι μου επιτρέπουν να κάνω τα χαρτιά μου για να μπω στους πίνακες κατάταξης και αν ναι ποιες είναι αυτές οι σχολές? Αν ισχύει το προηγούμενο ερώτημα θα μπορέσω να τελειώσω μια από αυτές τις σχολές σε ΙΕΚ ή κολλέγιο και να κάνω μετά τα χαρτιά μου για να διοριστω και εγώ?
Είναι πραγματικά πολύτιμες οι απαντήσεις σας μιας και πραγματικά το έχω ψάξει πολύ αλλά υπάρχουν ελάχιστες πληροφορίες στο ίντερνετ και με το ζόρι ξέρω όσα ξέρω.
Σας ευχαριστώ πολύ πάντως!!!


Αν και δεν είμαι του χώρου, όπως ζήτησες, εφόσον δεν βρεθεί κάποιος ειδικότερος να σε ενημερώσει, θα σε παραπέμψω στις προκηρύξεις 1Γ/2017 και 6Κ/2019 του ΑΣΕΠ, όπου αναγράφονται τα ζητούμενα προσόντα και οι προκηρυχθείσες εν προκειμένω θέσεις. Οι τελωνειακοί είναι διαφόρων κατηγοριών εκπαίδευσης και διαφόρων πτυχίων, διορίζονται μέσω ΑΣΕΠ, με γραπτό διαγωνισμό ή σειρά προτεραιότητας (μόρια), και δεν έχω υπόψη μου να απαιτείται να μετακινούνται σε διάφορες θέσεις. Αν αναζητήσεις στο διαδικτυακό τόπο του ΑΣΕΠ και διαβάσεις προσεκτικά αυτές τις προκηρύξεις, ενδεχομένως θα λυθούν πολλές από τις απορίες σου.

mariamrgt
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιουν 29, 2021 6:00 pm

Re: 180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Δημοσίευσηαπό mariamrgt » Παρ Ιούλ 02, 2021 6:50 am

Σας ευχαριστώ πολύ!!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες