ΜΟΝΙΜΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΤΙΟ ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ ΑΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Dkmx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Φεβ 24, 2014 6:29 pm

ΜΟΝΙΜΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΤΙΟ ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ ΑΕ

Δημοσίευσηαπό Dkmx » Δευ Φεβ 24, 2014 10:00 pm

Ξέρει κανείς τι παίζει με την προκήρυξη αυτή; Ζητάει καμία 30ρια άτομα ΠΕ διαφόρων ειδικοτήτων (μηχανικούς, οικονομολόγους, διοικητικούς κλπ) αλλά αν και είναι εταιρεία του Υπουργείου Ανάπτυξης και θα έπρεπε να παίρνει μέσω ΑΣΕΠ μόνιμους έχει βγάλει πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος;

frosaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 1:53 pm

Δημοσίευσηαπό frosaki » Τετ Φεβ 26, 2014 1:51 pm

Καλησπέρα!! Έλα ντε...τι διαδικασίες είναι αυτές; ούτε εγώ μπορώ να τις καταλάβω...βέβαια ας στείλουμε και εκεί...τουλάχιστον δεν θα κοστίσει πολλά!!! :lol:

Dkmx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Φεβ 24, 2014 6:29 pm

Δημοσίευσηαπό Dkmx » Τετ Φεβ 26, 2014 6:51 pm

frosaki έγραψε:Καλησπέρα!! Έλα ντε...τι διαδικασίες είναι αυτές; ούτε εγώ μπορώ να τις καταλάβω...βέβαια ας στείλουμε και εκεί...τουλάχιστον δεν θα κοστίσει πολλά!!! :lol:


Όντως δεν κοστίζει τίποτα... Πάντως από την προκήρυξη φαίνονται ενδιαφέρουσες οι θέσεις. Τουλάχιστον να μας δοθεί η ευκαιρία και να μην είναι από μέσα πιασμένες...

frosaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 1:53 pm

Δημοσίευσηαπό frosaki » Πέμ Φεβ 27, 2014 9:07 am

Dkmx έγραψε:
frosaki έγραψε:Καλησπέρα!! Έλα ντε...τι διαδικασίες είναι αυτές; ούτε εγώ μπορώ να τις καταλάβω...βέβαια ας στείλουμε και εκεί...τουλάχιστον δεν θα κοστίσει πολλά!!! :lol:


Όντως δεν κοστίζει τίποτα... Πάντως από την προκήρυξη φαίνονται ενδιαφέρουσες οι θέσεις. Τουλάχιστον να μας δοθεί η ευκαιρία και να μην είναι από μέσα πιασμένες...


Πάντως είναι λίγο γενική και αόριστη η προκήρυξη...ούτε πως γίνεται η μοριοδότηση ακριβώς αναφέρει...θα δούμε!!

kiki_tsar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Παρ Φεβ 21, 2014 12:53 pm

Δημοσίευσηαπό kiki_tsar » Πέμ Φεβ 27, 2014 11:40 am

Εγώ πάντως έστειλα , αν και αν διαβάσει κανείς την ανακοίνωση μάλλον ειναι ήδη δοσμένες οι θεσεις, αλλα στην τελική δεν έχουμε να χάσουμε κάτι.

Kokokoko21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 27, 2014 5:14 pm

Δημοσίευσηαπό Kokokoko21 » Πέμ Φεβ 27, 2014 5:52 pm

kiki_tsar έγραψε:Εγώ πάντως έστειλα , αν και αν διαβάσει κανείς την ανακοίνωση μάλλον ειναι ήδη δοσμένες οι θεσεις, αλλα στην τελική δεν έχουμε να χάσουμε κάτι.


Όσοι κάνατε αίτηση στείλατε επικυρωμένα αντίγραφα τίτλων γνώσης αγγλικών κ.λπ. γλωσσών? Ευχαριστώ.

kiki_tsar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Παρ Φεβ 21, 2014 12:53 pm

Δημοσίευσηαπό kiki_tsar » Παρ Φεβ 28, 2014 9:41 am

Kokokoko21 έγραψε:
kiki_tsar έγραψε:Εγώ πάντως έστειλα , αν και αν διαβάσει κανείς την ανακοίνωση μάλλον ειναι ήδη δοσμένες οι θεσεις, αλλα στην τελική δεν έχουμε να χάσουμε κάτι.


Όσοι κάνατε αίτηση στείλατε επικυρωμένα αντίγραφα τίτλων γνώσης αγγλικών κ.λπ. γλωσσών? Ευχαριστώ.


Θεώρησα σωστό να τα στείλω όλα σύμφωνα με τους "κανόνες" ΑΣΕΠ. Δηλαδή όλα τα φωτοαντίγραφα επικυρωμένα απο το ΚΕΠ, ECDL και Αγγλικά απο δικηγόρο και Master με την αναγνώριση ΔΟΑΤΑΠ. Τα αρίθμησα και έβαλα μέσα και ένα χαρτί με την αρίθμηση. π.χ. 1. φωτοαντίγραφο ταυτότητας 2. Βιογραφικό κλπ. ΔΕΝ λέω οτι αυτό πρέπει να κάνουμε, απλά αυτό έκανα εγώ :)

vaggelis084
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2011 6:30 pm

Δημοσίευσηαπό vaggelis084 » Παρ Φεβ 28, 2014 10:33 am

Kokokoko21 έγραψε:
kiki_tsar έγραψε:Εγώ πάντως έστειλα , αν και αν διαβάσει κανείς την ανακοίνωση μάλλον ειναι ήδη δοσμένες οι θεσεις, αλλα στην τελική δεν έχουμε να χάσουμε κάτι.


Όσοι κάνατε αίτηση στείλατε επικυρωμένα αντίγραφα τίτλων γνώσης αγγλικών κ.λπ. γλωσσών? Ευχαριστώ.


Ναι τα θέλουν επικυρωμένα, ρώτησα τηλεφωνικά. Έχουν ορίσει εξωτερικό συνεργάτη για την αξιολόγηση των προτάσεων. Από τη μια φαίνεται λίγο ό,τι ναναι και από την άλλη ακολουθούν τυπική διαδικασία.. Ασ στείλουμε και θα φανεί.. Αν και μυρίζομαι προεκλογικές δράσεις...

Dkmx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Φεβ 24, 2014 6:29 pm

Δημοσίευσηαπό Dkmx » Παρ Φεβ 28, 2014 6:15 pm

vaggelis084 έγραψε:
Kokokoko21 έγραψε:
kiki_tsar έγραψε:Εγώ πάντως έστειλα , αν και αν διαβάσει κανείς την ανακοίνωση μάλλον ειναι ήδη δοσμένες οι θεσεις, αλλα στην τελική δεν έχουμε να χάσουμε κάτι.


Όσοι κάνατε αίτηση στείλατε επικυρωμένα αντίγραφα τίτλων γνώσης αγγλικών κ.λπ. γλωσσών? Ευχαριστώ.


Ναι τα θέλουν επικυρωμένα, ρώτησα τηλεφωνικά. Έχουν ορίσει εξωτερικό συνεργάτη για την αξιολόγηση των προτάσεων. Από τη μια φαίνεται λίγο ό,τι ναναι και από την άλλη ακολουθούν τυπική διαδικασία.. Ασ στείλουμε και θα φανεί.. Αν και μυρίζομαι προεκλογικές δράσεις...
θα φανει απο το εαν τελικα αυτοι που θα μπουν ειναι ανηψια ξαδελφια υπουργων κολλητοι τους κλπ.

lefkadi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 11:54 pm

Δημοσίευσηαπό lefkadi » Παρ Μαρ 14, 2014 9:25 am

Σε ένα σημείο της προκήρυξης αναφέρεται η "κατάρτιση καταλόγου υποψηφίων". Νομίζω ότι αυτό είναι το κρίσιμο σημείο για την αξιοκρατική διεξαγωγή του διαγωνισμού ή όχι. Ο κατάλογος, που αποτελεί και προϋπόθεση ελέγχου, πρόκειται να δημοσιευτεί σε καμιά ιστοσελίδα; Έχει το ΠΑΡΑΚΤΙΟ ΜΕΤΩΠΟ ιστοσελίδα; Παίρνω τηλ., αλλά μιλάνε συνεχώς.

lefkadi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 11:54 pm

Δημοσίευσηαπό lefkadi » Παρ Μαρ 14, 2014 1:43 pm

Λοιπόν, και για να απαντήσω μόνη μου στο ερώτημα που έθεσα προηγουμένως, έβγαλα τηλεφωνική γραμμή, και με ενημέρωσαν ότι δεν πρόκειται να δημοσιευτεί κανένας κατάλογος υποψηφίων, για λόγους προσωπικών δεδομένων. Δεν ξέρω για σας, αλλά εγώ προσωπικά, όσες φορές έχω συμμετάσχει σε παρόμοιους διαγωνισμούς εκτός ΑΣΕΠ, χωρίς μόρια, δεν παίρνω χαμπάρι ούτε καν αν έχει γίνει η πρώτη επιλογή μεταξύ των υποψηφίων. Δεν μπαίνουν στον κόπο ούτε καν να μας ενημερώσουν με ένα τυπικό μέιλ ότι εξετάστηκε η υποψηφιότητά μας και δεν επιλεγήκαμε. Κατά τ' άλλα καλή επιτυχία σε όσους υποβάλουν τα χαρτιά τους.

vaggelis084
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2011 6:30 pm

Δημοσίευσηαπό vaggelis084 » Παρ Μαρ 14, 2014 5:07 pm

lefkadi έγραψε:Λοιπόν, και για να απαντήσω μόνη μου στο ερώτημα που έθεσα προηγουμένως, έβγαλα τηλεφωνική γραμμή, και με ενημέρωσαν ότι δεν πρόκειται να δημοσιευτεί κανένας κατάλογος υποψηφίων, για λόγους προσωπικών δεδομένων. Δεν ξέρω για σας, αλλά εγώ προσωπικά, όσες φορές έχω συμμετάσχει σε παρόμοιους διαγωνισμούς εκτός ΑΣΕΠ, χωρίς μόρια, δεν παίρνω χαμπάρι ούτε καν αν έχει γίνει η πρώτη επιλογή μεταξύ των υποψηφίων. Δεν μπαίνουν στον κόπο ούτε καν να μας ενημερώσουν με ένα τυπικό μέιλ ότι εξετάστηκε η υποψηφιότητά μας και δεν επιλεγήκαμε. Κατά τ' άλλα καλή επιτυχία σε όσους υποβάλουν τα χαρτιά τους.


Το περίμενα αυτό. Φαντάζομαι ότι ο πίνακας θα καταρτιστεί για διευκόλυνση δική τους. Έχουν ήδη συνάψει σύμβαση με εξωτερικό συνεργάτη - συμβουλευτική εταιρεία - που θα αναλάβει όλη τη διαδικασία επιλογής. Μπορείτε να τη δείτε εδώ --> http://et.diavgeia.gov.gr/f/paraktio/ad ... 1-53%CE%94

Ωστόσο, το ότι ζητάνε απαραίτητα Γνώση Η/Υ και Β2 σε ξένη γλώσσα, αλλά παρόλα αυτά έχουν 'ξεχάσει' να ζητήσουν αντίγραφα των πιστοποιητικών αυτών είναι λίγο μυστήριο. Είναι ό,τι ναναι βασικά.

Εγώ θα τα στείλω σήμερα, έκανα για τις 7 θέσεις 'λοιπών ειδικοτήτων'. Μάλλον φωτογραφημένων (καθότι πλησιάζουν εκλογές). ;)

Καλή μας τύχη

lefkadi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 11:54 pm

Δημοσίευσηαπό lefkadi » Δευ Μαρ 17, 2014 10:50 am

Επειδή τους πήρε ο πόνος για τα προσωπικά δεδομένα, δείτε τη με αριθμό 62/2004 γνωμοδότηση της ίδιας της Αρχής, για αντίστοιχες διαδικασίες ΑΣΕΠ:

(Ο Ε. Μ. διαμαρτύρεται στην Αρχή, γιατί το Α.Σ.Ε.Π. δημοσιεύει πίνακες βαθμολογίας, καθώς και πίνακες διοριστέων και μη διοριστέων στο δικτυακό του τόπο. Η δημοσίευση περιλαμβάνει επώνυμο, κύριο όνομα, πατρώνυμο, μητρώνυμο, κωδικό αριθμό, αριθμό δελτίου ταυτότητας, καθώς και τους βαθμούς.
2. Όλα τα παραπάνω στοιχεία αποτελούν προσωπικά δεδομένα, χωρίς ευαίσθητο χαρακτήρα. Η επεξεργασία τους υπόκειται στο άρθρο 5 του Ν.2472/1997. Η αρχή της διαφάνειας επιβάλλει τη δημοσίευση των δεδομένων αυτών και χωρίς τη συγκατάθεση των υποκειμένων. Κατά συνέπεια, η ανάρτηση όλων των πινάκων διοριστέων και μη διοριστέων, επιτυχόντων και μη επιτυχόντων στα κτίρια του Α.Σ.Ε.Π., καθώς και στις κατά τόπο Νομαρχίες όλης της επικράτειας επιβάλλεται για λόγους διαφάνειας και επιτρέπεται και χωρίς τη συγκατάθεση των υποκειμένων των δεδομένων (άρθρο 5 § 2 περ. δ΄ και περ. ε΄ του Ν. 2472/1997). Η αρχή της διαφάνειας των διαγωνισμών εξυπηρετείται πλήρως από τη δημόσια ανάρτηση με τον τρόπο αυτό των αποτελεσμάτων. Ακόμα και η δια του τύπου δημοσιοποίηση, που είναι επιτρεπτή, δεν μπορεί να συγκριθεί με την καταχώριση στο διαδίκτυο. Η δημοσίευση, αντίθετα, στο διαδίκτυο των δεδομένων αυτών δύναται να υπερβαίνει τον επιδιωκόμενο σκοπό της διαφάνειας, αφού επιτρέπει την πρόσβαση στα δεδομένα αυτά σε απεριόριστο αριθμό ενδιαφερομένων ή μη προσώπων. Συγκεκριμένα, τον επιδιωκόμενο σκοπό της διαφάνειας υπερβαίνει η ανακοίνωση των δεδομένων αποτυχίας στο διαδίκτυο και η δυνατότητα γνώσης τους, ακόμη και τυχαία, από τρίτα πρόσωπα.
3. Mε βάση, επομένως, την αρχή της αναλογικότητας, η δημοσίευση των αποτελεσμάτων στο δικτυακό τόπο του Α.Σ.Ε.Π. θα πρέπει να περιορίζεται στους πίνακες επιτυχόντων και διοριστέων.)

Εγώ πάντως, αυτή τη φορά, αν επαναληφθεί το φαινόμενο "ούτε φωνή, ούτε ακρόαση", δεν θα το αφήσω, θα απαιτήσω πρόσβαση στα στοιχεία των επιτυχόντων, παρόλο που δεν προβλέπεται δυνατότητα ένστασης. Όχι ότι περιμένω κάτι, αλλά όχι και να έχουν την εντύπωση ότι μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν χωρίς έλεγχο από κανέναν.

vaggelis084
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2011 6:30 pm

Δημοσίευσηαπό vaggelis084 » Τρί Μαρ 18, 2014 12:15 pm

lefkadi έγραψε:Επειδή τους πήρε ο πόνος για τα προσωπικά δεδομένα, δείτε τη με αριθμό 62/2004 γνωμοδότηση της ίδιας της Αρχής, για αντίστοιχες διαδικασίες ΑΣΕΠ:

(Ο Ε. Μ. διαμαρτύρεται στην Αρχή, γιατί το Α.Σ.Ε.Π. δημοσιεύει πίνακες βαθμολογίας, καθώς και πίνακες διοριστέων και μη διοριστέων στο δικτυακό του τόπο. Η δημοσίευση περιλαμβάνει επώνυμο, κύριο όνομα, πατρώνυμο, μητρώνυμο, κωδικό αριθμό, αριθμό δελτίου ταυτότητας, καθώς και τους βαθμούς.
2. Όλα τα παραπάνω στοιχεία αποτελούν προσωπικά δεδομένα, χωρίς ευαίσθητο χαρακτήρα. Η επεξεργασία τους υπόκειται στο άρθρο 5 του Ν.2472/1997. Η αρχή της διαφάνειας επιβάλλει τη δημοσίευση των δεδομένων αυτών και χωρίς τη συγκατάθεση των υποκειμένων. Κατά συνέπεια, η ανάρτηση όλων των πινάκων διοριστέων και μη διοριστέων, επιτυχόντων και μη επιτυχόντων στα κτίρια του Α.Σ.Ε.Π., καθώς και στις κατά τόπο Νομαρχίες όλης της επικράτειας επιβάλλεται για λόγους διαφάνειας και επιτρέπεται και χωρίς τη συγκατάθεση των υποκειμένων των δεδομένων (άρθρο 5 § 2 περ. δ΄ και περ. ε΄ του Ν. 2472/1997). Η αρχή της διαφάνειας των διαγωνισμών εξυπηρετείται πλήρως από τη δημόσια ανάρτηση με τον τρόπο αυτό των αποτελεσμάτων. Ακόμα και η δια του τύπου δημοσιοποίηση, που είναι επιτρεπτή, δεν μπορεί να συγκριθεί με την καταχώριση στο διαδίκτυο. Η δημοσίευση, αντίθετα, στο διαδίκτυο των δεδομένων αυτών δύναται να υπερβαίνει τον επιδιωκόμενο σκοπό της διαφάνειας, αφού επιτρέπει την πρόσβαση στα δεδομένα αυτά σε απεριόριστο αριθμό ενδιαφερομένων ή μη προσώπων. Συγκεκριμένα, τον επιδιωκόμενο σκοπό της διαφάνειας υπερβαίνει η ανακοίνωση των δεδομένων αποτυχίας στο διαδίκτυο και η δυνατότητα γνώσης τους, ακόμη και τυχαία, από τρίτα πρόσωπα.
3. Mε βάση, επομένως, την αρχή της αναλογικότητας, η δημοσίευση των αποτελεσμάτων στο δικτυακό τόπο του Α.Σ.Ε.Π. θα πρέπει να περιορίζεται στους πίνακες επιτυχόντων και διοριστέων.)

Εγώ πάντως, αυτή τη φορά, αν επαναληφθεί το φαινόμενο "ούτε φωνή, ούτε ακρόαση", δεν θα το αφήσω, θα απαιτήσω πρόσβαση στα στοιχεία των επιτυχόντων, παρόλο που δεν προβλέπεται δυνατότητα ένστασης. Όχι ότι περιμένω κάτι, αλλά όχι και να έχουν την εντύπωση ότι μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν χωρίς έλεγχο από κανέναν.


Μαζί σου σε αυτό, αν και δεν πρόκειται για διαγωνισμό ΑΣΕΠ αλλά σε εσωτερικό επίπεδο. Προφανώς για να αποφύγουν αυτές τις διαδικασίες. Όπως και να χει και εγώ θα τους ενοχλήσω ξανά. Αν είδες τη σύμβαση που έχουν κάνει με την εταιρεία που θα αναλάβει την αξιολόγηση, θα ξεκινήσει η διαδικασία στις 31 Μάρτη, αν κατάλαβα καλά. Οπότε μέσα στον Απρίλιο ας κάνουμε μια πρώτη κίνηση.
Αλλά ξαναλέω ότι σχεδόν κάνει μπαμ ότι είναι μούφα η προκήρυξη. Καλή μας τύχη

Dkmx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Φεβ 24, 2014 6:29 pm

Δημοσίευσηαπό Dkmx » Τρί Μαρ 18, 2014 1:09 pm

vaggelis084 έγραψε:
lefkadi έγραψε:Επειδή τους πήρε ο πόνος για τα προσωπικά δεδομένα, δείτε τη με αριθμό 62/2004 γνωμοδότηση της ίδιας της Αρχής, για αντίστοιχες διαδικασίες ΑΣΕΠ:

(Ο Ε. Μ. διαμαρτύρεται στην Αρχή, γιατί το Α.Σ.Ε.Π. δημοσιεύει πίνακες βαθμολογίας, καθώς και πίνακες διοριστέων και μη διοριστέων στο δικτυακό του τόπο. Η δημοσίευση περιλαμβάνει επώνυμο, κύριο όνομα, πατρώνυμο, μητρώνυμο, κωδικό αριθμό, αριθμό δελτίου ταυτότητας, καθώς και τους βαθμούς.
2. Όλα τα παραπάνω στοιχεία αποτελούν προσωπικά δεδομένα, χωρίς ευαίσθητο χαρακτήρα. Η επεξεργασία τους υπόκειται στο άρθρο 5 του Ν.2472/1997. Η αρχή της διαφάνειας επιβάλλει τη δημοσίευση των δεδομένων αυτών και χωρίς τη συγκατάθεση των υποκειμένων. Κατά συνέπεια, η ανάρτηση όλων των πινάκων διοριστέων και μη διοριστέων, επιτυχόντων και μη επιτυχόντων στα κτίρια του Α.Σ.Ε.Π., καθώς και στις κατά τόπο Νομαρχίες όλης της επικράτειας επιβάλλεται για λόγους διαφάνειας και επιτρέπεται και χωρίς τη συγκατάθεση των υποκειμένων των δεδομένων (άρθρο 5 § 2 περ. δ΄ και περ. ε΄ του Ν. 2472/1997). Η αρχή της διαφάνειας των διαγωνισμών εξυπηρετείται πλήρως από τη δημόσια ανάρτηση με τον τρόπο αυτό των αποτελεσμάτων. Ακόμα και η δια του τύπου δημοσιοποίηση, που είναι επιτρεπτή, δεν μπορεί να συγκριθεί με την καταχώριση στο διαδίκτυο. Η δημοσίευση, αντίθετα, στο διαδίκτυο των δεδομένων αυτών δύναται να υπερβαίνει τον επιδιωκόμενο σκοπό της διαφάνειας, αφού επιτρέπει την πρόσβαση στα δεδομένα αυτά σε απεριόριστο αριθμό ενδιαφερομένων ή μη προσώπων. Συγκεκριμένα, τον επιδιωκόμενο σκοπό της διαφάνειας υπερβαίνει η ανακοίνωση των δεδομένων αποτυχίας στο διαδίκτυο και η δυνατότητα γνώσης τους, ακόμη και τυχαία, από τρίτα πρόσωπα.
3. Mε βάση, επομένως, την αρχή της αναλογικότητας, η δημοσίευση των αποτελεσμάτων στο δικτυακό τόπο του Α.Σ.Ε.Π. θα πρέπει να περιορίζεται στους πίνακες επιτυχόντων και διοριστέων.)

Εγώ πάντως, αυτή τη φορά, αν επαναληφθεί το φαινόμενο "ούτε φωνή, ούτε ακρόαση", δεν θα το αφήσω, θα απαιτήσω πρόσβαση στα στοιχεία των επιτυχόντων, παρόλο που δεν προβλέπεται δυνατότητα ένστασης. Όχι ότι περιμένω κάτι, αλλά όχι και να έχουν την εντύπωση ότι μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν χωρίς έλεγχο από κανέναν.


Μαζί σου σε αυτό, αν και δεν πρόκειται για διαγωνισμό ΑΣΕΠ αλλά σε εσωτερικό επίπεδο. Προφανώς για να αποφύγουν αυτές τις διαδικασίες. Όπως και να χει και εγώ θα τους ενοχλήσω ξανά. Αν είδες τη σύμβαση που έχουν κάνει με την εταιρεία που θα αναλάβει την αξιολόγηση, θα ξεκινήσει η διαδικασία στις 31 Μάρτη, αν κατάλαβα καλά. Οπότε μέσα στον Απρίλιο ας κάνουμε μια πρώτη κίνηση.
Αλλά ξαναλέω ότι σχεδόν κάνει μπαμ ότι είναι μούφα η προκήρυξη. Καλή μας τύχη
. Ελπίζω να μην θέλουν να συνεχίσουν παλιές γνωστές τους πρακτικές στα γραφεία του Υπουργού. Πάντως το γεγονός ότι αν και πρόκειται για θέσεις μόνιμων στο Δημόσιο τομέα, παρακάμπτουν το ΑΣΕΠ θέλει προσοχή.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες