ΜΟΝΙΜΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΤΙΟ ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ ΑΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
lefkadi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 11:54 pm

Δημοσίευσηαπό lefkadi » Τρί Μαρ 18, 2014 3:47 pm


vaggelis084
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2011 6:30 pm

Δημοσίευσηαπό vaggelis084 » Τετ Μαρ 19, 2014 4:09 pm

lefkadi έγραψε:http://www.synigoros.gr/resources/docs/188451.pdf


Μ'αρέσει που υπάρχει ένας άνθρωπος που το ψάχνει τόσο όσο πρέπει, γιατί έχεις απόλυτο δίκιο. Καλά κάνεις.

Όντως παρακάμπτουν το ΑΣΕΠ και αυτό ίσως γιατί η εταιρεία είναι σαν θυγατρική του δημοσίου. Γιατί όμως είναι τόσο κακογραμμένη η προκήρυξη? Λέει στην αίτηση να αναφέρεις ακριβώς τη θέση που σε ενδιαφέρει, ενώ στην αίτηση δεν υπάρχουν καν κωδικοί θέσεων, παρά είναι απλά χωρισμένη σε ενότητες.
Συν του ότι μάλλον δεν θα μάθουμε ποτέ ποιους θα πάρουν. Εγώ ας πούμε που έκανα για τις θέσεις λοιπών ειδικοτήτων ΠΕ ή Τε ή ΔΕ και είμαι ΠΕ, πως θα ξέρω ότι δεν πήραν ΔΕ επειδή παίχτηκε πάλι 'κάτι'?

Τέλος πάντων, ας μη γκρινιάζουμε.. Λες και θα αλλάξει κάτι

Dkmx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Φεβ 24, 2014 6:29 pm

Δημοσίευσηαπό Dkmx » Κυρ Μαρ 23, 2014 1:24 pm

vaggelis084 έγραψε:
lefkadi έγραψε:http://www.synigoros.gr/resources/docs/188451.pdf


Μ'αρέσει που υπάρχει ένας άνθρωπος που το ψάχνει τόσο όσο πρέπει, γιατί έχεις απόλυτο δίκιο. Καλά κάνεις.

Όντως παρακάμπτουν το ΑΣΕΠ και αυτό ίσως γιατί η εταιρεία είναι σαν θυγατρική του δημοσίου. Γιατί όμως είναι τόσο κακογραμμένη η προκήρυξη? Λέει στην αίτηση να αναφέρεις ακριβώς τη θέση που σε ενδιαφέρει, ενώ στην αίτηση δεν υπάρχουν καν κωδικοί θέσεων, παρά είναι απλά χωρισμένη σε ενότητες.
Συν του ότι μάλλον δεν θα μάθουμε ποτέ ποιους θα πάρουν. Εγώ ας πούμε που έκανα για τις θέσεις λοιπών ειδικοτήτων ΠΕ ή Τε ή ΔΕ και είμαι ΠΕ, πως θα ξέρω ότι δεν πήραν ΔΕ επειδή παίχτηκε πάλι 'κάτι'?

Τέλος πάντων, ας μη γκρινιάζουμε.. Λες και θα αλλάξει κάτι
. Για να δούμε τελικά, πόσοι απο αυτούς που θα πάρουν θα είναι σύμβουλοι/συνεργάτες του Υπουργού, του Υφυπουργού και λοιπών παρατρεχάμενων στο ΥΠ.ΑΝ.;

vaggelis084
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2011 6:30 pm

Δημοσίευσηαπό vaggelis084 » Κυρ Μαρ 23, 2014 6:47 pm

Dkmx έγραψε:
vaggelis084 έγραψε:
lefkadi έγραψε:http://www.synigoros.gr/resources/docs/188451.pdf


Μ'αρέσει που υπάρχει ένας άνθρωπος που το ψάχνει τόσο όσο πρέπει, γιατί έχεις απόλυτο δίκιο. Καλά κάνεις.

Όντως παρακάμπτουν το ΑΣΕΠ και αυτό ίσως γιατί η εταιρεία είναι σαν θυγατρική του δημοσίου. Γιατί όμως είναι τόσο κακογραμμένη η προκήρυξη? Λέει στην αίτηση να αναφέρεις ακριβώς τη θέση που σε ενδιαφέρει, ενώ στην αίτηση δεν υπάρχουν καν κωδικοί θέσεων, παρά είναι απλά χωρισμένη σε ενότητες.
Συν του ότι μάλλον δεν θα μάθουμε ποτέ ποιους θα πάρουν. Εγώ ας πούμε που έκανα για τις θέσεις λοιπών ειδικοτήτων ΠΕ ή Τε ή ΔΕ και είμαι ΠΕ, πως θα ξέρω ότι δεν πήραν ΔΕ επειδή παίχτηκε πάλι 'κάτι'?

Τέλος πάντων, ας μη γκρινιάζουμε.. Λες και θα αλλάξει κάτι
. Για να δούμε τελικά, πόσοι απο αυτούς που θα πάρουν θα είναι σύμβουλοι/συνεργάτες του Υπουργού, του Υφυπουργού και λοιπών παρατρεχάμενων στο ΥΠ.ΑΝ.;


Γιατί θα κοινοποιηθούν τα αποτελέσματα ποτέ? Μπαα... Πάντως έχουν ορίσει συνεργάτη να αναλάβει τη διαδικασία, έχω ανεβάσει και παραπάνω το λινκ από τη Διαύγεια που είναι η σύμβαση μεταξύ τους. Πάντως όταν πήρα τηλέφωνο να ζητήσω αριθμό πρωτοκόλλου, ρώτησα πότε ξεκινάει η διαδικασία και είπαν ότι δεν ξέρουν καν. Ό,τι ναναι

Dkmx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Φεβ 24, 2014 6:29 pm

Δημοσίευσηαπό Dkmx » Δευ Μαρ 24, 2014 3:19 pm

Ίσως μια αναφορά για τις μεθοδεύσεις αυτες(που αν και φαίνονται νομοτυπες εξυπηρετούν ρουσφετολογικες σκοπιμότητες) στο Συνήγορο του Πολίτη ίσως έκοβε την όρεξη για μαγειρέματα σε κάποιους εκεί στο ΥΠ.ΑΝ.

lefkadi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 11:54 pm

Δημοσίευσηαπό lefkadi » Τρί Μαρ 25, 2014 9:11 am

Ο Συνήγορος δέχεται συγκεκριμένες καταγγελίες (κύκλος "Σχέσεις Κράτους πολίτη"). Ας περιμένουμε να δούμε πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα και θα δούμε πώς θα μεθοδεύσουμε πιθανή καταγγελία για αδιαφανείς διαδικασίες.

Dkmx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Φεβ 24, 2014 6:29 pm

Δημοσίευσηαπό Dkmx » Τρί Μαρ 25, 2014 6:04 pm

lefkadi έγραψε:Ο Συνήγορος δέχεται συγκεκριμένες καταγγελίες (κύκλος "Σχέσεις Κράτους πολίτη"). Ας περιμένουμε να δούμε πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα και θα δούμε πώς θα μεθοδεύσουμε πιθανή καταγγελία για αδιαφανείς διαδικασίες.
. Επειδή έχουμε μπει και σε προεκλογική περίοδο θα πρέπει να καταλάβουν κάποιοι ότι αν έχουν στο μυαλό τους μαγειρέματα θα πέσει άσχημο κράξιμο.

garfield
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2012 11:50 am

Δημοσίευσηαπό garfield » Δευ Απρ 07, 2014 2:44 pm

Γνωρίζει κανείς πότε περίπου θα βγουν τα αποτελέσματα??

pix_lax82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2009 10:30 am

Δημοσίευσηαπό pix_lax82 » Τρί Απρ 08, 2014 10:00 am

Πριν λίγο επικοινωνησα τηλεφωνικά με το Παρακτιο. Μου είπαν οτι τα αποτελέσματα θα βγούν κοντα στο Πάσχα.

Αρα μεσα στην ερχόμενη εβδομάδα.

pix_lax82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2009 10:30 am

Δημοσίευσηαπό pix_lax82 » Τρί Απρ 08, 2014 10:33 am

Επικοινώνησα και μου είπαν οτι μεχρι το Πασχα θα έχουν ανακονωθεί.

Αρα μεσα στην αλλη εβδομάδα.

eu_traveller
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Παρ Φεβ 07, 2014 1:59 pm

Δημοσίευσηαπό eu_traveller » Τρί Απρ 08, 2014 11:30 am

lefkadi έγραψε:Ο Συνήγορος δέχεται συγκεκριμένες καταγγελίες (κύκλος "Σχέσεις Κράτους πολίτη"). Ας περιμένουμε να δούμε πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα και θα δούμε πώς θα μεθοδεύσουμε πιθανή καταγγελία για αδιαφανείς διαδικασίες.


Ο ΣΤΠ ειναι διαμεσολαβητης οτι εχει να κανει κανεις το κανει με εναν καλο δικηγορο αλλα με το ρισκο οτι μια υποθεση μπορει να γυρισει σε ποινικη και να εχει προβλημα με το διορισμο του!

eu_traveller
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Παρ Φεβ 07, 2014 1:59 pm

Δημοσίευσηαπό eu_traveller » Τρί Απρ 08, 2014 11:30 am

garfield έγραψε:Γνωρίζει κανείς πότε περίπου θα βγουν τα αποτελέσματα??


Και το site φοβερο ε;;;καμια ενημερωση τιποτα. η ICAP που το εχει αναλαβει τι κανει;

vaggelis084
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 24, 2011 6:30 pm

Δημοσίευσηαπό vaggelis084 » Πέμ Απρ 10, 2014 4:17 pm

eu_traveller έγραψε:
garfield έγραψε:Γνωρίζει κανείς πότε περίπου θα βγουν τα αποτελέσματα??


Και το site φοβερο ε;;;καμια ενημερωση τιποτα. η ICAP που το εχει αναλαβει τι κανει;


Πήρα χτες τηλέφωνο και μου είπαν ότι έχουν κληθεί για συνέντευξη όσοι επιλέχθηκαν και τα αποτελέσματα θα βγουν προς το τέλος του μήνα. !

lefkadi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 11:54 pm

Δημοσίευσηαπό lefkadi » Πέμ Απρ 10, 2014 8:30 pm

Α, έτσι. Αυτό ήταν που θα ειδοποιούσαν επιτυχόντες και αποτυχόντες; Από Δευτέρα στο Συνήγορο. Δεν ξέρω αν πρέπει να περιμένουμε να ολοκληρωθεί και τυπικά ο διαγωνισμός.

eu_traveller
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Παρ Φεβ 07, 2014 1:59 pm

Δημοσίευσηαπό eu_traveller » Παρ Απρ 11, 2014 10:23 am

lefkadi έγραψε:Α, έτσι. Αυτό ήταν που θα ειδοποιούσαν επιτυχόντες και αποτυχόντες; Από Δευτέρα στο Συνήγορο. Δεν ξέρω αν πρέπει να περιμένουμε να ολοκληρωθεί και τυπικά ο διαγωνισμός.


Απο τον συνήγορο μην περιμενεις πολλα. Διαμεσολαβητης ειναι και συνηθως αποτυγχανει ασε τι λενε τα στατιστικα του!!
Καλυτερα αν εκανες αιτηση βαλε δικηγορο!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες