1Κ/2013

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
DIKHGOROS1982
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 18, 2014 8:07 pm

Δημοσίευσηαπό DIKHGOROS1982 » Σάβ Απρ 04, 2015 6:40 pm

Καλησπέρα

Τελικά βγήκαν τα ΦΕΚ διορισμού των επιλαχόντων από την 1Κ/2013?
Και αν ναι, σε πόσο καιρό από τότε που καταθέσατε τα διακιολογητικά σας?

mpoukitsa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 12:32 pm

1κ/2013

Δημοσίευσηαπό mpoukitsa » Τετ Απρ 15, 2015 1:04 pm

DIKHGOROS1982 έγραψε:Καλησπέρα

Τελικά βγήκαν τα ΦΕΚ διορισμού των επιλαχόντων από την 1Κ/2013?
Και αν ναι, σε πόσο καιρό από τότε που καταθέσατε τα διακιολογητικά σας?



καλησπέρα σας,

έμαθα πως έχουν κολήσει οι διαδικασίες στον έλεγχο γνησιότητας. Στα πτυχία αγγλικών. το British counsil δεν επιβεβαιώνει τα πτυχία από το εξωτερικο. Μήπως πρέπει να μαζευτούμε όλοι να στείλουμε κάτι στο υπουργείο να μας ενημερώσουν με ποια διαδικασία θα λύσουν το θέμα. Δλδ αν δεν γίνει κάτι από το british counsil θα μείνουμε στην αναμονή;

Ευχαριστώ

ioanko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Απρ 16, 2015 11:31 am

Δημοσίευσηαπό ioanko » Πέμ Απρ 16, 2015 12:13 pm

Κατόπιν χθεσινής επικοινωνίας μου με τη διεύθυνση προσωπικού του Υπουργείου επιβεβαιώνω ότι όντως η διαδικασία πρόσληψης μας καθυστερεί εξαιτίας του Βρετανικού Συμβουλίου. Δηλαδή ο φάκελος παραμένει ανοιχτός για όσους έχουν Prof του Cambridge. Ωστόσο, μερικοί συνάδελφοι πήγαν οι ίδιοι στο Βρετανικό Συμβ. με τα στοιχεία του διαβιβαστικού του υπουργείου, πλήρωσαν οι ίδιοι για τον έλεγχο γνησιότητας, και έδωσαν το mail του Υπουργείου στο Βρετανικό για να το επαληθεύσει με τη σειρά του.
Λέχθηκε επίσης ότι η διαδικασία ενδέχεται να προχωρήσει για όσους ο φάκελλος έχει κλείσει. Το Βρετανικό δεν προβαίνει σε οποιαδήποτε ενέργεια αμισθί.

mpoukitsa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 12:32 pm

Αναπληρώσεις

Δημοσίευσηαπό mpoukitsa » Πέμ Απρ 16, 2015 3:51 pm

ioanko έγραψε:Κατόπιν χθεσινής επικοινωνίας μου με τη διεύθυνση προσωπικού του Υπουργείου επιβεβαιώνω ότι όντως η διαδικασία πρόσληψης μας καθυστερεί εξαιτίας του Βρετανικού Συμβουλίου. Δηλαδή ο φάκελος παραμένει ανοιχτός για όσους έχουν Prof του Cambridge. Ωστόσο, μερικοί συνάδελφοι πήγαν οι ίδιοι στο Βρετανικό Συμβ. με τα στοιχεία του διαβιβαστικού του υπουργείου, πλήρωσαν οι ίδιοι για τον έλεγχο γνησιότητας, και έδωσαν το mail του Υπουργείου στο Βρετανικό για να το επαληθεύσει με τη σειρά του.
Λέχθηκε επίσης ότι η διαδικασία ενδέχεται να προχωρήσει για όσους ο φάκελλος έχει κλείσει. Το Βρετανικό δεν προβαίνει σε οποιαδήποτε ενέργεια αμισθί.


Πήρα τηλ στο British Council και μου είπαν πως μόνο για το IELTS υπάρχει θέμα.. αρχείο για προ διετίας δεν έχουν και έτσι δεν μπορούν να επικυρώσουν το πρωτότυπο ακόμα και αν πάμε με αυτό εκεί. Είναι υποχρεωμένοι να βρουν έναν τρόπο για την επιβεβαίωση της γνησιότητας τους είπα. Κανονικά θα έπρεπε να έχουν βγάλει επίσηση ανακοίνωση. Τους ενημέρωσα ότι θα το δημοσιεύσω το θέμα που έχει προκύψει και μου ειπαν ότι θα κοιτάξουν τον φάκελο μου και θα με πάρουν τηλ Αν δεν με πάρουν θα πάω από εκέι και θα τους αναγκάσω να βρουν λύση. Αν έχει μάθει κάποιος άλλος κάτι σχετικό ας το γράψει εδώ.

eleni1975
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Απρ 25, 2015 4:08 pm

Re: Αναπληρώσεις

Δημοσίευσηαπό eleni1975 » Κυρ Απρ 26, 2015 11:52 pm

mpoukitsa έγραψε:
ioanko έγραψε:Κατόπιν χθεσινής επικοινωνίας μου με τη διεύθυνση προσωπικού του Υπουργείου επιβεβαιώνω ότι όντως η διαδικασία πρόσληψης μας καθυστερεί εξαιτίας του Βρετανικού Συμβουλίου. Δηλαδή ο φάκελος παραμένει ανοιχτός για όσους έχουν Prof του Cambridge. Ωστόσο, μερικοί συνάδελφοι πήγαν οι ίδιοι στο Βρετανικό Συμβ. με τα στοιχεία του διαβιβαστικού του υπουργείου, πλήρωσαν οι ίδιοι για τον έλεγχο γνησιότητας, και έδωσαν το mail του Υπουργείου στο Βρετανικό για να το επαληθεύσει με τη σειρά του.
Λέχθηκε επίσης ότι η διαδικασία ενδέχεται να προχωρήσει για όσους ο φάκελλος έχει κλείσει. Το Βρετανικό δεν προβαίνει σε οποιαδήποτε ενέργεια αμισθί.


Πήρα τηλ στο British Council και μου είπαν πως μόνο για το IELTS υπάρχει θέμα.. αρχείο για προ διετίας δεν έχουν και έτσι δεν μπορούν να επικυρώσουν το πρωτότυπο ακόμα και αν πάμε με αυτό εκεί. Είναι υποχρεωμένοι να βρουν έναν τρόπο για την επιβεβαίωση της γνησιότητας τους είπα. Κανονικά θα έπρεπε να έχουν βγάλει επίσηση ανακοίνωση. Τους ενημέρωσα ότι θα το δημοσιεύσω το θέμα που έχει προκύψει και μου ειπαν ότι θα κοιτάξουν τον φάκελο μου και θα με πάρουν τηλ Αν δεν με πάρουν θα πάω από εκέι και θα τους αναγκάσω να βρουν λύση. Αν έχει μάθει κάποιος άλλος κάτι σχετικό ας το γράψει εδώ.


Ποια είναι η διασδικασία με το British Council για να ενημερωθει το Υ.Ο;

ioanko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Απρ 16, 2015 11:31 am

Δημοσίευσηαπό ioanko » Τετ Μάιος 20, 2015 2:30 pm

Έμεινε άραγε κανείς να παρακολουθεί τη συζήτηση; Από τους 55 επιλαχόντες για τους 38 που είχε κλείσει ο φάκελος από τις αρχές Απριλίου δρομολογούνται οι διαδικασίες πρόσληψης. Από τους λοιπούς 17, οι φάκελοι των μεν 7 πάνε για υπογραφές και οι δέκα δεν έχουν κλείσει ακόμη ελλείψει δικαιολογητικών.
Όποιος έχει περισσότερη ενημέρωση ας την παραθέσει.

astag1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Οκτ 21, 2014 10:58 pm

Δημοσίευσηαπό astag1987 » Τετ Μάιος 20, 2015 10:31 pm

ioanko έγραψε:Έμεινε άραγε κανείς να παρακολουθεί τη συζήτηση; Από τους 55 επιλαχόντες για τους 38 που είχε κλείσει ο φάκελος από τις αρχές Απριλίου δρομολογούνται οι διαδικασίες πρόσληψης. Από τους λοιπούς 17, οι φάκελοι των μεν 7 πάνε για υπογραφές και οι δέκα δεν έχουν κλείσει ακόμη ελλείψει δικαιολογητικών.
Όποιος έχει περισσότερη ενημέρωση ας την παραθέσει.


Είχα μιλήσει με τη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού πριν 2 εβδομάδες και με ενημέρωσαν ότι είχε υπογραφεί για 'μένα απόφαση διορισμού και βρίσκεται στο Υπουργείο Εσωτερικών. Δε ξέρω πόσος χρόνος θα χρειαστεί προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία αλλά αν σκεφτείς ότι έχουν περάσει 7 μήνες από τον Οκτώβρη που βγήκε η απόφαση αναπληρώσεων, ο διορισμός αυτός φαίνεται πλέον σαν ψέμα :P Οψόμεθα...

DIKHGOROS1982
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 18, 2014 8:07 pm

Δημοσίευσηαπό DIKHGOROS1982 » Πέμ Μάιος 21, 2015 10:20 am

Καλημέρα παιδιά.
Μη σας παραξενεύει η καθυστέρηση. Και για εμάς από την 1Γ/2008 η απόφαση αναπλήρωσης εκδόθηκε τον Οκτώβρη και τώρα βρισκόμαστε στη φάση που θα σταλεί απόφαση διορισμού για υπογραφές για την πρώτη φουρνιά από τους 60 διοριστέους... Πιστεύω πως μέχρι το Σεπτέμβρη θα έχετε πιάσει δουλειά κι εσείς και εμείς! :D

GEORGOL75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 21, 2015 5:03 pm

Re: Αναπληρώσεις

Δημοσίευσηαπό GEORGOL75 » Κυρ Μάιος 24, 2015 9:27 pm

eleni1975 έγραψε:
mpoukitsa έγραψε:
ioanko έγραψε:Κατόπιν χθεσινής επικοινωνίας μου με τη διεύθυνση προσωπικού του Υπουργείου επιβεβαιώνω ότι όντως η διαδικασία πρόσληψης μας καθυστερεί εξαιτίας του Βρετανικού Συμβουλίου. Δηλαδή ο φάκελος παραμένει ανοιχτός για όσους έχουν Prof του Cambridge. Ωστόσο, μερικοί συνάδελφοι πήγαν οι ίδιοι στο Βρετανικό Συμβ. με τα στοιχεία του διαβιβαστικού του υπουργείου, πλήρωσαν οι ίδιοι για τον έλεγχο γνησιότητας, και έδωσαν το mail του Υπουργείου στο Βρετανικό για να το επαληθεύσει με τη σειρά του.
Λέχθηκε επίσης ότι η διαδικασία ενδέχεται να προχωρήσει για όσους ο φάκελλος έχει κλείσει. Το Βρετανικό δεν προβαίνει σε οποιαδήποτε ενέργεια αμισθί.


Πήρα τηλ στο British Council και μου είπαν πως μόνο για το IELTS υπάρχει θέμα.. αρχείο για προ διετίας δεν έχουν και έτσι δεν μπορούν να επικυρώσουν το πρωτότυπο ακόμα και αν πάμε με αυτό εκεί. Είναι υποχρεωμένοι να βρουν έναν τρόπο για την επιβεβαίωση της γνησιότητας τους είπα. Κανονικά θα έπρεπε να έχουν βγάλει επίσηση ανακοίνωση. Τους ενημέρωσα ότι θα το δημοσιεύσω το θέμα που έχει προκύψει και μου ειπαν ότι θα κοιτάξουν τον φάκελο μου και θα με πάρουν τηλ Αν δεν με πάρουν θα πάω από εκέι και θα τους αναγκάσω να βρουν λύση. Αν έχει μάθει κάποιος άλλος κάτι σχετικό ας το γράψει εδώ.


Ποια είναι η διασδικασία με το British Council για να ενημερωθει το Υ.Ο;



τελικα με ielts τι εκανε το βρετανικο?με ενδιαφερει για διαγωνισμο...δεν μπιρουν να το επιβεβαιωσουν η βρηκαν τελικα λυση?

GEORGOL75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 21, 2015 5:03 pm

Re: Αναπληρώσεις

Δημοσίευσηαπό GEORGOL75 » Κυρ Μάιος 24, 2015 9:34 pm

eleni1975 έγραψε:
mpoukitsa έγραψε:
ioanko έγραψε:Κατόπιν χθεσινής επικοινωνίας μου με τη διεύθυνση προσωπικού του Υπουργείου επιβεβαιώνω ότι όντως η διαδικασία πρόσληψης μας καθυστερεί εξαιτίας του Βρετανικού Συμβουλίου. Δηλαδή ο φάκελος παραμένει ανοιχτός για όσους έχουν Prof του Cambridge. Ωστόσο, μερικοί συνάδελφοι πήγαν οι ίδιοι στο Βρετανικό Συμβ. με τα στοιχεία του διαβιβαστικού του υπουργείου, πλήρωσαν οι ίδιοι για τον έλεγχο γνησιότητας, και έδωσαν το mail του Υπουργείου στο Βρετανικό για να το επαληθεύσει με τη σειρά του.
Λέχθηκε επίσης ότι η διαδικασία ενδέχεται να προχωρήσει για όσους ο φάκελλος έχει κλείσει. Το Βρετανικό δεν προβαίνει σε οποιαδήποτε ενέργεια αμισθί.


Πήρα τηλ στο British Council και μου είπαν πως μόνο για το IELTS υπάρχει θέμα.. αρχείο για προ διετίας δεν έχουν και έτσι δεν μπορούν να επικυρώσουν το πρωτότυπο ακόμα και αν πάμε με αυτό εκεί. Είναι υποχρεωμένοι να βρουν έναν τρόπο για την επιβεβαίωση της γνησιότητας τους είπα. Κανονικά θα έπρεπε να έχουν βγάλει επίσηση ανακοίνωση. Τους ενημέρωσα ότι θα το δημοσιεύσω το θέμα που έχει προκύψει και μου ειπαν ότι θα κοιτάξουν τον φάκελο μου και θα με πάρουν τηλ Αν δεν με πάρουν θα πάω από εκέι και θα τους αναγκάσω να βρουν λύση. Αν έχει μάθει κάποιος άλλος κάτι σχετικό ας το γράψει εδώ.


Ποια είναι η διασδικασία με το British Council για να ενημερωθει το Υ.Ο;



τελικα με ielts τι εκανε το βρετανικο?με ενδιαφερει για διαγωνισμο...δεν μπιρουν να το επιβεβαιωσουν η βρηκαν τελικα λυση?

KIRA14
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2015 12:02 pm

Δημοσίευσηαπό KIRA14 » Παρ Μάιος 29, 2015 1:17 pm

[quote="astag1987"][quote="ioanko"]Έμεινε άραγε κανείς να παρακολουθεί τη συζήτηση; Από τους 55 επιλαχόντες για τους 38 που είχε κλείσει ο φάκελος από τις αρχές Απριλίου δρομολογούνται οι διαδικασίες πρόσληψης. Από τους λοιπούς 17, οι φάκελοι των μεν 7 πάνε για υπογραφές και οι δέκα δεν έχουν κλείσει ακόμη ελλείψει δικαιολογητικών.
Όποιος έχει περισσότερη ενημέρωση ας την παραθέσει.[/quote]

Είχα μιλήσει με τη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού πριν 2 εβδομάδες και με ενημέρωσαν ότι είχε υπογραφεί για 'μένα απόφαση διορισμού και βρίσκεται στο Υπουργείο Εσωτερικών. Δε ξέρω πόσος χρόνος θα χρειαστεί προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία αλλά αν σκεφτείς ότι έχουν περάσει 7 μήνες από τον Οκτώβρη που βγήκε η απόφαση αναπληρώσεων, ο διορισμός αυτός φαίνεται πλέον σαν ψέμα :P Οψόμεθα...[/quote]

και εγω μιλησα με το τμημα προσωπικου την προηγουμενη δευτερα και μου ειπαν οτι εχει εγκρινει τους διορισμουςο υπουργος οικονομικων κ εσωτερικων κ εμενε να εγκριθουν απο το γενικο λογιστηριο του κρατους. μου ειπε να τον ξανακαλεσω σε 10 μερες να μου πει αριθμο καδ πριν βγει το φεκ διορισμου. αν εχει καποιος κατι νεοτερο, ας το παραθεσει

astag1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Οκτ 21, 2014 10:58 pm

Δημοσίευσηαπό astag1987 » Δευ Ιουν 22, 2015 1:47 am

KIRA14 έγραψε:
astag1987 έγραψε:
ioanko έγραψε:Έμεινε άραγε κανείς να παρακολουθεί τη συζήτηση; Από τους 55 επιλαχόντες για τους 38 που είχε κλείσει ο φάκελος από τις αρχές Απριλίου δρομολογούνται οι διαδικασίες πρόσληψης. Από τους λοιπούς 17, οι φάκελοι των μεν 7 πάνε για υπογραφές και οι δέκα δεν έχουν κλείσει ακόμη ελλείψει δικαιολογητικών.
Όποιος έχει περισσότερη ενημέρωση ας την παραθέσει.


Είχα μιλήσει με τη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού πριν 2 εβδομάδες και με ενημέρωσαν ότι είχε υπογραφεί για 'μένα απόφαση διορισμού και βρίσκεται στο Υπουργείο Εσωτερικών. Δε ξέρω πόσος χρόνος θα χρειαστεί προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία αλλά αν σκεφτείς ότι έχουν περάσει 7 μήνες από τον Οκτώβρη που βγήκε η απόφαση αναπληρώσεων, ο διορισμός αυτός φαίνεται πλέον σαν ψέμα :P Οψόμεθα...


και εγω μιλησα με το τμημα προσωπικου την προηγουμενη δευτερα και μου ειπαν οτι εχει εγκρινει τους διορισμουςο υπουργος οικονομικων κ εσωτερικων κ εμενε να εγκριθουν απο το γενικο λογιστηριο του κρατους. μου ειπε να τον ξανακαλεσω σε 10 μερες να μου πει αριθμο καδ πριν βγει το φεκ διορισμου. αν εχει καποιος κατι νεοτερο, ας το παραθεσει


Υπάρχει κάποιο νεότερο παιδιά;

ioanko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Απρ 16, 2015 11:31 am

Δημοσίευσηαπό ioanko » Τρί Αύγ 04, 2015 3:29 pm

Αναμενουμε τον κ Τσακαλωτο να υπογραψει και αυτός τους διορισμούς των επιλαχοντων, αφού παραιτήθηκε ο πρωην Υπουργος. (Αναρωτιέμαι, το κράτος δεν έχει συνέχεια?) Αυτά είναι τα τελευταια νέα εδω και ένα μήνα. Υποψιάζομαι ότι μας δουλευουν.. Μάλλον αυτή η κυβέρνηση δεν διορίζει μεσω Ασεπ, αλλά με άλλα κριτήρια (βλ. ΕΡΤ, καθαριστριες, φύλακες κτλ..) Στο μόνο πράγμα που ελπίζω είναι η τετραμερής, πρώην Τροίκα, η οποία και επέβαλε την διενεργεια των διαγωνισμών 1κ/2013 και 2κ/2015 με αυξημενα τυπικά προσόντα, ειδεμή οι ΔΟΥ θα κατακλείζονταν από πρωην δημοτικούς αστυνομικούς αποφοίτους λυκείου. Υπομονή..

johnkamp
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2014 5:43 pm

Δημοσίευσηαπό johnkamp » Παρ Αύγ 14, 2015 3:53 pm

ioanko έγραψε:Αναμενουμε τον κ Τσακαλωτο να υπογραψει και αυτός τους διορισμούς των επιλαχοντων, αφού παραιτήθηκε ο πρωην Υπουργος. (Αναρωτιέμαι, το κράτος δεν έχει συνέχεια?) Αυτά είναι τα τελευταια νέα εδω και ένα μήνα. Υποψιάζομαι ότι μας δουλευουν.. Μάλλον αυτή η κυβέρνηση δεν διορίζει μεσω Ασεπ, αλλά με άλλα κριτήρια (βλ. ΕΡΤ, καθαριστριες, φύλακες κτλ..) Στο μόνο πράγμα που ελπίζω είναι η τετραμερής, πρώην Τροίκα, η οποία και επέβαλε την διενεργεια των διαγωνισμών 1κ/2013 και 2κ/2015 με αυξημενα τυπικά προσόντα, ειδεμή οι ΔΟΥ θα κατακλείζονταν από πρωην δημοτικούς αστυνομικούς αποφοίτους λυκείου. Υπομονή..



Καλησπέρα παιδιά.

Έχουμε κανένα νεότερο αναφορικά με τους διορισμούς των αναπληρωτών της 1Κ/2013 ? Υπέγραψε μήπως ο ΥΠΟΙΚ τον διορισμό μας ?

Στείλατε τη νέα δήλωση προτίμησης τοποθέτησης ?

Ευχαριστώ.

mpoukitsa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 12:32 pm

fek

Δημοσίευσηαπό mpoukitsa » Δευ Αύγ 24, 2015 11:53 am



Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 6 επισκέπτες