Αξιωματικοί Ειδικών καθηκόντων Αστυνομία

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
karxarias
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό karxarias » Σάβ Ιούλ 17, 2010 9:49 am

karxarias έγραψε:
mistikos έγραψε:
karxarias έγραψε:
Aramir έγραψε:
karxarias έγραψε:εφτασαν οι απαντησεις στις ενστασεις μας.
διαβαστε τες με προσοχη εχουν πολυ γελιο.
.....προς το παρον λεω το εξης.
απαντηση της επιτροπης στην ενσταση μου.
.....κατοπιν προφορικής συνενοησης με τα πανεπιστημια αποφασισαμε κτλ κτλ....ακουσον ακουσον καποτιν προφορικής συνενοησης.

Πως ακριβώς την παρέλαβες;
Σε πήρανε τηλέφωνο; Πήρες εσύ; Στην έστειλαν;

Γιατί εγώ ακόμη στο περίμενε είμαι!

πήγα από την αστυνομική διεύθυνση του νομού μου

Σε πήρανε τηλέφωνο και πήγες; Γιατί με διαβεβαίωσαν ότι θα μου τηλεφωνήσουν αυτοί όταν έρθει η απάντηση να πάω να την πάρω.

Οχι φυσικα δεν πηρανε τηλεφωνο.απλα εγω τους ζαλιζα καθε μερα καθε μερα ομως.

karxarias
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό karxarias » Τρί Ιούλ 27, 2010 8:25 pm

εντυπωσεις απο κανεναν αλλο

karxarias
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό karxarias » Τετ Αύγ 25, 2010 3:06 pm

karxarias έγραψε:εντυπωσεις απο κανεναν αλλο

Πνίγηκε το θεμα τελικά

mistikos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mistikos » Παρ Αύγ 27, 2010 8:09 pm

Thanos25 έγραψε:
mistikos έγραψε:Nα ρωτήσω κάτι Thanos25;
Ποιό ακριβώς είναι το θέμα με τα ονόματα; Γιατί σε ενδιαφέρει να δεις ονόματα και δεν αρκούν τα αρχικά των ονομάτων τους;
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω. Θέλεις μήπως να κάνεις αντιπαραβολή με πίνακες ΑΣΕΠ ή απλά θα είναι μια διευκόλυνση για σένα για να μην ψάχνεις να βρεις ποιός είναι ποιός; Σου μιλάω ειλικρινά και χωρίς να θέλω να σε θίξω, αλλά δεν καταλαβαίνω. Τα στοιχεία που ανέφερα δεν τα έβγαλα από το μυαλό μου, να είσαι σίγουρος.

Για τους λογους που αναφερεις. Διαφορετικα, ειτε αναφερεις τα αρχικα τους ειτε δεν αναφερεις τιποτα ειναι το ιδιο. Δε λεω οτι τα εβγαλες απο το μυαλο σου. Απλα, αφου τα ξερεις, γιατι δεν τα λες κι εδω.

Τελικα κανενα νεο απο τις ενστασεις κανεις?

Thanos25,
sou eixa uposxethei oti tha grapso kapoia onomata pou eno se prokirikseis ASEP den eixan tosi proipirsia, stin Astinomia "ta kataferan"!

Exoume loipon:

Ο Μ. Ιωάννης συμμετείχε στην προκήρυξη του Δήμου Νέας Ιωνίας Αττικής τον Αύγουστο του 2008 και στην προκήρυξη του Γενικού Νοσοκομείου Ναυπλίου τον Σεπτέμβριο του 2008. Τότε είχε 3 και 4 μήνες προϋπηρεσίας, αντίστοιχα, ενώ 7 μήνες αργότερα «απέκτησε» 24 μήνες προκειμένου να συμμετάσχει στην προκήρυξη της ΕΛ.ΑΣ.

Ο Β. Κωνσταντίνος συμμετείχε στην προκήρυξη του Δήμου Νέας Ιωνίας Αττικής, τον Αύγουστο του 2008 με μηδέν προϋπηρεσία, ενώ 7 μήνες αργότερα, στην προκήρυξη της ΕΛ.ΑΣ. «απέκτησε» 24!

Η Κ. Ζωή συμμετείχε στην προκήρυξη του Δήμου Βέροιας, τον Οκτώβριο του 2008 με 8 μήνες προϋπηρεσίας, ενώ 5 μήνες αργότερα «είχε συμπληρώσει» 24 μήνες προκειμένου να μπορέσει να συμμετάσχει στην προκήρυξη της ΕΛ.ΑΣ!!!

Η K. Π. συμμετείχε στην προκήρυξη 3Κ/2009 του ΑΣΕΠ τον Απρίλιο του 2009 (το ίδιο χρονικό διάστημα με το διαγωνισμό της ΕΛ.ΑΣ.) με αριθμό μητρώου 136. Η εν λόγω υποψήφια είχε μηδέν προϋπηρεσία στην προκήρυξη του ΑΣΕΠ.

Η Χ. Δ. συμμετείχε στην προκήρυξη της Νομαρχίας Πειραιά 1/837Μ/2009 τον Απρίλιο του 2009 (το ίδιο χρονικό διάστημα με το διαγωνισμό της ΕΛ.ΑΣ.) όπου της υπολογίστηκαν είκοσι μήνες προϋπηρεσίας.

Η Ελένη Μ. συμμετείχε στην προκήρυξη 6Κ/2008 του ΑΣΕΠ τον Αύγουστο – Σεπτέμβριο του 2008. Τότε είχε προϋπηρεσία μηδέν. Συμμετείχε επίσης στην προκήρυξη του Γενικού Νοσοκομείου Ναυπλίου τον Αύγουστο του 2008 με 3 μήνες προϋπηρεσία. Επτά περίπου μήνες αργότερα, δηλαδή τον Φεβρουάριο του 2009, είχε κιόλας συμπληρώσει 24μηνη προϋπηρεσία προκειμένου να κριθεί ικανή στον διαγωνισμό της ΕΛ.ΑΣ.

Η Φωτεινή Π. συμμετείχε στην προκήρυξη 3Κ/2009 του ΑΣΕΠ τον Απρίλιο του 2009 όπου είχε 17 μήνες προϋπηρεσία και στην προκήρυξη της Νομαρχίας Πειραιά 1/837Μ/2009 τον Απρίλιο του 2009 (το ίδιο χρονικό διάστημα με το διαγωνισμό της ΕΛ.ΑΣ.) όπου παρουσίασε δυο μήνες προϋπηρεσία.

Η Άννα Κ. συμμετείχε στην προκήρυξη του Δήμου Αγίας Παρασκευής Αττικής τον Ιούλιο του 2008 όπου είχε εμφανίσει μηδέν προϋπηρεσία, όπως επίσης και στην προκήρυξη του Νοσοκομείου Αθηνών Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ τον Αύγουστο του 2008, όπου επίσης είχε εμφανίσει μηδέν προϋπηρεσία. Μέχρι το Φεβρουάριο – Μάρτιο του 2009 (διαγωνισμός ΕΛ.ΑΣ.) είχε ήδη συμπληρώσει την απαιτούμενη διετή προϋπηρεσία, προκειμένου να μην απορριφθεί.

mistikos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mistikos » Παρ Αύγ 27, 2010 8:11 pm

Ta parapano eınaı gıa tın prokırıksı ton psıoxologon

crystalized
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό crystalized » Δευ Αύγ 30, 2010 12:31 pm

Καλησπέρα σε όλους!

Την περασμένη εβδομάδα βγήκαν τα οριστικά αποτελέσματα της προκήρυξης του ΑΣΕΠ 3Κ/2009, η οποία είχε βγει την ίδια περίοδο με εκείνη της αστυνομίας. Τα περισσότερα από τα ονόματα που αναφέρονται παραπάνω έχουν αναγνωρισμένη προυπηρεσία πάνω από 24 μήνες...

Πολλές φορές, όταν η προκήρυξη είναι φορέων (δήμοι, νοσοκομεία κ.α) και τα δικαιολογητικά ελέγχονται από την επιτροπή του φορέα, κόβουν εύκολα την προυπηρεσία για διάφορους λόγους (μάλλον γιατί βαριούνται να διαβάσουν όλη την προκήρυξη και να δουν τι αναγνωρίζεται ως προυπηρεσία ή δεν ξέρω τι άλλο.....), οπότε πρέπει κανείς να κάνει ένσταση για να φτάσουν τα χαρτία του στον ΑΣΕΠ και να του αποδωθεί η προυπηρεσία που έχει... Βέβαια δεν μπαίνουν όλοι σε αυτή τη διαδικάσία, ειδικά εάν απέχουν πολύ από το να κριθούν διοριστέοι (κοστίζει κιόλας)..

Νομίζω ότι καμιά φορά παραβλέπουμε κάποια στοιχεία έτσι ώστε να επιβεβαιώσουμε την θεωρία που μας βολεύει. Στην προκειμένη περίπτωση ότι οι παραπάνω είναι βισματούχοι...

mistikos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mistikos » Δευ Αύγ 30, 2010 4:35 pm

crystalized έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!

Την περασμένη εβδομάδα βγήκαν τα οριστικά αποτελέσματα της προκήρυξης του ΑΣΕΠ 3Κ/2009, η οποία είχε βγει την ίδια περίοδο με εκείνη της αστυνομίας. Τα περισσότερα από τα ονόματα που αναφέρονται παραπάνω έχουν αναγνωρισμένη προυπηρεσία πάνω από 24 μήνες...

Πολλές φορές, όταν η προκήρυξη είναι φορέων (δήμοι, νοσοκομεία κ.α) και τα δικαιολογητικά ελέγχονται από την επιτροπή του φορέα, κόβουν εύκολα την προυπηρεσία για διάφορους λόγους (μάλλον γιατί βαριούνται να διαβάσουν όλη την προκήρυξη και να δουν τι αναγνωρίζεται ως προυπηρεσία ή δεν ξέρω τι άλλο.....), οπότε πρέπει κανείς να κάνει ένσταση για να φτάσουν τα χαρτία του στον ΑΣΕΠ και να του αποδωθεί η προυπηρεσία που έχει... Βέβαια δεν μπαίνουν όλοι σε αυτή τη διαδικάσία, ειδικά εάν απέχουν πολύ από το να κριθούν διοριστέοι (κοστίζει κιόλας)..

Νομίζω ότι καμιά φορά παραβλέπουμε κάποια στοιχεία έτσι ώστε να επιβεβαιώσουμε την θεωρία που μας βολεύει. Στην προκειμένη περίπτωση ότι οι παραπάνω είναι βισματούχοι...

Μην ξεχνάς ότι στο ΑΣΕΠ σκανάρονται οι αιτήσεις και περνάνε στον πίνακα ότι διαβάζει το σκάνερ. Αν κάποιος έχει δηλώσει 40 μήνες προϋπηρεσία στην αίτηση, το σκάερ θα διαβάσει 40. Αν είναι σε θέση διορισμού θα ελεγχθούν τα δικαιολογητικά του, αν όχι, θα μείνει απλά στον πίνακα με τους 40 μήνες που δήλωσε και μόνο αν φτάσει να αναπληρώσει κάποιον θα ελεγχθούν τα δικαιολογητικά του.
Στον φορ'εα δεν υπάρχει το σκάνερ κι ελέγχονται ένα προς ένα τα δικαιολογητικά του καθενός.

ΕΠΟΜΕΝΩΣ, το ότι κάποιος έχει π.χ. 40 μήνες προϋπηρεσία στην 3Κ/2009 δε μου λέει απολύτως τίποτα!

"ΕΤΥΧΕ", οι περισσότεροι των επιτυχόντων στην αστυνομία, να έχουν σειρά 100φεύγα στις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ....

ΤΥΧΑΙΟ; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ....

Να σου πω κι άλλα;
Γνωρίζω άτομα που είναι στους επιτυχόντες, πήραν ένα κ@λ@χαρτο εμπειρίας από κλινική και από καθηγητές που έκαναν το μετατπυχιακό τους (αλλά κι άλλες εξυπηρετήσεις...) και την κατέθεσαν στην αστυνομία.

Μάλλον κάτι παραπάνω θα ξέρει το ΑΣΕΠ για να τους έκοβε την εν λόγω προϋπηρεσία...
ΕΠΙΣΗΣ, δε με πείθεις ότι η αστυνομία έχει το πλέον αδιάβλητο σύστημα και το ΑΣΕΠ όχι!

crystalized
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό crystalized » Δευ Αύγ 30, 2010 5:18 pm

Μάλλον δεν κατάλαβες καλά αυτό που έγραψα..το αντίθετο ήθελα να πω.. Επειδή πιστεύω ότι το ΑΣΕΠ έχει το πλέον αδιάβλητο σύστημα, το γεγονός ότι αναγνώρισαν την προυπηρεσιά που δηλώθηκε δείχνει κάτι.. ότι προφανώς τα πράγματα δεν είναι όπως τα περιγράφεις.. Δηλαδή, εσύ λες ότι το ΑΣΕΠ μετράει την προυπηρεσία που δηλώνει ο καθένας χωρίς να ελέγχει πριν εάν ισχύει ή όχι..(δηλαδή να σταλεί ένα κωλόχαρτο και να το πάρουν ως εμπειρία;;;;)!! Μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι αυτό δεν ισχύει ... στο ΑΣΕΠ ελέγχονται τα δικαιολογητικά και ο καθένας παίρνει τους μήνες εμπειρίας που δικαιούται... στους λοιπούς φορείς αντίθετα, υπάρχουν διάφορα μπερδέματα.. τώρα για την αστυνομία δεν ξέρω.. αλλά το γεγονός ότι το ΑΣΕΠ που έχει σίγουρα πιο αδιάβλητο σύστημα αναγνώρισε προυπηρεσία στα παραπάνω άτομα είναι εντελώς λάθος να λες ότι δεν ισχύει.. Τώρα όσο για τη 10η και βάλε σειρά που είχαν τα άτομα αυτά, φαντάζομαι ότι ξέρεις ότι η προκήρυξη της αστυνομίας είχε εντελώς διαφορετική μοριοδότηση από αυτές του ΑΣΕΠ (όριο ηλικίας, νομίζω έως 32 ετών μπορούσες να κάνεις αίτηση, ένα σωρό από νοσήματα και παθήσεις που δεν έπρεπε να έχεις αλλά και το ότι οι 24 μήνες εμπειρίας είχαν γίνει αποκλειστικά σε νοσηλευτικό ίδρυμα και όχι σε λοιπούς δημόσιους φορείς). Αυτές είναι ορισμένες από τις διαφορές και ο καθένας καταλαβαίνει ότι ένα διαφορετικό σύστημα μοριοδότησης μπορεί να φέρει τα πάνω κάτω στα αποτελέσματα..

mistikos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mistikos » Δευ Αύγ 30, 2010 5:55 pm

Δε μιλάμε για 10φεύγα σειρά αλλά για 100φεύγα..!

Σίγουρα δε θα ήταν θέμα ότι κάποιος είχε σειρά 10+ στο ΑΣΕΠ, δεν είναι άξιο να προκαλέσει αντιδράσεις.

Η ηλικία δεν έχει να κάνει με τη μοριοδότηση..

Τεσπά, έχεις την άποψή σου κι εγώ τη δική μου.

Δε θα προσπαθήσω να σε πείσω να ασπαστείς κάτι από αυτά που γράφω, δεν είναι ο στόχος μου.

Αυτό που ήθελα να κάνω το έκανα, οπότε δεν έχει νόημα να συζητάω πλέον επ' αυτού....

crystalized
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό crystalized » Τρί Αύγ 31, 2010 9:57 am

Σορρυ 100η ήθελα να γράψω.

Το κριτήριο της ηλικίας είναι πολύ σημαντικό γιατί εάν αποκλείονται από το διαγωνισμό όλοι όσοι είναι πάνω από 32 ετών και όσοι έχουν θυρεοειδή (!), ακμή (!), πολύ μυωπία (!) και ένα κατεβατό από άλλες σχετικά απλές παθήσεις καθώς και όσοι δεν έχουν εμπειρία αποκλειστικά σε νοσοκομείο τότε πραγματικά κάποιος που είναι στην 100φευγα, πιστεύω θα μπορούσε να πάει και στην 1η..

Anyway..ούτε εγώ θέλω να σε πείσω, απλά πιστεύω ότι καλό είναι να βασίζεται κανείς κάπου προτού αρχίζει να πετάει λάσπη..

βεβαίως και έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε βύσματα παντού αλλά όχι και να φτάσουμε στο σημείο να λέμε ό,τι θέλουμε για να υποστηρίξουμε τη θεωρία του βύσματος..

Thanos25
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Thanos25 » Τρί Αύγ 31, 2010 1:34 pm

Thumbs up to mistikos!
Η προκηρυξη ηταν καρα βυσματικη + τα κριτηρια τεθηκαν απο αδαη ατομα που πηγαν να το παιξουν και ξερολες (βλεπε τις "πιστοποιησεις" in hacking....).

Να σου πω την αληθεια εχω παψει να ασχολουμαι με την Ελλαδα πλεον, εννοωντας οτι κοιταω για εξωτερικο. Ισως ηταν κι αφορμη ο διαγωνισμος αυτος. Το θεμα δεν ειναι να "πιασω" μια θεση εδω, αλλα κι αν αντεχω να ζω με τις τρισαθλιες (κατ'εμε) συνθηκες. Απο κοινωνικη συμπεριφορα, στους νομους που υπαρχουν αλλά δεν εφαρμοζονται, μεχρι το γεγονος οτι ζεις για να δουλευεις κι οχι το αντιστροφο. Βαρεθηκα να κοπιαζω χωρις αντικρυσμα και να βλεπω αλλους να καλοπερνανε γιατι ετυχε και γενηθηκαν απο πατερα με διασυνδεσεις. Βαρεθηκα να τους πληρωνω τα σπασμενα. Πληρωνω πληρωνω πληρωνω και το κρατος τιποτα. Πριν μια βδομαδα μου ηρθε το ΤΣΜΕΔΕ (2.5 μηνες πριν την προθεσμια πληρωμης!) ενω η επιστροφη της εφοριας υπολογιζεται να ερθει μετα απο ενα χρονο. Γιατι?
Ευχαριστω, αλλα δε θα παρω τα χρεη της Ελλαδας.
Η Ελλαδα επρεπε να παρακαλα τα παιδια της να μεινουν, οχι το αντιθετο.

mistikos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mistikos » Τρί Αύγ 31, 2010 1:57 pm

Thanos25

έχεις απόλυτο δίκιο σε όσα γράφεις. Θα ήμουν παράλογος αν διαφωνούσα.

crystalized, θεωρώ ότι όντως ΄χω βασίσει κάπου αυτά που γράφω και δεν πετάω απλώς λάσπη.

Για να σε πειράζει τόσο, με κάνεις ανα πιστέψω ότι ενεδεχομένως είσαι στους επιτυχόντες (?) κι αυτό είναι που σε ενοχλεί.
Θα πετούσα λάσπη αν απλώς έλεγα ότι δεν είναι αξιοκρατικός ο διαγωνισμός χωρίς να παραθέσω στοιχεία.
Παραθέτω στοιχεία κι εσύ μου μιλάς για ακμή και περίοδο!
Δεν έχω κάτι παραπάνω να σου πω, δε με ενδιαφέρει!

Καλό διορισμό!

crystalized
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό crystalized » Τρί Αύγ 31, 2010 3:55 pm

Mystikos, λέω ότι πετάς λάσπη γιατί βασίζεσαι σε στοιχεία που τα έχεις φιλτράρει έτσι ώστε να σε βολεύουν να καταλήξεις στο συμπέρασμά σου...

Συμφωνώ με τον Thano 25, έχω κι εγώ πάψει να ασχολούμαι με την νοοτροπία που κυριαρχεί στην Ελλάδα…

αλλά δυστυχώς η δική σου νοοτροπία, φίλε mystikos, ταιριάζει απόλυτα σε αυτή του έλληνα που βγάζει εύκολα συμπεράσματα όταν πρόκειται να κατηγορήσει τους άλλους, που φανατίζεται και που όταν ακούει μια άλλη άποψη δεν ξέρει να κάνει διάλογο… Και φυσικά αυτή η νοοτροπία σου σε κάνει να πιστεύεις πως για να ασχοληθεί κάποιος με ένα θέμα και να μην αρχίσει να λέει αερολογίες, θα πρέπει να έχει προσωπικό συμφέρον και πόσο μάλιστα να είναι ο ίδιος στους επιτυχόντες...

karxarias
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό karxarias » Τετ Σεπ 01, 2010 10:00 am

Thanos25 έγραψε:Thumbs up to mistikos!
Η προκηρυξη ηταν καρα βυσματικη + τα κριτηρια τεθηκαν απο αδαη ατομα που πηγαν να το παιξουν και ξερολες (βλεπε τις "πιστοποιησεις" in hacking....).

Να σου πω την αληθεια εχω παψει να ασχολουμαι με την Ελλαδα πλεον, εννοωντας οτι κοιταω για εξωτερικο. Ισως ηταν κι αφορμη ο διαγωνισμος αυτος. Το θεμα δεν ειναι να "πιασω" μια θεση εδω, αλλα κι αν αντεχω να ζω με τις τρισαθλιες (κατ'εμε) συνθηκες. Απο κοινωνικη συμπεριφορα, στους νομους που υπαρχουν αλλά δεν εφαρμοζονται, μεχρι το γεγονος οτι ζεις για να δουλευεις κι οχι το αντιστροφο. Βαρεθηκα να κοπιαζω χωρις αντικρυσμα και να βλεπω αλλους να καλοπερνανε γιατι ετυχε και γενηθηκαν απο πατερα με διασυνδεσεις. Βαρεθηκα να τους πληρωνω τα σπασμενα. Πληρωνω πληρωνω πληρωνω και το κρατος τιποτα. Πριν μια βδομαδα μου ηρθε το ΤΣΜΕΔΕ (2.5 μηνες πριν την προθεσμια πληρωμης!) ενω η επιστροφη της εφοριας υπολογιζεται να ερθει μετα απο ενα χρονο. Γιατι?
Ευχαριστω, αλλα δε θα παρω τα χρεη της Ελλαδας.
Η Ελλαδα επρεπε να παρακαλα τα παιδια της να μεινουν, οχι το αντιθετο.

ΦΙΛΕ thano25 ειλικρινα συμπασχω και ποναω μαζί σου.περιγραφεις ολα οσα νιώθω και εγώ.απλα η συγκεκριμένη προκύρηξη μαζί με καποια άλλα ήταν η αφορμή για να ΠΩ. ''αντε γ@μΗσου ελλάδα''.δεν αξιζει να ασχολεισε πλεον με τα δρώμενα στην ελλάδα.ας χαίρετε άλλο κρατος τις ασφαλιστικές εισφορές , τους φόρους που θα του αποδίδουμε κτλ κτλ.τουλάχιστόν εκεί ας πίασουν τόπο

iannis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό iannis » Τετ Σεπ 08, 2010 8:04 pm

απαράδεκτος φωτογραφικός διαγωνισμός. ελπίζω πιάσουν τόπο οι ενστάσεις και να ακυρωθεί

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Tsakos και 3 επισκέπτες