55 Ειδικοί Επιστήμονες στο Υπουργείο Εθνικής Άμυνας

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ioazon
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό ioazon » Τετ Σεπ 21, 2011 1:27 pm

bill12 έγραψε:Θα ηθελα να ευχαριστησω τα παιδια που αποκαλυψαν αυτο το διαγωνισμο και τη καταληξη που ειχε η διαδικασια προσληψεων.Ημουν ενας απο τους επιτυχοντες.
Ευχαριστω που με την αποκαλυψη σας δε μπηκα τοτε στο δημοσιο για να τρεχω τωρα και να αναρωτιεμαι για το μελλον μου.Κ το ελευθεριο επαγγελμα μια χαρα ειναι.
...Συνεχιστε την 'καλη' δουλεια.....και τα στραβα ματια...

Ζητω το ΑΣΕΠ!!!

Αν είχες τα προσόντα, λυπάμαι.
Αν δεν τα είχες, σε λυπάμαι.

Giuseppe
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Giuseppe » Κυρ Σεπ 25, 2011 11:21 pm

ioazon έγραψε:
bill12 έγραψε:Θα ηθελα να ευχαριστησω τα παιδια που αποκαλυψαν αυτο το διαγωνισμο και τη καταληξη που ειχε η διαδικασια προσληψεων.Ημουν ενας απο τους επιτυχοντες.
Ευχαριστω που με την αποκαλυψη σας δε μπηκα τοτε στο δημοσιο για να τρεχω τωρα και να αναρωτιεμαι για το μελλον μου.Κ το ελευθεριο επαγγελμα μια χαρα ειναι.
...Συνεχιστε την 'καλη' δουλεια.....και τα στραβα ματια...

Ζητω το ΑΣΕΠ!!!

Αν είχες τα προσόντα, λυπάμαι.
Αν δεν τα είχες, σε λυπάμαι.

:lol: :lol: :lol:

WavesGr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό WavesGr » Τετ Οκτ 05, 2011 2:41 pm

Το καραβύσμα πάντως σίγουρα το είχε ο συγκεκριμένος (bill)...

Τους χαλάσαμε λιγουλάκι τα σχέδια αλλά παρ' όλα αυτά τουλάχιστον φροντίσαμε για το εργασιακό τους μέλλον :D

Το χρωστάτε και στον PeterV...

(Φιλάκια στον φίλο σας τον Μεϊμαράκη. Ρε πόσο σάλιο έφαγε ο κακομοίρης από το γλύψιμο :lol: ).

ioazon
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό ioazon » Τετ Οκτ 05, 2011 8:24 pm

(Επιτέλους, ας κακιώσει και κανάς άλλος. Είχα αρχίσει να αισθάνομαι πως είμαι η μόνη εδώ μέσα)

medussa
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό medussa » Κυρ Οκτ 30, 2011 8:33 am

ioazon έγραψε:(Επιτέλους, ας κακιώσει και κανάς άλλος. Είχα αρχίσει να αισθάνομαι πως είμαι η μόνη εδώ μέσα)

join the club :lol:

spapatzani
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re:

Δημοσίευσηαπό spapatzani » Παρ Αύγ 19, 2016 12:26 pm

Αγαπητή/έ Peterv,

εκτιμώντας τη γενικότερη συνδρομή του diorismos.gr στα ελληνικά δρώμενα, θα παρακαλούσα να διορθώσεστε το σημείο του κειμένου με το οποίο συνδέσατε τους προσωπικούς μου αγώνες με την πρόσληψη κάποιας συνεπώνυμής μου (Καλλιόπης Παπατζανή).

Συγκεκριμένα, στο κείμενο: "Δημοσίευση από Peterv » Κυρ Σεπ 27, 2009 4:59 am", στο οποίο αναφέρεστε στην πρόσληψη 55 ειδικών επιστημόνων στο Υπ Αμύνης οι οποίοι συνδέονται με υποψηφίους της ΝΔ, σας γνωστοποιώ τα εξής:

α) Δεν έχω αδελφή και δεν γνωρίζω την κα Καλλιόπη Παπατζανή ούτε και τις συνθήκες υπό τις οποίες κατέλαβε τη θέση στην οποία εσείς αναφέρεστε
β) Δεν υπάρχει ουδεμία σύνδεση της πολιτικής μου σταδιοδρομίας με την επαγγελματική εξέλιξη της εν λόγω διορισμένης
γ) Η μη εκλογή στη Β' Αθηνών επιστημόνων και ακαδημαϊκών δεν αποτελεί αποτυχία, όπως αναφέρετε εντός παρενθέσεως, αλλά μάλλον δεδομένο για τα ελληνικά πράγματα..

Παρακαλώ όπως διαγράψετε την αναφορά στο όνομά μου, καθώς τα στοιχεία που αναφέρετε είναι εσφαλμένα.

Επίσης, εφ'όσον το σύστημα δεν επιτρέπει την απ'ευθείας συνομιλία μαζί σας, είμαι στη διάθεσή σας για περαιτέρω διευκρινίσεις αν χρειάζεστε.

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Στέλλα Παπατζανή

Peterv έγραψε:Στις εκλογές της 4ης Οκτωβρίου συμμετέχουν ως υποψήφιοι με το κόμμα της Νέας Δημοκρατίας τα εξής άτομα, τα οποία αμέσως ή εμμέσως συνδέονται με το διαγωνισμό:

Α' ΑΘΗΝΩΝ

ΚΟΡΟΜΑΝΤΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Σύμβουλος του Υπουργού Εθνικής Άμυνας κ. Βαγγέλη Μεϊμαράκη. Ένα από τα λεγόμενα "4 Κ" του ΥΕΘΑ. Προϊστάμενος του Γραφείου του Υπουργού στο ΥΕΘΑ. Προέρχεται από το Δήμο Αθηναίων. Ο αδελφός είναι Αντιδήμαρχος Αθηναίων

Β' ΑΘΗΝΩΝ

ΜΕΪΜΑΡΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ -ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ

Ο Υπουργός

ΠΑΠΑΤΖΑΝΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Αδελφή της επιτυχούσας (και διευθύντριας του Ινστιτούτου Αμυντικών Αναλύσεων του ΥΕΘΑ) κ. Παπατζανή. Ήταν υποψηφία (αποτυχούσα) δημοτική σύμβουλος στο Δήμο Αθηναίων

ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ (ΑΡΗΣ) του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

Ο πολιτικός προϊστάμενος και (και συντοπίτης - Πάτρα) της κ. Γκοτσόπουλου στο Υπουργείο Παιδείας. Την τοποθέτησε Γενική Γραμματέα μόλις έγινε Υπουργός με τον τελευταίο ανασχηματισμό, αλλά η κ. Γκοτσοπούλου (που είχε τοποθετηθεί μετακλητή νομική συμβουλος του κ. Σπήλιου Σπηλιωτόπουλου - επίσης Πατρινός - όταν ήταν ΥΕΘΑ και διατηρήθηκε από Μεϊμαράκη) κατέβηκε κανονικά στο διαγωνισμό για τους 55 ΕΕΠ. Παρά το σκάνδαλο που δημιουργήθηκε, ο Άρης αντί να ζητήσει άμεσα την παραίτησή της, τη διατήρησε κανονικά στη θέση της και σφύριζε αδιάφορα...

ΑΡΚΑΔΙΑΣ

ΑΠΟΣΚΙΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΗΛΙΑ

Είναι γιος του Δημάρχου Κοντοβάζαινας και πρώην Βουλευτή της ΝΔ Αποσκίτη Ηλία και πιθανότατα εξάδελφος του επιτυχόντα στους μηχανικούς Αποσκίτη Χαραλάμπους του Λεωνίδα. Δείτε και εδώ:

http://peterv55.blogspot.com/2009/04/blog-post_26.html

ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

ΚΑΛΛΙΡΗΣ ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ

Είναι ο διευθυντής της ΓΔΟΣΥ στο ΥΕΘΑ και ο πρόεδρος του Οικονομικού Επιμελητηρίου (εκλεγμένος με τη σημαία της ΝΔ και μαζί με τον οποίον στο συνδυασμό εξελέγησαν ή συμμετείχαν αρκετοί προσληπτέοι). Πρίν ήταν πρόεδρος του ΟΔΙΕ (από το 2004 - με οικονομική διευθύντρια επιτυχούσα του διαγωνισμού) και επί ΠΑΣΟΚ συνδικαλιστής της ΔΑΚΕ στην Ολυμπιακή. Είναι ένας από τα περίφημα "4Κ" του Μεϊμαράκη στο ΥΕΘΑ

ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΛΕΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

Ανηψιός του (Λέγκας Αλέξανδρος) είναι 1ος επιτυχών στους Πληροφορικάριους. Υπάρχουν και άλλοι καλοί λόγοι για να μαυριστεί ο Λέγκας (ρουσφετολογικές μετατάξεις στο Γενικό Λογιστήριο του Κράτους κ.λπ.)

ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ

8η ΓΚΟΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Εκρίθη μάλιστα και ως προσωπικότητα κύρους προς διεύρυνση των εισερχομένων στη Βουλή προσώπων!!! Ίσως βέβαια η τοποθέτησή της εδώ να ήταν και μια παρηγοριά για το κόψιμο του άνδρα της Μπαμπασίδη από τη λίστα της Ροδόπης για να μη δημιουργεί ανταγωνισμό στο Στυλιανίδη και βγει ο Μουσουλμάνος συνυποψήφιος + το ότι ήθελαν γυναίκες στο Επικρατείας, κοτσάρουν και ένα Διδάκτωρ Νομικής και ψαρώνει ο αδαής. Που να ήξερε όμως ο μέσος ψηφοφόρος! (βλ. όμως Press-GR: http://press-gr.blogspot.com/2009/09/bl ... _4169.html )

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες