55 Ειδικοί Επιστήμονες στο Υπουργείο Εθνικής Άμυνας

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ioazon
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 4:19 pm

Δημοσίευσηαπό ioazon » Κυρ Μάιος 09, 2010 3:57 pm

Κι εγώ υπέρ των διαφανών διαδικασιών είμαι, εξάλλου εγώ το άνοιξα το topic :wink:

christ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2009 12:48 pm

Δημοσίευσηαπό christ » Δευ Μάιος 10, 2010 10:45 am

Waves1 έγραψε:Απάντησε ο Βενιζελο-μπουλντόζας στη επιστολή ??


Το καθυστερούν μέχρι να αποφασίσουν... Και τελικά δεν είναι ο υπουργός που θα αποφασίσει αλλά ο αναπληρωτής, δηλαδή ο Πάνος Μπεγλίτης, καθώς αυτός είναι λέει υπεύθυνος για το προσωπικό. Η επιστολή έκανε μια "δύσκολη" :shock: διαδρομή από το γραφείο του υπουργού στο γραφείο του αναπληρωτή, αλλά έφτασε 8) . Το παρακολουθούμε... Μας έχουν διαβεβαιώσει ότι θα απαντήσουν. Οι 15 μέρες στις οποίες θα έπρεπε να έχουν απαντήσει έχουν περάσει φυσικά προ πολλού! Προφανώς ψηφίζουν τέτοιες διατάξεις μόνο για να μεταθέτουν τις ευθύνες τους (π.χ. στους δικαστές που δεν τους ..τιμωρούν για την καθυστέρηση :D )

christ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2009 12:48 pm

Δημοσίευσηαπό christ » Δευ Μάιος 10, 2010 10:52 am

Stelakos έγραψε:Το θεμιτό θα ήταν να μην προσλάβουν τα άτομα που προφανώς μπαίναν με τη βοήθεια του "μπαμπά", αλλά τους επόμενους αξιά κρινόμενους και καταρτιζόμενους υποψηφίους, χωρίς να γίνει το όλο μπάχαλο με το διαγωνισμό.

Αλλά και πάλι θέτω το ερωτηματικό συνέντευξη.
Τα εξετάζεις όλα πλέον...για να μη "στη φορέσουν" και ψάχνεσαι.


Stelako, η συνέντευξη δεν καταργήθηκε για θέσεις ΕΕΠ και αυτό είναι απόλυτα λογικό και κατανοητό σε όσους προορίζονται για τέτοιες θέσεις.

Επίσης, νέες προκυρήξεις αποκλείεται να βγουν, οπότε αν ακυρωθεί δεν θα είναι για να ξαναγίνει από την αρχή. Όπως και να'χει, διάβασε και την επιστολή που στείλαμε, πιστεύω λέει αρκετά επ' αυτού :wink:

bill12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό bill12 » Πέμ Μάιος 13, 2010 1:03 pm

ειναι αστειο κ μονο που υπαρχει ακομα αυτο το ποστ και ασχολουνται μερικοι με τα βυσματα κ το διαγωνισμο.
Ο σκοπος επετευχθει.
Η υποκρισια ομως της ελληνικης κοινωνιας ειναι απυθμενη.
Τα οργια που γινονται σημερα κουκουλωνονται τοσο απο εσας(κοινωνια) οσο και απο τα ΜΜΕ.

ioazon
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 4:19 pm

Δημοσίευσηαπό ioazon » Πέμ Μάιος 13, 2010 1:08 pm

bill12 έγραψε:ειναι αστειο κ μονο που υπαρχει ακομα αυτο το ποστ και ασχολουνται μερικοι με τα βυσματα κ το διαγωνισμο.
Ο σκοπος επετευχθει.
Η υποκρισια ομως της ελληνικης κοινωνιας ειναι απυθμενη.
Τα οργια που γινονται σημερα κουκουλωνονται τοσο απο εσας(κοινωνια) οσο και απο τα ΜΜΕ.

Γιατί δεν τα ξεκουκουλώνεις εσύ που μας καταγγέλεις; Άνοιξέ μας τα μάτια

bill12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 2:28 pm

Δημοσίευσηαπό bill12 » Πέμ Μάιος 13, 2010 1:22 pm

Εγω?
Να ανοιξω τα δικα σας ματια??
Με κοροϊδευεις.
Εσεις πλεον εχετε μαθει τους τροπους και τις διαδρομες για τετοια ξεκουκουλωματα.
Τρανη αποδειξη η ακυρωση του εν λογω διαγωνισμου.

christ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τρί Σεπ 08, 2009 12:48 pm

Δημοσίευσηαπό christ » Παρ Μάιος 14, 2010 12:24 pm

Ο διαγωνισμός ΔΕΝ ακυρώθηκε! Εδώ στο forum υπάρχει link προς την απόφαση του ΑΣΕΠ. Αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα, πολλοί λένε ό,τι τους κατέβει, ακόμα και αν μπορούν να βρουν στοιχεία ώστε να είναι ακριβείς. Πού να έχουν κρίση να καταλάβουν ποιός φταίει για την κατάσταση της χώρας, ώστε κάποτε να διορθωθεί...

Stelakos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Τετ Απρ 07, 2010 12:04 pm

Δημοσίευσηαπό Stelakos » Παρ Μάιος 14, 2010 3:42 pm

christ έγραψε:
Stelakos έγραψε:
Αλλά και πάλι θέτω το ερωτηματικό συνέντευξη.



Stelako, η συνέντευξη δεν καταργήθηκε για θέσεις ΕΕΠ και αυτό είναι απόλυτα λογικό και κατανοητό σε όσους προορίζονται για τέτοιες θέσεις.

Επίσης, νέες προκυρήξεις αποκλείεται να βγουν, οπότε αν ακυρωθεί δεν θα είναι για να ξαναγίνει από την αρχή. Όπως και να'χει, διάβασε και την επιστολή που στείλαμε, πιστεύω λέει αρκετά επ' αυτού :wink:


Την είχα διαβάσει όλη πριν αναρτήσω το πρώτο μου ποστ σε αυτό το θέμα.
Για να γίνω πιο κατανοητός. Ανέφερα πως η συνέντευξη καταργήθηκε ΓΕΝΙΚΑ στους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ, για χίλιους δύο λόγους και κυρίως θεματα διαφάνειας.
Όπως λοιπόν ζητάτε από τον υπουργό να εξετάσει το θέμα πάλι, αλλά με καινούργιους όρους που διέπουν το αίσθημα ευθύνης, αξιοκρατίας και διαφάνειας, εμμέσως πλην σαφώς θέσατε θέμα μομφής για τα κριτήρια και τον τρόπο επιλογής του προσωπικού της εν λόγω προκήρυξης.

Άρα στο επόμενο ποστ μου θέτω θέμα για τη συνέντευξη η οποιά δεν καταργήθηκε (δεν είπα ποτέ κατι τέτοιο) για το συγκεκριμένο διαγωνισμό.
Εξηγησέ μου λοιπόν τι είναι το απολύτα λογικό και κατανοητό?

Τελικά τι ακριβώς ζητάτε να γίνει? Να προχωρήσει ξανά ο διαγωνισμός, παρά τα όσα έχουν ειπωθεί? Και μαλιστά να μην ακυρωθεί η συνέντευξη?

Μιλατε επίσης πολύ γενικά χωρίς να εξηγείτε για ποιους συγκεκεριμενους λόγους θέλετε να ξεπαγώσει.

Και τι σας πειράζει να φύγει από τη μέση η συνέντευξη. Όποιος έχει τα προσόντα δεν χρειάζεται μια συνέντευξη για να μέσα.

Δε νομίζω να έχετε θετική κατάληξη στο θέμα σας. όχι γιατί φταίει ο υπουργός κατά κύριο λόγο, ΑΛΛΑ γιατί φταίμε όλοι εμείς που προσπαθούμε να συντηρήσουμε μια νοσηρή κατάσταση, που έχουμε αποδειχθεί πως έχει χείριστα αποτελέσματα.

Καλή επιτυχία πάντως σε ότι και να κάνετε. :)
Ας μπούνε αυτοί που το αξίζουν!!!

Stelakos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Τετ Απρ 07, 2010 12:04 pm

Δημοσίευσηαπό Stelakos » Παρ Μάιος 14, 2010 3:47 pm

Μπορεί καποιος να εξηγήσει για ποιους λόγους δεν έχει καταργηθεί η συνέντευξη σε διαγωνισμους ειδικου επιστημονικου προσωπικού?

Εγω γιατί είχα την εντύπωση ότι αυτό ίσχυε σε όλους ανεξαιρέτους τους διαγωνισμούς?

Άρε Ελλαδάρααααα

jopro
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Τετ Απρ 22, 2009 1:55 pm

Δημοσίευσηαπό jopro » Πέμ Μάιος 27, 2010 1:25 pm

Μας μπερδέψατε. Μπροείτε να μη γράφετε άσχετα θέματα?

ioazon
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 4:19 pm

Δημοσίευσηαπό ioazon » Τρί Αύγ 03, 2010 7:50 pm

http://www.diorismos.gr/Dpages/news/vie ... job&type=1
Ακυρώθηκε ο διαγωνισμός!

searense
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Δευ Απρ 13, 2009 11:36 am

Δημοσίευσηαπό searense » Τετ Αύγ 04, 2010 11:39 am

Όπως αναμενόταν καμμία πρόβλεψη για όλους που πλήρωσαν παράβολο (για αίτηση ΚΑΙ ΕΝΣΤΑΣΗ η οποία φυσικά απερρίφθη) και για κάποιους (όπως εμένα) που ήρθαν από επαρχία για την ψευτοσυνέντευξη και τα σκάσανε.

Μπράβο Χοντρέ!

searense
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Δευ Απρ 13, 2009 11:36 am

Δημοσίευσηαπό searense » Τετ Αύγ 04, 2010 11:44 am

Φίλε christ, πώς λες να κινηθούμε από δώ και πέρα? Καμμία πρόταση?

Όπως θα κατάλαβες παρά την αξιόλογη - κυρίως δική σου - προσπάθεια, δεν μας έδωσε κανείς σημασία.

Peterv
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2006 9:39 pm

Δημοσίευσηαπό Peterv » Τετ Αύγ 04, 2010 1:12 pm

ioazon έγραψε:http://www.diorismos.gr/Dpages/news/viewnews.php?nid=8577&spec=job&type=1
Ακυρώθηκε ο διαγωνισμός!


Δικαίωση

Waves1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 10:15 am

Δημοσίευσηαπό Waves1 » Δευ Αύγ 09, 2010 9:26 pm

Peterv έγραψε:
ioazon έγραψε:http://www.diorismos.gr/Dpages/news/viewnews.php?nid=8577&spec=job&type=1
Ακυρώθηκε ο διαγωνισμός!


Δικαίωση


Πέρα από τη διακαίωση που παλεύαμε μαζί φίλε Peterv, τίποτα άλλο?

Τα λεφτάκια μας? Η αναμονή μας?

Η επιστολή που έστειλαν μερικά παιδιά από εδώ?

Μήπως θέλει να φτιάξει άλλη προκυρηξούλα στα μέτρα του ο βαρέλας?


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες