9k...?

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Goubi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 9:01 pm

9k...?

Δημοσίευσηαπό Goubi » Δευ Νοέμ 17, 2008 4:23 pm

Γεια σας παιδια. Μολις διαβασα την 9κ και δεν ξερω αν πρεπει να την κανω ή οχι.Μια φορα μονο ειχα παρει μερος πριν πολλα χρονια σε γραπτο διαγωνισμο για την εθνικη και το σκεφτομαι τωρα. Κατ αρχην,ειδα οτι στην προκηρυξη αναφερει 3 απαραιτητα προσθετα προσοντα(αριστη και καλη γνωση αγγλικων και η/υ) δηλ. εμπειρια δεν θελει? εχεις αυτα τα δυο και οκ? κανεις την αιτηση? εγω εχω καλη γνωσση αγγλικων και ECDL. μπορω να κανω αιτηση χωρις να δηλωσω τιποτα αλλο? Μονο αυτα τα 2?Επισης εχω προυπηρεσια σε τραπεζα,μονο στα πλαισια της πρακτικης μου ομως. και εχω 2 χρονια προυπηρεσια(που μπορω να αποδειξω με ενσημα) σε λογιστικο γραφειο. εχω stage ΟΑΕΔ και ενα σεμιναριο ασχετο(διαφημηση)Δεν ειμαι πολυτεκνη...και εχω πτυχιο ΤΕΙ. και αφου σας εδωσα ολα τα στοιχεια μου ελπιζω να βρεθει καποιος να με διαφωτησει για το τι πρεπει να κανω? να την κανω? δεν εχω υπολογισει μορια...και αν ναι, να δηλωσω ολα αυτα που εχω?

trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 8:04 pm

Re: 9k...??????????????????????????????????????/

Δημοσίευσηαπό trelokomeio » Δευ Νοέμ 17, 2008 5:11 pm

Goubi έγραψε:Γεια σας παιδια. Μολις διαβασα την 9κ και δεν ξερω αν πρεπει να την κανω ή οχι.Μια φορα μονο ειχα παρει μερος πριν πολλα χρονια σε γραπτο διαγωνισμο για την εθνικη και το σκεφτομαι τωρα. Κατ αρχην,ειδα οτι στην προκηρυξη αναφερει 3 απαραιτητα προσθετα προσοντα(αριστη και καλη γνωση αγγλικων και η/υ) δηλ. εμπειρια δεν θελει? εχεις αυτα τα δυο και οκ? κανεις την αιτηση? εγω εχω καλη γνωσση αγγλικων και ECDL. μπορω να κανω αιτηση χωρις να δηλωσω τιποτα αλλο? Μονο αυτα τα 2?Επισης εχω προυπηρεσια σε τραπεζα,μονο στα πλαισια της πρακτικης μου ομως. και εχω 2 χρονια προυπηρεσια(που μπορω να αποδειξω με ενσημα) σε λογιστικο γραφειο. εχω stage ΟΑΕΔ και ενα σεμιναριο ασχετο(διαφημηση)Δεν ειμαι πολυτεκνη...και εχω πτυχιο ΤΕΙ. και αφου σας εδωσα ολα τα στοιχεια μου ελπιζω να βρεθει καποιος να με διαφωτησει για το τι πρεπει να κανω? να την κανω? δεν εχω υπολογισει μορια...και αν ναι, να δηλωσω ολα αυτα που εχω?


άστο...ανάλογα για ποια θέση μιλάς βασικά θέλει πολύ καλή γνώση ξένης γλώσσας...η εμπειρία της πρακτικής δεν πιάνετε επειδή δεν είχες πάρει το πτυχίο ακόμα...οι άλλες εμπειρίες δεν θα υπολογιστούν, αν φτάσεις μέχρι τον διορισμό...ΟΤΙ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΕΛΕΓΧΕΤΕ ΠΙΟ ΔΙΕΞΟΔΙΚΑ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ...

Για μένα τζάμπα τα παράβολα και ο επικυρώσεις κτλ...

αυτά τα λίγα...

ας επιβεβαιώσει και κάπιος άλλος αυτά που αναφέρω πιο πάνω!

Goubi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 9:01 pm

Re: 9k...??????????????????????????????????????/

Δημοσίευσηαπό Goubi » Δευ Νοέμ 17, 2008 5:17 pm

άστο...ανάλογα για ποια θέση μιλάς βασικά θέλει πολύ καλή γνώση ξένης γλώσσας...η εμπειρία της πρακτικής δεν πιάνετε επειδή δεν είχες πάρει το πτυχίο ακόμα...οι άλλες εμπειρίες δεν θα υπολογιστούν, αν φτάσεις μέχρι τον διορισμό...ΟΤΙ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΕΛΕΓΧΕΤΕ ΠΙΟ ΔΙΕΞΟΔΙΚΑ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ...

Για μένα τζάμπα τα παράβολα και ο επικυρώσεις κτλ...

αυτά τα λίγα...

ας επιβεβαιώσει και κάπιος άλλος αυτά που αναφέρω πιο πάνω![/quote]

ελεγα να κανω ή για ΔΕ με το πτυχιο λυκειου ή με το ΤΕΙ (πτυχιο λογιστικης) αν τα εχω υπολογισει σωστα εχω 753 για δε και 1208 για τε.δεν ξερω τι να κανω ρε γ#@$%^το!!!δηλαδη για να καταλαβω.τι μου ειπες?υπαρχει περιπτωση να περασω και μετα αν ελεγξουν τα χαρτια μου δεν θα δεχτουν την προυπηρεσια μου στον ιδιωτικο τομεα??

trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 8:04 pm

Re: 9k...??????????????????????????????????????/

Δημοσίευσηαπό trelokomeio » Δευ Νοέμ 17, 2008 5:21 pm

Goubi έγραψε:άστο...ανάλογα για ποια θέση μιλάς βασικά θέλει πολύ καλή γνώση ξένης γλώσσας...η εμπειρία της πρακτικής δεν πιάνετε επειδή δεν είχες πάρει το πτυχίο ακόμα...οι άλλες εμπειρίες δεν θα υπολογιστούν, αν φτάσεις μέχρι τον διορισμό...ΟΤΙ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΕΛΕΓΧΕΤΕ ΠΙΟ ΔΙΕΞΟΔΙΚΑ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ...

Για μένα τζάμπα τα παράβολα και ο επικυρώσεις κτλ...

αυτά τα λίγα...

ας επιβεβαιώσει και κάπιος άλλος αυτά που αναφέρω πιο πάνω!


ελεγα να κανω ή για ΔΕ με το πτυχιο λυκειου ή με το ΤΕΙ (πτυχιο λογιστικης) αν τα εχω υπολογισει σωστα εχω 753 για δε και 1208 για τε.δεν ξερω τι να κανω ρε γ#@$%^το!!!δηλαδη για να καταλαβω.τι μου ειπες?υπαρχει περιπτωση να περασω και μετα αν ελεγξουν τα χαρτια μου δεν θα δεχτουν την προυπηρεσια μου στον ιδιωτικο τομεα??[/quote]

την προυπηρεσία δεν θα σου την δεχτούν επειδή δεν είναι ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ.
ΖΗΤΑΕΙ ΤΡΑ ΠΕ ΖΙ ΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...

:) Σου τα λέω γαι να μην τρέχεις τζάμπα....

any confirmation????

Goubi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 9:01 pm

Re: 9k...??????????????????????????????????????/

Δημοσίευσηαπό Goubi » Δευ Νοέμ 17, 2008 5:25 pm

trelokomeio έγραψε:
Goubi έγραψε:άστο...ανάλογα για ποια θέση μιλάς βασικά θέλει πολύ καλή γνώση ξένης γλώσσας...η εμπειρία της πρακτικής δεν πιάνετε επειδή δεν είχες πάρει το πτυχίο ακόμα...οι άλλες εμπειρίες δεν θα υπολογιστούν, αν φτάσεις μέχρι τον διορισμό...ΟΤΙ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΕΛΕΓΧΕΤΕ ΠΙΟ ΔΙΕΞΟΔΙΚΑ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ...

Για μένα τζάμπα τα παράβολα και ο επικυρώσεις κτλ...

αυτά τα λίγα...

ας επιβεβαιώσει και κάπιος άλλος αυτά που αναφέρω πιο πάνω!


ελεγα να κανω ή για ΔΕ με το πτυχιο λυκειου ή με το ΤΕΙ (πτυχιο λογιστικης) αν τα εχω υπολογισει σωστα εχω 753 για δε και 1208 για τε.δεν ξερω τι να κανω ρε γ#@$%^το!!!δηλαδη για να καταλαβω.τι μου ειπες?υπαρχει περιπτωση να περασω και μετα αν ελεγξουν τα χαρτια μου δεν θα δεχτουν την προυπηρεσια μου στον ιδιωτικο τομεα??


την προυπηρεσία δεν θα σου την δεχτούν επειδή δεν είναι ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ.
ΖΗΤΑΕΙ ΤΡΑ ΠΕ ΖΙ ΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...

:) Σου τα λέω γαι να μην τρέχεις τζάμπα....

any confirmation????[/quote]
καλα κανεις και μου τα λες αφου ξερεις γιατι εχω βαρεθει να τρεχω με τις παλιο προκηρυξεις! και αυτη ειναι γραπτος διαγωνισμος?ετσι δεν ειναι?

naomi
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2008 2:17 pm

Δημοσίευσηαπό naomi » Δευ Νοέμ 17, 2008 6:31 pm

ma einai dinaton na vazoume empeiria gia asxetes douleies? prepei na exeis doulepsei se trapeza gia na piastei h empeiria kai h praktikh den pianetai POUTHENA!!

Goubi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 9:01 pm

Δημοσίευσηαπό Goubi » Δευ Νοέμ 17, 2008 7:59 pm

naomi έγραψε:ma einai dinaton na vazoume empeiria gia asxetes douleies? prepei na exeis doulepsei se trapeza gia na piastei h empeiria kai h praktikh den pianetai POUTHENA!!


θεωρητικα δεν ειναι δυνατον. αλλα πολλα ατομα εχουν απορια σχετικα μ αυτο. ξερω γω?το θεμα ομως ειναι το εξης:η προκηρυξη λεει οτι χρειαζεται τραπεζικη εμπειρια? γιατι με οσα εχω διαβασει εδω μεσα,φαινεται οτι δεν χρειαζεται απαραιτητα. ετσι πιστευουν οι περισσοτεροι. δηλαδη αδικα σκεφτομαστε να την κανουμε?

naomi
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2008 2:17 pm

Δημοσίευσηαπό naomi » Δευ Νοέμ 17, 2008 10:28 pm

einai me graptes eksetaseis h prokiriksi?

drove
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 10, 2008 4:48 pm

Δημοσίευσηαπό drove » Τρί Νοέμ 18, 2008 12:31 am

Καλησπέρα,να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου τη γνώμη σας.
Εχω lower και άρα αυτόματα μπαίνω στον επικουρικό πίνακα. Ετσί δεν είναι?
εχω όμως και εωτοπιότητα
Αξίζει τον κόπο να προσπαθήσω ή τσάμπα το παράβολο?

Goubi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 9:01 pm

Δημοσίευσηαπό Goubi » Τρί Νοέμ 18, 2008 2:40 pm

naomi έγραψε:einai me graptes eksetaseis h prokiriksi?

Αν δε κανω λαθος,ναι. ετσι ξερω αλλα εχω ρωτησει κ εγω για επιβεβαιωση. αν ξερει καποιος ας μας πει για να σιγουρευτουμε.

drove
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 10, 2008 4:48 pm

Δημοσίευσηαπό drove » Τρί Νοέμ 18, 2008 7:45 pm

Με σειρά προτεραιότητας δεν είναι ρε παιδία?
Αν ήταν με γραπτές δεν θα το έλεγε στην προκύρηξη?

perdika
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 5:48 pm

Δημοσίευσηαπό perdika » Τρί Νοέμ 18, 2008 8:36 pm

Με σειρά προτεραιότητας είναι παιδιά

odSissy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μάιος 20, 2008 11:57 am

Re: 9k...??????????????????????????????????????/

Δημοσίευσηαπό odSissy » Τρί Νοέμ 18, 2008 8:57 pm

trelokomeio έγραψε:Για μένα τζάμπα τα παράβολα και ο επικυρώσεις κτλ...


Ουχί τζάμπα!!!!
Για παράδειγμα...
6Κ/2007 55.000 αιτήσεις x 15 γιούρο τα παράβολα σε κάθε αίτηση... για να μην βάλουμε αυτά των ενστάσεων... μας κάνει :?:

825.000 :!: ευρουδάκια για το ελληνικό δημόσιο...
τζάμπα το λέμε αυτό? χε χε χε χε
Την περιουσία μας για μια θέση στο Δημόσιο!!!! χα χα χα χα

Τρελοκομείο το κουοτ... δεν έχει διάθεση χλευασμού... αλλά νταρκ χιούμορ... για τη φάση που βρισκόμαστε όλοι μας!

original
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Τρί Ιουν 12, 2007 2:17 pm

Δημοσίευσηαπό original » Τρί Νοέμ 18, 2008 9:01 pm

Για όσους/ες ισχυριζονται το αντίθετο,όσον αφορά την εμπειρία που ζητάει η ΑΤΕ,σας παραθέτω το σημείο της προκηρυξης που το αναφέρει ξεκάθαρα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ
Ως βαθμολογούμενη εμπειρία, η οποία έχει αποκτηθεί στην ημεδαπή ή αλλοδαπή, θα ληφθεί υπόψη η απασχόληση με σχέση εργασίας ή σύμβαση έργου στο Δημόσιο ή Ιδιωτικό τομέα ή άσκηση επαγγέλματος, σε καθήκοντα ή
έργα τραπεζικών εργασιών (εξειδικευμένη εμπειρία) για τους κλάδους Π.Ε. Οικονομικών, Τ.Ε. Οικονομικών και Δ.Ε. Οικονομικών.

Goubi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 9:01 pm

Δημοσίευσηαπό Goubi » Τετ Νοέμ 19, 2008 9:07 pm

original έγραψε:Για όσους/ες ισχυριζονται το αντίθετο,όσον αφορά την εμπειρία που ζητάει η ΑΤΕ,σας παραθέτω το σημείο της προκηρυξης που το αναφέρει ξεκάθαρα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ
Ως βαθμολογούμενη εμπειρία, η οποία έχει αποκτηθεί στην ημεδαπή ή αλλοδαπή, θα ληφθεί υπόψη η απασχόληση με σχέση εργασίας ή σύμβαση έργου στο Δημόσιο ή Ιδιωτικό τομέα ή άσκηση επαγγέλματος, σε καθήκοντα ή
έργα τραπεζικών εργασιών (εξειδικευμένη εμπειρία) για τους κλάδους Π.Ε. Οικονομικών, Τ.Ε. Οικονομικών και Δ.Ε. Οικονομικών.


το ανεφερα και στο προηγουμενο topic στο λεω και εδω οτι μου ειπε φιλη που εκανε την προηγουμενη για την ατε(και ειναι ιδια μ αυτη) οτι της προσμετρησαν ασχετη προυπηρεσια στον Ι.Τομεα. αυτο τι λεει τωρα?


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες