ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Πέμ Ιαν 25, 2024 11:30 am

calmen έγραψε:Παράταση για δικαιολογητικά...
Συμπέρασμα
1) όσοι έχουμε στείλει μας πήραν ή κάναμε λάθος με αίτηση ή δικαιολογητικά και πάμε στα επόμενα...
2) βλέπω Πάσχα πλέον και αν. .

Νομίζω δεν έβρισκαν καθόλου Στατιστικούς .

Zimath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2023 8:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό Zimath » Τρί Ιαν 30, 2024 6:30 am

Μου φαίνεται περίεργο να μη βρίσκουν στατιστικούς γιατί ήταν λίγες οι θέσεις.Εκτος αν δυσκολεύονται για τις θέσεις της επαρχίας.Απο τόσα δικαιολογητικά που είχαν σταλεί από στατιστικούς δε βρίσκουν διοριστεους?

bra1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 19, 2017 3:12 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό bra1 » Σάβ Φεβ 24, 2024 10:42 am

Μόλις διαπιστώσαμε όλοι για ποιο λόγο κάλεσαν τόσους επιπλέον ΠΕ Στατιστικούς.Απλα θα πέσουν οι ενστάσεις βροχή.

1) Δεν μετρήσανε μεταπτυχιακά όπως λογιστικής και MBA

2)Δεν αναγνώρισαν προϋπηρεσίες ως μη συναφείς πιθανότητα.Ωστοσο δεν διευκρινίζουν ποια θεωρείται συναφής για το σύνολο των θέσεων των ΠΕ Στατιστικών ενώ σε παράρτημα της αναφέρει ΜΟΝΟ για συγκεκριμένες θέσεις ΠΕ ποια προϋπηρεσία θεωρούν συναφή.


Τα συμπερασματα δικά μας....

Zimath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2023 8:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό Zimath » Κυρ Φεβ 25, 2024 9:52 am

bra1 έγραψε:Μόλις διαπιστώσαμε όλοι για ποιο λόγο κάλεσαν τόσους επιπλέον ΠΕ Στατιστικούς.Απλα θα πέσουν οι ενστάσεις βροχή.

1) Δεν μετρήσανε μεταπτυχιακά όπως λογιστικής και MBA

2)Δεν αναγνώρισαν προϋπηρεσίες ως μη συναφείς πιθανότητα.Ωστοσο δεν διευκρινίζουν ποια θεωρείται συναφής για το σύνολο των θέσεων των ΠΕ Στατιστικών ενώ σε παράρτημα της αναφέρει ΜΟΝΟ για συγκεκριμένες θέσεις ΠΕ ποια προϋπηρεσία θεωρούν συναφή.


Τα συμπερασματα δικά μας....



Δεν ισχύουν αυτά που γράφεις.
1.Στις περιπτώσεις ΠΕ Στατιστικών ζητούσαν συγκεκριμένα μεταπτυχιακά σας προαπαιτούμενα.Οποτε να δεν τα είχες δε μπορούσες να δηλώσεις τον συγκεκριμένο κωδικό θέσης.
2.Σχετικά με την προϋπηρεσία,μια χαρά μέτρησαν τα μορια.Μονο σε συγκεκριμένες θέσεις ζητούσε ειδική εμπειρία κ έπρεπε να προσκομίσεις συγκεκριμένα δικαιολογητικά.Στις αλλες θέσεις αρκούσε η βεβαίωση εφκα για να αποδείξεις προϋπηρεσία κ να πάρεις μόρια.
Η προκήρυξη απαιτούσε συγκεκριμένα προσόντα και καλά έκανε καθώς είναι πιο εξειδικευμένο αντικείμενο.Για ποιο λόγο να μετρήσει το Mba η το μεταπτυχιακό λογιστικής?Στατιστικούς ψάχνουν κ ήθελαν σχετικό πτυχίο και μεταπτυχιακό.

bra1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 19, 2017 3:12 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό bra1 » Κυρ Φεβ 25, 2024 5:36 pm

1)ΚΩΔ. 004:
Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών τουλάχιστον ενός (1) έτους Οικονομικής ή Χρηματοοικονομικής
ή Λογιστικής κατεύθυνσης

Το παραπάνω πρόσθετο προσόν αναφέρεται σε θέση ΠΕ Στατιστικών.

Εκτός και αν το ΜΒΑ ή το μεταπτυχιακό Χρηματοοικονομικής Λογιστικής του ΠΑΜΑΚ δεν θεωρείται ότι πληροί τα άνωθι...

2)Σελ 46-47 ΦΕΚ επαναλαμβάνω ότι ορίζει συγκεκριμένη συναφή προϋπηρεσία ΜΟΝΟ για συγκεκριμένες θέσεις ΠΕ Στατιστικών.

Για τις υπόλοιπες,γενικά συναφής προϋπηρεσία (όχι συγκεκριμένα καθήκοντα θέσης ή προϋπηρεσια σε συγκεκριμένους οργανισμούς).

Γιατί άραγε;

Ενημερωτικά και σε άλλη προκήρυξη των δήμων υπήρξε πρόβλημα και πρόσφυγες για θέματα προϋπηρεσίας.Δεν είναι κάτι περίεργο.

Αυτά...

stressed
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Απρ 13, 2023 7:36 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό stressed » Τετ Μαρ 27, 2024 7:33 pm

Βρήκατε τίποτα για τον αριθμό των ενστάνσεων που έγιναν; Για πότε βλέπετε βάσει εμπειρίας να βγαίνουνε τα οριστικά; Με έχουν πάρει και στην 3Κ στο Υπουργείο παιδείας και δεν ξέρω τι να κάνω... Όσο και αν ψάχνω δεν βρίσκω τίποτα... ούτε για επιδόματα λένε... ούτε για συνθήκες εργασίας...ούτε τίποτα!!! Αν κάποιος ξέρει κάτι... ας μας πει!

achos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Δεκ 06, 2023 9:36 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό achos » Πέμ Μαρ 28, 2024 2:29 am

Όποιος γνωρίζει οτιδήποτε για το πλήθος ενστάσεων ή έχει μια σοβαρή εκτίμηση για το πότε θα βγουν τα οριστικά ας τα παραθέσει παρακαλώ!

Zimath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2023 8:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό Zimath » Πέμ Μαρ 28, 2024 7:03 pm

Σε άλλες δημοσιεύσεις στο φόρουμ έχουν αναφέρει ότι τα οριστικά βγαίνουν από 3 έως 6 μήνες μετά τα προσωρινά.Σιγουρα παίζει ρόλο και το πλήθος των ενστάσεων.
Σχετικά με το μισθολογικό φαντάζομαι οι μισθοί θα ειναι με βάση το ενιαίο μισθολόγιο.Δε γνωρίζω αν υπάρχουν επιδόματα όπως σε άλλες υπηρεσίες.

stressed
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Απρ 13, 2023 7:36 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό stressed » Τρί Απρ 02, 2024 11:56 am

Λοιπόν, για ΠΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΩΝ μου είπαν ότι υπάρχουν περίοδοι που υπάρχει πολύ τρέξιμο, όπως στην περίοδο των απογραφών, ότι υπάρχει ευθύνη και έχουν deadlines.Για μισθούς και επιδόματα δεν ρώτησα γιατί δεν με έπαιρνε.Ε αυτά τα περίμενα κιόλας, αν μάθετε τίποτα άλλο πείτε μας. Αν και τελικά πιστεύω ότι είναι υποκειμενικό γιατί πχ αν είχα μιλήσει σε κάποιον άλλον μπορεί να μου έλεγε άλλα. Προσωπική εικόνα θα αποκτήσουμε μόνο αν πάμε, δυστυχώς. Αλλά στο δημόσιο, όλα έχουν να κάνουν και με τους συναδέλφους.Είναι και που θα πέσουμε. Οπότε εμείς που θα μπούμε τώρα, ας στηρίξουμε ο ένας τον άλλον και όλα καλά θα πάνε!

Zimath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 12, 2023 8:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό Zimath » Κυρ Απρ 07, 2024 9:26 pm

Να υποθέσω ότι τα οριστικά θα βγουν μετά τις ευρωεκλογές?
Επίσης άκουσα ότι δεν υπάρχουν επιδόματα και ότι είναι 12 οι μισθοί.Τωρα το τι ισχύει θα το μάθουμε αν πάμε.

Terminator
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Κυρ Απρ 04, 2021 2:02 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό Terminator » Δευ Απρ 08, 2024 7:22 pm

Για την κατηγορία ΤΕ άρχισαν να παίρνουν τηλέφωνα και τις επόμενες ημέρες θα έρθει και ταχυδρομικά η πρόσκλησή για υποβολή δικαιολογητικών. Μου είπαν οτι ο μισθός βασίζεται στο ενιαίο μισθολόγιο. Επίσης μου είπαν οτι 2 χρόνια θα μείνουμε εκεί που διοριστήκαμε και μετα υπάρχει η δυνατότητα μετακίνησης σε άλλους νομούς.

bra1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 19, 2017 3:12 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό bra1 » Παρ Απρ 19, 2024 10:43 am

Ακριβώς στην ίδια περίπτωση είμαι και εγώ.Να ξέρετε οτι έχουν και μια προσωπική διάφορα την οποία την παίρνουν μόνο οι παλιοί.Ο Προεδρος όμως μαζεύει τα ονόματα των νέων και μια φορά το χρόνο τα στέλνει στο Υπουργείο Οικονομικών και εντάσσονται και αυτοί.

Δεν έχουμε καμία ιδέα πότε θα μας καλέσουν.Εγω αποδέχθηκα διορισμό σε άλλη Κ και όταν μας καλέσουν θα πάω.

Terminator
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Κυρ Απρ 04, 2021 2:02 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό Terminator » Παρ Απρ 19, 2024 1:58 pm

bra1 έγραψε:Ακριβώς στην ίδια περίπτωση είμαι και εγώ.Να ξέρετε οτι έχουν και μια προσωπική διάφορα την οποία την παίρνουν μόνο οι παλιοί.Ο Προεδρος όμως μαζεύει τα ονόματα των νέων και μια φορά το χρόνο τα στέλνει στο Υπουργείο Οικονομικών και εντάσσονται και αυτοί.

Δεν έχουμε καμία ιδέα πότε θα μας καλέσουν.Εγω αποδέχθηκα διορισμό σε άλλη Κ και όταν μας καλέσουν θα πάω.


Εγώ έστειλα τα δικαιολογητικά και θα πάρω τηλέφωνο απο εβδομάδα να ρωτήσω πότε μπορεί να μας καλέσουν...

bra1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 19, 2017 3:12 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό bra1 » Παρ Απρ 19, 2024 2:02 pm

Βγήκαν τα οριστικά.

Καλή σταδιοδρομία σε όλους μας και καλή επιτυχία σε όσους αναμένουν αποτελέσματα από αλλες Κ

bra1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 19, 2017 3:12 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4Κ/2022 ΕΛ.ΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό bra1 » Παρ Απρ 19, 2024 2:26 pm

Terminator έγραψε:
bra1 έγραψε:Ακριβώς στην ίδια περίπτωση είμαι και εγώ.Να ξέρετε οτι έχουν και μια προσωπική διάφορα την οποία την παίρνουν μόνο οι παλιοί.Ο Προεδρος όμως μαζεύει τα ονόματα των νέων και μια φορά το χρόνο τα στέλνει στο Υπουργείο Οικονομικών και εντάσσονται και αυτοί.

Δεν έχουμε καμία ιδέα πότε θα μας καλέσουν.Εγω αποδέχθηκα διορισμό σε άλλη Κ και όταν μας καλέσουν θα πάω.


Εγώ έστειλα τα δικαιολογητικά και θα πάρω τηλέφωνο απο εβδομάδα να ρωτήσω πότε μπορεί να μας καλέσουν...


Εννοείς ότι τα έστειλες σε άλλη Κ;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες