Δεδδηε 2/2021

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
vagvou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2018 6:33 am

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό vagvou » Πέμ Αύγ 04, 2022 7:42 am

Mecheng έγραψε:
vagvou έγραψε:Καθαρά είναι 874 και το τροφιο 6ευρω για κάθε εργάσιμη



Terminator έγραψε:
Τόσους μήνες που μιλάμε εδώ μέσα, αλλά και στο νήμα για την ΔΕΔΔΗΕ 1/2021, έχουμε καταλήξει στο οτι ο μισθός είναι:
ΔΕ = 1150 μεικτά,
ΤΕ = 1250 μεικτά,
ΠΕ = 1350 - 1400 μεικτά.

Τώρα πόσο ακριβώς είναι τα καθαρά δεν μας έχει αναφέρει κανέις, ωστόσο υπάρχουν κάποιοι πίνακες στο internet που ίσως ανταποκρίνονται στα αληθινά ποσά.
Σε αυτά προσθέτεις και το τροφείο που είναι 6 ευρώ την ημέρα για ολες τις βαθμίδες.
Επιπλέον να υπολογίζεις 14 μισθοί σε σύνολο.

Αυτά τα αναφέρω με επιφύλαξη. Δεν ξέρω αν ισχύουν, απλά τα έχω διαβάσει εδώ μέσα τον τελευταίο χρόνο που κοιτάω για την συγκεκριμένη προκήρυξη.

Τα 874 καθαρά ειναι 1082 μικτά όχι 1150.


Βαρέα και ανθυγιεινα 19% κρατήσεις 1150 πάει

Mecheng
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2022 4:57 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Mecheng » Πέμ Αύγ 04, 2022 11:42 am

vagvou έγραψε:
Mecheng έγραψε:
vagvou έγραψε:Καθαρά είναι 874 και το τροφιο 6ευρω για κάθε εργάσιμη




Τα 874 καθαρά ειναι 1082 μικτά όχι 1150.


Βαρέα και ανθυγιεινα 19% κρατήσεις 1150 πάει

Για μηχανικούς ΠΕ γνωρίζεις?

Mecheng
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2022 4:57 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Mecheng » Τετ Αύγ 10, 2022 8:32 pm

vagvou έγραψε:
Mecheng έγραψε:
vagvou έγραψε:Καθαρά είναι 874 και το τροφιο 6ευρω για κάθε εργάσιμη




Τα 874 καθαρά ειναι 1082 μικτά όχι 1150.


Βαρέα και ανθυγιεινα 19% κρατήσεις 1150 πάει

Καλησπέρα ήθελα να σε ρωτήσω ή όποιος άλλος γνωρίζει αν η δεη έχει το κλασσικό 7 με 15 00 ωράριο?

raziel35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Φεβ 28, 2022 9:12 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό raziel35 » Παρ Αύγ 12, 2022 8:10 am

Mecheng έγραψε:
vagvou έγραψε:
Mecheng έγραψε:Τα 874 καθαρά ειναι 1082 μικτά όχι 1150.


Βαρέα και ανθυγιεινα 19% κρατήσεις 1150 πάει

Καλησπέρα ήθελα να σε ρωτήσω ή όποιος άλλος γνωρίζει αν η δεη έχει το κλασσικό 7 με 15 00 ωράριο?


Στα γραφεία π.χ. στις μελέτες ισχύει το 7π.μ.-3μ.μ. πενθήμερο χωρίς υπερωρίες,στα συνεργεία συντήρησης ισχύει το ίδιο ωράριο μπορούν ωστόσο οι τεχνίτες ενίοτε να τσιμπήσουν και καμιά υπερωρία ή Κυριακή ή κανένα εκτός έδρας. Στη λειτουργία(βάρδιες εναεριτών που πάνε σε βλάβες στα δίκτυα διανομής και μηχανοτεχνιτών/ηλεκτροτεχνιτών/μηχανικών βάρδιας στα εργοστάσια)είναι ότι να'ναι όποτε να'ναι,νύχτες,αργίες,12ωρα με το θετικό της νόμιμης προσαύξησης.Το καλό με τις βάρδιες είναι ότι ένας Τ4 μπορεί να ξεπεράσει σε λεφτά και Τ1 παρότι χαμηλότερης βαθμίδας με τίμημα βέβαια τα ξενύχτια και εργασία σε ανθυγιεινό περιβάλλον και όχι σε γραφείο.Θα βγει και πιο νωρίς σύνταξη λόγω βαρέων.Στην εξυπηρέτηση πελατών ΔΕΗ(γκισέ για το κοινό) μπορεί να είναι διευρυμένο.Εξαρτάται από την ειδικότητα και τις ανάγκες.Αν είσαι υπάλληλος ΔΟ είτε Τ1,Τ2 είσαι πρωινό ωράριο αν είσαι Τ3 υπάρχει μια μικρότερη πιθανότητα να είσαι βάρδια π.χ. σαν μηχανολόγος μηχανικός σε θερμική μονάδα,αν είσαι Τ4 δύσκολα να μην είσαι βάρδια γιατί όλοι προτιμάνε τα συνεργεία.Αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος.

Mecheng
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2022 4:57 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Mecheng » Παρ Αύγ 12, 2022 12:00 pm

raziel35 έγραψε:
Mecheng έγραψε:
vagvou έγραψε:
Βαρέα και ανθυγιεινα 19% κρατήσεις 1150 πάει

Καλησπέρα ήθελα να σε ρωτήσω ή όποιος άλλος γνωρίζει αν η δεη έχει το κλασσικό 7 με 15 00 ωράριο?


Στα γραφεία π.χ. στις μελέτες ισχύει το 7π.μ.-3μ.μ. πενθήμερο χωρίς υπερωρίες,στα συνεργεία συντήρησης ισχύει το ίδιο ωράριο μπορούν ωστόσο οι τεχνίτες ενίοτε να τσιμπήσουν και καμιά υπερωρία ή Κυριακή ή κανένα εκτός έδρας. Στη λειτουργία(βάρδιες εναεριτών που πάνε σε βλάβες στα δίκτυα διανομής και μηχανοτεχνιτών/ηλεκτροτεχνιτών/μηχανικών βάρδιας στα εργοστάσια)είναι ότι να'ναι όποτε να'ναι,νύχτες,αργίες,12ωρα με το θετικό της νόμιμης προσαύξησης.Το καλό με τις βάρδιες είναι ότι ένας Τ4 μπορεί να ξεπεράσει σε λεφτά και Τ1 παρότι χαμηλότερης βαθμίδας με τίμημα βέβαια τα ξενύχτια και εργασία σε ανθυγιεινό περιβάλλον και όχι σε γραφείο.Θα βγει και πιο νωρίς σύνταξη λόγω βαρέων.Στην εξυπηρέτηση πελατών ΔΕΗ(γκισέ για το κοινό) μπορεί να είναι διευρυμένο.Εξαρτάται από την ειδικότητα και τις ανάγκες.Αν είσαι υπάλληλος ΔΟ είτε Τ1,Τ2 είσαι πρωινό ωράριο αν είσαι Τ3 υπάρχει μια μικρότερη πιθανότητα να είσαι βάρδια π.χ. σαν μηχανολόγος μηχανικός σε θερμική μονάδα,αν είσαι Τ4 δύσκολα να μην είσαι βάρδια γιατί όλοι προτιμάνε τα συνεργεία.Αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος.

Είμαι μηχανολόγος μηχανικος ΠΕ ωστόσο μας είπαν ότι σε κάποιες διευθύνσεις της ΔΕΗ μπορεί να υπάρξουν και βάρδιες ο πρώτος μισθός αν έχω καταλάβει για έναν μηχανικό ΠΕ είναι 1100 με 1200 καθαρά συν 120 από το τροφιο βέβαια νομίζω αυτα ισχύουν για ωράριο 7 με 3 αν είναι υπάρχουν βάρδιες θα είναι πιο πολλά κάποιος που εργάζεται σε αυτές τις συνθήκες μηχανικος ΠΕ με βάρδιες μπορεί να μας βοηθήσει περισσότερο.

Sbiotech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2020 2:15 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Sbiotech » Σάβ Αύγ 13, 2022 10:35 pm

Mecheng έγραψε:Είμαι μηχανολόγος μηχανικος ΠΕ ωστόσο μας είπαν ότι σε κάποιες διευθύνσεις της ΔΕΗ μπορεί να υπάρξουν και βάρδιες ο πρώτος μισθός αν έχω καταλάβει για έναν μηχανικό ΠΕ είναι 1100 με 1200 καθαρά συν 120 από το τροφιο βέβαια νομίζω αυτα ισχύουν για ωράριο 7 με 3 αν είναι υπάρχουν βάρδιες θα είναι πιο πολλά κάποιος που εργάζεται σε αυτές τις συνθήκες μηχανικος ΠΕ με βάρδιες μπορεί να μας βοηθήσει περισσότερο.



Κοίτα δεδομένου ότι δεν υπογράφετε Συλλογική τα επιδόματα βάρδιας δεν θα δοθούν λογικά.

Αλλά η βάρδια έχει χρήματα στις Κυριακές και τα νυχτερινά. Οπότε με δύο Κυριακές το μήνα και μερικά νυχτερινά (αν η βάρδια είναι 24ωρη) θα υπάρχει μια σχετική προσαύξηση. Υπολογίστε 40% τα νυχτερινά και 75% τις Κυριακές στο ωρομίσθιο όπως προκύπτει αν διαιρέσεις τα μεικτά σας με τις 25μερες×8ώρες

Mecheng
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2022 4:57 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Mecheng » Κυρ Αύγ 14, 2022 8:17 am

Sbiotech έγραψε:
Mecheng έγραψε:Είμαι μηχανολόγος μηχανικος ΠΕ ωστόσο μας είπαν ότι σε κάποιες διευθύνσεις της ΔΕΗ μπορεί να υπάρξουν και βάρδιες ο πρώτος μισθός αν έχω καταλάβει για έναν μηχανικό ΠΕ είναι 1100 με 1200 καθαρά συν 120 από το τροφιο βέβαια νομίζω αυτα ισχύουν για ωράριο 7 με 3 αν είναι υπάρχουν βάρδιες θα είναι πιο πολλά κάποιος που εργάζεται σε αυτές τις συνθήκες μηχανικος ΠΕ με βάρδιες μπορεί να μας βοηθήσει περισσότερο.



Κοίτα δεδομένου ότι δεν υπογράφετε Συλλογική τα επιδόματα βάρδιας δεν θα δοθούν λογικά.

Αλλά η βάρδια έχει χρήματα στις Κυριακές και τα νυχτερινά. Οπότε με δύο Κυριακές το μήνα και μερικά νυχτερινά (αν η βάρδια είναι 24ωρη) θα υπάρχει μια σχετική προσαύξηση. Υπολογίστε 40% τα νυχτερινά και 75% τις Κυριακές στο ωρομίσθιο όπως προκύπτει αν διαιρέσεις τα μεικτά σας με τις 25μερες×8ώρες

Τα μικτά ξέρεις πόσα είναι?

Tsikamtsouk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Αύγ 22, 2022 6:24 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Tsikamtsouk » Τρί Αύγ 23, 2022 1:00 pm

john79 έγραψε:
giannis1908 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά.
Σήμερα έλαβα e-mail που με καλεί για συνέντευξη (Ηλεκτρολόγοι ΤΕ).
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα, όσοι έχουν περάσει τις διαδικασίες θα ξέρουν να απαντήσουν.
1) Τι ρωτάνε στην συνέντευξη και πόσο διαρκεί;
2) Η σύμβαση αορίστου χρόνου πλέον στον ΔΕΔΔΗΕ είναι αυτή που είναι και στον ιδιωτικό τομέα; Δηλαδή, αν αποφασίσει ο εργοδότης ότι είσαι πλεονάζων για την υπηρεσία μπορεί να σου προσφέρει τη θέση σε άλλη πόλη ή απόλυση;
3) Εφόσον είναι αορίστου χρόνου και όχι μονιμότητα, μπορεί ένας προϊστάμενος μια μέρα να σου πει ότι απολύεσαι (για να βολέψουν άλλον π.χ.);
4) Υπάρχει κάποιος κανονισμός στην σύμβαση που σου εξασφαλίζει μονιμότητα, τρόπον τινά;

Τα περί σύμβασης προσπάθησα να τα διευκρινίσω μετά από πολλά τηλεφωνήματα στον ΔΕΔΔΗΕ απ' την αρχή μάλιστα που βγήκε η προκήρυξη αλλά με όσους μίλησα δεν γνώριζαν να μου τα απαντήσουν. Φαντάζομαι θα μου δοθεί η ευκαιρία να τα ρωτήσω στην συνέντευξη.
Ρωτάω τα παραπάνω διότι είμαι σε δίλλημα μιας και εργάζομαι σε μια εταιρία με καλές αποδοχές και για πολλά χρόνια.


Εδώ και καιρό όλοι οι υπάλληλοι του ΔΕΔΔΗΕ (και απόσο ξέρω σε όλο τον όμιλο ΔΕΗ) έχουν σύμβαση αορίστου χρόνου. Θα πρέπει να δεις τι ακριβώς θα λέει η σύμβαση που θα υπογράψεις για τα 2 και 4. Το 3 δεν παίζει με τίποτα.


Καλησπέρα και καλά αποτελέσματα σε όλους,

Σχετικά για τους ηλεκτρολόγους ΤΕ διαβάζοντας την προκήρυξη 2/2021, η μόνη προϋπηρεσία που προσμετράται στα προσοντα είναι αυτή των ΠΕ και ΔΕ, πιο συγκεκριμένα το αναφερει στο τέλος της σελίδας 43 ( οι ΤΕ δεν αναφέρονται καθόλου ). Στον πίνακα μοριοδοτησης όμως σχετικά με την προϋπηρεσία αναφέρονται και οι ΤΕ. Υπάρχει κάποιος συνάδελφος που γνωρίζει τι ακριβώς ισχύει επί του θέματος;

raziel35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Φεβ 28, 2022 9:12 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό raziel35 » Τετ Αύγ 24, 2022 8:37 am

Tsikamtsouk έγραψε:
john79 έγραψε:
giannis1908 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά.
Σήμερα έλαβα e-mail που με καλεί για συνέντευξη (Ηλεκτρολόγοι ΤΕ).
Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα, όσοι έχουν περάσει τις διαδικασίες θα ξέρουν να απαντήσουν.
1) Τι ρωτάνε στην συνέντευξη και πόσο διαρκεί;
2) Η σύμβαση αορίστου χρόνου πλέον στον ΔΕΔΔΗΕ είναι αυτή που είναι και στον ιδιωτικό τομέα; Δηλαδή, αν αποφασίσει ο εργοδότης ότι είσαι πλεονάζων για την υπηρεσία μπορεί να σου προσφέρει τη θέση σε άλλη πόλη ή απόλυση;
3) Εφόσον είναι αορίστου χρόνου και όχι μονιμότητα, μπορεί ένας προϊστάμενος μια μέρα να σου πει ότι απολύεσαι (για να βολέψουν άλλον π.χ.);
4) Υπάρχει κάποιος κανονισμός στην σύμβαση που σου εξασφαλίζει μονιμότητα, τρόπον τινά;

Τα περί σύμβασης προσπάθησα να τα διευκρινίσω μετά από πολλά τηλεφωνήματα στον ΔΕΔΔΗΕ απ' την αρχή μάλιστα που βγήκε η προκήρυξη αλλά με όσους μίλησα δεν γνώριζαν να μου τα απαντήσουν. Φαντάζομαι θα μου δοθεί η ευκαιρία να τα ρωτήσω στην συνέντευξη.
Ρωτάω τα παραπάνω διότι είμαι σε δίλλημα μιας και εργάζομαι σε μια εταιρία με καλές αποδοχές και για πολλά χρόνια.


Εδώ και καιρό όλοι οι υπάλληλοι του ΔΕΔΔΗΕ (και απόσο ξέρω σε όλο τον όμιλο ΔΕΗ) έχουν σύμβαση αορίστου χρόνου. Θα πρέπει να δεις τι ακριβώς θα λέει η σύμβαση που θα υπογράψεις για τα 2 και 4. Το 3 δεν παίζει με τίποτα.


Καλησπέρα και καλά αποτελέσματα σε όλους,

Σχετικά για τους ηλεκτρολόγους ΤΕ διαβάζοντας την προκήρυξη 2/2021, η μόνη προϋπηρεσία που προσμετράται στα προσοντα είναι αυτή των ΠΕ και ΔΕ, πιο συγκεκριμένα το αναφερει στο τέλος της σελίδας 43 ( οι ΤΕ δεν αναφέρονται καθόλου ). Στον πίνακα μοριοδοτησης όμως σχετικά με την προϋπηρεσία αναφέρονται και οι ΤΕ. Υπάρχει κάποιος συνάδελφος που γνωρίζει τι ακριβώς ισχύει επί του θέματος;


Η προϋπηρεσία προσμετράται μόνο στην περίπτωση που αναφέρεται στα πρόσθετα προσόντα ως επιθυμητή και μόνο η συγκεκριμένη εμπειρία ακριβώς όπως περιγράφεται και όχι συναφής.Αν δεν αναφέρεται ως επιθυμητή δεν μοριοδοτείται. Δεν είναι όπως στο ΑΣΕΠ. Γενικά τα κριτήρια καθορίζονται από την επιχείρηση.Μπορεί να βάλουν όρια ηλικίας ή και όχι.Μπορεί να ζητάνε στα κύρια προσόντα μεταπτυχιακό ή και όχι.Μπορούν να ζητάνε μόνο πρασινομάτες καραφλούς αν θέλουν.Το σίγουρο είναι ότι ανέκαθεν και σε κάθε της προκήρυξη η ΔΕΗ προτιμούσε πρωτίστως τα νιάτα και σε δεύτερο βαθμό την εμπειρία και επιτυγχάνει αυτό ακριβώς με τα όρια ηλικίας σε συνδυασμό με το bonus των 150 μορίων αν έχεις πάρει το πτυχίο εντός 3 ετών (άρα είσαι νεαρός).Αυτά ενημερωτικά.

tasosgeo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Ιουν 20, 2022 4:05 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό tasosgeo » Τετ Αύγ 24, 2022 12:16 pm

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν παίρνουν τροφείο όσοι εργάζονται στον ΔΕΔΔΗΕ ή ΑΔΜΗΕ με 8μηνες συμβάσεις?

Ευχαριστώ πολύ.

IceCube
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 04, 2021 1:11 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό IceCube » Τετ Αύγ 24, 2022 6:42 pm

tasosgeo έγραψε:Καλησπέρα,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν παίρνουν τροφείο όσοι εργάζονται στον ΔΕΔΔΗΕ ή ΑΔΜΗΕ με 8μηνες συμβάσεις?

Ευχαριστώ πολύ.


Όχι. Στον ΔΕΔΔΗΕ παίρνουν
το επίδομα οδήγησης οι 8μηνοι.

Terminator
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ Απρ 04, 2021 2:02 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό Terminator » Τρί Αύγ 30, 2022 3:44 pm

Πάλι καλούν συμπληρωματικούς πίνακες συνεντεύξεων για τις 3 τελευταίες ειδικότητες! (Ηλεκτρολόγοι μηχανικοί ΠΕ-ΤΕ και χειριστές μηχανημάτων έργων ΔΕ). Τι γίνεται, κανένας δεν πάει στις συνεντεύξεις;!

Και όσο αργούν να κλείσουν αυτές οι ειδικότητες, δεν ανακοινώνουν και τους οριστικούς των διοικητικών που λογικά τους έχουν οριστικοποιήσει απο τα μέσα Ιουνίου.

kexas1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 10:04 pm

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό kexas1 » Τρί Αύγ 30, 2022 7:51 pm

Terminator έγραψε:Πάλι καλούν συμπληρωματικούς πίνακες συνεντεύξεων για τις 3 τελευταίες ειδικότητες! (Ηλεκτρολόγοι μηχανικοί ΠΕ-ΤΕ και χειριστές μηχανημάτων έργων ΔΕ). Τι γίνεται, κανένας δεν πάει στις συνεντεύξεις;!

Και όσο αργούν να κλείσουν αυτές οι ειδικότητες, δεν ανακοινώνουν και τους οριστικούς των διοικητικών που λογικά τους έχουν οριστικοποιήσει απο τα μέσα Ιουνίου.

Ενδιάμεσα έχουν βγει κ οι αναπληρωτές καθηγητές κ ψάχνουν σπίτια.. Άστα να πάνε

tasosi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2018 12:24 am

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό tasosi » Τρί Αύγ 30, 2022 9:39 pm

Με καλέσαν σε συνέντευξη αρχές Σεπτεμβρίου (ΠΕ Ηλεκτρολόγων).
Επειδή όταν είχα κάνει αίτηση είχα δηλώσει όλες τις θέσεις, αλλά μετά από 1,5 χρόνο έχουν αλλάξει οι συνθήκες και πλέον ενδιαφέρομαι μόνο για εργασία στην πόλη όπου μένω, υπάρχει τρόπος να μάθω για ποια θέση με καλούν; Γιατί το να κατεβώ για συνέντευξη Αθήνα και να μου πούνε οι θέσεις στην πόλη σας είναι κλεισμένες είναι too much για μένα.

(ΥΓ. τηλέφωνα σήμερα δεν απαντούσε κανένας)

KostasPapd
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Πέμ Απρ 15, 2021 7:53 am

Re: Δεδδηε 2/2021

Δημοσίευσηαπό KostasPapd » Τρί Αύγ 30, 2022 10:23 pm

Καλά ένα και χρόνο ακόμα στις συνεντεύξεις. Ξεφτίλα Ποιους ψάχνουν να βολέψουν; Ας τους καλέσουν ονομαστικά να τελειώνουμε


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες