Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Pepi23
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2018 12:24 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Pepi23 » Τρί Δεκ 11, 2018 7:07 pm

stellak έγραψε:
bkontogianni έγραψε:Καλησπέρα... Έχουμε κανένα νέο βρε παιδιά για τα οριστικά; Βλέπω παντού να γράφουν ότι γίνεται προσπάθεια για πριν από το τέλος του χρόνου... Έχει κανείς πιο επίσημη ενημέρωση;


Νομίζω οτι κάποια κοπελα είχε μια γνωριμια στον ΑΣΕΠ.θα μπορούσαμε να τον ξαναενοχλησουμε τον γνωστό σου;να ξέρουμε αν μπορουμε να ελπίζουμε σε κάτι...

Ναι εγώ έχω γνωστό ο οποίος μου είχε πει να μην περιμένω πριν τα Χριστούγεννα.. Η αλήθεια είναι ότι θα τον ξαναενοχλήσω μετά τις γιορτές..

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Τρί Δεκ 11, 2018 9:23 pm

Pepi23 έγραψε:
stellak έγραψε:
bkontogianni έγραψε:Καλησπέρα... Έχουμε κανένα νέο βρε παιδιά για τα οριστικά; Βλέπω παντού να γράφουν ότι γίνεται προσπάθεια για πριν από το τέλος του χρόνου... Έχει κανείς πιο επίσημη ενημέρωση;


Νομίζω οτι κάποια κοπελα είχε μια γνωριμια στον ΑΣΕΠ.θα μπορούσαμε να τον ξαναενοχλησουμε τον γνωστό σου;να ξέρουμε αν μπορουμε να ελπίζουμε σε κάτι...

Ναι εγώ έχω γνωστό ο οποίος μου είχε πει να μην περιμένω πριν τα Χριστούγεννα.. Η αλήθεια είναι ότι θα τον ξαναενοχλήσω μετά τις γιορτές..


Καλα λες...ας περιμένουμε.λιγο έμεινε.οπως κ να χει μαξ 3 μηνες αναμονής έμειναν.

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Τρί Δεκ 11, 2018 9:39 pm

3 μήνες επειδή λήγει το 8 μηνο; ελπίζω να τα χουν βγάλει μέχρι τότε. Ήδη εχουν αργήσει.

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Τρί Δεκ 11, 2018 10:23 pm

Anto έγραψε:3 μήνες επειδή λήγει το 8 μηνο; ελπίζω να τα χουν βγάλει μέχρι τότε. Ήδη εχουν αργήσει.

Το 8μηνο θελει ακομα 5 μηνες αλλα για να προλάβουμε να διοριστούμε,να κινηθούν όλες οι διαδικασίες κ να ελέγχθουν τα παντα απο το φορεα,ως μεσα με τελη Μάρτη,σίγουρα θα χουμε τα οριστικά,αν κ παραμενω αισιόδοξη για νωρίτερα!

sdioristea
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2018 12:54 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό sdioristea » Τετ Δεκ 12, 2018 12:30 pm

alexisozzy1984 έγραψε:
sdioristea έγραψε:Χαιρεται σε ολο το φορουμ, οπως ανεφερα κ παραπανω.. εκ παραδρομης εβαλα τους κωδικους 001 κ 002 αλλα δεν εβαλα τον κωδικο 003.
Εχω καταθεσει την εμπειρια κσνονικα..κ εχει βσθμολογηθει. Οπως μ απαντησαν εδω υπαρχουν περιπτωσεις σαν τ δικη μου που δικαιωθηκαν..αν μπορειτε θα ηθελα τους αριθμους απο τις σχετικες αποφασεις.

Ευχαριστωωωω πολυυυυ.


sdioristea ψάξε εδώ μέσα στο φόρουμ να βρεις τα μέλη και πήγαινε σε ένα δικηγόρο εξειδικευμένο καλύτερα...Εγώ προσωπικά δεν θα το κυνηγούσα είναι πολύ δύσκολο αλλά αν θες και είσαι προετοιμασμένη πρέπει να βρεις έναν καλό.δικηγόρο να σου πει αν υπάρχουν.πιθανότητες και ποιες είναι...Εγώ στην 6κ εκανα ενα εγκληματικό λάθος ξεχασα ενα κουτακι Αλλά δεν θα το κηνυγησω γτ Εγώ έκανα το λαθος ....συμβαίνει καμία φορα απο απροσεξία απλα την επομενη πιο προσεκτικά πραγματικά είναι κρίμα...Ότι και να σου λέμε εμείς


Έψαξα και βρήκα, όντως ισχύει όπως τα είπες. Σευχαριστώ πολύ. Δεν εχω κατι να χάσω καθώς το οικονομικό δεν είναι πρόβλημα.

sdioristea
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2018 12:54 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό sdioristea » Τετ Δεκ 12, 2018 12:38 pm

alexisozzy1984 έγραψε:
sdioristea έγραψε:Χαιρεται σε ολο το φορουμ, οπως ανεφερα κ παραπανω.. εκ παραδρομης εβαλα τους κωδικους 001 κ 002 αλλα δεν εβαλα τον κωδικο 003.
Εχω καταθεσει την εμπειρια κσνονικα..κ εχει βσθμολογηθει. Οπως μ απαντησαν εδω υπαρχουν περιπτωσεις σαν τ δικη μου που δικαιωθηκαν..αν μπορειτε θα ηθελα τους αριθμους απο τις σχετικες αποφασεις.

Ευχαριστωωωω πολυυυυ.


sdioristea ψάξε εδώ μέσα στο φόρουμ να βρεις τα μέλη και πήγαινε σε ένα δικηγόρο εξειδικευμένο καλύτερα...Εγώ προσωπικά δεν θα το κυνηγούσα είναι πολύ δύσκολο αλλά αν θες και είσαι προετοιμασμένη πρέπει να βρεις έναν καλό.δικηγόρο να σου πει αν υπάρχουν.πιθανότητες και ποιες είναι...Εγώ στην 6κ εκανα ενα εγκληματικό λάθος ξεχασα ενα κουτακι Αλλά δεν θα το κηνυγησω γτ Εγώ έκανα το λαθος ....συμβαίνει καμία φορα απο απροσεξία απλα την επομενη πιο προσεκτικά πραγματικά είναι κρίμα...Ότι και να σου λέμε εμείς



Απλά η απορία μου είναι η εξης, από τη στιγμή που η εμπειρία είναι εξειδικευμένη και π΄ρωτη φορά βγαίνει κ με αυτή την εμπειρία, ποιο ΟΡΘΡΟ δεν είναι να βάλω τους κωδικούς 001 και 002 με τα έντυπα εμπειρίας, συμβαση, βεβαιωση εργοδότη και ενσημα για ασεπ, απλά να βάλω και τον κωδικο 003 και να είναι ΨΕΥΔΗΣ η αίτηση μου; απο τη στιγμή που δεν είμαι σιγουρος/η. Πως γίνεται καποιος να δηλώνει πχ 84 μήνες εμπειριας και να έχει τελικά 60 όπου η αιτηση του είναι ψευδης να μην ακυρώνεται και για κάποιον όπως στην δική μου περίπτωση να είναι άκυρη; ευχαριστω.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τετ Δεκ 12, 2018 1:55 pm

stellak έγραψε:
Anto έγραψε:3 μήνες επειδή λήγει το 8 μηνο; ελπίζω να τα χουν βγάλει μέχρι τότε. Ήδη εχουν αργήσει.

Το 8μηνο θελει ακομα 5 μηνες αλλα για να προλάβουμε να διοριστούμε,να κινηθούν όλες οι διαδικασίες κ να ελέγχθουν τα παντα απο το φορεα,ως μεσα με τελη Μάρτη,σίγουρα θα χουμε τα οριστικά,αν κ παραμενω αισιόδοξη για νωρίτερα!


Μέσα Μάρτη? Ικανούς τους έχω...

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τετ Δεκ 12, 2018 10:31 pm

sdioristea έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
sdioristea έγραψε:Χαιρεται σε ολο το φορουμ, οπως ανεφερα κ παραπανω.. εκ παραδρομης εβαλα τους κωδικους 001 κ 002 αλλα δεν εβαλα τον κωδικο 003.
Εχω καταθεσει την εμπειρια κσνονικα..κ εχει βσθμολογηθει. Οπως μ απαντησαν εδω υπαρχουν περιπτωσεις σαν τ δικη μου που δικαιωθηκαν..αν μπορειτε θα ηθελα τους αριθμους απο τις σχετικες αποφασεις.

Ευχαριστωωωω πολυυυυ.


sdioristea ψάξε εδώ μέσα στο φόρουμ να βρεις τα μέλη και πήγαινε σε ένα δικηγόρο εξειδικευμένο καλύτερα...Εγώ προσωπικά δεν θα το κυνηγούσα είναι πολύ δύσκολο αλλά αν θες και είσαι προετοιμασμένη πρέπει να βρεις έναν καλό.δικηγόρο να σου πει αν υπάρχουν.πιθανότητες και ποιες είναι...Εγώ στην 6κ εκανα ενα εγκληματικό λάθος ξεχασα ενα κουτακι Αλλά δεν θα το κηνυγησω γτ Εγώ έκανα το λαθος ....συμβαίνει καμία φορα απο απροσεξία απλα την επομενη πιο προσεκτικά πραγματικά είναι κρίμα...Ότι και να σου λέμε εμείς



Απλά η απορία μου είναι η εξης, από τη στιγμή που η εμπειρία είναι εξειδικευμένη και π΄ρωτη φορά βγαίνει κ με αυτή την εμπειρία, ποιο ΟΡΘΡΟ δεν είναι να βάλω τους κωδικούς 001 και 002 με τα έντυπα εμπειρίας, συμβαση, βεβαιωση εργοδότη και ενσημα για ασεπ, απλά να βάλω και τον κωδικο 003 και να είναι ΨΕΥΔΗΣ η αίτηση μου; απο τη στιγμή που δεν είμαι σιγουρος/η. Πως γίνεται καποιος να δηλώνει πχ 84 μήνες εμπειριας και να έχει τελικά 60 όπου η αιτηση του είναι ψευδης να μην ακυρώνεται και για κάποιον όπως στην δική μου περίπτωση να είναι άκυρη; ευχαριστω.


Κοίτα ο καθενας μπορεί να δηλώσει ότι θέλει και γι αυτο υπάρχει η Επιτροπή που θα ελέγχει τα χαρτιά και θα τα διορθώσει..Τώρα όσον αφορα αυτό που λες ενα δίκιο το χεις δεν είχε κανένα νόημα να υπάρχουν αυτά τα κουτάκια..

dioristeoss
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2018 1:12 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dioristeoss » Πέμ Δεκ 13, 2018 9:58 am

alexisozzy1984 έγραψε:
stellak έγραψε:
Anto έγραψε:3 μήνες επειδή λήγει το 8 μηνο; ελπίζω να τα χουν βγάλει μέχρι τότε. Ήδη εχουν αργήσει.

Το 8μηνο θελει ακομα 5 μηνες αλλα για να προλάβουμε να διοριστούμε,να κινηθούν όλες οι διαδικασίες κ να ελέγχθουν τα παντα απο το φορεα,ως μεσα με τελη Μάρτη,σίγουρα θα χουμε τα οριστικά,αν κ παραμενω αισιόδοξη για νωρίτερα!


Μέσα Μάρτη? Ικανούς τους έχω...


Το αργότερο που θα βγουν τα αποτελέσματα είναι Ιανουάριο. Υπάρχει και μια πιθανότητα να βγουν μέχρι τα Χριστούγεννα.

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Πέμ Δεκ 13, 2018 10:05 am

alexisozzy1984 έγραψε:
stellak έγραψε:
Anto έγραψε:3 μήνες επειδή λήγει το 8 μηνο; ελπίζω να τα χουν βγάλει μέχρι τότε. Ήδη εχουν αργήσει.

Το 8μηνο θελει ακομα 5 μηνες αλλα για να προλάβουμε να διοριστούμε,να κινηθούν όλες οι διαδικασίες κ να ελέγχθουν τα παντα απο το φορεα,ως μεσα με τελη Μάρτη,σίγουρα θα χουμε τα οριστικά,αν κ παραμενω αισιόδοξη για νωρίτερα!


Μέσα Μάρτη? Ικανούς τους έχω...


Και γω ικανοτατους τους εχω.ενα πραγμα με παρηγορεί (στο μυαλο μ πάντα).
Το τελευταίο διάστημα δεν εχουν ανακοίνωσει κατι...αποτελέσματα...κλπ.
Οπότε δε μπορεί!Κάτι θ ανακοινωσουν πριν τις γιορτες.
Το ζητημα είναι ποια αποτελέσματα θα ναι αυτα π θα βγάλουν!

pt123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2018 4:41 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό pt123 » Πέμ Δεκ 13, 2018 10:26 am

πηρε καποιος τηλ στον ασεπ μηπως?

εχουμε καποιο νεο για τα οριστικα?
μεχρι τελος χρονου θα προλαβουν ?

ποση αγωνια πια...

dioristeoss
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2018 1:12 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dioristeoss » Πέμ Δεκ 13, 2018 11:21 am

pt123 έγραψε:πηρε καποιος τηλ στον ασεπ μηπως?

εχουμε καποιο νεο για τα οριστικα?
μεχρι τελος χρονου θα προλαβουν ?

ποση αγωνια πια...


Το αργότερο που θα βγουν τα αποτελέσματα είναι Ιανουάριο. Υπάρχει και μια πιθανότητα να βγουν μέχρι τα Χριστούγεννα.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Πέμ Δεκ 13, 2018 12:39 pm

stellak έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
stellak έγραψε: Το 8μηνο θελει ακομα 5 μηνες αλλα για να προλάβουμε να διοριστούμε,να κινηθούν όλες οι διαδικασίες κ να ελέγχθουν τα παντα απο το φορεα,ως μεσα με τελη Μάρτη,σίγουρα θα χουμε τα οριστικά,αν κ παραμενω αισιόδοξη για νωρίτερα!


Μέσα Μάρτη? Ικανούς τους έχω...


Και γω ικανοτατους τους εχω.ενα πραγμα με παρηγορεί (στο μυαλο μ πάντα).
Το τελευταίο διάστημα δεν εχουν ανακοίνωσει κατι...αποτελέσματα...κλπ.
Οπότε δε μπορεί!Κάτι θ ανακοινωσουν πριν τις γιορτες.
Το ζητημα είναι ποια αποτελέσματα θα ναι αυτα π θα βγάλουν!


Επειδή τα συγκρίνω αυτα που βγαίνουν με αυτό που είχε ανεβει το έγγραφο στο διαύγεια και σε συνάρτηση ότι απαντήθηκε η ενσταση μου μετά από 8 μήνες οπως ελεγε το εγγραφο ότι θα απαντηθούν πιστεύω ότι τα αποτελέσματα τρέχουν και δεν τα αφησαν στην τυχη τους..βέβαια όλα αυτά είναι υποθέσεις

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Πέμ Δεκ 13, 2018 4:04 pm

dioristeoss έγραψε:
pt123 έγραψε:πηρε καποιος τηλ στον ασεπ μηπως?

εχουμε καποιο νεο για τα οριστικα?
μεχρι τελος χρονου θα προλαβουν ?

ποση αγωνια πια...


Το αργότερο που θα βγουν τα αποτελέσματα είναι Ιανουάριο. Υπάρχει και μια πιθανότητα να βγουν μέχρι τα Χριστούγεννα.


Μακάρι!εσυ γιατι λες αργότερο τον Γενάρη;

pt123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2018 4:41 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό pt123 » Πέμ Δεκ 13, 2018 9:07 pm

dioristeoss έγραψε:
pt123 έγραψε:πηρε καποιος τηλ στον ασεπ μηπως?

εχουμε καποιο νεο για τα οριστικα?
μεχρι τελος χρονου θα προλαβουν ?

ποση αγωνια πια...


Το αργότερο που θα βγουν τα αποτελέσματα είναι Ιανουάριο. Υπάρχει και μια πιθανότητα να βγουν μέχρι τα Χριστούγεννα.



ελπιζω ναι ειναι χριστουγεννα ...
να γινει ο διορισμος πριν τις εκλογες...να ησυχασουμε

οποιος μαθει κατι απο ασεπ η οαεδ ας μας πει


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες