Toeic

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
senekas
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 12:44 am

Δημοσίευσηαπό senekas » Κυρ Νοέμ 23, 2008 2:41 am

MPYRAL έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΙΤΚΟ ΕΚΕΙ ΔΗLΩΝΕΙΣ ΤΗ ΕΝΟΤΗΤΑ POY ΔΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΠΧ ΔΙΝΕΙΣ ΓΙΑ LOWER GIA PROFISENSY ,,,,,KTL...........STO TOEIC APLA DINEIS KAI ANALOGA OSA MORIA PIASEIS PERNEIS KAI TO ANTISTIXO PTYXIO APO ARISTH GNWSH WS KALI GNWSH ? AYTO YSXYEI ? H KAΤΑΛΑΒΑ ΛΑΘΟΣ ???? ΑΚΟΜΗ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΕΤΣΙ ??? ΠΧ ΓΑΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?? ΕΥΚΟΛΑ Ι ΟΧΙ ??? ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΟΡΙΟ - ΒΑΣΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΝΟΤΗΤΑ ΠΧ ΣΤΑ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ ΑΝ ΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 5 ΚΟΒΕΣΑΙ ? Η ΣΥΜΨΙΦΙΖΕΤΑΙ Ο ΒΑΘΜΟΣ ΚΑΙ ΒΓΕΝΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΠΕΡΝΑΣ Η ΟΧΙ ?? ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ??? ΣΕ ΠΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ???? ΣΤΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΤΙΚΟ ΑΡΓΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ 5 ΜΗΝΕΣ ΣΧΕΔΟΝ .....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ,,,,


Έτσι είναι, ανάλογα με τα μόρια που μαζέψεις θεωρείται ότι πιστοποιεί μέτρια γνώση (405 έως 500 μόρια) , καλή γνώση (lower-505 έως 780 μόρια) και πολύ καλή γνώση (advanced-785-900 μόρια). Δεν αναγνωρίζεται από το ΑΣΕΠ ως άριστη γνώση -proficiency ακόμα και αν πετύχεις σκορ 905-990. Δεν υπάρχει βάση, παίρνεις πιστοποιητικό με ό,τι σκορ πιάσεις.
Αν δε σε ικανοποιεί μπορείς να ξαναδώσεις το τεστ αλλά μόνο μία φορά κάθε μήνα. (Γιατί για παράδειγμα στην Αθήνα δίνουν κάθε εβδομάδα)
Τα αποτελέσματα βγαίνουν/δημοσιεύονται στο ιντερνετ σε 5 μέρες και μπορείς να το λάβεις την επομένη από την ημέρα δημοσιεύσεώς τους

Για περισσότερα δες στο
http://www.hau.gr/?i=hau.en.exams_toeic

elenamadon
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Δευ Ιουν 30, 2008 12:05 pm

Δημοσίευσηαπό elenamadon » Δευ Νοέμ 24, 2008 9:32 am

senekas να σε ρωτησω κι εγω κατι.. Ειχα διαβασει στην ιστοσελιδα οτι για να δωσεις χρειαζεται 155 ευρω. Λες οτι μπορεις να δωσεις 1 φορα το μηνα αν δε σε ικανοποιει το αποτελεσμα. Μηπως ξερεις τι ποσο πληρωνεις για καθε επομενη φορα?
Ευχαριστω

senekas
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 12:44 am

Δημοσίευσηαπό senekas » Δευ Νοέμ 24, 2008 10:28 am

elenamadon έγραψε:senekas να σε ρωτησω κι εγω κατι.. Ειχα διαβασει στην ιστοσελιδα οτι για να δωσεις χρειαζεται 155 ευρω. Λες οτι μπορεις να δωσεις 1 φορα το μηνα αν δε σε ικανοποιει το αποτελεσμα. Μηπως ξερεις τι ποσο πληρωνεις για καθε επομενη φορα?
Ευχαριστω


Δυστυχώς είναι κάθε φορά 155 ευρώ και ακολουθάς την ίδια διαδικασία, δεν έχει κάποια έκπτωση αν ξαναδώσεις

elenamadon
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Δευ Ιουν 30, 2008 12:05 pm

Δημοσίευσηαπό elenamadon » Δευ Νοέμ 24, 2008 10:42 am

senekas έγραψε:
elenamadon έγραψε:senekas να σε ρωτησω κι εγω κατι.. Ειχα διαβασει στην ιστοσελιδα οτι για να δωσεις χρειαζεται 155 ευρω. Λες οτι μπορεις να δωσεις 1 φορα το μηνα αν δε σε ικανοποιει το αποτελεσμα. Μηπως ξερεις τι ποσο πληρωνεις για καθε επομενη φορα?
Ευχαριστω


Δυστυχώς είναι κάθε φορά 155 ευρώ και ακολουθάς την ίδια διαδικασία, δεν έχει κάποια έκπτωση αν ξαναδώσεις


Σε ευχαριστω πολυ

anna40
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Μαρ 08, 2017 7:08 pm

Re: Toeic

Δημοσίευσηαπό anna40 » Τρί Φεβ 26, 2019 3:50 pm

Kαλησπέρα, έδωσα για πλάκα το toiec αλλά μου φάνηκε πολύ δύσκολο ειδικά το reading.Δεν προλαβα τις τελευταίες ερωτήσεις. Θα ήθελα να δοκιμάσω για β2 και μετα για c1. Τί θα πρέπει να κάνω;


Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες