Ένσταση στην Απόρριψη Αναγνώρισης Συνάφειας Μεταπτυχιακού

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
eya23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 24, 2019 4:12 pm

Ένσταση στην Απόρριψη Αναγνώρισης Συνάφειας Μεταπτυχιακού

Δημοσίευσηαπό eya23 » Δευ Μάιος 08, 2023 6:51 pm

Καλησπέρα!
Είμαι μόνιμη δημοτική υπάλληλος.
Πρόσφατα μού κοινοποιήθηκε η απόφαση υπηρεσιακού συμβουλίου, που απορρίπτει την αναγνώριση συνάφειας του μεταπτυχιακού μου.
Θέλω να υποβάλω ένσταση στην ειδική επιτροπή του ΑΣΕΠ, αλλά δεν κατάφερα να βρω σαφείς σχετικές οδηγίες (έντυπο κλπ).
Έστειλα ερώτημα στο ΑΣΕΠ, αλλά ακόμη δεν έλαβα απάντηση, ενώ πληροφορήθηκα πως υπάρχει προθεσμία ενός μήνα για να υποβάλω την ένσταση.
Μήπως κάποιο μέλος γνωρίζει να με κατευθύνει σχετικά με τη διαδικασία; Ευχαριστώ!

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: Ένσταση στην Απόρριψη Αναγνώρισης Συνάφειας Μεταπτυχιακού

Δημοσίευσηαπό mylw » Τρί Μάιος 09, 2023 7:40 am

eya23 έγραψε:Καλησπέρα!
Είμαι μόνιμη δημοτική υπάλληλος.
Πρόσφατα μού κοινοποιήθηκε η απόφαση υπηρεσιακού συμβουλίου, που απορρίπτει την αναγνώριση συνάφειας του μεταπτυχιακού μου.
Θέλω να υποβάλω ένσταση στην ειδική επιτροπή του ΑΣΕΠ, αλλά δεν κατάφερα να βρω σαφείς σχετικές οδηγίες (έντυπο κλπ).
Έστειλα ερώτημα στο ΑΣΕΠ, αλλά ακόμη δεν έλαβα απάντηση, ενώ πληροφορήθηκα πως υπάρχει προθεσμία ενός μήνα για να υποβάλω την ένσταση.
Μήπως κάποιο μέλος γνωρίζει να με κατευθύνει σχετικά με τη διαδικασία; Ευχαριστώ!

Τη διαδικασία δε τη γνωρίζω. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω τη μεταπτυχιακό έχετε και ως τί ειστε διορισμένη?

GKATE
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 06, 2022 11:25 pm

Re: Ένσταση στην Απόρριψη Αναγνώρισης Συνάφειας Μεταπτυχιακού

Δημοσίευσηαπό GKATE » Τρί Ιούλ 18, 2023 8:19 pm

Δεν γνωρίζω, αλλά θα σου πρότεινα να πάρεις τηλέφωνο στο ΑΣΕΠ και όχι να κάνεις ερώτημα. Όλο και κάποιος θα ξέρει...

(Αν βρεις άκρη και θες, πες μας και εμας τη διαδικασία. Προσωπικά εμένα με κόβω σύντομα να το χρειαστώ! Σε ευχαριστώ πολύ! )

eya23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 24, 2019 4:12 pm

Re: Ένσταση στην Απόρριψη Αναγνώρισης Συνάφειας Μεταπτυχιακού

Δημοσίευσηαπό eya23 » Δευ Οκτ 23, 2023 8:55 pm

Άργησα να μπω στο diorismos και σας ενημερώνω αργοπορημένα... :oops:

Τελικά, με κάποια καθυστέρηση, επικοινώνησε τηλεφωνικά μαζί μου υπάλληλος του ΑΣΕΠ.
Ήταν πολύ κατατοπιστική στο τηλέφωνο.
Κράτησα το νούμερό της, ώστε να την καλέσω για οποιαδήποτε διευκρίνιση.
Οριακά πρόλαβα και τους έστειλα (με mail στο enimerosi@asep.gr) τα δικαιολογητικά που μου ζήτησαν:

- Έγγραφο στο οποίο αναφέρω τους λόγους που φέρω αντίρρηση στην απόφαση του υπηρεσιακού συμβουλίου (σε pdf με ψηφιακή υπογραφή μέσω gov.gr).
- Ταυτότητα
- Προπτυχιακό
- Μεταπτυχιακό
- Αναλυτική βαθμολογία μεταπτυχιακού τίτλου
- Απόσπασμα της απόφασης του Υ.Σ.
- Βεβαίωση Υπηρεσιακών μεταβολών
- Με δική μου πρωτοβουλία έστειλα και τον Οργανισμό Εσωτερικής Υπηρεσίας (το τμήμα που αφορά στην Διεύθυνση που εργάζομαι).

Έπειτα από μερικές ημέρες κάλεσα την υπάλληλο για να βεβαιωθώ ότι έλαβε το μήνυμα με τα δικαιολογητικά και ζήτησα τον Αρ. Πρωτ.
Σε ερώτησή μου αναφορικά με το πότε να περιμένω νεότερα, η απάντηση ήταν: "Σ' έναν χρόνο τουλάχιστον"!

Ελπίζω να βοήθησαν οι πληροφορίες όσους/ες μπούνε στη διαδικασία.
Να είστε καλά! :!:
**********************************************************************************************************************************************************************

Sophiana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 22, 2023 9:10 pm

Re: Ένσταση στην Απόρριψη Αναγνώρισης Συνάφειας Μεταπτυχιακού

Δημοσίευσηαπό Sophiana » Τετ Απρ 10, 2024 11:07 pm

Καλησπέρα σας,
Υπάρχει κάποιος που να έχει λάβει απάντηση από το ΑΣΕΠ, μετά από ένσταση που έκανε για απόρριψη αναγνώρισης διδακτορικού ή μεταπτυχιακού τίτλου λόγω συνάφειας από το ΥΣ?
Απλά για να δούμε τι αποφαίνονται εν τέλει και αν βοηθάνε.
Σας ευχαριστώ


Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης