Μισθολογικό κλιμάκιο σε προηγούμενο δημόσιο φορέα

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
thanoskyr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 10:48 pm

Μισθολογικό κλιμάκιο σε προηγούμενο δημόσιο φορέα

Δημοσίευσηαπό thanoskyr » Δευ Νοέμ 29, 2021 7:02 pm

Καλησπέρα
Πριν από περίπου ένα χρόνο διορίστηκα σε ένα δημόσιο φορέα. Πριν δυο μήνες διορήστηκα σε άλλο οπότε έγινε αυτοδικαια παραίτηση. Πριν λίγες ημέρες αναγνωρίστηκε από τον πρώτο φορέα η συνάφεια του μεταπτυχιακού μου.
Το ερώτημα μου είναι το εξής:
Δεν πρέπει ο πρώτος φορέας να μου δώσει αναδρομικά απο την ημέρα της αίτησης μέχρι της απόλυσης tτη διαφορά MK1-MK3?

Ευχαριστώ

thanoskyr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 10:48 pm

Re: Μισθολογικό κλιμάκιο σε προηγούμενο δημόσιο φορέα

Δημοσίευσηαπό thanoskyr » Τετ Δεκ 01, 2021 2:26 pm

Τελικά μου έδωσαν τα αναδρομικά από τον πρώτο φορέα. Δεν ξέρω πως κλείνει το topic. Ευχαριστώ

magicalmina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2021 9:25 pm

Re: Μισθολογικό κλιμάκιο σε προηγούμενο δημόσιο φορέα

Δημοσίευσηαπό magicalmina » Τετ Δεκ 01, 2021 8:27 pm

thanoskyr έγραψε:Καλησπέρα
Πριν από περίπου ένα χρόνο διορίστηκα σε ένα δημόσιο φορέα. Πριν δυο μήνες διορήστηκα σε άλλο οπότε έγινε αυτοδικαια παραίτηση. Πριν λίγες ημέρες αναγνωρίστηκε από τον πρώτο φορέα η συνάφεια του μεταπτυχιακού μου.
Το ερώτημα μου είναι το εξής:
Δεν πρέπει ο πρώτος φορέας να μου δώσει αναδρομικά απο την ημέρα της αίτησης μέχρι της απόλυσης tτη διαφορά MK1-MK3?

Ευχαριστώ


Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν με την αναγνώριση του μεταπτυχιακού σου στον πρώτο φορέα πήρες το ΜΚ3 αυτόματα στον φορέα που τώρα απασχολείσαι, ή αν πρέπει να ξανακάνεις αίτηση για αναγνώριση του μεταπτυχιακού σου και στον νέο φορέα που διορίστηκες τώρα.

Marilena79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 05, 2009 10:53 pm

Re: Μισθολογικό κλιμάκιο σε προηγούμενο δημόσιο φορέα

Δημοσίευσηαπό Marilena79 » Πέμ Δεκ 16, 2021 12:10 pm

magicalmina έγραψε:
thanoskyr έγραψε:Καλησπέρα
Πριν από περίπου ένα χρόνο διορίστηκα σε ένα δημόσιο φορέα. Πριν δυο μήνες διορήστηκα σε άλλο οπότε έγινε αυτοδικαια παραίτηση. Πριν λίγες ημέρες αναγνωρίστηκε από τον πρώτο φορέα η συνάφεια του μεταπτυχιακού μου.
Το ερώτημα μου είναι το εξής:
Δεν πρέπει ο πρώτος φορέας να μου δώσει αναδρομικά απο την ημέρα της αίτησης μέχρι της απόλυσης tτη διαφορά MK1-MK3?

Ευχαριστώ


Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν με την αναγνώριση του μεταπτυχιακού σου στον πρώτο φορέα πήρες το ΜΚ3 αυτόματα στον φορέα που τώρα απασχολείσαι, ή αν πρέπει να ξανακάνεις αίτηση για αναγνώριση του μεταπτυχιακού σου και στον νέο φορέα που διορίστηκες τώρα.


Κάθε φορέας κρίνει εκ νέου τη συνάφεια.


Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες