Δήλωση ειδικότητας ΑΕΙ Πληροφορικής στο ΙΚΑ

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
Mike01
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δήλωση ειδικότητας ΑΕΙ Πληροφορικής στο ΙΚΑ

Δημοσίευσηαπό Mike01 » Δευ Νοέμ 26, 2018 11:07 pm

Καλησπέρα παιδιά,

θα επιθυμούσα να σας ρωτήσω ως τι ειδικότητα μπορεί να με δηλώσει ένας εργοδότης στο ΙΚΑ, όταν είμαι απόφοιτος ΑΕΙ Πληροφορικής με Μεταπτυχιακό. Μπορώ να δηλωθώ ως Μηχανικός Λογισμικού η αυτό υφίσταται μόνο για απόφοιτους της πολυτεχνικής σχολής; Ρωτάω γιατί απλά προγραμματιστής μπορεί να δηλωθεί και κάποιος από ΙΕΚ. Εγώ θα επιθυμούσα η ειδικότητα μου να αντικατοπτρίζει την βαθμίδα εκπαίδευσης μου.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για πληροφορίες

katpant81
Δόκιμος
Δόκιμος

Re: Δήλωση ειδικότητας ΑΕΙ Πληροφορικής στο ΙΚΑ

Δημοσίευσηαπό katpant81 » Κυρ Απρ 07, 2019 8:21 am

Mike01 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά,

θα επιθυμούσα να σας ρωτήσω ως τι ειδικότητα μπορεί να με δηλώσει ένας εργοδότης στο ΙΚΑ, όταν είμαι απόφοιτος ΑΕΙ Πληροφορικής με Μεταπτυχιακό. Μπορώ να δηλωθώ ως Μηχανικός Λογισμικού η αυτό υφίσταται μόνο για απόφοιτους της πολυτεχνικής σχολής; Ρωτάω γιατί απλά προγραμματιστής μπορεί να δηλωθεί και κάποιος από ΙΕΚ. Εγώ θα επιθυμούσα η ειδικότητα μου να αντικατοπτρίζει την βαθμίδα εκπαίδευσης μου.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για πληροφορίες

Απευθύνσου στο ΙΚΑ να σου βρουν τους κωδικούς για την Πληροφορική, να σου δώσουν τη λίστα με κωδικούς ενσήμων για τους πληροφορικάριους. Ή ψάξτο εσυ από το διαδίκτυο.

Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης