Αναδρομικά λόγω αναγνώρισης μεταπτυχιακού

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
MAKIROFKA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Μάιος 19, 2017 9:07 am

Αναδρομικά λόγω αναγνώρισης μεταπτυχιακού

Δημοσίευσηαπό MAKIROFKA » Παρ Ιούλ 27, 2018 12:14 pm

Πριν 1 μήνα μου αναγνωρίστηκε με συνάφεια ο μεταπτυχιακός τίτλος (μαστερ). Στην καταβολή των αναδρομικών μου πιστώθηκαν μόνο οι μήνες από 1/1/2018 αν και η αίτηση που είχα κάνει ήταν από το 2017. Σε ερώτημα που έκανα στην υπηρεσία μου είπαν ότι υπάρχει νόμος που "παγώνει" τις μισθολογικές εξελίξεις για το 2016 και το 2017. Ισχύει αυτό? Σημειωτέον η θέση μου δεν προβλέπει υποχρεωτικά να είσαι κάτοχός μεταπτυχιακού.
Ευχαριστώ

Ioanna222
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 27, 2018 10:38 am

Re: Αναδρομικά λόγω αναγνώρισης μεταπτυχιακού

Δημοσίευσηαπό Ioanna222 » Σάβ Ιούλ 28, 2018 12:30 am

MAKIROFKA έγραψε:Πριν 1 μήνα μου αναγνωρίστηκε με συνάφεια ο μεταπτυχιακός τίτλος (μαστερ). Στην καταβολή των αναδρομικών μου πιστώθηκαν μόνο οι μήνες από 1/1/2018 αν και η αίτηση που είχα κάνει ήταν από το 2017. Σε ερώτημα που έκανα στην υπηρεσία μου είπαν ότι υπάρχει νόμος που "παγώνει" τις μισθολογικές εξελίξεις για το 2016 και το 2017. Ισχύει αυτό? Σημειωτέον η θέση μου δεν προβλέπει υποχρεωτικά να είσαι κάτοχός μεταπτυχιακού.
Ευχαριστώ


Ισχυει σιγουρα για την αναγνωριση προϋπηρεσίας απο 1/1/2016 έως 31/12/2017.. Στανταρ, αυτο. Δεν ξερω τωρα αν το παγωμα αφορα κ τη μισθολογικη ωριμανση λογω αναγνωρισης μεταπτυχιακου


Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες