ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΕΕΚ

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
giorgosgkat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 12:08 pm

ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΕΕΚ

Δημοσίευσηαπό giorgosgkat » Τετ Απρ 04, 2018 7:38 pm

Παιδιά καλησπέρα και καλή μεγάλη εβδομάδα. Θέλω να ρωτήσω όποιον ξέρει σχετικά με το δίπλωμα οεεκ. Εγώ έχω τελειώσει ΕΠΑΛ τομέα οχημάτων,
με βαθμό απολυτηρίου και πτυχίου 19,5. Όμως εργάζομαι εδώ και 2,5 σαν υπάλληλος γραφείου. Και εδώ έρχεται το ερώτημα. Πως μπορώ να αποκτήσω
ένα πτυχίο ΕΠΑΣ (διοίκησης και οικονομίας) πχ που να μου δίνει τα 150 μόρια για θέση ΔΕ διοικητικών, εφόσον ο κύριος τίτλος σπουδών μου (απολυτήριο ΕΠΑΛ τομέα οχημάτων) δεν θα έχει συνάφεια με το δεύτερο πτυχίο που θέλω (ΕΠΑΣ).

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΕΕΚ

Δημοσίευσηαπό evi44 » Πέμ Απρ 05, 2018 9:43 am

Στα επαλ υπαρχει πτυχιο α και β κυκλου σπουδων οπως ηταν στα τεε? Γιατι αν το α ειναι στον τομεα διοικησης κ οικονομιας και το β σε οποιαδήποτε ειδικοτητα και να ναι μετρανε ως δυο αποδεκτοι τιτλοι κ παιρνεις και τα 150 μορια... Αν τωρα εσυ δεν εχεις τετοιο διαχωρισμο σπουδων, στο πτυχιο σου δηλ δεν εχεις α κ β κυκλο, παντα για θεσεις διοικητικου μιλωντας, πρεπει να βγαλεις ή ενα ημερησιο ή εσπερινο επαλ ή ενα ιεκ να παρεις ομως κ την πιστοποίηση που μονο ετσι ο ασεπ δινει τα 150 μορια αν εχεις βγαλει ιεκ.. Προσεξε ομως και το επαλ ή το ιεκ να ειναι σε κλαδο σχετικο με διοικηση κ οικονομία αλλιως δε θα μετράει

giorgosgkat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 12:08 pm

Re: ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΕΕΚ

Δημοσίευσηαπό giorgosgkat » Πέμ Απρ 12, 2018 1:51 pm

Και κάτι ακόμα. Πιστεύεις ότι έχω ελπίδες για οδηγός στη Λάρισα. Παίρνουν 48 άτομα. Έχω 1072,5 μόρια από το απολυτήριο επαλ, 150 από το πτυχίο επαλ 70 μόρια από το proficiency και 10 από δεύτερη γλώσσα β1 επίπεδο. Το σύνολο 1302,5.

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΕΕΚ

Δημοσίευσηαπό evi44 » Πέμ Απρ 12, 2018 8:32 pm

[quote="giorgosgkat"]Και κάτι ακόμα. Πιστεύεις ότι έχω ελπίδες για οδηγός στη Λάρισα. Παίρνουν 48 άτομα. Έχω 1072,5 μόρια από το απολυτήριο επαλ, 150 από το πτυχίο επαλ 70 μόρια από το proficiency και 10 από δεύτερη γλώσσα β1 επίπεδο. Το σύνολο 1302,5.[/quote

Για ποια προκήρυξη? Για μονιμες θεσεις ή για οταμηνο ως εποχικος ιδοχ? Τα κριτηρια ειναι διαφορετικα γι αυτο σε ρωταω... Αν μιλας για μονιμη θεση και αν οντως κ οι δύο τιτλοι σου επαλ ειναι αποδεκτοι για τη θεση, το τονιζω αυτο.... Λογω και υψηλης βαθμολογιας και β τιτλου τα μορια σου φαινονται μαχιμα για τις θέσεις χωρις εμπειρια... Επισης να σου πω οτι αν για τη θεση που διεκδικεις δεν απαιτείται ως απαραίτητο προσθετο προσον η β1 μετρια γνωση της γλωσσας που αναφερεσαι, τοτε δεν παιρνεις τα 10 μορια... Καλη επιτυχία........ Επειδη δεν εχω ασχοληθεί με την ειδικοτητα ΟΔΗΓΩΝ σου λεω ό,τι ισχύει γενικα, αλλιως θα μπορούσα να σε διαφωτισω περισσότερο για το αν και ποσες πιθανοτητες εχεις να εισαι στους διοριστεους

giorgosgkat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 12:08 pm

Re: ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΕΕΚ

Δημοσίευσηαπό giorgosgkat » Πέμ Απρ 12, 2018 10:42 pm

Μιλάω για την προκήρυξη 3κ2018. Δεν έχω δυστυχώς προϋπηρεσία και αυτό με προβληματιζει. Όμως θέλω να πιστεύω ότι μπορεί να είμαι στους τελικούς πίνακες (δεν είμαι στους προσωρινά επιτυχοντες) διότι δε νομίζω ότι όσοι δήλωσαν οδηγοί θα έχουν κανένα ιδιαίτερα μεγάλο βαθμό (χωρίς να θέλω να τους υποτιμησω φυσικά) και έπειτα οι συνολικές θέσεις είναι 48 οι οποίες είναι αρκετές.

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΕΕΚ

Δημοσίευσηαπό evi44 » Παρ Απρ 13, 2018 8:57 am

giorgosgkat έγραψε:Μιλάω για την προκήρυξη 3κ2018. Δεν έχω δυστυχώς προϋπηρεσία και αυτό με προβληματιζει. Όμως θέλω να πιστεύω ότι μπορεί να είμαι στους τελικούς πίνακες (δεν είμαι στους προσωρινά επιτυχοντες) διότι δε νομίζω ότι όσοι δήλωσαν οδηγοί θα έχουν κανένα ιδιαίτερα μεγάλο βαθμό (χωρίς να θέλω να τους υποτιμησω φυσικά) και έπειτα οι συνολικές θέσεις είναι 48 οι οποίες είναι αρκετές.


Κι εγω θεωρω πως αν οντως εχεις μετρησει σωστα τα μορια σου εχεις αρκετες πιθανοτητες, αλλα ειναι τοσες οι θεσεις χωρις εμπειρια? Ή βαζεις και τις ειδικες, πολυτεκνους, αμεα μεσα? Αν ειναι 48 ειναι αρκετες και μονο λαρισα? Απλα να ξέρεις οτι στην 3κ μοριοδοτειται για ολες τις θέσεις και για τις χωρις εμπειρια, η ειδικη που για 24 μηνες παιρνει 408 μορια... Αυτο για οσους οντως το εχουν θα παιξει καθοριστικο ρολο.. Ειναι περιεργη προκήρυξη και μονο στα οριστικά θα διαμορφωσεις εικονα, γιατι χωρις ελεγχο ολοι δηλωσαν οτι να ναι... Καλη τυχη

kinisi1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Απρ 15, 2018 9:30 pm

Re: ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΕΕΚ

Δημοσίευσηαπό kinisi1 » Κυρ Σεπ 23, 2018 12:13 am

Τα 150 μορια σου τα μέτρησαν στον ασεπ; αφού δεν ζητούσε από όσο είδα δεύτερο τίτλο σπουδών. Τελικά πέτυχες;


Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες