Εθνική Σχολή Δημόσιας Υγείας

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
palaiokastritsa21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 12, 2009 12:55 pm

Εθνική Σχολή Δημόσιας Υγείας

Δημοσίευσηαπό palaiokastritsa21 » Δευ Μάιος 03, 2010 4:45 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ ΤΙΤΛΟΥ,ΕΤΟΥΣ 2010-201, ΣΤΙΣ 26&27 ΑΠΡΙΛΙΟΥ, ΣΤΗΝ ΕΣΔΥ? ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΠΟΥ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΡΤΗΣΟΥΝ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ - SITE ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ. ΦΙΛΙΚΑ,

Χ.Α.

ioanna1984
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:45 am

Re: ΕΣΔΥ

Δημοσίευσηαπό ioanna1984 » Πέμ Μάιος 06, 2010 2:13 am

nai.. edwsa gia tin dimosia ugeia.. apo oso xerw kai apo perisi den dimosieuoun pote tis erwtiseis.. an theleis mporw na sou pw osa thimamai.. an kai apo oso kserw den paizoun kai megalo rolo gia na mpeis...

palaiokastritsa21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 12, 2009 12:55 pm

Δημοσίευσηαπό palaiokastritsa21 » Παρ Μάιος 07, 2010 8:37 pm

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ... ΟΧΙ ΜΗ ΣΕ ΒΑΖΩ ΣΕ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ, ΕΛΕΓΑ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΑ ΟΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΜΠΩ. ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ, ΓΙ ΑΥΤΟ. ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ..

minayou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 25, 2010 1:57 pm

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΤΗΝ ΕΣΔΥ

Δημοσίευσηαπό minayou » Παρ Νοέμ 26, 2010 12:02 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ .
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ
ΥΛΗ ΠΟΥ ΕΞΕΤΑΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΣΔΥ. ΕΞΕΤΑΖΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ Η ΕΞΕΤΑΖΕΤΑΙ Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
ΜΙΝΑ

marina_teo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 6:35 pm

Re: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΤΗΝ ΕΣΔΥ

Δημοσίευσηαπό marina_teo » Παρ Δεκ 03, 2010 5:25 pm

minayou έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ .
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ
ΥΛΗ ΠΟΥ ΕΞΕΤΑΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΣΔΥ. ΕΞΕΤΑΖΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ Η ΕΞΕΤΑΖΕΤΑΙ Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
ΜΙΝΑ


Εγω φοιτω στην ΕΣΔΥ, αλλα στο μεταπτυχιακο Εφηρμοσμανη Δημοσια Υγεια, που ειναι σε συμπραξη με το ΤΕΙ Αθηνων. Αν θες να μαθω για το αλλο σχετικα με τον τροπο βαθμολογησης και τα σχετικα μπορω να ρωτησω ατομα που φοιτουν σε αυτο. Αν θες πες μου να ρωτησω

marina_teo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 6:35 pm

Re: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΤΗΝ ΕΣΔΥ

Δημοσίευσηαπό marina_teo » Παρ Δεκ 03, 2010 5:28 pm

minayou έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ .
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ
ΥΛΗ ΠΟΥ ΕΞΕΤΑΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΣΔΥ. ΕΞΕΤΑΖΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ Η ΕΞΕΤΑΖΕΤΑΙ Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
ΜΙΝΑ


Απο οσο ξερω αυτο το μεταπτυχιακο ειναι Δημοσιας Υγειας και Διοικησης Υπηρεσιων Υγειας και επιλεγεις μια απο τις δυο κατευθυνσεις.

minayou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 25, 2010 1:57 pm

ΕΣΔΥ

Δημοσίευσηαπό minayou » Δευ Δεκ 06, 2010 1:11 pm

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.
ΝΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦ. ΔΗΜ ΥΓΕΙΑ?
ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ?

marina_teo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 6:35 pm

Re: ΕΣΔΥ

Δημοσίευσηαπό marina_teo » Τρί Δεκ 07, 2010 2:01 pm

minayou έγραψε:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.
ΝΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦ. ΔΗΜ ΥΓΕΙΑ?
ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ?


Θα ρωτησω μια κοπελα που ξερω απο αυτο το μεταπτυχιακο την Πεμπτη που χω μαθημα, αυριο λογω απεργιων ειναι κλειστα. Καλα ειναι στην εφηρμοσμενη, απο διαβασμα αλλο τιποτα!!Υπαρχουν καποια συγκεκριμενα μαθηματα (Δημοσια Υγεια, ζωοανθρωπονοσοι) που θελουν συστηματικο διαβασμα γιατι αν τα πιασεις στην εξεταστικη δεν κανεις τιποτα. Υπαρχουν ομως και μαθηματα που ειναι πολυ πιο βατα.

minayou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 25, 2010 1:57 pm

Δημοσίευσηαπό minayou » Τετ Δεκ 08, 2010 11:54 am

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ !
ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ ΣΤΙΣ 15-18/12/10 . ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ? ( 200 ΕΥΡΩ + ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΔΙΑΜΟΝΗΣ).
ΕΣΥ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ?

Nikosev
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2009 9:25 pm

Δημοσίευσηαπό Nikosev » Τετ Δεκ 08, 2010 1:22 pm

Μπαίνω σφήνα εγώ αλλά....
σε αυτό το συνέδριο είναι 200 ευρώ η εγγραφή? Δεν λειτουργεί το λινκ του συνεδρίου και δεν μπορώ να βρω πληροφορίες σχετικά με την εγγραφή. minayou που το είδες ότι έχει τόσο;

marina_teo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 6:35 pm

Δημοσίευσηαπό marina_teo » Τετ Δεκ 08, 2010 9:49 pm

minayou έγραψε:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ !
ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ ΣΤΙΣ 15-18/12/10 . ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ? ( 200 ΕΥΡΩ + ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΔΙΑΜΟΝΗΣ).
ΕΣΥ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ?


Δεν ξερω κατι για την τιμη, εμεις θα παμε υποχρεωτικα γιατι εχουμε μαθημα εκεινη την ημερα και η καθηγητρια θα ναι στο συνεδριο κ μαλλον θα παρουμε παρουσιες εκει. Μπορω αυριο να μαθω για την τιμη και θα επανελθω με πληροφοριες. Οντως το link δεν λειτουργει, προσπαθησα κ εγω να μπω. παντως 200 ευρω μου ακουγονται παρα πολλα, ελπιζω να μην ισχυει!!!!!Εργαζομαι, αλλα με συμβαση σε νοσοκομειο, (εχω τελειωσει τεχνολογος ιατρικων εργαστηριων), γι' αυτο κ επεστρεψα στα θρανια γιατι τα πραγματα στην αγορα εργασιας ειναι πολυ αγρια!!!!!!!!!!!!!

minayou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 25, 2010 1:57 pm

ESDY

Δημοσίευσηαπό minayou » Δευ Δεκ 13, 2010 1:32 pm

healthcongress.gr ειναι η ιστοσελ για το συνέδριο.

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΝΑΕ ΑΠΕΡΓΙΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΑΘΗΝΑ ?
ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΩΣ ΤΟ ΗΙLTON 'H TZAMPA KOΠΟΣ ?


marina_teo
EYX GIA ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ
πως βολεύεις τα ωράρια με τη δουλειά σου ?
ελπιζω να μου δωθει η ευκαιρία να βοηθήσω καπου αλλού κι εγώ
εσένα

marina_teo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 6:35 pm

Re: ESDY

Δημοσίευσηαπό marina_teo » Δευ Δεκ 13, 2010 2:50 pm

minayou έγραψε:healthcongress.gr ειναι η ιστοσελ για το συνέδριο.

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΝΑΕ ΑΠΕΡΓΙΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΑΘΗΝΑ ?
ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΩΣ ΤΟ ΗΙLTON 'H TZAMPA KOΠΟΣ ?


marina_teo
EYX GIA ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ
πως βολεύεις τα ωράρια με τη δουλειά σου ?
ελπιζω να μου δωθει η ευκαιρία να βοηθήσω καπου αλλού κι εγώ
εσένα

Συγνωμη που ακομα δεν εχω κατι να σου πω, αλλα δεν εχω δει την κοπελα απο το αλλο ΜΠΣ. Πως τα βολευω?? Αστο, κοντευω να παθω υπερκοπωση.Σκεψου οτι δεν ειμαι απο Αθηνα, ξεκιναω 6 το πρωι για να μαι στην σχολη στις 9. Στην δουλεια παω 3ις φορες την βδομαδα, καθε Τριτη που δεν εχω μαθημα και τα σαβ/κα, περνω αδεια 2 μερες την βδομαδα, τις οποιες και θα αναπληρωσω μετα το περας της συμβασης μου. Εσφιξα τα δοντια, ειπα θα κανω υπομονη 1 ετος και θα το κανω το ΜΠΣ γιατι πραγματικα αξιζει!!! Αν σε ενδιαφερει σχετικα με ΜΠΣ στην Εθνικη Σχολη Δημοσιας Υγειας κυνηγησε το, ξανακανε τα χαρτια σου του χρονου και αν σε ενδιαφερει καντα κ για το ΜΠΣ που φοιτω εγω, την Εφηρμοσμενη Δημοσια Υγεια. Πραγματικα, μονο κερδισμενη θα βγεις, μην το αφηνεις. Εγω με μια κοπελα που φοιτω τα χε κανει τα χαρτια της 3ις φορες κ τελικα επιλεχθηκε φετος, μην το βαζεις κατω με τιποτα.

minayou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 25, 2010 1:57 pm

ESDY

Δημοσίευσηαπό minayou » Τρί Δεκ 14, 2010 12:21 pm

PRAGMATIKA ME ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ,ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΝΔΟΙΑΣΜΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ( ΑΝ ΔΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ 2400Ε ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ , Κ ΔΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΒΙΒΛΙΑ ΚΛΠ) ΘΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΣΩ.
ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΙΚΟ ΑΝΤΚ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ? Η ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ? ΜΕΣΟΝ????

marina_teo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 6:35 pm

Re: ESDY

Δημοσίευσηαπό marina_teo » Τρί Δεκ 14, 2010 2:10 pm

minayou έγραψε:PRAGMATIKA ME ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ,ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΝΔΟΙΑΣΜΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ( ΑΝ ΔΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ 2400Ε ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ , Κ ΔΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΒΙΒΛΙΑ ΚΛΠ) ΘΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΣΩ.
ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΙΚΟ ΑΝΤΚ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ? Η ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ? ΜΕΣΟΝ????


Κοιτα, το ΜΠΣ στην Εφηρμοσμενη, ειναι 2400 τα διδακτρα, βιβλια δεν πληρωνεις, σου παρεχουν αυτα που διδασκουν σε βιβλια και σου στελνουν ηλεκτρονικα και τις εισηγησεις των καθηγητων, υπαρχει μεγαλη υποστηριξη απο πλευρα υλης. Οι εξετασεις της Εφηρμοσμενης ειναι στα αγγλικα μονο, σε αγγλικη ορολογια δημοσιας υγειας (τα βιβλια που πρεπει να διαβασεις για να δωσεις τις εισαγωγικες στα αγγλικα τα εχει στο site της ΕΣΔΥ, στην εκαστοτε προκηρυξη). Αν στα αγγλικα πας καλα, μετα σε καλουν σε συνεντευξη, μεσον δεν παιζει, αν κρινω και απο τους συμφοιτητες μου, μπηκαμε αυτοι που γραψαμε καλα στα αγγλικα, πηγαμε καλα στην συνεντευξη και ειχαμε κ τα αναμενομενα προσοντα απο αποψη σπουδων. Το αλλο ΜΠΣ στην Διοικηση υπηρεσιων Υγειας και Δημοσια Υγεια, ειναι δωρεαν, δινεις εξετασεις σε περισσοτερα μαθηματα αλλα πραγματικα δεν γνωριζω πολλα γι΄αυτο το ΜΠΣ. Μπορω να μιλησω μονο για την Εφηρμοσμενη που φοιτω και μπορω να σου πω οτι ειναι πολυ καλα, εχει μεγαλη αναγνωριση στην αγορα εργασιας κι αν κρινω απο αντιδρασεις ανθρωπων στο χωρο εργασιας μου οταν τους λεω οτι κανω ΜΠΣ στην Εθνικη Σχολη Δημοσιας Υγειας ειναι παρα πολυ θετικες!!! Αξιζει παρα πολυ να το κανεις για μενα κ δεν το λεω επειδη το κανω εγω, ουτε κερδος εχω αν το κανεις! Απλα πιστευω οτι ειναι ενα πολυ καλο ΜΠΣ πανω σε ενα αντικειμενο στο οποιο η Ελλαδα πραγματικα εχει αναγκη, οποτε μονο κερδος ειναι!!


Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες