ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
klipsch
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό klipsch » Δευ Δεκ 21, 2009 1:50 pm

hlias1984 έγραψε:πρώτη σελίδα βιβλιαρίου ή αριθμό IBAN απλά?? μήπως είναι υποκειμενικό για κάθε ΟΑΕΔ??

Εαν πηρες το περσινο επιδομα κοινωνικης συνοχης σε αυτο το λογαριασμο της Εθνικης δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα.Ειναι ηδη καταχωρυμενο στο συστημα του ΟΑΕΔ.Εαν περσυ ειχες δωσει αλλο λογαριασμο θα πρεπει να δωσεις ΙΒΑΝ της Εθνικης.Με ποιο τροπο θα το δωσεις ειναι αναλογα με τον τροπο που το δεχεται ο υπαλληλος για να το καταχωρυσει.

ger_zoym
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό ger_zoym » Δευ Δεκ 21, 2009 1:55 pm

klipsch έγραψε:
hlias1984 έγραψε:πρώτη σελίδα βιβλιαρίου ή αριθμό IBAN απλά?? μήπως είναι υποκειμενικό για κάθε ΟΑΕΔ??

Εαν πηρες το περσινο επιδομα κοινωνικης συνοχης σε αυτο το λογαριασμο της Εθνικης δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα.Ειναι ηδη καταχωρυμενο στο συστημα του ΟΑΕΔ.Εαν περσυ ειχες δωσει αλλο λογαριασμο θα πρεπει να δωσεις ΙΒΑΝ της Εθνικης.Με ποιο τροπο θα το δωσεις ειναι αναλογα με τον τροπο που το δεχεται ο υπαλληλος για να το καταχωρυσει.

Ναι εαν εχεις δωσει ουτος η αλλος λογαριασμο για επιδομα παλιοτερα δεν χρειαζεται να ξαναδωσεις.Εαν δωσεις ομως πρωτη φορα τραπεζικο λογαριασμο στον ΟΑΕΔ σου ζητανε φωτοτυπια Του βιβλιαριου.Δεν ξερω εαν τους δωσεις iban κτλ ετσι χυμα στο κυμα εαν το δεχτουνε η οχι.Δεν εχουν ουτος η αλλος προσβαση στα τραπεζικα σου στοιχεια για να ξερουν εαν ειναι δικος σου η οχι ο λογαριασμος για αυτο προφανως ζητανε και ολοκληρη φωτοτυπια

hlias1984
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό hlias1984 » Δευ Δεκ 21, 2009 10:35 pm

δεν υπάρχει καποια προθεσμία για το επίδομα ε? πέρα από την τελευταία μέρα του χρόνου

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Δευ Δεκ 21, 2009 10:39 pm

hlias1984 έγραψε:δεν υπάρχει καποια προθεσμία για το επίδομα ε? πέρα από την τελευταία μέρα του χρόνου

προφανως οχι.
Δεν εχει λεφτα ο Οαεδ μαλλον..
Η τα επενδυσε σε ρεπος overnight στην Ελβετια :o

ger_zoym
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό ger_zoym » Δευ Δεκ 21, 2009 11:57 pm

pavlos-thess έγραψε:
hlias1984 έγραψε:δεν υπάρχει καποια προθεσμία για το επίδομα ε? πέρα από την τελευταία μέρα του χρόνου

προφανως οχι.

Ετσι οπως πανε ουτε 31-12 θα μπουνε τα λεφτα.21 σημερα και παλι τπτ

ger_zoym
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό ger_zoym » Τρί Δεκ 22, 2009 11:15 am

ger_zoym έγραψε:
pavlos-thess έγραψε:

προφανως οχι.

Σημερα το πρωι μπηκανε.Περσυ τετοια εποχη ο ΟΑΕΔ εδινε διπλο δωρο και επιδομα θερμανσης και φετος γινομαστε σκουπιδια για 200 ευρο.Ευχαριστουμε τους πολιτικους που μας σκεφτονται παντα

chrsk
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό chrsk » Τρί Δεκ 22, 2009 12:39 pm

Πάντως εμένα δε μου ζήτησαν καμία αίτηση.Κατέθεσα απλά την φωτοτυπία ταυτότητας και έγραψα το όνομά μου στην φωτοτυπία του βιβλιαρίου, βάζοντας και υπογραφή.Εννοείται πως έδωσα και φωτοτυπία της κάρτας ανεργίας. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα? :roll:

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Τρί Δεκ 22, 2009 2:03 pm

ger_zoym έγραψε:
ger_zoym έγραψε:
pavlos-thess έγραψε:

προφανως οχι.

Σημερα το πρωι μπηκανε.Περσυ τετοια εποχη ο ΟΑΕΔ εδινε διπλο δωρο και επιδομα θερμανσης και φετος γινομαστε σκουπιδια για 200 ευρο.Ευχαριστουμε τους πολιτικους που μας σκεφτονται παντα

Κι εμενα σημερα μου τα βαλαν.

morenita
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό morenita » Τρί Δεκ 22, 2009 2:36 pm

Εγώ σήμερα έδωσα στον ΟΑΕΔ μια φωτοτυπία της πρώτης σελίδας του βιβλιαρίου και φωτοτυπία της κάρτας ανεργίας. Μόνο αυτά τα 2. Δε νομίζω να χρειαζόταν καμιά αίτηση, ε? Και μέσα στο χαμό να ξέχασαν να μου το πουν!

Σε πόσες μέρες μπαίνουν τα χρήματα?

ger_zoym
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό ger_zoym » Τρί Δεκ 22, 2009 2:40 pm

morenita έγραψε:Εγώ σήμερα έδωσα στον ΟΑΕΔ μια φωτοτυπία της πρώτης σελίδας του βιβλιαρίου και φωτοτυπία της κάρτας ανεργίας. Μόνο αυτά τα 2. Δε νομίζω να χρειαζόταν καμιά αίτηση, ε? Και μέσα στο χαμό να ξέχασαν να μου το πουν!

Σε πόσες μέρες μπαίνουν τα χρήματα?

Εγω ειχα ηδη λογαριασμο και ετσι δεν εκανα ουτε αιτηση κτλ ουτε ηξερα ποια μερα θα τα εβαζαν.Αλλα ειπανε μεχρι 31-12.Τωρα για την δικη σου περιπτωσει τη να πω.Παντως δεν χρειαζεται αιτηση εφοσων ησουν εγεγραμενη στον ΟΑΕΔ.Μονο λογαριασμο τραπεζης εφοσων δεν ειχες δηλωσει παλιοτερα

jaja
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό jaja » Τρί Δεκ 22, 2009 6:00 pm

Παιδιά κι εγώ το πήρα σήμερα το επίδομα.. Αχ είμαι πολύ τυχερή, στο όριο ήμουν να το πάρω να μη το πάρω, για μία μέρα μόνο... Λυπάμαι μόνο για όλους τους υπόλοιπους άνεργους που δεν πήραν τίποτα και νιώθουν τόσο αδικημένοι... τι να πω...

trypokarydos
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό trypokarydos » Πέμ Δεκ 24, 2009 8:03 pm

jaja έγραψε:Παιδιά κι εγώ το πήρα σήμερα το επίδομα.. Αχ είμαι πολύ τυχερή, στο όριο ήμουν να το πάρω να μη το πάρω, για μία μέρα μόνο... Λυπάμαι μόνο για όλους τους υπόλοιπους άνεργους που δεν πήραν τίποτα και νιώθουν τόσο αδικημένοι... τι να πω...

Εγώ πάντως σήμερα 24/12/09 δεν το πήρα. Να περιμένω κι άλλο ή να τους πάρω κανένα τηλ;

morenita
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό morenita » Δευ Δεκ 28, 2009 2:20 pm

Eγώ πάντως έδωσα τα χαρτιά την Τρίτη στον ΟΑΕΔ και Πέμπτη είχαν μπει τα χρήματα! Αν δεν μπήκαν και σήμερα δε βλάπτει να επικοινωνήσεις για να ρωτήσεις!

trypokarydos
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό trypokarydos » Δευ Δεκ 28, 2009 6:07 pm

morenita έγραψε:Eγώ πάντως έδωσα τα χαρτιά την Τρίτη στον ΟΑΕΔ και Πέμπτη είχαν μπει τα χρήματα! Αν δεν μπήκαν και σήμερα δε βλάπτει να επικοινωνήσεις για να ρωτήσεις!

Πήρα τηλέφωνα αλλά δεν το σηκώνουν!!!

jaja
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό jaja » Δευ Δεκ 28, 2009 8:28 pm

trypokarydos έγραψε:
morenita έγραψε:Eγώ πάντως έδωσα τα χαρτιά την Τρίτη στον ΟΑΕΔ και Πέμπτη είχαν μπει τα χρήματα! Αν δεν μπήκαν και σήμερα δε βλάπτει να επικοινωνήσεις για να ρωτήσεις!

Πήρα τηλέφωνα αλλά δεν το σηκώνουν!!!

trypokarydos, πήγαινε από εκεί μη περιμένεις από το τηλέφωνο και τσέκαρε αν έχουν ενεργοποιήσει τη πληρωμή σου, μή περιμένεις τελευταία στιγμή.
Ξέρει κανείς εάν δικαιούμαστε τη β' δόση όσοι πήραμε την α' δόση ακόμη και εάν σε 6 μήνες ΔΕΝ παραμένουμε άνεργοι ακόμη; Ρώτησε κανείς, ξέρετε τίποτα;

Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης