ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟΥ

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
κ.2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Τρί Δεκ 30, 2008 12:47 pm

ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό κ.2 » Δευ Ιαν 19, 2009 11:56 am

Μήπως ξέρει κάποιος αν στο μισθολόγιο του δημοσίου, προσμετράτε η προυπηρεσία που αποκτήθηκε στον ιδιωτικό τομέα ως τριετίες;

anixneutis
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 11, 2007 2:20 am

Re: ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό anixneutis » Δευ Ιαν 19, 2009 11:31 pm

κ.2 έγραψε:Μήπως ξέρει κάποιος αν στο μισθολόγιο του δημοσίου, προσμετράτε η προυπηρεσία που αποκτήθηκε στον ιδιωτικό τομέα ως τριετίες;

Όχι δεν λαμβάνεται υπόψη η προυπηρεσία του ιδιωτικού τομέα.

jeannedarc
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 10:36 pm

Δημοσίευσηαπό jeannedarc » Τρί Ιαν 20, 2009 2:13 am

την μοριοδοτουν ομως !!! αντισυνταγματικο ειναι θεωρω !!! δεν ειναι ιση μεταχειρηση αυτη !!!

ειναι λογικο να λαβουν τον ιδιο μισθο δυο νεοδιοριζομενοι ενω ο ενας εχει λιγο η καθολου προυπηρεσια και ο αλλος εχει πολλα χρονια ????????

πρωτακουστο !!!

η ολοι ιδιωτικου η δημοσιου τομεα η κανενας !!!

φορτσααααααααααααααααα !!! κανουμε προσφυγη ? ειστε ?

κ.2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Τρί Δεκ 30, 2008 12:47 pm

Δημοσίευσηαπό κ.2 » Τρί Ιαν 20, 2009 12:22 pm

jeannedarc έγραψε:την μοριοδοτουν ομως !!! αντισυνταγματικο ειναι θεωρω !!! δεν ειναι ιση μεταχειρηση αυτη !!!

ειναι λογικο να λαβουν τον ιδιο μισθο δυο νεοδιοριζομενοι ενω ο ενας εχει λιγο η καθολου προυπηρεσια και ο αλλος εχει πολλα χρονια ????????

πρωτακουστο !!!

η ολοι ιδιωτικου η δημοσιου τομεα η κανενας !!!

φορτσααααααααααααααααα !!! κανουμε προσφυγη ? ειστε ?


Αυτό που λες είναι δίκαιο νομίζω γιατί εγώ έχω 160 μήνες προυπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα στην ειδικότητα μου έχω πολλά προσόντα και είμαι 37 ετών. Για σκέψου, ο συνάδελφος που θα διοριστούμε μαζί να έχει 60 μήνες στο δημόσιο να είναι 28 ετών και να πέρνει περισσότερα.

jeannedarc
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 10:36 pm

Δημοσίευσηαπό jeannedarc » Τρί Ιαν 20, 2009 12:41 pm

εμ ετσι ειναι !!! μαλλον πρεπει ομως να κινηθουμε δικαστικα οπως το καθετι στην ελλαδα ετσι διεκδικειται !!!
θα ξεσηκωσουμε ομως θύελλα !!! δυσκολο πολυ....

GEORG64
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2008 7:48 pm

Δημοσίευσηαπό GEORG64 » Τρί Ιαν 20, 2009 1:00 pm

jeannedarc έγραψε:εμ ετσι ειναι !!! μαλλον πρεπει ομως να κινηθουμε δικαστικα οπως το καθετι στην ελλαδα ετσι διεκδικειται !!!
θα ξεσηκωσουμε ομως θύελλα !!! δυσκολο πολυ....


Εγώ ήδη κινούμαι προς αυτήν την κατεύθυνση-είχα 19 χρόνια προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα (που λήφθηκε υπ'όψιν στον διαγωνισμό και πήρα τα μόρια που δικαιούμουν) αλλά όταν διορίστηκα δεν λήφθηκε καθόλου υπ' 'οψιν και τώρα βρίσκομαι στο εισαγωγικό κλιμάκιο (18). Βέβαια υπάρχει νόμος που απαγορεύει το να λαμβάνεται υπ'όψιν στο Δημόσιο η προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα....Δεν ξέρω πως μπορούμε να το προσβάλλουμε αυτό!!

jeannedarc
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 10:36 pm

Δημοσίευσηαπό jeannedarc » Τρί Ιαν 20, 2009 7:59 pm

να το διεκδικησουμε συμφωνα με το συνταγμα !!! δεν γινεται να αναγνωριζουν εμπειρια στο δημοσιο τομεα ενω ισως να μην ειναι καν συναφες το αντικειμενο με την θεση .....να μοριοδοτουν ομως την εμπειρια στον ιδιωτικο και μαλιστα να μοριοδοτουν με 50% προσαυξυση την εμπειρια στο δημοσιο τομεα ειναι πολυ αδικο. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΙΣΗ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ !!!

να μη γινοταν καμια αναγνωριση για κανεναν τοτε οκ
η μοριοδοτηση και αναγνωριση μισθολογικη αν η εμπειρια εχει αποκτηθει στην συγκεκριμενη θεση στον συγκεκριμενο φορεα απο παραδειγμα συμβασεις πριν την μονιμοποιηση αυτο το θεωρω καπως λογικο !!! (να επισημανω οτι δεν εχω καμια εμπειρια στο δημοσιο τομεα !!! το λεω μη νομιζετε οτι υπερασπιζομαι καποιον !!).... προσπαθω να σκεφτω λογικα...

δεν θα τους συμφερει ομως να αναγνωρισουν την εμπειρια στον ιδιωτικο !!! θα προτιμησουν να σταματησουν να αναγνωριζουν την εμπειρια του δημοσιου !!! χαχαχαχα

jeannedarc
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 10:36 pm

Δημοσίευσηαπό jeannedarc » Τρί Ιαν 20, 2009 8:04 pm

GEORG64. αφου ηδη κινησαι αρα ξερεις και πως να το προσβαλλεις !!! για πες μας και μας !!! (εχω ιδια ηλικια με σενα αλλα εχω μονο 9 χρονια εμπειρια στο αντικειμενο της θεσης) δεν ειναι πολλα αλλα ειναι η ΑΔΙΚΙΑ !! ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ. αυτο με τρελαινει !!!

jeannedarc
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 10:36 pm

Δημοσίευσηαπό jeannedarc » Τρί Ιαν 20, 2009 8:05 pm

υ.γ. θεωρησα οτι το 64 ειναι ετος γεννησης...σορυ αν κανω λαθος

GEORG64
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2008 7:48 pm

Δημοσίευσηαπό GEORG64 » Τρί Ιαν 20, 2009 9:05 pm

jeannedarc έγραψε:υ.γ. θεωρησα οτι το 64 ειναι ετος γεννησης...σορυ αν κανω λαθος


Δεν κάνεις λάθος- είναι η ηλικία μου! Το πως θα το προσβάλλουμε πρακτικά το ξέρω-οι πιθανότητες επιτυχίας όμως είναι λίγες-εκτός και αν αλλάξει η νομολογία! Βέβαια, αυτές οι προσφυγές πάνε στο Διοικητικό Πρωτοδικείο, που σημαίνει ότι θα δικαστούν σε 3-4 χρόνια, οπότε μέχρι τότε μπορεί να έχει αλλάξει και η θέση της νομολογίας στο ζήτημα...Αν θέλεις στείλε μου το μέιλ σου να επικοινωνήσουμε, και όποιος άλλος ενδιαφέρεται...

GEORG64
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2008 7:48 pm

Δημοσίευσηαπό GEORG64 » Τρί Ιαν 20, 2009 9:14 pm

GEORG64 έγραψε:
jeannedarc έγραψε:υ.γ. θεωρησα οτι το 64 ειναι ετος γεννησης...σορυ αν κανω λαθος


Δεν κάνεις λάθος- είναι η ηλικία μου! Το πως θα το προσβάλλουμε πρακτικά το ξέρω-οι πιθανότητες επιτυχίας όμως είναι λίγες-εκτός και αν αλλάξει η νομολογία! Βέβαια, αυτές οι προσφυγές πάνε στο Διοικητικό Πρωτοδικείο, που σημαίνει ότι θα δικαστούν σε 3-4 χρόνια, οπότε μέχρι τότε μπορεί να έχει αλλάξει και η θέση της νομολογίας στο ζήτημα...Αν θέλεις στείλε μου το μέιλ σου να επικοινωνήσουμε, και όποιος άλλος ενδιαφέρεται...


Ουπς! Ηθελα να πώ το έτος γέννησής μου!

jeannedarc
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 10:36 pm

Δημοσίευσηαπό jeannedarc » Τρί Ιαν 20, 2009 10:07 pm

ευχαριστως !! xadiaraanasa@gmail.com

jeannedarc
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 10:36 pm

Δημοσίευσηαπό jeannedarc » Τρί Ιαν 20, 2009 10:07 pm

8)


Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες