Από ΔΕ σε ΤΕ. Γίνεται;

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: Από ΔΕ σε ΤΕ. Γίνεται;

Δημοσίευσηαπό theod75 » Παρ Σεπ 07, 2018 1:30 pm

lux aeterna έγραψε:Καλησπέρα, αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει... Διορίστηκα ΔΕ ΒΙΒΕ και μετά από 4 χρόνια πήρα πτυχίο ΤΕ σε μη συναφή ειδικότητα. Θέλω να συνεχίσω να εργάζομαι ως ΔΕ ΒΙΒΕ αλλά να μου αναγνωριστεί το πτυχίο βαθμολογικά / μισθολογικά. Υπάρχει κάποια τέτοια δυνατότητα; Κάτι είχα ακούσει παλαιότερα για κάποιον νόμο Κατσέλη, αλλά δεν ξέρω περισσότερα..

ΕΦΟΣΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΕ ΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΣΟΥ ΤΕ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ Π.Δ. 50/2001. π.χ. ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΟΔΗΓΟΣ ΔΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΠΤΥΧΙΟ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΥ ΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΤΕ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΕ ΟΔΗΓΩΝ -ΑΝ ΟΜΩΣ ΕΙΣΑΙ ΔΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΠΤΥΧΙΟ ΤΕΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΤΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ

lux aeterna
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 4:37 pm

Re: Από ΔΕ σε ΤΕ. Γίνεται;

Δημοσίευσηαπό lux aeterna » Δευ Σεπ 10, 2018 1:39 pm

ΕΦΟΣΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΕ ΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΣΟΥ ΤΕ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ Π.Δ. 50/2001. π.χ. ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΟΔΗΓΟΣ ΔΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΠΤΥΧΙΟ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΥ ΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΤΕ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΕ ΟΔΗΓΩΝ -ΑΝ ΟΜΩΣ ΕΙΣΑΙ ΔΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΠΤΥΧΙΟ ΤΕΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΤΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ


Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Όπως έγραψα είμαι διορισμένος ΔΕ Βοηθός Ιατρικών και Βιολογικών Εργαστηρίων. Υπάρχει ανάλογη ειδικότητα σε επίπεδο ΤΕ (ΤΕ Ιατρικών εργαστηρίων), όμως το πτυχίο μου είναι ΤΕ Λογοθεραπείας. Σε αυτή την περίπτωση τι προβλέπεται; Υπενθυμίζω ότι θέλω να συνεχίσω να εργάζομαι στο εργαστήριο και με ενδιαφέρει μόνο μισθολογική ανέλιξη.

Dodge
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2018 12:20 am

Re: Από ΔΕ σε ΤΕ. Γίνεται;

Δημοσίευσηαπό Dodge » Σάβ Σεπ 15, 2018 1:00 pm

Για να καταλάβω το τι εννοούμε μετάταξη ακριβώς. Όταν εγώ έχω διοριστεί ως συμβασιούχος ορισμένου χρόνου ως ΔΕ, και έχω ήδη πάρει πτυχίο κατηγορίας ΤΕ κάπως άσχετης ειδικότητας, στο πέρας της σύμβασης θα μπορώ αργότερα σε άλλη προκήρυξη άλλης ή ίδιας εταιρίας να διοριστώ σε οργανική θέση ΤΕ της ειδικότητας μου, σωστά; Ή μήπως θα έχω δεσμευτεί ως ΔΕ (μισθολογικά/κατηγορία) με την αντίστοιχη 8τη εμπειρία ως προϋπόθεση για να αναγνωριστώ σε θέση ΤΕ;


Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες